Protokol fumarne kisline
Bolnik mora vsak dan zvečer popiti tableto fumarne kisline z veliko tekočine, čaj, mineralna voda, še najboljše je mleko, saj preprečuje preveliko kislino v želodcu. Če ima bolnik po zaužitju težave v želodcu, naj poleg užije tudi nekaj sladkorja, saj ponavadi po tableti pade sladkor v krvi. Kave se naj izogiba, ker ta povečuje kislost v želodcu. Tableto lahko v tekočini tudi raztopimo. Že v 15-30 minutah bo bolnik začutil toploto in ščegetanje na koži, na hrbtu in na vratu, vse do ušes. Ta reakcija ponavadi traja 1 uro, kar pomeni, da so se metabolični procesi začeli.
Fumarna kislina deluje na pH v prebavnem traktu, zato se izboljša presnova zaužite hrane. Vsakdo naj se opazuje in po potrebi lahko dozo zviša - vsaka 2-3 tedne za 1 tableto, če ni občutiti izboljšanja.
Mazilo iz fumarne kisline
Pripravijo vam ga v lekarni. Uporablja se zgolj za lokalne lezije, če so te na kolenih ali komolcih. Mazilo nanesemo zelo na tenko in morbidna rdečice, ki se lahko pojavi po tem, je dobro znamenje. Preko lezij ne smemo dajati povojev ali obližev. Če je odziv prehud, lahko mazilu dodamo salicilno kislino. Mazilo vtremo zgolj na majhnih površinah, na tistih najbolj aktivnih. Če postane koža preveč suha, jo namažemo z mastnim mazilom.
Kopel fumarne kisline
Pomembno, da se ta raztopina uporabi tudi na koži sami. Steklenico moramo pred uporabo dobro pretresti. Če so lezije difuzne, potem jo nanesemo po vsem telesu in moramo počakati 10 minut, preden gremo v kopel. Voda ne sme biti prevroča in v njej ne smemo ostati več kot 15 minut. Ko se lezije umirijo, uporabimo mazilo še drugod (kot je zgoraj opisano).
Losjon iz fumarne kisline
Dr. Christ losijon uporabi takoj za tem, ko si bolnik umije lase, tako da je nekoliko razredčen, saj ga drugače lahko nekoliko peče. Recept za losijon:
fumarna kislina 4,0
monoetilfumarat 4,0
infiltrina (nekaj kar prodre v lasišče - npr.: DMSO)
Solutio Cordes ad 100,0
MDS. (na mestu vnosa): losijon za lasišče
Naravni potek dogajanja: remisija in povratek. Pacient naj se izogiba stresnih situacij.
Dr. Christ svetuje, naj pacient ne pije alkohola, dokler ne postane koža zopet čista. Če se po nekaj tednih koža ne pozdravi, potem naj pacient dobi zdravila za jetra, predvsem tista, ki sodelujejo pri metabolizmu ciklusa fumarne kisline (L-Arginine, L-Citrulline, L-Aspartate in L-Ornithine). Zdravnik mora dajati injekcije 2-3 tedne. Največkrat bo bolnik doživel neverjetno izboljšanje kože.
Zelo pomembna je hrana, saj ta lahko bolezen povrne. Pacient se mora držati stroge diete vsaj 2-3 mesece. Po dieti naj pacient počasi dodaja začimbe, spreminja prehrano, vseskozi pa naj opazuje, katera hrana je tista, ki mu povzroča težave in te se naj potem izogiba.
Dr. Christ pravi, da še vedno čaka na bolnika, pri katerem se luskavica ne bo pozdravila. Do sedaj takega primera še ni imel, res pa je, da je moral pri nekaterih pacientih zdravljenje podaljšati za kaka dva tedna.
Hrana, ki se ji mora bolnik popolnoma odpovedati:
meso: svinjina
začimbe: vsi aromatski prelivi, poper, ingver, klinčki, muškatni oreščki, kumina, janež, cimet, rdeča paprika, klobase, salame, majoneza, pomarančni sirup, kandirana kožica limone, ekstrakt limone
oreščki: lešniki, arašidi in izdelki iz njih, orehi, lešnikova čokolada
alkohol: ves alkohol, vključno s sladicami, ki vsebujejo alkohol in vinski kis.
Dovoljena hrana:
meso: ribe, govedina, perutnina, srna
sadje: vso, paradižnik, jabolčni kis
zelenjava: vsa, riž, krompir, zelje, žafran, solata
začimbe: česen, čebula, peteršilj, drobnjak, poper v zrnu
olje: olive, oljčno olje, žafran
orehi: kokos, mandlji (vsi produkti)
Posebej se priporoča:
sveže stisnjeni sadni sokovi, veliko soka iz rdeče pese, korenčkov sok, mlečni izdelki (jogurt), kilso zelje, kumarice vložene brez popra, pol-kisle
To so priporočila tako Dr. Christa kot tudi Clinique Beau Reveil, CH 1854, Leysin Switzerland.
Pomemben poudarek dr. Christa: "Če se stanje bolnika ni izboljšalo, potem je razlog v tem, da zdravila ali ni pravilno jemal, ali da se ni držal diete, ali pa je bila diagnoza napačna!"