cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Monti 1. stopnja-začne katera?

  
clock-img

03.11.2007, 17:17

clock-img

Anonimen

Se mi di, da bi mi bilo v veliko oporo, če bi bila še katera zraven. Predvsem zaradi jedilnikov, pa z načinom priprave hrane? Je katera za?

clock-img

03.11.2007, 17:23

clock-img

Anonimen

V čem je pa "fora" Montija?

clock-img

03.11.2007, 17:24

clock-img

Anonimen

Predolgo. Knjigo si preber.

clock-img

03.11.2007, 17:26

clock-img

Anonimen

Predolgo. Knjigo si preber.



Me je že minilo user posted image . Prekomplicirano user posted image .

clock-img

03.11.2007, 17:31

clock-img

sonjah

pencil-img

164

Kar nekaj nas je že na forumu, zdej pa se tudi "dobivamo" na novoustanovljenem forumu Dulcinee. Jest z Montijem vztrajam že dobra 2 meseca. Pridruži se nam!

clock-img

03.11.2007, 17:32

clock-img

sonjah

pencil-img

164

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Predolgo. Knjigo si preber.



Me je že minilo user posted image . Prekomplicirano user posted image .



Prav nič ni komplicirano in prav nič težko ni. Sam mal se moraš navadit drugač razmišljatuser posted image

clock-img

03.11.2007, 17:36

clock-img

Anonimen

Sonja, mi daš link od dulcineje foruma prosim?

clock-img

03.11.2007, 17:39

clock-img

Anonimen

Aha, sem že našla. Mah, mene bolj bega ta maščoba pa B in OH. Še zdaj ne vem, če lahko omako za špagete narediš recimo z malo olvca, pa še solato ješ z oljem? Takih osnovnih pojmov nimam razčiščenih, čeprav sem najmanj petkrat knjigo prebrala.

clock-img

03.11.2007, 17:41

clock-img

sonjah

pencil-img

164

http://www.montignac.mojforum.si/

Evo ti. Stran je še bolj ali manj v povojih, sicer pa mislim, da se bo super prijela! Dulcinea še 1X user posted image user posted image
 
Mislim, da si bomo mele veliko za povedat vse, ki smo že "malo not", kot tiste, ki se nam boste pridružile- pa naj si bodi tu ali tam. Sicer pa- nov mesec in 1.ponedeljek v mesecu user posted image user posted image  vabita, ne! Pa še novo leto se bliža, tako da Montikeuser posted image

clock-img

03.11.2007, 17:44

clock-img

Anonimen

Ja, zaenkrat je še bolj švoh. A pa bi se dalo imeti tam recimo tudi eno temo 1. stopnja?

clock-img

03.11.2007, 18:02

clock-img

sonjah

pencil-img

164

Predlagajuser posted image

clock-img

03.11.2007, 18:12

clock-img

Anonimen

al_bina, brezveze zdej začet hujšat, ker boš/bomo za nov let' prec vse nazaj dobile user posted image

S 1.1. pa ja...

clock-img

03.11.2007, 18:21

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: caffee

al_bina, brezveze zdej začet hujšat, ker boš/bomo za nov let' prec vse nazaj dobile user posted image

S 1.1. pa ja...



Kaj pa vem, če bi čakala, saj imam samo ene tri do pet kil dot za dat.

clock-img

03.11.2007, 18:45

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: caffee

al_bina, brezveze zdej začet hujšat, ker boš/bomo za nov let' prec vse nazaj dobile user posted image

S 1.1. pa ja...



Kaj pa vem, če bi čakala, saj imam samo ene tri do pet kil dot za dat.



ja, jz isto, ampak tut ne vem če se mi potem spet ljubi jovo na novo user posted image

clock-img

03.11.2007, 19:18

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

O albinca se je odločila za Montija. No lepo. Kako to misliš, da bi nardila eno temo na forumu sam za hujašnje po prvi stopnji? Ne zan si predstavljat. Sicer pa s predlogi na plano.

Mič RR, ti si pa lahko prebereš (če se ti da) tle na RR-ju tistih 95 strani na forumu hujšanje. user posted image  


Jaz se pa ne morem še spravit nazaj na prvo stopnjo. Če ne prej pa tudi jaz začnem s 1.1. (čeprav bo treba prej). Moram še enkrat spet knjigo prebrat, da dobim malo motivacije in obnovim znanje.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

03.11.2007, 19:20

clock-img

Anonimen

Ja, tako da bi bili pod eno temo posti samo 1. stopnja. Se pravi, tam, ko imaš Kaj bomo danes jedli? bi bila pač tema Monti 1. stopnja.

clock-img

03.11.2007, 19:27

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

Mič RR, ti si pa lahko prebereš (če se ti da) tle na RR-ju tistih 95 strani na forumu hujšanje. user posted image   



Ja, hvala, no.

Sam da čez pridem čez vso tisto solato, bo šla kakšna kila dol user posted image  user posted image .

Ne, saj ne rabim hujšat, sam zanima me, v čem je "fora" :)

clock-img

03.11.2007, 19:41

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Ja, tako da bi bili pod eno temo posti samo 1. stopnja. Se pravi, tam, ko imaš Kaj bomo danes jedli? bi bila pač tema Monti 1. stopnja.



Ma saj večina so punce pridne pa hujšajo po prvi stopnji. Jaz sem tista, ki sem še kar naprej na drugi in se ne  morem spravit  na prvo. Sicer pa nas je trenutno še zelo malo na forumu. Do sedaj sva pisali samo dve, kaj sva jedli. Lahko pa zraven jedilanika vsaka dopiše a je po prvi al drugi stopnji. A bo tko vredi?

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

03.11.2007, 19:52

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Aha, sem že našla. Mah, mene bolj bega ta maščoba pa B in OH. Še zdaj ne vem, če lahko omako za špagete narediš recimo z malo olvca, pa še solato ješ z oljem? Takih osnovnih pojmov nimam razčiščenih, čeprav sem najmanj petkrat knjigo prebrala.



Ma ti se ne sekiraj zaradi ene žličke maščobe. Drugače pa jaz vse delam na olivnem olju. Al pa arašidovem.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

03.11.2007, 20:04

clock-img

Carovnica Mica

pencil-img

799

albina jest sn zauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

03.11.2007, 20:22

clock-img

sonjah

pencil-img

164

glej,eni so tuki gor sam da... nas, ki resno debatiramo. Tko da, binči-te ni težko skužit! aaaaaaaaaa

Jaz pa resno  Z Montijem naprej!

clock-img

03.11.2007, 23:02

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

Jaz se tudi vračam na 1. stopnjo. Sva pa oba z možem uspešno shujšala po 1. stopnji lani. poleti je šlo malo gor, zdaj pa mora spet dol.

tak da kar pogumno.

lahko še tu pripnem moje izpiske iz knjige, če se ti ne da brat. tak osnove sem si izbeležila.

ZDRAVO PREHRANJEVANJE PO MONTIGNACOVI METODI
 
Prepovedana živila:

Krompir
Izdelki iz bele moke:
-         bel kruh
-         testenine
-         peciva
-         keksi
-         rogljički…
prečiščen riž
korenje
med
koruzni kosmiči
lubenica
sladkor
sladkani kosmiči
čokoladne sladice
mlečna čokolada
sladoled
banane

PRIPOROČENA ŽIVILA

Polnozrnat kruh, kruh z otrobi
Nerafiniran riž
Nesladkani kosmiči
Ovseni kosmiči
Sveži sadni sok brez sladkorja
Testenine iz črne moke/graham/polnovredne
Mlečni izdelki (iz posnetega mleka, s čim manj maščob)
Čičerika
Leča
Sveže sadje
Marmelade brez sladkorja
Ješprenj
Črna čokolada s 70% kakava
Fruktoza
Soja
Arašidi (neluščeni)
Zelena zelenjava (oz vsa zelenjava)
Šampinjoni


ZJUTRAJ na tešče

-         spijemo sveže iztisnjen sok pomaranče/limone/grenivke
-         pojemo en sadež: kivi, jabolko

ZAJTRK 20 minut kasneje:


zajtrk z veliko ogljikovimi hidrati

-         polnozrnat kruh /graham kruh/kruh z otrobi/polnozrnat prepečenec
-         kosmiči brez sladkorja
-         sadna marmelada brez sladkorja
-         posneto mleko
-         pusta skuta
-         jogurt
-         kava brez kofeina
-         blagi čaj
-         kompot brez sladkorja
brez maščob (maslo, margarina) in polnomastnih mlečnih izdelkov


zajtrk iz beljakovin in maščob

-         umešana jajca
-         trdo kuhana jajca
-         jajca na oko
-         omleta
-         slanina
-         hrenovke
-         domača, kuhana šunka
-         siri
-         posneto mleko
-         kava brez kofeina
-         čaj

brez kruha!!

zajtrk samo s sadjem

-         različno sadje
-         mlečni izdelki iz posnetega mleka

MEDOBROKI
-jabolko, nekaj mandljev, lešnikov ali orehov, košček polnozrnatega kruha, košček sira s čim manj maščob

KOSILO

Sestavljeno iz predjedi, glavne jedi, sira ali jogurta kot sladica

Brez kruha!!!

a)   predjed
-         surova zelenjava (paradoižnik, kumare, šampinjoni, stročji fižol, por, zelje, cvetača, brokoli, artičoke, kisle kumarice, redkvice
-         vse vrste zelene solate
-         začinjena s prelivom (sol, poper, vinski kis, olivno olje)
-         ribe
-         mesnine
-         jajca

b)   glavna jed

-         meso (perutnina, goveje, svinjina redko)
-         ribe
-         priloge (zelenjava, dušena, kuhana na sopari)


VEČERJA

Mora biti najlažji obrok dneva in popolnima brez maščobe

-         zelenjavna juha kot predjed
-         priporočena leča, grah, fižol
-         testenine z zelenjavo
-         ali samo sadje z jogurtom
-         ali žitarice  z jogurtom/skuto
 


_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

04.11.2007, 00:31

clock-img

Allia

pencil-img

251

O super. Jaz sem tudi za 1. stopnjo.Sem delala 3 dni klinično dieto, ampak je prehudo, sem full tečna, brez energije, ...Ne zmorem tega. Tako, da bi se vam kar pridružila.Tudi jaz sem prebrala že Montija,ampak me tudi nekatere stvari begajo.Tako da čisto razumem kaj pravi Albina glede receptov 1.stopnje,...to je za nas,ki smo v tem nove, da se bolj znajdemo.
Rainbow, si full fajn napisala, tako da si bom to kar skopirala in imela pred očmiuser posted image ter se probala tega držat.

Sama sem enkrat že delala po Montiju, ampak nisem zdržala ravno zaradi receptov, ker mi zmanjkovalo idej za kuhanje.Pa tudi točno nisem vedela kaj lahko jem in česa ne.Vse je blo nekaj v zraku user posted image
Albina, a štartava jutri?user posted image


clock-img

04.11.2007, 08:36

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: sonjah

glej,eni so tuki gor sam da... nas, ki resno debatiramo. Tko da, binči-te ni težko skužit! aaaaaaaaaa

Jaz pa resno  Z Montijem naprej!



Sonja, ne razumem, kaj si hotela povedati. Jaz sem čisto resna, samo kljub petkrat prebrani knjigi mi par stvari še ni jasnih. Rainbow, hvala za tole, samo jaz tole znam že skoraj na pamet user posted image

Allia, jaz bom že kar danes štartala, sam brez zajtrka, ker nimam PZ kruha, kaj drugega se mi pa ne da jest.

clock-img

04.11.2007, 10:14

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Albina, stradat pa ne smeš. Lepo vsaj kako sadje pojej na prazen želodček, potem pa kako beljakovno vase spravi, če nmaš kruha. Vsaj kak navaden jogurt al podobno. Al pa košček sira.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem