Ni treba vpit, ker to ne spremeni dejstev.
Avto je oblika zavarovanja in pri lizingu je predmet lizinga tudi oblika zavarovanja.
Poroštvo je dodatna oblika zavarovanja in se uporablja tako pri lizingih kot pri kreditih. Če ti bo razumevanje lažje, namesto besede finančni lizing vstavi besedo kredit - ker vsebina je popolnoma enaka, razen te osnove, kjer je lahko predmet lizinga dovolj visoka oblika zavarovanja - a ne nujno in vedno.
Mislim, a so v tej državi že vsi čisto nori?
Sicer ne vem, s kom se ti družiš - ampak jaz tega občutka nimam. Zgoraj opisana praksa je bila, je in bo ena standardnih praks za zavarovanje finančnih terjatev. Ni edina, je pa dokaj enostavna in razširjena. Uporabljajo jo vse finančne inštitucije, ki posojajo denar ali zavarujejo terjatve, to je banke, lizingi in zavarovalnice. Ne uporablja se samo med brati, tam so zadeve bolj direktne in se tako finih načinov ne poslužujejo.
Lepo prosim, prenehaj mi podtikati nekaj, kar ne napišem. Ne svetujem, da naj tast odlaša in si nakoplje še večje probleme,
Napisala si točno to - naj zapreta račun, da ju lizing ne najde. Kaj je to drugega kot odlašanje (in povečevanje problemov).
Impak ko govoriš o 'vpisu', kaj to točno fizično pomeni. Ali to pomeni neke vrste plomba na TRR? Predvsem me zanima, zakaj samo Leasingi in kreditne kartice, ne pa npr. hipotekarni krediti (domnevam, da si banke nič manj ne želijo ostati z nepremčnino na rokah, kot leasingodajlci z avtom (ali nepremičnino), zakaj ne vsi krediti?
Ne, ni plomba, čeprav si na prvo roko tako sklepala (btw, zakaj si tako osebno prizadeta, čeprav pišem samo dejstva)?
Gre za vpis v sistem spremljanja bonitet občanov (podobno kot je Bon za podjetja), kjer so vpisani vsi računi, ki jih imaš, ter vse obveznosti - krediti že itak, lizingi nekateri, ne vsi, odobreni in koriščeni limiti ter vsa odstopanja od rednega poslovanja (nedovoljene prekoračitve limitov, zamude nad **** dni pri plačilu obveznosti in še kaj, ne vem vsega pamet. Kmalu bodo v sistemu tudi vse obveznosti po kreditnih karticah, recimo obrok, ki ga danes plačaš s položnico izdajatelju kreditne kartice, bo viden kot kreditna obveznost, če je šlo za nakup na več obrokov. To ni plomba v klasičnem smislu, je pa ovira, da zapreš raćun in odpreš novega - ker se v tem primeru to vse preveri. In če je v sistem vpisano poroštvo in je že zabeležena tudi zamuda pri plačilu obrokov (ki se zapiše **** dni po zamudi), potem ni možnosti, da račun odpreš ali zapreš. Precej tega se je sicer že prakticiralo do zdaj, po novem pa skoraj ne bo možnosti, da bi zadolževanja (in neplačevanja) na javnem finančnem trgu prikril - kar je - če ti je prav ali ne, edina normalna in zdrava finančna osnova. Ker dolg je dolg in ga je treba vrniti. Simpl kot pasulj, tudi če ti misliš, da so zato v tej državi vsi nori.
Ii presenečenje pri naši veleumni zakonodaji), ampak jaz še vedno, s svojo kmečko logiko, s svojimi praktičnimi delovnimi izkušnjami in izkušnjami z institucijami, produciranjem, izvajanjem in razumevanjem zakonov te države trdim, da je to čisto navadna zblojena bedarija.
Mirno lahko trdiš, da je to zblojeno in bedarija, vendar bo zblojena in bedasta (povzemam zgolj tvoje besede) ostala ti sama.
Zakon o potrošniških kreditih je nastal na podlagi evropske direktive in evropske prakse; edino, kar je v njem zblojenega je to, da so nekateri deli nerodno prevedeni. Vsebina pa ostaja.