cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: digitalni fotoaparat

clock-img

22.06.2011, 23:04

clock-img

betty.ford

pencil-img

1199

2 srcka,  poglej si še Canon A3300 - http://www.canon.si/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_A3300_IS/index.aspx?specs=1

dobiš ga skupaj z baterijo in polnilcem za 150€ + spominska kartica 4 GB za 10€ in to je to.
pri 16 MP na kartico spraviš nekje približno 500 posnetkov oz manj, če dodaš kakšen filmček v HD ločljivosti - seveda imaš možnost sprotnega praznjenja. če zmajšaš resolucijo posnetkov, imaš prostora na SD kartici še več.

priporočljiva je še torbica, ki je v večini primerov ne dobiš zraven.

drugače pa: dokler ne veš, da obstajajo boljši, potem si zadovoljen s tistim, kar imaš user posted image  (vsekakor bo vsak fotoaparat, ki ga boš kupila mnogo boljši od tvojega 8letnega, ker je tehnika v tem času zelo napredovala)

glede nočnega slikanja pa: v tem cenovnem rangu ti ne bo noben delal ultra lepih slik - oz. jih lahko izboljšaš s pomočjo stojalčka.

lp;

clock-img

23.06.2011, 07:18

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: 2srcka
kakšne so sploh bistvene razlike med Canonom in Nikonom? Mogoče priporočaš kakšnega drugega?



Moj kar neki fotka in ima Canona EOS (pa nekaj) ... pravi da če nisi vešč nastavitev, Nikon veliko lepše fotke na Auto funkciji dela, če pa obvladaš nastavitve, je pa Canon boljši.

No jaz imam pa za domačo uporabo pa za na počitnice itd. Olympusa niTough-6020. Je majhen, 5m pod vodo greš lahko z njim (preverjeno), odporen je na padce z višine max. 1,5m. Zunaj dela perfektne fotke, notranje so tudi ok, edino večerne notranje so bolj tako tako, samo to so pomoje take pri vseh teh z mini integrirano bliskavico.

clock-img

23.06.2011, 13:20

clock-img

2srcka

pencil-img

321

Hvala za info. Kaj ima slovenski meni samo Olympus?

clock-img

23.06.2011, 13:21

clock-img

Anonimen

Ja Olympus ima slovenski meni ... pri mojem na Canonu pa še nisem gledala.

Sem mojega vprašala in Canoni nimajo v slovenščini, za Nikone pa ni prepričan, samo še ne dolgo nazaj je veljalo, da imajo samo Olympusi slovenske menije.


< Sporočilo je popravil Otika -- 23.6.2011 13:28:00 >

clock-img

23.06.2011, 13:27

clock-img

2srcka

pencil-img

321

Sicer je meni vseeno ali je slo ali ang samo tako me zanima. Verjetno bom ostala pri NIkonu, se moram še odločit katerega vzamem s3100 ali s5100, tudi tega s4100 sem gledala. Itak je vseeno, večina časa uporabljam AUTO nastavitev ker se mi v tistem času ne da nastavljat posebne nastavitve, običajno tudi nimam časa.

clock-img

23.06.2011, 13:47

clock-img

2srcka

pencil-img

321

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ja Olympus ima slovenski meni ... pri mojem na Canonu pa še nisem gledala.

Sem mojega vprašala in Canoni nimajo v slovenščini, za Nikone pa ni prepričan, samo še ne dolgo nazaj je veljalo, da imajo samo Olympusi slovenske menije.



Vem da je veljalo za Olypmusove da so v slo, zato sem vprašala iz firbca če je še kakšen zdaj.

clock-img

23.06.2011, 15:47

clock-img

betty.ford

pencil-img

1199

ja, za zdaj imajo samo Olympusi slovenske menije.

clock-img

26.06.2011, 14:43

clock-img

2srcka

pencil-img

321

IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

ja, za zdaj imajo samo Olympusi slovenske menije.



No, zdaj sem nekaj hodila po štacunah in si ogledovala digitalce. Odločila sem se, da bom kupila Nikon coolpix s8100, saj ga kupujem za daljše obdobje. Betty ford, kakšen je ta fotoaparat?

clock-img

29.06.2011, 23:19

clock-img

betty.ford

pencil-img

1199

pohvaljen s strani kupcev.

je sicer lanskoletni model, a mnogi ga še vedno bolj hvalijo kot naslednika s9100. vsaj kar se tiče leč in izostritve.

bi pa opozorila, da se ne šteje med fotoaparate s širokokotnim objektivom, v kolikor ti je to pomembno (širši kot ima, več slike dobiš v objektiv z bližje točke snemanja, npr. pri kakšnih skupinskih slikah)

sama bi v primeru, da mi je široki kot pomemben rajši vzela hx5 (sony) ali canon sx210. cenovno niti ne odstopata prav dosti.

clock-img

30.06.2011, 09:43

clock-img

2srcka

pencil-img

321

TNX

clock-img

03.07.2011, 23:47

clock-img

2srcka

pencil-img

321

Bettix ford, gledam canon is210...malo me moti bliskavica ki se dvigne (sem šele prejle vidla da je isto pri Nikonu), zakaj je tako? So zaradi nje boljše slike ali ima kakšen drug pomen? Se bojim da se je ne bom mogla navadit, ker imam običajno prst na tem mestu.

clock-img

18.07.2011, 10:02

clock-img

gabrijela87

pencil-img

15


Tudi za 160 evrov se da dobiti kar soliden fotoaparat. Sicer pa se se mi zdi nekoristno če si nekdo kupiti aparat za 500 evrov, če potem 3/4 funkcij ne uporablja. Vsak ma svoje potrebe. Jaz ti priporočam, da pogledaš na spletni strani http://www.electronic4you.si/WebShopSI/Company/Logo.htm ker so cene za nekatere modele dosti nižje kot pri nas. Drugače pa ti priporočam naslednje:
http://www.mimovrste.com/artikel/1730408427/tech/digitalni-fotoaparat-olympus-vr-320-crn/slika/215691#tech

http://www.mimovrste.com/artikel/1730380830/tech/digitalni-fotoaparat-nikon-coolpix-s5100-crn-darilo#tech

http://www.mimovrste.com/artikel/1730364832/digitalni-fotoaparat-samsung-wp10-rdec

http://www.mimovrste.com/artikel/1730347530/digitalni-fotoaparat-sony-cyber-shot-dsc-w380s-srebrn

Najbolje je, da izbereš 3 in jih potem med sabo primerjaš. Na spletu je zelo veliko testov, prav tako lahko recimo na Youtube pogledaš filmčke s slikami, v reviji Moj mikro je tudi predstavljenih veliko fotoaparatov. Tudi jaz ga že pol leta kupujem, sicer sem lani kupila novega, vendar nikakor nisem bila zadovoljna. Boljše je dobro premisli, kot pa kupiti nekaj na hitro.


clock-img

28.08.2011, 20:52

clock-img

malaMravljica

pencil-img

4314

Vas berem in vidim, da ste tukaj na kupu sami pravi struckoti na temo aparatov, bom kar tukaj dala se moje vprasanje, pa se povem, da jaz pa res nimam pojma na to temo. Imam digitalni aparat Fujifilm S1500, naceloma mi dela super slikce samo sedaj imam pa en problem z njim, pa ne vem ali je kriv aparat ali kartica. Ko hocem slike nalozit na racunalnik mi nekaterih slik ne zazna, na predogledu na aparatu pa jih normalno vidim. Kaj je narobe, ima aparat napako in ga dam na servis ali je kriva kartica?

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem