cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Začaran krog

  
clock-img

21.07.2008, 20:06

clock-img

Anonimen

 Mič, ti si psihiatrinja al kako?user posted image   



Bohnedaj, bi se kdaj kar stepla user posted image .

Samo za zdravje me skrbi, resno. Meni je zdravje tisto osnovno in na telesu takoj opazim, ce mi nekaj ne pase.

Pa v bistvu je logika cisto enostavna. Dobra hrana je najmanj, kar lahko za zdravje naredim. Najmanj.

clock-img

21.07.2008, 20:52

clock-img

majra

pencil-img

1499

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


Samo za zdravje me skrbi, resno. Meni je zdravje tisto osnovno in na telesu takoj opazim, ce mi nekaj ne pase.

Pa v bistvu je logika cisto enostavna. Dobra hrana je najmanj, kar lahko za zdravje naredim. Najmanj.




Res je dobra hrana najmanj kar lahko naredimo za telo, ampak da pridemo do tega spoznanja je pa hudičevo dolga pot in je največ dela.
Ampak, smo pa vsaj na začetku te poti- no vsaj jaz sem user posted image
In to tudi s pomočjo te teme. Hvala ženske  user posted image

clock-img

21.07.2008, 21:06

clock-img

Anonimen

Majra user posted image

clock-img

21.07.2008, 21:10

clock-img

Šarki

pencil-img

3163

oh ste same zdravoprehranjevalkeuser posted image   jest mam pa skos ene izgovoreuser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

clock-img

21.07.2008, 21:14

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: tanchi

oh ste same zdravoprehranjevalkeuser posted image   



Nekaj delamo v tej smeri :).

clock-img

21.07.2008, 21:22

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: tanchi

oh ste same zdravoprehranjevalke



wannabe zdravoprehranjevalke user posted image

clock-img

21.07.2008, 21:32

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: tanchi

oh ste same zdravoprehranjevalke



wannabe zdravoprehranjevalke user posted image



A bi naslov spremenile user posted image ?

clock-img

21.07.2008, 23:33

clock-img

Anonimen

Mič

Daj ti meni povej, kaj zdravega je dobrega kot čokolada, sladoled, tortica, rolada, nutella...pa da ne bi zdaj do jutra naštevala. Saj veš kaj mislim...
O.K. Danes bom sprobala korenčkov sok... ampak povej mi kakšen zdrav nadomestek ki ni teločina pa ima isti efekt kot zgoraj našteto...

Saj veš čokolada povzroča da se izloča hormon sreče...potem pa ko jo prebaviš se pogledaš v špegu in se izloči hormon obupa in to je začaran krog.

Jaz mislim, da če hočem biti zdrava bom prav gotovo nesrečna in če hočem bit vsaj malo samovšečna moram zato veliko trpeti...

Jaz sem tip človeka ki "žre"probleme. Sem resno zrela za psihiatra... Jaz če sem žalostna ali nezadovoljna jem in potem sem happy, potem se redim in sem spet žalostna in da potešim žalost moram jest...

štekaš? to je to začaran krog

Vsak nasvet dobrodošel.user posted image user posted image user posted image

clock-img

22.07.2008, 07:30

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

22.07.2008, 08:16

clock-img

puncica

pencil-img

9847

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Mič

Daj ti meni povej, kaj zdravega je dobrega kot čokolada, sladoled, tortica, rolada, nutella...pa da ne bi zdaj do jutra naštevala. Saj veš kaj mislim...
O.K. Danes bom sprobala korenčkov sok... ampak povej mi kakšen zdrav nadomestek ki ni teločina pa ima isti efekt kot zgoraj našteto...

Saj veš čokolada povzroča da se izloča hormon sreče...potem pa ko jo prebaviš se pogledaš v špegu in se izloči hormon obupa in to je začaran krog.

Jaz mislim, da če hočem biti zdrava bom prav gotovo nesrečna in če hočem bit vsaj malo samovšečna moram zato veliko trpeti...

Jaz sem tip človeka ki "žre"probleme. Sem resno zrela za psihiatra... Jaz če sem žalostna ali nezadovoljna jem in potem sem happy, potem se redim in sem spet žalostna in da potešim žalost moram jest...

štekaš? to je to začaran krog

Vsak nasvet dobrodošel.user posted image user posted image user posted image



A veš kdaj se tud sproščajo hormoni sreče ob telovadbi, ob teku, kolesu, se sproščaju isti hormoni kot pri sladkarijah, tako da če si pripravljena kaj spremenit potem pejt namest da poješ eno čokolado raj 15 min laufat, pa boš vidla da se boš super počutla in ko se boš pogledala v ogledalo boš srečna in ne obupana, ker si nekaj dosegla. Sladkarije pa pomeč v smeti in jih ne kup več. Sicer pa tud če me tle lajam v luno al pa v steno mora človek naredit sam prvi korak, ker se mi zdi da talamo in talamo nasvete, pa vse leti na gluha ušesa, zakaj, ja zato ker se je treba za kaj tud pomatrat, ne pade vse z neba in če res hočeš shujšat in ostat zdrava spremeni navad, ker jamranje ne bo nič pomagalo in prineslo, le še bol slabe volje boš.

Treba je spremenit mišljenje in za njim pride vse ostalo. Tolk nasvetov je bilo že danih tu na hujšanju, pa se itak še vedno iščejo neke krivine, pa neka čudežna tabletka ampak tega ni, in po moje tega nikoli ne bo, se je treba pač mal pomatrat za rezultate.

Sej veste brez muje se še čevelj ne obuje.


< Sporočilo je popravil puncica -- 22.7.2008 8:19:11 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

clock-img

22.07.2008, 21:00

clock-img

Anonimen

Danes sem lizala Šparovo BIO lučko user posted image

clock-img

23.07.2008, 07:54

clock-img

puncica

pencil-img

9847


IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Danes sem lizala Šparovo BIO lučko user posted image



In kaj zdej hočeš da te mal v rit nabrcamo al pohvalmo al kaj? In kaj je ta bio lučka tako posebna, verjetno je vseen cukr noter pa maščoba samo bio user posted image user posted image tako da verjetno kljub predznaku BIO rediuser posted image in kaj je zdej s korenčkovim sokom, a si ga pila?


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

clock-img

23.07.2008, 08:17

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: puncica


IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Danes sem lizala Šparovo BIO lučko user posted image



In kaj zdej hočeš da te mal v rit nabrcamo al pohvalmo al kaj? In kaj je ta bio lučka tako posebna, verjetno je vseen cukr noter pa maščoba samo bio user posted image user posted image tako da verjetno kljub predznaku BIO rediuser posted image in kaj je zdej s korenčkovim sokom, a si ga pila?



user posted image  oboje user posted image

Pijem korenčkov sok, pijem. Pa kavi sem se odpovedala.user posted image  Mi sploh ne paše.

clock-img

23.07.2008, 10:02

clock-img

puncica

pencil-img

9847

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Pijem korenčkov sok, pijem. Pa kavi sem se odpovedala.user posted image  Mi sploh ne paše.



No to je prvo, da ne ješ stvari ki ti ne pašejo, ker telo tega pač ne potrebuje, bravo zate, očitno je pa včeraj rabilo bio lučkouser posted image user posted image kakšna je pa bila sadna, mlečna, s čokolado,... a je bla vsaj dobrauser posted image ?


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

clock-img

23.07.2008, 11:22

clock-img

Anonimen

Lučka je bila navadna- vanilija oblito s čokolado, nič posebnega. user posted image

clock-img

24.07.2008, 12:13

clock-img

Anonimen

Daj ti meni povej, kaj zdravega je dobrega kot čokolada, sladoled, tortica, rolada, nutella...pa da ne bi zdaj do jutra naštevala. Saj veš kaj mislim...
O.K. Danes bom sprobala korenčkov sok... ampak povej mi kakšen zdrav nadomestek ki ni teločina pa ima isti efekt kot zgoraj našteto...



Namesto cokolade so dobri dateljni, ampak tudi ti so energijska bomba, se mi zdi. Jaz pojem ene tri, stiri, in imam dovolj, ker so tako zelo sladki in nasitni.

Pa cokolda je tudi v redu, ampak v normalnih kolicinah, ne 10 dag ali vec naenkrat in ne vsak dan. To se meni zdi najvecja zanka diet, da si cez noc prepoves vse, s cimer si se prej basal in kar ti je nudilo vsaj instant zadovoljstvo. Ni cudno, da je telo (in psiha) sokirano ob vseh teh dietah.

Jaz sem bolj za postopne spremembe. Recimo zacnes s korenckovim sokom user posted image ...kar potegne za sabo, da pojes kaksno cokolado in nutelo manj. Ne vseh skesnlat, razen ce si prepricana, da si clovek, ki reagira samo na šok terapije.

Ena dobra stvar, ki sem jo prebrala na zgornjem linku so tudi orescki, to je mandeljni in lesniki, vendar prej namoceni v vodo, da niso pretezki. Sem probala in je fajn user posted image . In tako naprej, korak po korak.

clock-img

31.07.2008, 16:55

clock-img

Anonimen

Kako gre kaj korenckov sok?

In ostale dobrote za zdravo zivljenje :))?

clock-img

31.07.2008, 16:57

clock-img

Anonimen

Pačas.user posted image

clock-img

01.08.2008, 08:32

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

02.08.2008, 10:12

clock-img

Anonimen

Jaz nisem začela user posted image  tak na orenk. user posted image

clock-img

02.08.2008, 10:27

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Daj ti meni povej, kaj zdravega je dobrega kot čokolada, sladoled, tortica, rolada, nutella...pa da ne bi zdaj do jutra naštevala. Saj veš kaj mislim...

Vsak nasvet dobrodošel.user posted image user posted image user posted image



No, ker je vsak nasvet dobrodošel user posted image user posted image user posted image .

Lahko namesto cele banjice sladoleda si narediš eno veliko skledo sadne kupe (zdaj je tako fajn sadje na voljo, breskve, nekrtarine, lubenica, grozdje, jabolka, hruške,...) in zraven daš še eno kepico sladoleda. Samo eno. Pa se nažderaš kot pujs. Dobiš malo hormona sreče in veliko vitaminov, mineralov in še malo balastnih snovi.

Ali pa eno veliko skledo solate namesto čipsa za večerjo: zmešaš narezane paradižnike, kumare, papriko in feta sir. Zdravo in nasitno.

Saj ni point v temu, da določene hrane ne bi smeli jest. Treba je le najti pravo ravnotežje. Vsega mora biti, ampak po malem.
In ko te prime, da bi jedel čips in

clock-img

02.08.2008, 10:35

clock-img

Primoza

pencil-img

4733

Pred nekaj časa je bil v oddaji preverjeno 15.7. en zanimiv prispevek o težavah s prenajedanjem:

http://poptv.si/

clock-img

03.08.2008, 17:06

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Pred nekaj časa je bil v oddaji preverjeno 15.7. en zanimiv prispevek o težavah s prenajedanjem:

http://poptv.si/




Naj se grem kar operirat?user posted image  Ne, ne, tolk me pa ni skupaj. user posted image  Samo ne morem se spravit nazaj na mojih 57kg. Nikakor.

V 8. razredu OŠ sem imela 64kg in takrat shujšala na 55-57kg, katere sem držala do nosečnosti (pri 26-ih). Torej sem že morala jesti normalno in brez prenajadanj. Zdaj pa ne gre in ne gre dol. Obtičala sem na 70kg in počutim se obupno.user posted image

clock-img

04.08.2008, 19:05

clock-img

Anonimen

No, zdaj sem se odločila.user posted image  Začnem v ponedeljek 11.8.2008, ker takrat štartam dopust in bom sama dopoldne imela mir, da preštudiram Montignaca.user posted image  Držite pesti.user posted image

clock-img

04.08.2008, 20:43

clock-img

Pobalami

pencil-img

1115

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Spostovanje lastnega telesa in lastnega zdravja je na prvem mestu.
Pozitiven odnos do hrane. Jej z veseljem in ljubeznijo. Na ta nacin bos izbirala dobro hrano in na ta nacin bo hrana tudi vracala zdarvje tvojemu telesu.

Ko postimsas to, si naredila 80%. Zacela bos izbirati dobro hrano in zacela bos tako jesti in uzivati v tem. Meni je napaka pri vseh dietah ta, da kar povprek prepovedujejo to in ono zivilo. Jaz gledam iz te smeri, da rada jem in po cem se tudi dobro pocutim. Prepovedi ustvrajajo samo skomine in te naredijo skodo.




Bravo mič, to je po mojem to.

Ker imam isto težave s težo sem prebrala ene par knjig. To na meni zelo deluje, ker si "sperem" možgane. In vse knjige pridejo do istega zaključka kot je napisala mič.
Priporočam knjigo zakaj so pa francozinje lahko vitke. Gre bolj za način življenja in ni napisana kot neka dieta.
Trenutno ni problem v tem, ker sem debela. problem je ker slabo, nezdravo jem. Recimo si rečem čips je STRUP in to je res dobesedno. Une nasičene maščobe ti zamašijo žile, bljek. Recimo salame so sama sol in maščoba...
jaz si recimo enkrat na dan brez slabe vesti privoščim sladoled ali kaj drugega. Si rečem, da če sem se 3/4 dneva zdravo prehranjevala mi tole sigurno ne bo škodil. Sicer shujšam glih ne ampak bo že.

Drugače pa zelo dobro pravilo proti prenajedanju sladkarij:
- tega nimaš doma, nikoli. Za otroke in goste imaš stvari, ki jih ne ješ (recimo jaz vse vrste piškotov razen čokoladnih, bonboni)
-sladoled si kupuj v kepicah: 1 kepico. Seveda včasih nabaviš celo banjo ali milko in jo zmažeš-samo nimaš tako slabe vesti potem
-super je sorbet: zmrzjene borovnice, žlico cukra, čisto malo mleka. Tako da je še čisto kompaktno, ne tekoče. Če hujšaš pa brez sladkorja ali pa kakšno zrzjeno banano zraven
-jaz kupim čokolado v lidlu - 45% kakava. Pojem največ dve vrstici, je pa zelo dobra. Če imam milko zbašem celo. Drugače pa je čokolada zdrava - ima antioksidante.

Prav hujšat pa še nisem začela, ampak dejansko ne maram več toliko sladkarij, mi je vse presladko.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem