cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

osebni jedilnik

  
clock-img

28.01.2009, 16:33

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

...sem si ga dala naredit in me je prekleto strah, da bom stradala user posted image  sicer pa prav mi je, saj sama rinem v nesrečo user posted image

ga je katera od vas že imela?

clock-img

28.01.2009, 18:43

clock-img

mlinar

pencil-img

236

ne pa bi ga rada imelauser posted image

clock-img

28.01.2009, 18:46

clock-img

kepa*

pencil-img

1558

Kako pa to zgleda, kdo ti ga naredi?

_____________________________

Letos pa bo!

clock-img

28.01.2009, 20:15

clock-img

kjava

pencil-img

2416

Uf, pri meni to zihr ne bi šlo, ker sem preveč izbirčna in bi vsaj pol stvari, ki bi mi jih kdo določil, odpadlo, če ne še več.

clock-img

28.01.2009, 21:11

clock-img

CUKRČEK

pencil-img

4802

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

ga je katera od vas že imela?



Ne, ker to čist preveč stane


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

clock-img

28.01.2009, 21:23

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

no, meni se pa ne zdi, da tolk velik stane, glede na to, da je narejen čisto po meri in da ti ostane za vedno...no, kakor za koga, ampak jaz toliko denarja pustim vsakič ko grem v trgovino po hrano...

kar se pa izbirčnosti tiče, sem že vnaprej povedala česa ne maram user posted image

clock-img

28.01.2009, 21:56

clock-img

Jelcy

pencil-img

436

Kam si pa to sla, ce ni skrivnost? Pa kako naj bi izgledal ta jedilnik...bi mi lahko opisala en dan, ker sama nimam pojma kaj naj bi jedla da "zdravo"  hujsamuser posted image

clock-img

28.01.2009, 22:06

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

ti ne morem opisat, ker sem ga ravno naročila in se še dela..ti ga pa naredijo res čisto individualno (tudi po krvni sliki, krvni skupini itd. itd.), tako da res ni nujno, da bi bil ok za obe user posted image

sem pa to odkrila na strani firme kais corpo, www.kais.si

clock-img

28.01.2009, 22:18

clock-img

Jelcy

pencil-img

436

Aha...ker ena kolegica je imela podobno foro in je jedla vsaki dan isto cel teden!!! (Ona je sla k dietologu) Meni se zmesa, pa full mleka je pila vmes, zato me je zanimalo ce je to podobno, ker jaz mislim da meni mleko ne pase...

clock-img

28.01.2009, 23:28

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

bom sporočila, ko ga dobim, ampak pomoje to ne bo na tak način

clock-img

28.01.2009, 23:31

clock-img

Anonimen

Mene tudi zanima Prosim za več informacij.user posted image

clock-img

31.01.2009, 17:50

clock-img

Boni3

pencil-img

459

Mene tudi zanima kam si dala to naredit in koliko stane,ce ni skrivnost.

clock-img

31.01.2009, 18:51

clock-img

Anonimen

Men ga je naredu zdravnik, pa nism nič plačala. Tk da ne vem od kje vam ideja kolk je to drago....
Osebni zdravnik ti da napotnico za dietologa al kaj je že un dohtaruser posted image .....pa jeuser posted image

To k ti delajo jedilnik po krvni skupini in genomu(al čem že) pa tud ni tko hudo drago. Sam jaz sm 0-. Po njihovem naj bi živela sam od mesa. Ne hvala.....

clock-img

31.01.2009, 19:00

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

ta jedilnik mi ne dela dietolog, ampak osebna trenerka, ki je svetovna in državna podprvakinja v fitnessu..tako da če zna spravit svoje telo v red, lahko pomaga tudi meni. in verjetno še komu. in kar mi je najbolj pomembno, ve kako deluje žensko telo pri teh zadevah, kar moški ponavadi ne vejo. k njej bom šla tudi na nekaj treningov, da mi pokaže kako naj treniram.
meni se zdi zadeva kul, seveda je pa največ odvisno od mene.

clock-img

31.01.2009, 22:04

clock-img

Anonimen

Koliko bos pa placala za jedilnik?

clock-img

02.02.2009, 09:15

clock-img

Felicity

pencil-img

4257

Zdravnik ti ga naredi, če imaš prekomerno težo oz. moraš na dieto iz zdravstvenih razlogov.

Jaz bi tudi imela osebnega trenerja, pa še nekoga ki bi mi pripravljal jedi. user posted image

No šalo na stran, o osebnem trenerju že dolgo razmišljam, samo fitness pa sovražim, raje treniram v naraviuser posted image Zgleda da bo treba tud to spremenit.

clock-img

03.02.2009, 22:14

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

ga dobim te dni, ampak se moram pohvalit z dobro novico-en dan v tednu lahko jem kar hočem!! jupi, moj najljubši dan user posted image

clock-img

04.02.2009, 16:10

clock-img

sesil

pencil-img

3017

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

ta jedilnik mi ne dela dietolog, ampak osebna trenerka, ki je svetovna in državna podprvakinja v fitnessu..tako da če zna spravit svoje telo v red, lahko pomaga tudi meni. in verjetno še komu. in kar mi je najbolj pomembno, ve kako deluje žensko telo pri teh zadevah, kar moški ponavadi ne vejo. k njej bom šla tudi na nekaj treningov, da mi pokaže kako naj treniram.
meni se zdi zadeva kul, seveda je pa največ odvisno od mene.



ta fitneserka ima železno voljo in tak način življenja. kjer je volja je uspeh...  in vse je odvisno od tebe, da se boš tega držala. teorija drži, praksa je pa mal drugačna. naša psiha oz podzavest je tisto ključno zlo.
2-3- mesece se še zavestno da zelo upirat podzavesti, potem pa ponavadi  podležemo in gremo na stare tirnice. zato sem ti tudi podčrtala način življenja.
malo je teh trmastih podsameznikov, ki spremenijo način življenja oz. jih v to nekaj prisili. ponavadi  zdravje.
upam da ti uspe.
a pa še nekaj . videla sem kaj je madžarovič (fitnes mišičnjak - ga sigurno poznaš) napisal eni punci ki je hotela shujšat . user posted image .
za djeto in vaje za oblikovanje telesa je imela vsega skupaj na listu A4 nekaj malega napisanega in za to plačala veliko preveč (mislim da 60E) , nič vaj  ji ni pokazal, punca naj se samo znajde v fitnesu. jedilnik je bil pa stradanje.
pa upam da ti nisem sedaj volje vzela.

clock-img

04.02.2009, 20:53

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

zakaj bi mi vzela voljo? moj jedilnik ni stradanje, včeraj sem bila tudi na trenungu (bom šla še na dva) in je bilo super, danes čustim vse mišice user posted image
in tudi v glavi sem že pošlihtala zadeve, tako da bo sigurno šlo. več kot tri mesece pa po vsej verjetnosti tudi ne mislim vztrajati na tako hard režimu...mi niti ni treba.

aja, pa moj način življenja (ki si ga podčrtala user posted image ) je bil 28 let čisto ok (45kg), rada bi se znebila le nosečniških ostankov pa malo polepšala telo user posted image

< Sporočilo je popravil kaya2007 -- 4.2.2009 20:55:49 >

clock-img

05.02.2009, 15:33

clock-img

sesil

pencil-img

3017

o, super da si zadovoljna. dej, opiši malo jedilnik, prosim.

clock-img

05.02.2009, 16:19

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

danes na primer, ko imam kardio dan (sem šla tečt itd), je jedilnik brez hidratov...omletke, piščanec, solatke..
tisti dan, ko delaš z utežmi, poješ tudi kakšne hidrate, npr riž ali pirine testenine.

pa dosti tofuja imam na jedilniku (vse mlečne zadeve zamenjane s sojo)..in precej prehrambenih dodatkov, ki pospešujejo prebavo, topijo maščobe. pa whey shake po treningu.
za tisti dan, ko ne delaš nič, še ne vem user posted image  en dan v tednu pa malo grešiš user posted image  ampak ne preveč seveda.
jem pa cca. na tri ure, tako da zaenkrat nisem lačna.

clock-img

18.02.2009, 12:48

clock-img

Poka

pencil-img

1696

Škoda, da si sploh date naredit jedilnik osebnemu trenerju, ker tak jedilnik si lahko vsak sam napiše. Potrebno si je samo malo stvari prebrat in potem malo preračunat stvari.Recimo za nekega začetnika je celo dobro, da se poučiš malo o prehrani, ker jo je dobro spremenit za celo življenje, ne samo za par tednov.

Enega jedilnika pa ne moreš uporabljat vsak teden. Potrebno ga je sproti prilagajat... To ne vem, če ti bo trener brez plačila naredil... Problem je v tem, da če bi vsak teden isto jedel, hrana je pa tako raznolika in različna hrana vsebuje različne hranilne snovi, ti lahko kmalu začne kakšne primanjkovati. Mene je sicer nekaj teh stvari naučil en znanec, ki je eden boljših osebnih trenerjev pri nas in mi je dal neke usmeritve, kako se to dela, ampak do istih spoznanj lahko pride vsak sam, po mojem mnenju.

Definitivno pa tak jedilnik ne sme bit stradanje, če je pravilno napisan. Nekateri osebni trenerji gredo mogoče na to foro, da čim več shujšaš prvi teden, pa vedno da ni v redu, samo zato, da se ti fajn zdi, pa da plačaš še drugič.

BTW  jedilnik se da naredit za posamezno osebo kar hitro, podatke preračunavaš v excell. Izbereš hrano, ki ustreza tebi, s tem, da se ve, da nečemu se je treba le odpovedat. En dan v tednu lahko ješ kar hočeš, telo take šoke potrebuje, sploh na začetku, ko si še navajen na nezdravo.

Tak jedilnik naredim jaz za eno osebo glede na njeno težo in še določene podatke v pol ure... Plus program treninga zraven. Bi rekla, da vam jih zastonj napišem, sam ker vem, da bi se jih pol 100 javilo, toliko časa pa nimam user posted image Lahko pa objavim primer za npr. en dan.

Aja pa še to... Prehramebeni dodatki - izogibajte se tega, kolikor časa se da. Na koncu, v zadnjih fazah hujšanja, ne rečem. Prej se da vse brez naredit in so samo metanje denarja stran. Ne me pa narobe razumet, nisem rekla, da niso zdravi ali kaj podobnega. So čist OK, definitivno bolje od kakih sladkarij in določene čokoladice so super dobre... user posted image Fajn so pa edino, če nimaš druge možnosti zdravega prehranjevanja, npr. med službo... Še vedno pa je bolje naravna hrana, itak kadar le lahko.


clock-img

18.02.2009, 15:31

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

jaz jem samo naravno hrano, edini dodatki so spirulina pa kakšna omega3...mogoče tudi ti malo posplošuješ, daj pls napiši primer za en dan, tako da malo primerjam.

clock-img

19.02.2009, 10:48

clock-img

Poka

pencil-img

1696

OK.  Primer jedilnika za začetnika, ki npr. še ni nikoli treniral in vključi v svoj program ustrezno količino anaerobne in aerobne vadbe. Vsak obrok je sestavljen iz približno 33,3% OH, 33,3% B in 33,3% M.

Zajtrk:180 g Jogurt LCA (navadni), 75 g skute MU, 120 g pomaranča, 10 g mandljev, 5 g laneno seme
Malica:150 g fižola v stročju, koruza v pločevinki BONDUELL 20 g , česen, olje pol žličke, eno celo jajce (trdo kuhano), 1oo g paradižnik, 50 g tuna rio mare v slanici.

kosilo:isto, s 60 g piščanca namesto tune (pripravi se brez olja na žaru, malo zaliješ z vodo)

100 g skute, 100 g pomarančni sok 12 g mandelj malica 2

50 g sir mozarella, 100 g paradižnik, 40 g parika zelena malica 3

150 g skutni njoki, 25 g tuna rio mare v slanici, 1 happy cow trikotnik, olje, mleko 0.5 50 g 100 g solata, zelena, česen 10 g kis jabolčni 10 g


Aja, kot sem že napisala, je to jedilnik za nekoga, ki začne, vsak obrok vsebuje približno enako količino vsakega. Mogoče ni najboljša varianta, ker je veliko skute, mlečnih izdelkov (vsebujejo laktozo - to je mlečni sladkor). Sploh kak zaprisežen bodibilder bi se vpiču, da je preveč OH... Aha, aja, skupno čez dan 1537 kcal, 119,97 OH, 136, 13 B 56,63 M. Sem izbrala na hitro nekaj iz datoteke, pa sem že polovico napisala, ko sem ugotovila, da mogoče ni najboljši primer - dolgo traja prepisovanje... Bom videla, če bom lahko dala copy paste, pa dam še kakega.

No, da mal skritiziram svoj jedilnik - mogoče bi bilo lahko več vlaknin, B pa bolj iz pustega mesa in rib, ne iz mlečnih izdelkov. Sam to na začetku, ko spreminjaš prehrano, ni tako zelo pomembno. Npr. en ko je celo življenje živel od McDonaldsa, bo to zanj že velik napredek, mogoče je celo preveč drastična sprememba prehrane - to je namreč šok za telo in spremembe morajo bit postopne, drugače se nazaj zrediš.

Pa jaz sem napisala čist natančne količine vsega kar je v taki hrani. Ni pa treba s preračunavanjem in tehtanjem pretiravat. Sploh si ni treba tehtat in računat toliko, na začetku je važno, da se naučiš, katera hrana je primerna in katera ne, splremljaš težo in si beležiš vse zaužito. Če vidiš napredek, približno minus pol kg na teden, si na pravi poti, če je pa vse isto, pa zmanjšaš za 10% kalorije ali pa npr. dodaš za toliko porabljenih kalorij treninga na dan. Pol na konc itak veš koliko česa, ne rabiš več nič tehtanja hrane in tega.

No ko prideš pa do željene teže, pa npr. še nisi zadovoljen - gre se sam še za pikico na i. Pol je mogoče na vrsti malo več kompliciranja pri hrani in treningu. Pol je ponavadi tudi rešitev, da pridobiš malo mase, mišic, se pravi se greš zredit za kako kilo, dve in pol spet definiraš. V bistvu dieta iz bolj kot ne samih beljakovin je na vrsti šele na koncu, ko definiraš.

Aja, tiste, ki ste že suhe, pa se sekirate za celulit - to prvo fazo preskočiš. Ker je možno, da se se zdaj zdravo prehranjujete, pa je treba ugotovit kaj jeste zdaj in izhajat iz tega. Odvisno, kaka je bila prej vaša prehrana, pa videt je treba kako je telo.koliko je maščobe in mišic. Velikokrat je to, da se morajo suhice najprej zredit, čeprav mislijo, da morajo hujšat...

Ja, še to... za vegetariance se da tudi naredit dieto . brez problema. Pač namesto mesa vključiš sojo, ostale stročnice, jajca, semena, odvisno kaj komu paše. Tu pridejo mogoče res zelo prav kaki dodatki iz B, ampak tudi brez se da... Treba je pazit na aminokislinsko sestavo, ker rastlinska hrana ni tako popolna. Kombiniraš različno skupaj, pa je - to se tud sšasoma naučiš.

Še to - zgornja dieta,to je mogoče malo premalo kalorij - za začetek.  Mislim, itak če treniraš je premalo, čeprav postopoma zmanjšuješ do 100, nižje ne... Na začetku je bolje več, da spodbudiš metabolizem... Veliko jih ima probleme s prebavo, ker pojedo premalo, npr. stradajo, pa pol spet jedo, pa se zato redijo in si v nekem začaranem krogu...










< Sporočilo je popravil Poka -- 19.2.2009 10:49:07 >

clock-img

19.02.2009, 17:25

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

ja res je, za moj okus je čisto preveč mlečnih izdelkov, jaz sem jih večino zamenjala s sojinimi..pa stročnic imaš tudi precej..in koruze naj bi se tudi izogibali. tvoj jedilnik je res bolj za nekoga, ki se je prej basal z nezdravo hrano in ima kar precej kil preveč, zame pa ni najbolj primeren..pa rio mare je bolje v lastnem soku, sol ni ok.
pa mogoče imaš tudi malo premalo beljakovin, še posebej če ob jedilniku tudi treniraš.

dej mi samo povej, kakšen recept imaš za skutine njoke?

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem