cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: krema - "melem"

  
clock-img

08.08.2011, 22:20

clock-img

.sara.

pencil-img

56

IZVIRNO SPOROČILO: Leela


IZVIRNO SPOROČILO: ursh_

SESTAV kreme:  hrastovo lubje, rman - Achillea millefolium, jetičnik - Veronica officinalis , ognjič - Calendula officinalis, kopriva, vrbovo lubje, krvavi mlečnik - Chelidonium majus in kanatarin za katerega pa ne najdem slovenskega niti latinskega imena     




tukaj je ursh_ napisala malo več user posted image (stran 4), tako da je že manjša uganka. Lekovito bilje je res malo presplošno.



Ja, ampak ali krema res vsebuje samo te sestavine?
Kakorkoli, težko je točno določiti sestavine in njihovo vlogo v kremi.........

clock-img

08.08.2011, 22:27

clock-img

čebulca

pencil-img

12

Tudi mene zanima kaj vse vsebuje krema. Res bi bilo super, če bi jo izdeloval tudi kak naš zeliščar.
Vsekakor je nam pomagala in po dveh dneh nismo imeli več AD. Mažem sicer še, čisto preventivno. Bom pa malo prekinila, da vidim, če se bo pojavil nazaj....Bom pač še mazala, če se pojavi nazaj....kreme imam dosti, oz. jo še dobim, da bom preskrbljena še za zimo, ker se takrat rado poslabša stanje. Bomo videli.

clock-img

08.08.2011, 23:12

clock-img

marjetka1975

pencil-img

114

Sestava kreme melem, če katero zanima:

Petrolatum, paraffinum Liquidum, Glyceryl stearate, lanolin, cera alba, stearic acid, palmitic acid, ricinus communis seed oil, parfum

lp

< Sporočilo je popravil marjetka1975 -- 8.8.2011 23:16:12 >

clock-img

08.08.2011, 23:16

clock-img

čebulca

pencil-img

12

Od kje pa zdej ta sestava?? to je pa čista kemija...user posted image

clock-img

08.08.2011, 23:17

clock-img

marjetka1975

pencil-img

114

čebulca to je sestava kreme melem. Sem popravila sporočilo, ker sem prehitro kliknila pošlji. Se ti opravičujem za skrbi :)
Ja imaš prav precej kemije je :)

clock-img

08.08.2011, 23:21

clock-img

čebulca

pencil-img

12

Ja, kje si pa zvedela za to sestavo, če nikjer ne piše?? ne verjamem, da od zeliščarja....user posted image

clock-img

08.08.2011, 23:30

clock-img

marjetka1975

pencil-img

114

Saj nisem ziher da govorimo o isti kremi. :) Moja napaka se opravičujem, ker sem bila mal šlampasta pa nisem vsega prebrala.

Skratka, doma imam en tester od kreme Melem, ( prirodna zaščitna krema za osjetlkjivu kožu) proizvajalec pa je Neva d.o.o.), sestava je napisana na hrbtni strani testerja.

Čebulca še enkrat oprosti, če sem te zavedla.

lp

clock-img

08.08.2011, 23:33

clock-img

čebulca

pencil-img

12

Aja! itak, da ni ista...seveda. Ti govoriš o Melemu, ki se ga dobi tudi pri nas v vsaki Lekarni ja...Ne, ne, to ni ista. Mi govorimo o kremi od g. Vasića- zeliščarja iz Beograda. Njegovi kremi se reče Melem za kožne bolesti. In ugotavljamo iz katerih vse sestavin oz. zelišč naj bi bila....

clock-img

08.08.2011, 23:36

clock-img

marjetka1975

pencil-img

114

Maš varianto, da daš kremo v analizo recimo  na kemijski institut morda tud na IJS al pa na fakulteto za kemijo ali farmacijo.
Sam se bojim, da je to precej draga zadeva.

lp

clock-img

08.08.2011, 23:37

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

enemu kemiku ali laboratoriju bi jo bilo treba dat pregledat, če bi hotel vedet kaj je not imo..

clock-img

09.08.2011, 14:23

clock-img

.sara.

pencil-img

56

IZVIRNO SPOROČILO: marjetka1975

Maš varianto, da daš kremo v analizo recimo  na kemijski institut morda tud na IJS al pa na fakulteto za kemijo ali farmacijo.
Sam se bojim, da je to precej draga zadeva.

lp



Kolikor je meni znano, po podatkih ki sem jih dobila od uporabnice ki je začela s posredovanjem te kreme, je analiza v sloveniji skoraj nemogoča, ker baje ni ustreznega aparata ki bi znal natančno določit sestavine in v kolikšnem odstotku se v kremi nahajajo. Poskušali so,baje, na Golniku in po posredovanju zdravnice iz SG menda tudi na dermatološki v Ljubljani, žal neuspešno. Možna je kakšna enostavnejša analiza. npr.da se preveri ali je krema res brez kortikosteroidov in kolikor vem, jih v tej kremi Melem ni. Poleg tega pa vsaka takšna anlaiza ogromno stane in dvomim da bi jo kr tako nekdo šel delat.

clock-img

10.08.2011, 21:20

clock-img

SM26

pencil-img

7

Sara, a podatek, da je krema naravna in ne vsebuje kortikosteroidov, si dobila od nekoga zanesljivega, npr. zdravnika, ki je bil na takšen ali drugačen način vpleten v analizo?

clock-img

10.08.2011, 23:15

clock-img

marjetka1975

pencil-img

114

Jaz mislim da bi bil pravi naslov, če goga zanima kemijski institut oddelek za prehrambeno kemijo.
Sem prepričana da bi znali to razvozlat. Je pa res, da to ni poceni, sam se mi tud sanja ne kolk bi stalo.
Drgac pa verjemi, pri tehnikah, ki danes obstajajo za analizo ni sans da ne bi odkril kaj je notri. Pa tud kar zadeva koncentracije ni panike ker so tehnike kjer koncentracvijo v ppb-jih brez problema detektirajo. Mora pa oseba, ki to dela bit dober analitik, to je pa res ja.

clock-img

12.08.2011, 11:30

clock-img

kralj matjaž

pencil-img

64

Drage moje,
tudi jaz sem se isto spraševala pred cca pol leta, ko sem dobila to čudežno kremo. Klicala sem na Ministrstvo za zdravje, oddelek za zdravila, za kozmetiko,  so me vezali sem in tja , na koncu smo ugotovili , da je analiza mision impossible. Skratka, dragooooo.
ko sva bila z otrokom na derm. v lj na kontroli se dr ni mogla načudit nad lepo kožo mojega otroka. Povseh uh in ah in iiiii jih sem ji povedala, da ga ne mažem z locoidonom, ki so mi ga dali, pač pa s tem melemom. Povedala, sem da nisem osamljen primer in da je že veliko otrokom pomagala in vprašala, zakaj je po teko dobrih izkušnjah ne bi dali testirat in bi lahko še večim pomagala. Odg je bil; "to ni v interesu države2. Zdaj pa si vsak naj to razlaga po svoje. Farmacija pa tako vemo kaj je, a ne.
No nakoncu sem se pomirila z dejstvom, da četudi krema vsebuje kortikosteroidv, slabša od Locoidona, Elidela ipd ne more biti povrhu vsega pa še pomaga.
Lp

clock-img

12.08.2011, 22:36

clock-img

.sara.

pencil-img

56

IZVIRNO SPOROČILO: SM26

Sara, a podatek, da je krema naravna in ne vsebuje kortikosteroidov, si dobila od nekoga zanesljivega, npr. zdravnika, ki je bil na takšen ali drugačen način vpleten v analizo?



Vsi podatki, ki jih imam, so od uporabnice, ki je prva prišla do te kreme.

In podatek, da ne vsebuje kortikosteroidov, je prišel iz ene bolnišnice, od strokovne osebe, ki je v analizo bila vpletena,ampak žal uradnih imen ne moremo izpostavljat, ker tudi uradno potrdilo, da je krema brez KK, ne obstaja oz. ga je nemogoče dobiti. Vse je samo ustno.

clock-img

12.08.2011, 22:44

clock-img

.sara.

pencil-img

56

IZVIRNO SPOROČILO: kralj matjaž

Drage moje,
tudi jaz sem se isto spraševala pred cca pol leta, ko sem dobila to čudežno kremo. Klicala sem na Ministrstvo za zdravje, oddelek za zdravila, za kozmetiko,  so me vezali sem in tja , na koncu smo ugotovili , da je analiza mision impossible. Skratka, dragooooo.
ko sva bila z otrokom na derm. v lj na kontroli se dr ni mogla načudit nad lepo kožo mojega otroka. Povseh uh in ah in iiiii jih sem ji povedala, da ga ne mažem z locoidonom, ki so mi ga dali, pač pa s tem melemom. Povedala, sem da nisem osamljen primer in da je že veliko otrokom pomagala in vprašala, zakaj je po teko dobrih izkušnjah ne bi dali testirat in bi lahko še večim pomagala. Odg je bil; "to ni v interesu države2. Zdaj pa si vsak naj to razlaga po svoje. Farmacija pa tako vemo kaj je, a ne.
No nakoncu sem se pomirila z dejstvom, da četudi krema vsebuje kortikosteroidv, slabša od Locoidona, Elidela ipd ne more biti povrhu vsega pa še pomaga.
Lp



Evo, točno tako, kot sem napisala...........
v bolnišnici SG so zdravniki glede te kreme imeli celo debato, zaključek, analiza nemogoča. Potem so posredovali oz. kontaktirali Ljubljano, dermatološko,kjer se tudi ni zgodilo nič. In celo v Celju na pediatriji je zdravnica, ki je želela vedet vse o kremi, pa neuspešno. IN ne samo da je nesupešno, bilo bi zelo drago.

Ja, vsi so presenečeni in navdušeni na kremo, nad učinkom, nad rezultati, in tudi brez analiz jo uporablja že pol Slovenije, z zdravniki na čelu.

clock-img

17.08.2011, 21:59

clock-img

Sarakitara

pencil-img

5

Živjo,

Tudi moja 5 mesečna malčica ima AD. Res je bogica in me boli srce, ko se skos praska. Večino noči jo držim za rokice, saj bi se drugače v spanju spraskala do krvi user posted image

Tako da če ima katera kremo na zalogi oz. gre kupit zase bi tudi jaz pristavila svoj piskrček. Sem prepričana, da lahko pomaga tudi nam, če je že tolikim!

Hvala, Sara

clock-img

18.08.2011, 10:57

clock-img

Leela

pencil-img

3101

No očitno z znanstvenim načinom se ne bo ugotovilo in naredilo kreme. Da pa ni interesa je pa logično, ker tako kot je zdaj očitno nekdo preveč zasluži.
lahko bi kdo probal narediti kremo iz teh sestavin, ki so znane, za vezivo uporablja kar se pač uporabi pri kremi (čebelji vosek ali kaj), razmerja ne bodo točna v %, pa verjetnost je da je kakšna skritnostna sestavina. To ni tako drago, je za probat (če se že ni)
Mislim, da znanje in izkušnje dobrega zeliščarja zelo štejejo.


< Sporočilo je popravil Leela -- 18.8.2011 11:02:33 >

clock-img

20.08.2011, 20:54

clock-img

Sarakitara

pencil-img

5

Minja 80 je bila tako prijazna in nam dala eno kremo. Namazala sem jo 2x in koža je čudovita, 90% boljša po samo 2 nanosih...

Sploh ne morem verjeti, skos gledam in se čudim user posted image

Res sem hvaležna za informacijo o kremi in Minji, da je taka dobra dušica, da nam je odstopila kremo! Hvala ti user posted image

clock-img

23.08.2011, 09:33

clock-img

shakira

pencil-img

163

A res ne gre nobena v bližnji prihodnosti v beograd? ali pa , da ima malo kreme viška?user posted image

clock-img

23.08.2011, 09:39

clock-img

Tutan

pencil-img

1441


IZVIRNO SPOROČILO: čebulca

Od kje pa zdej ta sestava?? to je pa čista kemija...user posted image




Kaj na tem svetu pa ni čista kemija? Smešno user posted image user posted image

clock-img

23.08.2011, 09:42

clock-img

ZARA

pencil-img

17227

Zakaj se ne zmenite skupaj, plačate bencin nekomu in naj gre dol po kreme. Samo ne vem kako je s carino. A to ve katera?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

clock-img

23.08.2011, 12:13

clock-img

Carmenka

pencil-img

20

shakira iz kje si?

LP K

clock-img

24.08.2011, 10:24

clock-img

mojkris

pencil-img

14

Jst bi tud potrebovala melem, ker mi ga že zmanjkuje. Lepo prosim, če ima katera kakšnega viška ali pa če gre kdo v Srbijo naj se mi javi!

Hvala!

clock-img

24.08.2011, 10:52

clock-img

shakira

pencil-img

163

Bi se res lahko tako zmenile ja. Ubistvu ga jaz ne rabim zase ampak za prijateljicouser posted image .
Sem pa iz okolice LJ.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem