IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.
Imam samo Poison, s katerim se našpricam enkrat na leto. Zgleda, da bom imela isti parfum še naslednjih 50 let
.
u bistvu je rok uporabe parfuma 5 let ob pravilnem shranjevanju (ki naj bi bilo na hladnem in v temi). če je v neprozorni steklenički pa 7.
pa tisto o nesintetičnih sestavinah je tudi bolj... khm, bullsh*it ko ne, recimo pravi parfumi iz tovarn parfumov (npr fragonard) so recimo po 30-60€ - in to parfumi, ne eau de parfum, kar je največ kar dobiš v navadni trgovini. plačaš (večinoma) ime.
jest sicer parfume uporabljam skoz, razen poleti (oz ko je pač res vroče - če je avgusta 20 stopinj se bom našpricala brez slabe vesti) - takrat preklopim na spreje za telo, parfume (oz. toaletne vode) pa samo zvečer al pa ob kaki posebni priliki. največkrat je to elizabeth arden green tea, samo mi ni bil preveč ljub, ker je prelahek, presvež, preveč limonast. sam sem se kr navadla.
_____________________________
Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.