cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

katero dudo, stekleničko?

  
clock-img

26.11.2009, 20:22

clock-img

rožica24

pencil-img

27

Živjo!

Zanima me katero dudo in stekleničko uporabljate? Jaz imam stekleničko od Tommee Tippee, pa jih skoz mleko iz ust ven tečeuser posted image , se hranimo leže, ker če jo držim noče jesti. Imam tudi Aventove stekleničke, samo ji cucelj ne odgovarja, pa prehitro poje. Kaj ma katera izkušnje z Mam cuclji?user posted image
Zdaj me pa še zanima glede dud. Imamo Aventovo dudo, pa ji skozi iz ust pada ven, hčerka je stara 3 mesece. Imams tudi Nux dudo pa ji je premajhna. Kaj mislite glede TT dud in Mam dud, v čem je razlika da so ene ploščate oblike pri jeziku (Nux, TT).

Hvala za odgovoreuser posted image user posted image

clock-img

26.11.2009, 20:30

clock-img

tikatonka

pencil-img

343

Z TT nimam izkušenj, pri prvem sem vse kupila od Aventa ampak, ker se je rodil brez sesalnega refleksa, mi je pediatrinja svetovala Nuk. Tako da sem pri drugi kupila vse od Nuka in sem zelo zadovoljna.

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

clock-img

26.11.2009, 21:15

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

26.11.2009, 21:18

clock-img

rožica24

pencil-img

27

pa paše  Mam-ov cucelj na Aventovo stekleničko, nekje sem zasledila da paše?

clock-img

26.11.2009, 21:26

clock-img

Anonimen

Mi imamo dude in stekleničke od TT in smo zelo zadovoljni. Izbrala sem jih predvsem zaradi oblike, ker naj bi bila najbolši približek mamine zize ... čeprav sem videla da ima sedaj Nuby tudi precej podobne zadeve.
Glede spodcejanja mleka pa probaj z manjšo luknjo v cucljo ... mi smo ji tudi prve 2-3 mesece pri hranjenju vedno pleničko pod brado dali, ker je kaka kaplja mimo pritekla.

clock-img

26.11.2009, 21:30

clock-img

črticaa

pencil-img

1436


IZVIRNO SPOROČILO: rožica24

pa paše  Mam-ov cucelj na Aventovo stekleničko, nekje sem zasledila da paše?



ja paše,..to sm jaz delala ko sem črpala mleko,..ker je ful lepše pil z mam cucljom in ni tok zraka pojedel

clock-img

26.11.2009, 21:32

clock-img

črticaa

pencil-img

1436


IZVIRNO SPOROČILO: rožica24

Živjo!

Zanima me katero dudo in stekleničko uporabljate? Jaz imam stekleničko od Tommee Tippee, pa jih skoz mleko iz ust ven tečeuser posted image , se hranimo leže, ker če jo držim noče jesti. Imam tudi Aventove stekleničke, samo ji cucelj ne odgovarja, pa prehitro poje. Kaj ma katera izkušnje z Mam cuclji?user posted image
Zdaj me pa še zanima glede dud. Imamo Aventovo dudo, pa ji skozi iz ust pada ven, hčerka je stara 3 mesece. Imams tudi Nux dudo pa ji je premajhna. Kaj mislite glede TT dud in Mam dud, v čem je razlika da so ene ploščate oblike pri jeziku (Nux, TT).
Hvala za odgovoreuser posted image user posted image




tiste ki so odrezane so (domnevno) ortopedske,..sam itak je že znano da za zobe niso nobene dude dobre

jaz imam MAMove dude in je ful kul,..čeprov sem u porodnišnici dobila NUKovo,...aventova mu pa nekako ni šla,..ni jo znal praqvilno potegnit,..zdj je pa njvečji potrošni material DUDA,...skos jih zgublamouser posted image user posted image

clock-img

26.11.2009, 21:53

clock-img

rožica24

pencil-img

27

imam cucelj od TT 2(3+), pa je bil pri 1 isti problem user posted image najberžje cucelj kriv a??user posted image

clock-img

26.11.2009, 22:28

clock-img

Muca83

pencil-img

1000

Jaz imam Tommee Tippee flaške, pa ni bilo nikol problemov, da bi se ji cedilo iz ust. Niti pri luknjici št. 1 niti pri št. 2. Na začetku sem imela Nuk, pa je ful preveč zraka pojedla zraven, ni mi všeč njihov ventilček za zrak.
Dude imamo pa tudi mi MAM, Nukove ni hotela, očitno ji paše ortopedska.


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

clock-img

26.11.2009, 22:29

clock-img

zmajaz

pencil-img

5781

Ta prva se je dojila, kolikor smo uporabljali flaško, smo Aventovo, ker sem nekak mislila, da je Avent najboljši, pri ta drugem imamo pa Mam, ker mi ga je svetovala prijateljica, ki ni dojila in je sprobala vse živo (od Aventa, Tommy Tipee ..), pa je res super - dno se odstrani in ga veliko lažje umiješ, cuclji so odlični (Aventovi se mi zdijo tako trdi) - lahko samo pohvalim.

clock-img

27.11.2009, 07:29

clock-img

mamica2009

pencil-img

490

Jaz imam vse od Mam in se mi zdi super, tako steklenička kot duda. Sem imela od TT, Avent, pa mu nič ni odgovarjalo.Sedaj imava od Mam in sem zelo zadovoljna.In tudi je lepo, dudica pa mu tudi ne pada ven in se ne navleče, oz.se ne poveča ko jo ima en čas, ker od NUK dudica se je povečala, tako da smo jo po 1 mesecu zavrgli, ker mu je na bruhanje šlo, ker je bila prevelika.Od začetka je dobra bila , pozneje pa ne več.
Od Mam izdelki so res super.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

clock-img

27.11.2009, 08:18

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ta prva se je dojila, kolikor smo uporabljali flaško, smo Aventovo, ker sem nekak mislila, da je Avent najboljši, pri ta drugem imamo pa Mam, ker mi ga je svetovala prijateljica, ki ni dojila in je sprobala vse živo (od Aventa, Tommy Tipee ..), pa je res super - dno se odstrani in ga veliko lažje umiješ, cuclji so odlični (Aventovi se mi zdijo tako trdi) - lahko samo pohvalim.



Zanimivo, kolk smo si različniuser posted image . Meni je pa ravno to najbolj šlo na živce. Pa enkrat je moja mami mal slabše privila in je šlo iz vseh strani ven mleko. No zabrisala sem jo pa vstran, ko je nečak pil iz te flaške kakav. Šele takrat sem videla kam vse in kako fejst se ta umazanija zareže med te zareze in težko umiješ to flaško do čistega. Res je, da  se kakav bolj  zažre od mleka, ampak vseeno, tisto flaško smo zabrisali ob prvi priliki v koš in nikoli več MAM. Čimbolj enostavna in čimbolj gladkauser posted image . Sicer pa itak gledaš kaj otroku bolj odgovarjauser posted image

Našega sem dojila, ko pa je bilo treba zardi refluksa dodajat, pa smo imeli avent flaške, so se najbolj obnesle. Mam sem tudi rabila (z aventovim cucljem), pa so mi avnetove bile mnogo boljše.

Dude smo prve 3 mesece imeli aventove, potem pa nukove (silikonske). Nukove rulajo. Prve mesece pa itak da jim pada vse ven, saj niso tako močni in se hitro utrudijo.

clock-img

27.11.2009, 09:24

clock-img

aprilčica07

pencil-img

4130

Flaše imamo od Avent-a, dude pa Nuk-ove.. Pri ta prvem je blo isto...

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm

clock-img

27.11.2009, 09:27

clock-img

MATEJKA_

pencil-img

1170

flaška od TT, mi imamo super izkušnje. je pa pri svežem cuclju včasih treba tisti ventiljček pri prvi uporabi skupaj stisnit, da se čisto odpre in pol ****cionira fantastično... flaška nič ne toči, kot velikokrat slišim za aventove... dude pa od nuka, lateks.

clock-img

27.11.2009, 11:22

clock-img

baby blue

pencil-img

2248

Flaške in dude imam aventove pa eno dudo imam od NUKa pa ji odgovarja... Pa vse je iz silikona...

_____________________________

Lana mi je ime, naj vsak zdaj to ve. 14. septembra 2009 ob 13:37 sem prijokala na svet.

Rojstvo: 14.09.09 - 2910g, 50cm
1.leto: 14.09.10 - 9240g, 76cm

clock-img

27.11.2009, 15:11

clock-img

rožica24

pencil-img

27

hvala za odgovoreuser posted image bom probala še cuclje od Mam, če so kj boljši, če ne ostanem pri TTuser posted image

clock-img

16.01.2010, 22:56

clock-img

malla13

pencil-img

13

mi smo uporabljali flaško od TOMMEE TIPPEE in smo bili zelo zadovoljni kar se pa dude tiče pa smo imeli nuk potem se pa ni dobila 3 nuk razen latex te pa ne mara  in potem sem začela uporabljati TT dude in nisem bila zadovoljna kot sem z flaškami ker je dudo takoj razgrizla ,user posted image nato sem kupila aventove in je nekako ni sprejela, sedaj imamo pa mam silikonske in je zadovoljna z njo.user posted image

clock-img

07.09.2010, 14:28

clock-img

pikapoka01

pencil-img

41

Mene pa zanima, če dojenčka zelo zmoti več različnih nastavkov cucljev?
Npr. mi imamo
*za mleko- NUKove stekleničke in lateks cuclje,
*za vodo/čaj- Tommie Tippie stekleničko in cucelj, včasih pa NUKovo stekleničko z silikonskim cucljem
*slepe dude AVENT in MAM (silikon), NUKovo nikakor ni hotel sprejeti, ne lateks ne silikon

Malo me skrbi, kako to vpliva na njegova usta, dlesni, hranjenje... Včasih se mi zdi, da ko pije mleko na začetku tako čudno potegne, potem pa je že ok. Ne morem se odločiti katero je najboljše, ne bi ga pa rada zmedla.

clock-img

07.09.2010, 15:26

clock-img

jeny

pencil-img

35

Mi imamo TT,MAM,NUBY IN NUK in z vsemi smo zadovoljni,naša dojenčica pa najraje pije iz Nuby flaške in tudi takoj poderemo kupček,ki ga pri drugih težje!!user posted image

clock-img

07.09.2010, 19:59

clock-img

pikapoka01

pencil-img

41

Torej vas je več takšnih, ki kombinira različne stekleničke in nastavke.

To ni nič narobe?

clock-img

07.09.2010, 20:56

clock-img

m_o_i

pencil-img

3646

jaz ce bi zelela, ne morem kombinirat-mulc ne pusti user posted image
strogo Nuk-pa se to "star" model cuclja (tisti ozki, novi so sirsi), take, kot so mu "pokazali" v centru za nedonosencke

zdaj ce gledam in sodim po nasem fantu, potem je res, da razlicni cuclji pomenijo razlicno pitje/sesanje/poziranje in zmedejo otroka. poudarjam ce gledam na nasega mulca!
Aventovega (in njemu podobni) ni znal niti zagrabit, nove Nukove so pa spuscale user posted image ob straneh (vlekel sicer je, ni pa zmogel pozret, ker je po vsakem vleku usta rahlo odprl)

huh, lateksa pa niti priblizno ne vzame v usta user posted image

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 7.9.2010 20:57:07 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

clock-img

09.09.2010, 14:41

clock-img

pikapoka01

pencil-img

41

Dajte še napisati, katre dude kombinirate in katere največ uporabljate.

Kaj je po vašem mnenju "najboljše"?

Mojega 3 in pol mesečnega user posted image nekaj matrajo vetrovi, pa tudi cuclja tako fajn ne zagrabi več (nuk), kaka včasih čist zeleno, včasih pa čist rumeno ( meji na drisko). Mislila sem, da smo krče prešli, s ene joka več toliko, le tu in tam- ko vidim da ga črviči, se kremži in stoka, potem pa z muko prdne.
Mamo aptamil conformil (je izključno na AM), za vsak slučaj sem pa kupila hipp plus, ampak še čaka, morda bi bolje bilo prej te probleme odpraviti s stekleničkami, če imajo ti zračni ventili in cuclji dejansko kakšno vlogo...
Svetujte...

clock-img

09.09.2010, 15:58

clock-img

zaspancek1

pencil-img

929

Mi imamo TT steklenicke. Prvemu je kar nekaj casa teklo mleko ob straneh (ne glede na cucelj oz. steklenicko), vendar je bil glavni razlog to, da je imel prirascen jezicek in ni mogel dobro sesati. Drugi mulcek pa cisto lepo pije ze od samega zacetka. Ima sicer tudi malo prirascen jezicek, vendar precej manj od starejsega.
Dude pa prvi ni maral cisto nobene, se najbolj mu je bila vsec ena cisto navadna, okrogla iz Muellerja, drugi pa ima trenutno Nukovo genius.
Glede napenjanja pa se je pri nas izkazalo, da se najbolj pomaga drugo AM - z Milumil Comfort (zdaj je to Aptamil Comfort), smo presli na Bebo Sensitive in stanje se je precej izboljsalo.

clock-img

09.09.2010, 21:15

clock-img

m_o_i

pencil-img

3646

aptamil naredi kakec zelen-ce so krci al pa ne.
jaz sem sicer uporabljala aptamil ADC, berem pa, da tudi ostali aptamili kakec naredijo zelen...
kak tezko je pa kakal po njemu, pa rajsi ne govorimuser posted image  jaz pa norela in kupovala vse vrste kapljic,krem in ostalega, da bi ga nehalo zvijat-evo, potem pa zamenjam mleko in je MILINA!

odkar sem na DMovem mleku, je pa kakec rumen in gostejsi(prej je imel tekocega; tolko, da ni bla lih driska)

duda je pri nas strogo Nukova-tako kot steklenickauser posted image  ravno vceraj sem testirala se dve vrsti steklenick oz. cucljev in je znorel! danes sem poskusla se z Nuby-jevo in ni opazil razlikeuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

clock-img

09.09.2010, 21:15

clock-img

mamicaaa

pencil-img

108

Midve z mojo princesko imava flaške in dude od Aventa, ji najbolj odgovarja. Pijeva pa Aptamil AR, ker sva imeli kar velike probleme s polivanjem. Krčov nobenih, prdi pa sto na uro.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem