cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: hujšanje na dolgi rok

  
clock-img

18.02.2010, 22:43

clock-img

Mala_Ajda

pencil-img

149

Ursa, raje ti povej kako tvoj orbitrekuser posted image . Jaz v navalu slabe vesti, kriva je Ronja (hvala, ker si me tako iritirala, da samo še nakucam post in izginem en štuk nižje, kjer bo gravitacija še bolj neusmiljena do mene). O kilogramih ne morem nič napisati, ker se vmes ne tehtam, ker res nima smisla. Trenutno nekaj OH več, polnenje, v soboto grem na celodnevni tek na smučeh in ne bi še enkrat skusila kako se tresem in mi šport ni v užitek temveč v muko.
Smoothie se dobro bere, popila sem ga le 2x pred dolgim tekom jeseni. Če pa seštejem koliko sladkorja, predvsem fruktoze je v dveh dcl, mislim, da ni primeren da bi z njim zamenjala zajtrk. Bolje dobro prežvečena pomaranča in še malo polnozrnatih kosmičev kakor pa glup, glup 2 dcl tekočine, ki me ne bo zasitila. Odvisno kaj si boš zmlela? Koliko vlaknin bo?

clock-img

18.02.2010, 23:04

clock-img

2ursae

pencil-img

4420

vlaknine kar bodo ostale, ker sadja ne mislim dat v sokovnik, ki izloči le tekočino (sok), ampak ga zmixat takšnega, kakrše je, tko da vse vlaknine ostanejo. Poskusila bom, če mi bo pasalo, mislim pa srkat počasi, ne exat, ker je po mojem to kar gosta zadeva. Bom poročala.

orbitrek je zaživel v torek, fajn je šlo, samo ej, dobim mravljince v nožnih prstih user posted image . Danes je bil spet plan, pa smo bili popoldne pri tašči in se ob pol desetih primajali domov ... tam ob desetih je pa zame že prepozno za telovadit oz sem že čist crknjena. Sem samo še malo posrfala, pospravila, se umila, sem v pižami in grem spat.

Nočko user posted image


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

clock-img

19.02.2010, 09:32

clock-img

Mala_Ajda

pencil-img

149

Da ne bom imela slabe vesti: Ursa samo za tvoje oke: http://www.cenim.se/118-1-a.html

clock-img

19.02.2010, 09:50

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

2ursa, v Hoferju imajo smoothije, ki so dobri, žal pa ne vem cene. Mi smo jih kupovali ko je moževo mamo kap in ni mogla jest trde hrane.

Post, he he, mi gre...itak ko je sam 2 dniuser posted image user posted image Torte pa to meni niso problem ampak čokolada...joj

Telovadba spet čaka boljše časeuser posted image user posted image Danes pa 10 km orbitreka obljubim. Sem jih naredila v pon, pa potem v torek pilates in potem nič od nič. Danes pa spet orbitrek.  Imam vse otroke doma, ker so malo prehlajeni pa smo bolj ali manj notri in je kaos...Zvečer se mi pa ne da več, pa še tolk drugih stvari imam za naredit.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

19.02.2010, 10:34

clock-img

tojeto1

pencil-img

412

2ursae: Ja, smo iz Lj. Otroka bosta kmalu stara 3 in 6 let. Hodita v Plavalni klub Riba. Sem pa tud jaz na netu dolg časa iskala termin, kjer lahko oba hkrati plavata, vendar v različnih skupinah (en je čisti neplavalec, drugi plavalec). Hodita pa na Fakulteto za šport na Kodeljevo. Če te kj več zanima pa poglej na njihovo spletno stran. Pa še to: Bravo za kavico in NE torticouser posted image

Drgač pa jst še vsak dan orbitrekam in mi je zakon!!! Ful uživam in sem po dolgem zabušavanju spet srečnauser posted image . Tud pri hrani pazim, še posebej ko pomislim, kolk časa sem gonila ta orbitrek in da bom zdej s kakšno sladkarijo vse spravila v nič me prec mine. Yea!!!

clock-img

19.02.2010, 10:47

clock-img

2ursae

pencil-img

4420

IZVIRNO SPOROČILO: Mala_Ajda

Da ne bom imela slabe vesti: Ursa samo za tvoje oke: http://www.cenim.se/118-1-a.html



ooo, halo:
se večina fruktoze – še preden pride v sistemski krvni obtok – spremeni neposredno v MAŠČOBE!!!

če je cilj optimizacija dejavnikov za izgubo telesne maščobe, je vsekakor vredno razmisliti o zamenjavi sadja s kompleksnimi ogljikovimi hidrati; minerale, vitamine in balastne snovi pa vsebuje tudi zelenjava.

kteri so zdej komplexni OH? Vidim, da sem na prehrambenem področju čista neznalica, čez kalorije sploh ne vidim user posted image . Moja logika je: sadje je zdravo, ima malo kalorij, ergo: navali narod user posted image

Ajda, hvala, ful, ful, ful dober link user posted image


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

clock-img

19.02.2010, 10:57

clock-img

2ursae

pencil-img

4420

uf, sem lačna, komaj čakam, da grem na kosilo, imamo postrv, krompir in solato. Bom minimalca krompirja, jasno, morda se ga celo v celoti vzdržim. Včeraj sem jedla le meso in solato in ... preživela user posted image (sem namreč strašni ljubitelj OH, bi lahko sam od makaronov živela user posted image ).

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

clock-img

19.02.2010, 13:59

clock-img

Katjusa

pencil-img

12159

IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

uf, sem lačna, komaj čakam, da grem na kosilo, imamo postrv, krompir in solato. Bom minimalca krompirja, jasno, morda se ga celo v celoti vzdržim. Včeraj sem jedla le meso in solato in ... preživela user posted image (sem namreč strašni ljubitelj OH, bi lahko sam od makaronov živela user posted image ).


jst tudiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

men gre super skos nosim s sabo flaško vode... in nisem se še prekršila ne s sladkim in ne z mesomuser posted image user posted image user posted image user posted image mi pa tehnica že kaže napredekuser posted image
vsak dan telovadim vsaj 20 min. na kolesu tudi takrat, ko se mi ne da se prisilim in ko začnem potem kr greuser posted image user posted image user posted image user posted image
punce zakaj se tehtate ob ponedeljkih.... mogle bi se ob petkih ker vikendi so vedno čas za oprekrške in potem je v ponedeljek razočaranje in potem ni tiste prave volje.... tko, da če lahko predlagam spremembo v tehtanju..... drugače pa jst se bom ob petkih, ker bi tokrat rada uspela dlje k 14 dniuser posted image user posted image user posted image

clock-img

19.02.2010, 16:43

clock-img

2ursae

pencil-img

4420

tehtanje v petek: tudi lahko, jaz sem se danes in ko sem videla številko sem bila user posted image . No, ampak ITAK, da bo v pon. še boljše. Jasno user posted image .

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

clock-img

19.02.2010, 17:08

clock-img

ona

pencil-img

3685

Živjo!
jaz se sicer javljam bolj poredko,vas pa vsekakor preberem,da ne izgubim motivacijeuser posted image
Sem še vedno na 72kg,ker sem začela kar aktivno z tekom vsaj pol ure na dan plus telovadba in se bojim,da mi gre gor mišična masa,ker po obsegu sem povsod izgubila dober centimeter,tako,da sem kar zadovoljna!
Glede telovadbe je pa tako,pri meni opažam,da sem prva dva tedna zelo težko se spravila k teku,zdej pa nehat ne moremuser posted image user posted image ,toliko za motivacijo,da začetek je kar težak,ko pa enkrat zalaufa,pa kar gre!
lepo se imejte in se še kaj preberemo!

clock-img

19.02.2010, 19:27

clock-img

2ursae

pencil-img

4420

ej, expertinje za izgorevanje maščob, kaj je boljše:

vsak dan aerobna vadba 20 min/dan ali
3x na teden po 45 min/dan?

ona, fino, da si se navdušila nad gibanjem, jaz to razsvetljenjstvo še čakam user posted image


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

clock-img

19.02.2010, 21:39

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Potrebno je najmanj 30-40 min. aerobnog treninga s pulzom 60-70% max frekvence srca za topljenje maščob,
torej 3 krat na teden 45 min bo boljše user posted image

Kompleksni oh pa so kruh, riž, žitarice, krompir, testenine, fižol, ....
Sadje se pa le ne odpovej čisto, samo prenažirat se ga pa tudi ne. Jaz sem v srednji šoli imela prehrano, samo kaj ko sem bolj na ušesih sedelauser posted image No, nekaj pa mi je le ostalo od vsega, da je najbolj zdravo jest vse in po malem. No, vsaj ko enkrat dosežeš željeno težo, potem je to najboljši nasvet.

Nič, grem zdej naredit teh svojih 10 km, nujno rabim gibanje, sem cel dan doma, ker so tamali prehlajeni, pa sem izkoristila in delala neke zaostanke na računalniku, kar pomeni da sem dan bolj ali manj presedela..In me že boli križ...Grrr




< Sporočilo je popravil skuštrana -- 19.2.2010 21:47:04 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

20.02.2010, 09:20

clock-img

ona

pencil-img

3685


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

.

Nič, grem zdej naredit teh svojih 10 km, nujno rabim gibanje,




Kje pa ti delaš teh 10 km?user posted image user posted image

Ja,gibanje je res super,pa še postava se fajn narediuser posted image

clock-img

20.02.2010, 09:52

clock-img

2ursae

pencil-img

4420

jaz sem bila zjutraj tako slaba, de sem morala po zajtrku (mleko s kosmiči) pojest dva kosa kruha in ruknit eno kavo ... saj kruh je bil polnozrnat, no, najbrž bolj kao-polnozrnat, črn s semeni. Kupljen v Tušu.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

clock-img

20.02.2010, 10:29

clock-img

jenii

pencil-img

128

helo.
evo se javljam po enem mesecu dol je šlo 2kg staro stanje 67,2 trenutno 65,2.
sem vas ves čaš brala samo za pisanje se nisem mogla pripravitiuser posted image .
BRAVO ZA izgubljene KGuser posted image user posted image
mi smo bili vmes z malim v bolnici mala je skos bolana, noro. komaj čakam pomlad.
od danes naprej sem si dala totalno prepoved sladkarij in kruha, predvsem pa prepoved tehtanja, da ne bom tako obremenjena. 20.3 pa bo dan d pa da vidim.
močno si želim še od 5-10 kg shujšati tisti finiš in to bi rada dosegla preden grem sredi maja zopet v službo.
pa da vidim kaj bo, aja telovadba itak če bo izvedljivo vsak dan od 40-60 min. tako kot do sedaj.
lepo dietkajte in migajte daljeuser posted image
čao

clock-img

21.02.2010, 00:42

clock-img

*lejla*

pencil-img

22

Hej!

Kako vam kaj gre? Meni ne preveč dobro in sem razočaranauser posted image . Cel teden sem pazila na vsaki grižljaj, pila sem dovolj vode in nisem pojedla niti ene sladke stvari. Telovadila sem zmerno, tako, da malo sem migala, vem, da bi lahko več.

V četrtek sem imela kg in pol manj, kot v ponedeljek. Glede na hitrost izgube kg, sem se včeraj s svojima prijateljicama odpravila na pizzo. Pojedla sem celo. In danes: šok, težja sem za 2,5 kg. Kako je to možno? Ni mi jasno. Sem že večkrat pojedla celo pizzo in nikoli mi kg niso tako nihali.

Vse kaže, da bom v ponedeljek, na tehtanju, v + kg.user posted image

clock-img

21.02.2010, 07:22

clock-img

tojeto1

pencil-img

412

Katjusa: tehtamo se ob ponedeljkih, ker če bi se ob petkih, bi še več grešile čez vikend, tko pa nas čaka tehtanje in se čez vikend trudimo, da bo ob ponedeljkih tehtnica pokazala prave rezultate. Drgač se pa lahko zarad mene tehtamo tud ob petkih (demokracija).

Ona: tud pr men je trajal en mesec, ko sem vsakič šla z muko migat, sdej pa mi je v veselje in kr ne morem brez!

2ursae: bolje je migat 3xna teden po 45 min, ker se maščobe začnejo topiti po 20 minutah aerobne vadbe: To je isto, kot če si predstavljaš ogenj, ki rabi kisik da gori, ravno tako rabijo maščobe kisik, da izgorevajo - kisik pa pride v maščobe takrat ko smo fajn zadihane in globoko dihamo in za to je potrebno dlje časa vaditi. Pa še okvirni pulz, kjer se maščoba izgoreva: 135-155 utripov na minuto velja za nas (odvisno od vaše starosti, trenutne teže in aktivne pripravljenosti.
jenii:user posted image user posted image

*lejla*: tako nihanje teže v tako kratkem času je v večini odvisno od tekočine in ne od pizze. Mogoče je organizem zadržal več vode kot sicer, al si pa ravno veliko spila... ne sekiraj se zaradi tega. Če ješ omejeno in migaš mi loh ziher verjameš, da bodo slej ko prej vidni rezultati. Včasih se kr ustavi, pa cel teden al pa 14 dni ne gre nikamor, pol pa k strela z jasnega teža pada. Ti samo vztrajaj pa bo!

Jaz se pa tud trudim kolkr se da, ker bo kmalu treba iti iz porodniške nazaj v službo in mi še nobene hlače niso pravuser posted image , tko da lovim zadnji vlak... pa čakam na sonček in pomlad... tale dež me kr mori.

Pa pridno dietkajte suhe južineuser posted image

clock-img

21.02.2010, 10:20

clock-img

2ursae

pencil-img

4420

IZVIRNO SPOROČILO: *lejla*

Vse kaže, da bom v ponedeljek, na tehtanju, v + kg.user posted image



jaz sem se stehatal že kar danes ... gremo k mami na kosilo in vem, da bom jedla krompir, tko da ... ju3 javim današnjo težo, saj je to dovoljeno ne, pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis user posted image


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

clock-img

21.02.2010, 10:22

clock-img

2ursae

pencil-img

4420

IZVIRNO SPOROČILO: tojeto1

Pa še okvirni pulz, kjer se maščoba izgoreva: 135-155 utripov na minuto velja za nas (odvisno od vaše starosti, trenutne teže in aktivne pripravljenosti.



včeraj sem pridno telovadila, 45 min, naredila 9 km, na 6. stopnji, utrip mi je prilezel do 120, nič več user posted image , a to pomeni, da moram še bolj gonit? A 135 moraš imet ves čas?


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

clock-img

21.02.2010, 11:06

clock-img

Mala_Ajda

pencil-img

149

Ojej, drage moje, dajte poguglajte malo. V grobem je sicer tako, kot dostikrat zasledimo v revijah itd. Pa vseeno: http://mitjahumar.mojforum.si/mitjahumar-ptopic157.html. Linkov je kot smetja...
Pospeševanje izgorevanja-najbrž prepovedana tema....http://www.klubpolet.si/index.php?option=com_content&task=view&id=1266&Itemid=28).
Načeloma je vse OK kar ste napisale, ampak to so že tako stare zadeve, da je zdaj malček drugače. navsezadnje na teh forumih se ne gremo znanosti, vsako miganje je več kot dobrodošlo, sploh, če se ti izgubljanje kilogramov ustavi. Mislim, da je v začetni fazi nekomu, ki mora shujšat 20 kg lažje, kot nekomu, ki ima do željene teže le nekaj kg.
Prosim, ne mi zamerit, ampak iz izkušenj vem, da ne more biti tako. Tudi zaradi sadja, do določene mere, Skuštrana je napisala, ne se prenažirat, zadela žebljico na glavico.
Ursa mislim, da al ti orbitrek ne meri prav utripa, al ni prav nastavljen. Tile orbitreki so bolj tako, tako. Sem že napisala. daj za foro, ko vadiš. ustavi se, pa si puls sama izmeri, pa boš videla, da je nekaj na displeju, drugo pa realnost. Pa še nekaj na temo izračuna max. srčnega utripa: http://mojtrener.com/trening/maksimalni-srcni-utrip-msu/
 

clock-img

21.02.2010, 11:57

clock-img

tinaaja

pencil-img

7450

Mala ajda, hvala za linke, da malo posodobim svoje znanje user posted image  

Jaz sem danes prvic ta teden tekla user posted image  No saj kmalu bo boljs in bodo tudi veceri na voljo. Prav pogresam to, da bi zjutraj vstala in sla tect.. In to, da se mi ne bi kam mudilo..

Glede hrane pa sem poraz.. sploh se ne morem pobrat na prava pota.. jezna nase, al volje ne najdem. danes sem super, al do spanja je se dolgo.. en kup hlac v omari me je spravilo v slabo voljo ta teden - ful oblek, al zapet jih je tud treba, jaz pa jih neeeeeeeeeeeeeee .. in smo spet pri (ne)volji... upam, da se sestavim cim prej.

ursa, jaz tudi mislim, da ti orbi narobe kaze utrip.. moj zmeri, si ga ne merim na orbiju.

lejla - pri tedenskem vaganju je zmeraj riziko kok imas polno crevesje in kok vode zadrzujes. ne se sekirat zaradi enga tedna in enga vaganja..

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

clock-img

21.02.2010, 16:48

clock-img

orka

pencil-img

912

helow,dietkarce ;-)

pridne ste da se takole spodbujate,jaz ta teden žal nimam nič spodbudnega user posted image in sem jezna nase....so bile počitnice otroci doma in s tem vred veliko raznega kuhanja itd.Pa saj kuhna je še v redu,saj ne jem OH ampak po kosilu paše sladica in tisto je pa strup zame ker jih res pripravljam po sojem okusu in jutri bo slab rezultat...a sem si zabičala,da sem zadnjič pekla karkoli,jim bom raje v trg. kupila kaj kar jaz ne maram hihihi

šport,šport,šport,pa meni predstavlja tudi veliko oviro ,nikakor se ne morm zravn spravt,mogoče bo bolje ko skopni sneg in bom šla na kolo in rolčke,da bi pa doma kolo gonila mi je pa mim user posted image

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

clock-img

22.02.2010, 08:16

clock-img

matejchy

pencil-img

1500

74,9 kg

_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

clock-img

22.02.2010, 08:25

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Še jaz, 64 kguser posted image Še malo pa bo...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

22.02.2010, 08:47

clock-img

2ursae

pencil-img

4420

ime:           - tedensko   - skupaj      začetni:    želeni:     trenutni:





skuštrana    - 1,0kg         - 3,0kg          68,0kg     60 kg        65,0kg
Evica22       - 0,3kg         - 2,5kg          70,0kg     65 kg        67,5kg
2ursae        - 0,4kg         - 2,1kg          70,0kg     63 kg        67,9kg
tojeto1        - 0,5kg         - 1,5kg          69,0kg     63 kg        67,5kg
Mala_Ajda  - 0,4kg          - 1,5kg          61,1kg     58 kg        59,6kg
aki               - 0,0kg         - 1,5kg          57,0kg     53 kg        55,5kg 
miška17      - 0,1kg         - 1,4kg          94,1kg     81 kg        92,7kg
karmy85     - 1,3kg         - 1,3kg          73,5kg     60 kg        72,2kg
orka            - 1,0kg          - 1,0kg          84,0kg     65 kg        83,0kg
matejchy    + 0,9kg          - 0,7kg         75,5kg     70 kg        74,8kg  
halgato       - 0,0kg          - 0,6kg          64,4kg     57 kg        63,8kg 
Rožica I       - 0,0kg         - 0,0kg            ?????        -15kg      ???

Skupaj smo šle dol: 18,0kg .

anajmad     - 0,0kg          - 1,8kg          88,0kg     75 kg        86,2kg
Petka09      - 0,0kg         - 1,8kg          66,0kg     59 kg        64,2kg
LERO          - 0,5kg          - 1,6kg          91,0kg     72 kg        89,4kg
HuAnita       - 0,0kg         - 0,0kg          65,0kg     58 kg        65,0kg 
ona             + 1,2kg         - 0,0kg          73,0kg     68 kg        73,0kg
halgato       - 0,3kg          - 0,3kg          64,4kg     57 kg        64,1kg
majch          - 0,0kg         - 0,0kg          70,0kg     60 kg         70,0kg
nena           - 0,7kg          - 0,7kg          71,6kg     60 kg        70,9kg
jenii            - 0,0kg         - 0,0kg           67,3kg     60 kg        67,3kg
kristinaj      - 0,0kg         - 0,0kg         
nebo            - 0,0kg         - 0,0kg     
Abbey         - 0,9kg          - 0,9kg          89,5kg     60 kg        88,6kg
austen        - 0,0kg          - 0,0kg          93,0kg                      93,0kg
zoja10        - 0,0kg         - 0,0kg           90,0kg     75 kg         90,0kg
živka           - 0,0kg          - 0,0kg          82,0kg     70 kg        82,0kg

Naslednje tehtanje: ponedeljek, 29.2.2010


NALOGE (nove so podčrtane):

  • obroki so vsaj za 30% manjši
  • vsaj 2x na teden po 30 min aerobne vadbe
  • po 18 uri ne jemo nič
  • vsak dan spijem vsaj 2 litra vode (ali nesladkanega čaja)
  • vsaj 2x na teden naredim 20 trebušnih
  • čim več sexat  (ampak to čist resno!!!)
tko, ostajam zvesta tabeli user posted image . Predlagam, da tiste, ki smo se stehtale in dale nove podatke, svojo tedensko izgubo označimo z barvo, da se nas bo ločilo od tistih, ki podatkov niso posredovale. Pa najboljš bi bilo, da vsaka popravi svoje podatke, saj ne vzame veliko časa.



_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem