cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: hujšanje na dolgi rok 2012

  
clock-img

11.01.2012, 12:29

clock-img

ronja1a

pencil-img

362

Dobrodošle vse nove in tiste, ki ste zbrale pogum za tehtnico user posted image user posted image user posted image

Jaz sem po porodu rabila dobra dva meseca in pol, da sem zbrala pogum za tehtnico. Res niso najvažnješi kg, bolj je važna kondicija in postava, pa vendar so en pokazatelj, vsaj pri meni, da spremljam realno izgubljanje teže

Pri meni je v ponedeljek kazalo 55,4, v torek 55,6 (torej več od začetka, ko sem začela hujšat), danes pa samo 54,4 (torej moj prvi minus in en kg manj kot včeraj, prej pa deset_ dni nič)... kdo razume to tehtnico user posted image user posted image

mi je bilo pa po dveh dnevih brez enostavnih oh slabo, ne vem, ali od tega, da je bil to šok za telo ali zato, ker sem jedla ribe in mi je to škodovalo, tako da sem jutro začela s pomarančo in banano

moj včerajšnji jedilnik

Z: beljakovinski šejk
M-K: skuta z limeto
V: pečen losos z limono in porom, stročji fižol, tržaška omaka, brezkofeinska kava
z mlekom

danes sem pa začela takole:
Z: pol banane, ena pomaranča
K: radiš s fižolom, jajčka popečena na radiču z malo skute, zeleni čaj

in nadaljujem s sprehodom, pa pa ....

< Sporočilo je popravil ronja1a -- 11.1.2012 12:30:51 >

clock-img

11.01.2012, 12:31

clock-img

end1

pencil-img

1598

Pravkar sem se vrnila iz 674 nadmorske višine na 320, lepa pot, gor pešaka, dol, ni prav strmo pa tek, tak tempo, da sem gor pa dol klepetala s kolegom.

Zajtrk: prepečenec + pašteta
malica: jabolko
kosilo: zdaj sem dala gor biftek na hitro in solata
večerja, zgodaj: zelenjavna juha (mamina njam)

res mam voljo, tu jo tud dobim, upam, da mi ostane za vedno.

clock-img

11.01.2012, 12:51

clock-img

cebelica81

pencil-img

324

res mam voljo, tu jo tud dobim, upam, da mi ostane za vedno.



podpis user posted image

Bomo vsem dokazale da zmoremo...še posebej pa same sebi!

clock-img

11.01.2012, 18:03

clock-img

Julija08

pencil-img

1299

Hojla sohujšariceuser posted image user posted image user posted image

Končno se lahko spet malo javim, mam skoz neki gužvo...
v ponedeljek sem hujšala po luni (zvečer sem šla pa peči kruh in sem morala itak potem kos probati user posted image ), no kljub temu mi je tehtnica od pon. zjutraj pa do torka zjutraj pokazala -1,4 kg (sem privič poskusila po luni...čeprav mi ni čisto ratalo, bom pa probala vsak teden se mal čistiti).

Drugače pa ta teden ful gibanja, ker delam popoldan. Ponedeljek sprehod (hitra hoja) s psičko cca. 1 uro, torek in danes s kolegico v en bližnji hrib (40 min, gor in dol)...drug teden bo pa bolj kriza, ker sem doma ko je že tema, pa še slabo vest imam, če sem premalo s sinčkomuser posted image user posted image user posted image

Aja, pa v službi hodim po stopnicah (cca. 5x na dan iz pritličja v 3. štuk)user posted image user posted image user posted image user posted image

Pri hrani sem tud kar pridna...malo tudi goljufam...
danes:

Z: kos pirinega kruha z orehi
M: jogurt & kosmiči
K: pražen krompir, kuhana zelenjava, solata user posted image
M: jabolko in 10 mini čokoladk (takih reklamnih, ena manj kot en kos milke) user posted image
V: pišč. prsa na žaru + zel. omaka

pa pijem ful veliko (1,5 l) - to je zame ful velik, ker drugač ne pijem spljohuser posted image





clock-img

11.01.2012, 19:15

clock-img

cebelica81

pencil-img

324

Živjo,

še moj jedilnik danes:

Z: beljakovinski shake
K: puranji zrezek, žar zelenjava in solata
M: jabolko
V: jajčka in kos kruha

Zdaj se pa bojujem sama s sabo da imam dovolj. Če bo prehuda, ker bom še lep čas pokonci bom pojedla še en jogurt.

clock-img

11.01.2012, 19:59

clock-img

pebs

pencil-img

279

Jest sm pa dons popoldne šla tečt, mal hoje, več teka. Tek mi postaja vedno bol všeč. Sam ne smem tečt v mrazu,zato počakam sonček, pol mi pa kr lavfa. Pa pazit moram, da nism preveč najedena, k pol je user posted image . Itak nikamor ne pridem.  Moj jedilnik dons je pa :
Zajterk: 2 pomaranče
Kosilo: riž, ribo in zelenjavno omako
Večerja: solata, in preveč piškotov (sva lih s tamalo delale domače piškote)

Nekak mi ne znese 5 obrokov na dan. Če se že potrudm, jih je pol na koncu 7 (me ful zlakoti, če več jem).
Kilce vam tud javim v ponedeljek, sam ne bojo lih točni podatki, k nimam digitalne tehtnice. Če bi šlo 1 kg na teden, bi blo juuuupiii.    

clock-img

12.01.2012, 09:19

clock-img

yenny

pencil-img

415

Jaz že cel teden jem za zajtrk kosmiče,laneno seme in jogurt.
Me je nasitilo,razen danes,zgleda da bo bolj naporen dan,kar se prehranjevanja tiče,ker mi že kruli.user posted image
Mogoče bi pomagalo,če se zamotim s pospravljanjem,samo se mi res ne da.user posted image
Moje miganje je ta teden bolj tako tako,ker sem na bolniški s hčerko,kar pomeni zasedenost od jutra do večera.user posted image

clock-img

12.01.2012, 09:33

clock-img

cebelica81

pencil-img

324

Moj današnji jedilnik:

Z: konzerva tune in kos kruha
M: jabolko in sir
K: ričet s svinjskim mesom (šunko) brez kruha!
M: ričet s svinjskim mesom (šunko) - sem ga zelo veliko skuhala ;)
V: jogurt

Včeraj sem ponovno pridno telovadila: 40 min orbitreka in 20 min pilatesa in rezultati se že kažejo. Pica izpred dveh dni je pokurjena, tako da veselo hujšam naprej.

Je tako lep sonček da grem danes peš po hčerkico v vrtec. Ker danes delam od doma si to lahko privoščim :D Potem greva pa na kratek sprehod.

Upam, da imate povsod tako lepo, sončno vreme. Super je!

clock-img

12.01.2012, 11:37

clock-img

LittleSun

pencil-img

2300

Kako sem jezna nase...sva z malim dva dni doma in samo podim v hladilnik in sem danes zjutraj imela +1 user posted image user posted image user posted image

Sem naredila čistko, lubiju zbasala vse sladkarije, ki smo jih dobili za darila v vrečko, da odnese v službo, nastavila vso belo moko in cuker, ki je ostal od decembra da ga odpeljem tašči in tako spet malo spustila dobro energijo v stanovanje.

za kosilo zelenjavna juha, proso z zelenjavo in pečeni pišč. zrezki in solata. Za malico bo par oreškov, za večerjo pa še ne vem, če bo kaj meska ostalo solata z meskom.


lep dan punce

clock-img

12.01.2012, 11:52

clock-img

Marisha

pencil-img

195

Živjo,

sem se vam želela javiti že včeraj, ampak mi spet ni delal RR, ...  ali ima še katera takšne težave sli samo jaz user posted image .

No, zanima me, če katera uporablja Orbitreck, odločam se, da bi si ga kupila, ampak ne vem, če je vadba učinkovita? user posted image  Vsak komentar je dobrodošel, da se bom lažje odločila user posted image . Me pa zanima kako ohranjate telesno aktivnost doma, no, če odpišemo tekanje za otroki, pospravljanje,....?

Pozdravček,

Marisha

clock-img

12.01.2012, 12:07

clock-img

cebelica81

pencil-img

324

Marisha, jaz uporabljam Orbitrek vsak dan, ker za druge aktivnosti enostavno nimam časa - ven bi lahko šla šele po temi (ko gre malčica spat), prav tako mi ne sedjo razne aerobike, ker mi nikoli ne znese ravno tisti čas, ko so razpisane. Jaz sem  z Orbitrekom zadovoljna, samo precej dolgočasno je, tako da zraven obvezno gledam TV in potem res hitro mine. Vsak dan vadim 40 min, zraven kombiniram še pilates ali trebušnjake. Občutek imam, da deluje - kg gredo dol, bomo pa videli kaj bo z obsegom.

Drugače pa komaj čakam na pomlad in poletje, da bo topleje in dalj časa svetlo, potem se začnem rekreirati še zunaj. Lansko zimo in poleti so bili najboljša rekreacija sprehodi s tamalo, zdaj pa noče bit več v vozičku in gre zelo zelo počasi user posted image .

clock-img

12.01.2012, 12:52

clock-img

suzy85

pencil-img

3863

Marisha jaz hodim oz. se vsaj trudim, da bi hodila vsak drug dan. Drugače pa doma naredim še kakšne trebušnjake in vaje za rit in nog. Imam doma tudi leg magic, ampak ga že dolgo nisem uporabljala.

Tudi moja hčerka je danes ostala doma, ker se jo nekaj loteva. Se mi pa zdi, da kar nekaj sladkega iščem. Že včeraj sem zmazala nekaj čokoladic iz bonboniere, danes pa spet. Pa še 1/2 skodelice grisa sem pojedla, ker sem ga preveč skuhala za hčerko, stran ga pa ne smem vreči user posted image Pa sem že tolikrat rekla, da ne bom jedla ostankov!

Drugače pa je moj današnji jedilnik takšen:
Z: PZ kruh, Läta, posneto mleko
M: čokoladice iz bonboniere
M2: 1/2 skodelice grisa
K: PZ testenine z zelenjavno omako
M: pomaranča
V: solata s trdo kuhanim jajcem


_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

clock-img

12.01.2012, 17:53

clock-img

Julija08

pencil-img

1299

Jaz ima tudi doma Leg magic (ga je mami kupila že par let nazaj) in ga mislim začeti uporabljati...pa nimam CD-ja in vaj...Suzi85 (ali katera druga) mi ga lahko presnameš, če ga imaš??? Plačam vse stroške.

clock-img

12.01.2012, 18:47

clock-img

neika

pencil-img

270

evo, jaz ga bom tudi dala na plano, video pa je tu:

http://www.youtube.com/watch?v=et_ifrIG2Ls

ravno berem temo o njem na sosednjem forumu, tako da me je kar premamilo.

clock-img

12.01.2012, 19:12

clock-img

tinkolina

pencil-img

28

Ojla punce! Vidm da ste kr pridne in ste se uspešno podale v boj. Jst mam pa že zadnje dva dni eno majčkeno krizo, ker se nikakor ne morm preveč oddaljit od hladilnikauser posted image . Ampak danes je že malo bolje, upam da mi uspe uspešno prebrodit tale večer user posted image . Kako pa se ve spopadete z večernimi napadi lakote, sej jst vem da je vse v glavi in da samo telo ne potrebuje tega, ampak kaj nej če me glava ne uboga...user posted image . A maste kakšn dobr nasvet kako se ubranit tega? Upam, da bo v ponedeljek vseeno - na tehntnici... Upam da mi uspe...

clock-img

12.01.2012, 19:12

clock-img

cebelica81

pencil-img

324

Me kar malo ima, da bi ga kupila, ampak izgleda ena taka ful boga zadeva. Koliko je sploh uporaben in učinkovit. Lahko prosim malo delite vaše izkušnje.

clock-img

12.01.2012, 19:30

clock-img

neika

pencil-img

270

leg magic je pa edina stvar, ki res deluje, in nikakor ni švoh, je pa prekleto učinkovita. Če jo uporabljaš, seveda.user posted image

kar se pa tiče večerne lakote, je pa pri meni tudi kriza, ker grem od doma ob pol 6 in se zvečer vračam ob pol 6. Hvala bogu imamo v službi kuhinjo, in tudi MW, da si lahko kaj pripravim. Tako zjutraj, preden grem, spijem čaj, vzamem omego3 in bion3, nekaj malega beljakovinskega ugriznem, nato dve uri vožnje, čez dan pa jem kako solato s tuno ali skušo in sirom, pa vsake dve uri kaj pajsnem, pa spet 2 uri vožnje, ko pa pridem domov, bi vola pojedla, ampak se mi ponavadi uspe zadržati. Mož pride prej in vnaprej pripravi za sina in zanj, jaz pojem tisto, kar lahko, a se ne morem zmeraj strogo zadržati.

če pa grem slučajno kaj pojest v gostilno, me pa tako napihne, da sem kot slon, in mi ne paše. Pa tudi moji sodelavci čedalje bolj opuščajo gostilniško hrano.

me pa muči pms, in sem napihnjena, pa še lačna ful.... 

clock-img

12.01.2012, 20:12

clock-img

bambixxx

pencil-img

4017

tale teden zame nič dieten, ker sem fasala angino user posted image . 2 dni nisem nič prav jedla, ker nisem mogla požirat, danes sem pa vse noter spravla. pa še telovadit ne morem, ker me vse mišice bolijo in imam vročino. ah ja, bo že boljše drug teden.

zvečer pa si jaz ponavadi tešim lakoto z oreščki - boljše to, ko pa kaj sladkega user posted image .

clock-img

12.01.2012, 20:24

clock-img

pebs

pencil-img

279

Živjo punce! Jest dons lih nism prov vesela glede mojega jedilnika, k se kr ne morm upret sladkarijam.
Zajtrk: par piškotov od včeraj + čokoladni bonboniuser posted image
Kosilo: pire krompir, omaka, par piškotovuser posted image
Večerja: mešana solata, par ve se kajuser posted image
Jutr štartam s petimi obroki na dan (pa ful manjše porcije), pa še sladkarije morm zmanjšat, al pa jih sploh ne jest. Gibam se pa kr uredu, samo dons je bil sam sprehod.

clock-img

12.01.2012, 21:30

clock-img

nemrak

pencil-img

1041

Se bom na hitro javila. Sem v totalni gužvi. Če mi v službi ne pijejo živcev, mi jih pa šola. user posted image
Mi je kar malo žal, da sem se spustila v to. Iščem pomoč pri seminarski nalogi. A katera obvlada to iin jo tudi napiše. seveda za plačilo.
No, pa še o hujšanju. Mi kar gre. Ne jem veliko, ni apetita. Gibanja je še manj. Še leg magic sameva par dni. Bo naslednji teden malo zalaufal, ko bom dop. sama doma. Meni se tudi zdi, da pomaga. Sploh pri obsegu in obliki telesa. Boki in bedre so pri meni sedaj malo manj celulitaste. 100%
Dekagrami zaenkrat gredo tudi dol. Paziti moram samo vikend.
Sedaj pa učit. Imam v soboto izpit.
Zdršte in lepo se imejte!!

clock-img

12.01.2012, 22:08

clock-img

end1

pencil-img

1598

no jaz sem se danes zvečer pregrešila, kos nuteline torte (hčerka ima 6 let) in kruh, pršut in teran. Sem pa bila na hribu, jutri pa upam spet na 674 m nadmorske, za hojo in tek me pa prav meša. Upam, da se današnja pregerha ne bo poznala v +.

clock-img

12.01.2012, 22:31

clock-img

cebelica81

pencil-img

324

leg magic je pa edina stvar, ki res deluje, in nikakor ni švoh, je pa prekleto učinkovita. Če jo uporabljaš, seveda.user posted image



Če je tako, si jo pa mogoče res kupim. Jih cel kup na bolhi prodajajo po relativno ok cenah, pa da vidimo.

Js sem danes bila samo na orbitreku, vaj pa nisem delala, ker me je možek povabil na kino večer in ni bilo časa. Zdaj pa šibam spat, enkrat malo bolj zgodaj, ker je eden tistih dni, ko se mi ne da kaj preveč.

Drugače so pa tudi meni večeri najtežji, ampak danes se mi je uspelo zadržati. Sem pred večerjo malo preveč pojedla, pa sem potem le-to kar izpustila. Bo pa jutri več veselja na tehtnici user posted image .

clock-img

12.01.2012, 22:42

clock-img

ronja1a

pencil-img

362

Zvečer bi tudi jaz še kaj dala v usta, sploh ko otroke spat spravim in je končno malo miru, da bi v miru prigriznila. Zdej me motivira to, da če sem vztrajala od novega leta bom pa še malo, da ne bom nezadovoljna s svojimi kg. Ko sem začela prvi teden sem si dovolila prigrizek, vendar sem se ustavila preden sem bila sita.

Glede sladkarij pa, sem spekla polnozrnate piškote brez sladkorja in sem se z njimi sladkala prvi teden. Nič slabšega kot kruh, no, ta teden sem pa lahko zdržala tudi brez njih. Za zdaj user posted image user posted image user posted image

Glede tehtnice pa nisem več prepričana, ali prav dela. Prvih deset__ dni je stala na mestu oz. je šlo še po par gramov gor, zadnja dva dni pa sem se tehtala in je šlo dvakrat po kg dol. Torej -2kg. No, verjetno se bo zdaj nekaj časa ustavilo ali šlo še kaj gor. Sem odločena, da vztrajam, ker še enkrat začet bo zihr težje kot zdajle malo zobe stisnit.

Moja zadnja jedilnika:

sreda
Z: pol banane, ena pomaranča
K: radiš s fižolom, jajčka popečena na radiču z malo skute, zeleni čaj
V: zelenjavna juha (leča, brokoli, por, korenček, peteršilj), pol wasa kruhka z enim topljenim sirčkom

četrtek:
Z: beljakovinski šejk
M: kava s smetano, 1dl juicea
K: repa z malo prosene kaše, tune in sir, zeleni čaj
V: skuta s cimetom

Sicer sem pa ponosna na zadnjo zelenjavno juho - ful je dobr ratala (brokoli in leča skuhana in zmiksana s paličnim mešalnikom, nato dodani na olju popražena por in korenček ter zamrznjen grah) - enostavno in slastno (nisem ljubitelj mesa, sem bolj za tovrstne zadeve)


< Sporočilo je popravil ronja1a -- 12.1.2012 22:46:26 >

clock-img

12.01.2012, 22:51

clock-img

ronja1a

pencil-img

362

Aja, še to, če katera ne pozna. Po prvi nosečnosti sem prebrala knjigo Osnovna šola hujšanja. Avtorica: Željka Augustinovič. Se splača prebrat. Ker govori tudi o tem zakaj preveč jemo...

clock-img

12.01.2012, 23:13

clock-img

ronja1a

pencil-img

362

Tole je z njenega foruma:

vse dobre sestavine za nosečnico, doječo mater, najstnika, najstnico vsebuje edina dieta, ki to zares je in ima zanimiv naziv - zdrav in ustvarjalen življenjski slog:

osebno zadovoljstvo,

zmerno gibanje,

osebno zadovoljstvo

pestra prehrana,

osebno zadovoljstvo

zmerne količine hrane,

osebno zadovoljstvo,

dovolj tekočine,

osebno zadovoljstvo,

brez izgovorov, ko gre za tolažbo s hrano, da samo danes, jutri pa...

Ne vem, koliko časa kdo potrebuje, da osvoji to "dieto", vendar je edina, ki jo priporočam, osebno živim in bom vselej priporočala.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem