cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Pralne bombazne plenicke

  
clock-img

23.01.2010, 10:29

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Lunka1, jaz imam še stare modele, tile novi ni neke razlike , razen v materialu.
Rodina pusa - 100% bomabaž
Nježna pusa - zunanja plast 100% bomabaž, notranja pa ima 10% poliestra
Bambus pusa - 29 % organski bomabaž, ostalo pa bambus
Javi se mi na ZS pa se zmeniva user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

23.01.2010, 10:34

clock-img

lunka1

pencil-img

903

imaš zs user posted image

clock-img

26.01.2010, 10:21

clock-img

malamucka

pencil-img

42

evo, sem dobila paket user posted image . sedaj pa hitro prati user posted image . prvi vtis je super, tiste plenice bamboo poppy so res izredno mehke user posted image

clock-img

27.01.2010, 12:24

clock-img

sunprincess

pencil-img

439

Kakšna je razlika med dnevnim racmanom in zelenim racmanom? Dnevni vem,da je ožji, še kaj drugega? katere se bolj obnesejo v praksi? Bambusove ali te dnevne bombažne?

clock-img

27.01.2010, 12:35

clock-img

malažabica

pencil-img

113

Imam samo bambusove, baje popijejo več tekočine, a se bolj dolgo sušijo. ZA dnevne ne vem, imam pa v planu jih nabaviti, ker mi pri 15 bambuskah jih zmanjka po 2 dneh. Me pa tudi zanima tiste ki imate obojne, kaj pravite? Nočni racman pa je baje bolj širok.

_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

clock-img

27.01.2010, 13:40

clock-img

etna

pencil-img

31

Če bi še enkrat kupovala plenice, bi ziher vzela same bambuske.
So dosti bolj vpojne kot te dnevne (rumeni bomažni racmani).
user posted image
Nekaj takih modelov imam jaz. So ožji modeli in primerni za čez dan.

Bambuske pa lahko kamot uporabljaš tudi ponoči.
Jaz sem ji dala dvojni vložek + plenično predlogo
in je zdržalo celo noč.
Glede sušenja: zdaj pozimi jih dam na radiator in
so suhe prej kot v enem dnevu,
ko je toplo pa na sonce in so tudi takoj suhe.
Imam 30 plenic (sem jih še dokupila 10),
zato mi jih potem ni takoj zmanjkalo.
Prala sem jih na 3 ali 4 dni.
Tudi zdaj, ko je stara že več kot leto, jih pridno uporabljamo.
Se pa pozna že, ko je bila nekaj mesecev stara,
je tudi kar naprej lulala,
potem se pa to kar fajn umiri in ne rabiš non-stop previjat.
Lp

clock-img

27.01.2010, 14:03

clock-img

malamucka

pencil-img

42

sunprincess: plenice iz bambusa naj bi bile bolj vpojne... jaz imam še bum hugger iz konoplje in sem sedaj kupila po priporočilu haipa daipa, ki je iz bio bombaža in je tudi super vpojna...user posted image . pa se hitro suši user posted image
racmanke sem prodala, ker so bile kar široke... user posted image

clock-img

27.01.2010, 14:36

clock-img

sunprincess

pencil-img

439

haipa daipa mi pa deluje taka prepotopna,..mi ni všeč, tista sponka pa še manjuser posted image

clock-img

27.01.2010, 14:55

clock-img

malažabica

pencil-img

113

Etna, kaj mi priporočaš, poleg 15 bambusk, še 5 dnevnih ali še 5 bambusk? Jaz jih perem zvečer, pa čez noč na radiator, pa zjutraj za pol ure v sušilca, da so tako lepo mehke. Ali jih sušiš kaj v sušilcu? A se po 1 letu pozna obraba, zaradi sušilca? A poleti so na soncu bolj mehke?
Kdaj se ti je umirila glede lulanja? Pri kolkih mesecih? Ker sedaj jo previjam kr na 2-3 ure. Kdaj si pa ti uporabljala dodatni vložek (meni je na racmanu svetovala po 6ih mesecih, ker te bolj lulajoo in bolj dolgo spijo)
Hvala za odgovore!!!!


_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

clock-img

27.01.2010, 15:11

clock-img

malamucka

pencil-img

42

sunprincess: meni je tudi delovala predpotopna user posted image , sploh, ko lahko dobiš vse te pisane in v glavnem bambusove plenice. ampak moram povedati da je res fajn. mehka, vpojna, in izredno hitro suha.
snappi sponkice sem že navajena od začetka, ker sem previjala prvih par tednov v tetra plenice... vse ostalo se mi je zdelo preveliko user posted image

clock-img

27.01.2010, 16:29

clock-img

dana80

pencil-img

58

sunprincess

Mogoče res haipa daipa zgledajo dokaj enostavno .... verjemi mi pa, da bolje služijo svojemu namenu in so dosti bolj vzdržljive, kot plenice, ki jih ti omenjaš (ti povem iz svojih in izkušenj prijateljic oz. kolegic).

Glede sponke...boš videla, ko se bodo ježki po kakem slabem letu "scefrali" od pranja in stalne uporabe in kako bo potem veselo tisto zapenjat, ko ne bo nič več držalouser posted image . Veš, tale sponka se v razvitem svetu zelo veliko uporablja ... ljudje jo imajo raje kot ježke ali spenjalne gumbe ....tukaj v Sloveniji, kjer smo malo zadaj se sicer zaenkrat še ne toliko ....ampak vrjemi, da bo kmalu zelo iskana. Lahko si tudi preberš post aromaje nazaj na strani 12 in videla boš da tudi ona omenja, da je ta sponka v Angliji zelo v uporabi (40 % žensk v Angliji uporablja pralne plenice....v Sloveniji niti 10%). Predvsem pa je ta sponka zelo uporabna pri univerzalnih plenicah, ki rastejo z otrokom. Ježek je namreč prilagodljiv samo malo levo in desno, če hočeš, da dobro zagrabi....gor in dol pa sploh ni prilagodljiv ..... s to sponko pa delaš kar hočeš...gor, dol levo, desno, postrani...

clock-img

27.01.2010, 16:36

clock-img

sunprincess

pencil-img

439

Ma ja, vse lepo in prav, če ne bi bile najbolj zadovoljne uporabnice teh pleničk ravno tiste, ki sodejujejo samo v tej temi, in hvalijo te pleničke. Reklama ali ne, vseeno me zanima kako je z vpojnostjo?

clock-img

27.01.2010, 16:56

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Dana80,ma,meni se tudi vsi tvoji posti zdijo kot ena sama reklamauser posted image Resno, nimam nič proti plenicam, ki jih prodajaš, samo tako v nič dajat druge proizvajalce se pa meni ne zdi prav.

Jaz poznam zelo veliko zadovoljnih uporabnic Racmank, Štorklj in drugih plenic, sama jih uporabljam ( iste) že pri 3 otroku pa ježki še vedno primejo. Se strinjam snapi zaponka je super, ampak ko je pa otrok starejši in ko začne bežat med pred previjanjem je pa ne dobiš več gor ( vsaj jaz ne pri našem 7 mesečniku, se zvija, vrti,...) in so ježki zakon. Tudi tisti pritiskači niso takrat ne vem kaj, najboljši so ježki. Ne vem koliko otrok imaš in kako dolgo uporabljaš pralne plenice, jaz imam 3 in ti govorim iz izkušenj.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

27.01.2010, 17:40

clock-img

dana80

pencil-img

58

sunprincess in skuštrana
lahko vzameta kakor hočeta, tudi, da prodajam plenice....ampak daleč od tega. Bom pa vseeno napisala kako gledam na stvar...upoštevajte pa to, da sem v življenju nekaj časa živela v tujini in na stvar mogoče gledam drugače ter, da so me ves čas in me še obkrožali ljudje, ki so uporabljali pralne plenice in ljudje, ki se s tem tudi ukvarjajo.

Pralne plenice se v sloveniji ne uporabljajo toliko časa kot se v ostalem razvitem svetu. Pri nas se je vse skupaj začelo z Racmanki in slovenci avtomatsko pralno plenico imenujemo kar racmanke ... in se sprašujemo eden drugega ...ali uporabljaš ti racmanke ali plenice za enkratno uporabo user posted image . In to na vseh slovenskih forumih...povsod isto, ker ljudje enostavno ne poznajo drugega. Druga stvar, ki me moti je to, da večina ljudji hvali racmanke ob tem, da se jim o drugih plenicah niti sanja ne, saj na naš trg le počasi prihajajo. Če bi bile racmanke res dobre plenice, bi se jih dobilo povsod po svetu....ampak jih ne dobiš nikjer, medtem ko lahko kupiš priznane znamke plenic kot so Wonderoos, Lotties, Haipa daipa, itti bitti, tots bots, ella's house, popolini itd. praktično kjerkoli po svetu. Najbolj pa me želosti to, da smo slovenci taki ljudje, da začnemo takoj "udrihati" po ljudjeh, ki se ne držijo konzervativnih, dolgočasnih stvari in se hočejo pogovarjato o nečem novem, ter z ljudmi deliti svoje izkušnje o tem "novem" češ, da delajo reklamo in celo prodajajo ... to v svetu bolj težko doživiš.
OK, pa dost....bi lahko še dolgo pisala, pa nima pomena. No upam, da me bosta sedaj bolje razumeli....ne gre za reklamo ampak za vse kaj drugega.

sunprincess
Vpojnost haipa daipa je 350 ml.

clock-img

27.01.2010, 17:43

clock-img

dana80

pencil-img

58


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Jaz poznam zelo veliko zadovoljnih uporabnic Racmank, Štorklj




koliko jih pa poznaš, ki ne uporabljajo racmank ali štorkelj??? .... najbrž nikogar ali pa zelo zelo malo .... in to je to o čem sem prej pisala user posted image .

clock-img

27.01.2010, 19:31

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Dana, jaz živim na Hr in tukaj so pralne plenice full razširjene, domačih in tujih proizvajalcev. Vse moje prijateljice jih uporabljajo,raznoraznih firm swaddlebees,tots bots,thirsties,kissaluvs,blueberry, home made, da ti ne naštevam naprej. Med njimi tudi Racmanove in so z njo zadovoljne, niso toliko dizajnersko rešene so pa kvalitetne. Zakaj se po svetu ne prodajajo? Kaj slovenskega pa se? Pa ne zato ker ni kvalitetno, smo pač majhen narod, proti temu ne moremo nič...user posted image

ok, mogoče jih ne prodajaš in ne reklamiraš ampak me pa moti da daješ v nič ostale plenice, pa jih niti poskusila nisi. Jaz ne kritiziram kar ne poznam.user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

27.01.2010, 19:32

clock-img

etna

pencil-img

31

Malažabica, po mojem bi bile boljše bambuske. Rumene bo prej prerasla.
Naša je stara 15 mes, pa ne rabimo s pritiskači rihtat velikost,
pri bambuskah jih imamo na drugem (upam, da veš kaj mislim povedat).
Bolj so vpojne, fajn so prilagodljive.
Plenične predloge lahko kar cele daš, brez da bi jih zlagala.
Lahko jih imaš za ponoči. Pa če greste kam,
je lahko dlje časa v njih in ti ni treba skrbet a bo premočilo ali ne.
Ker pač dosti lulajo in je lahko hitro polno.
V sušilcu jih zelo malo sušim. So pa potem res full fajn mehke.
Drugače so tudi mehke, ampak ne tako kot če jih sušiš v sušilcu.
Samo se mi zdi, da se bojo prej obrabile. Tako, da ga bolj malo uporabljam.
Na začetku mi je kdaj zelo prav prišel, ko sem kaj na hitro rabila.
Zdaj pa ni panike.
Glede lulanja je bilo že boljše okoli  3-4 meseca.
Dodatne vložke sem skos uporabljala. Lp

clock-img

27.01.2010, 20:49

clock-img

AnciM

pencil-img

1222

Zakaj se racmanke ne prodajajo po svetu? Ste že bile tam kjer se delajo? Teh ne proizvaja neka firma, ampak jih šivajo doma. Visoko v hribih blizu smučišča Cerkno. Ko se boste gor zapeljale, vam bo popolnoma jasno, zakaj ni masovne proizvodnje.

Sploh pa zakaj se kregate. Naj vsaka pove svoje izkušnje s svojimi plenicami. Seveda po možnosti brez, da bi pljuvala po plenicah, ki jih ne uporablja.

Mi uporabljamo racmanke že 17 mesecev. So še vedno dovolj vpojne, da mi ne premočijo. Res ga pa ne pustim v isti plenici več kot 4 ure, razen ponoči 12 ur v nočnem racmanu. Saj sem sama tudi rada čista. Mehke bolj kot na začetku (sedaj vidim, ker sem jih nekaj dokupila zaradi novega dojenčka), skrivnost je pa v vinskem kisu. So še vedno bele, čeprav mali je že vse, tudi borovnice in špinačo...

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

clock-img

27.01.2010, 21:06

clock-img

dana80

pencil-img

58

skuštrana

plenice o katerih govorim večinoma poznam zelo dobro. Imam dve sestri ... ena ima tri, druga dva otroka in kar nekaj prijateljic in kolegic..., ki uporabljajo različne znamke pralnih plenic. O tem smo se in se še veliko pogovarjamo, izmenjujemo si mnenja, posojamo plenice in to že kar nekaj let ... torej, vse skupaj le ni tako za lase privlečeno. "Vaših" plenic Pusa ne poznam in kot vidiš, jih tudi nisem komentirala.....za ostale, ki jih poznam pa si upam povedati kako in kaj....in upam, da bom s tem tudi komu lahko pomagala, saj vidim na vseh forumih kako smo še vedno nevedni glede teh plenic.....ne vemo katere so dobre...ne vemo koliko in kakšne je potrebno kupiti....in mislim, da ni nič narobe, če puncam povem svoje izkušnje s plenicami, ki jih uporabljam...saj od drugih glede teh plenic ne morejo nič izvedeti, saj kot sem rekla večinoma tukaj v sloveniji punce uporabljajo ene in iste plenice, ker si bojijo kupiti kaj drugega, saj nimajo kje izvedeti kako se obnesejo....pa tudi, če bi lahko prišle bolje in ceneje skozi. Jaz osebno sedaj uporabljam haipa daipa, ki je dokaj nov produkt na slovenskem trgu.....sicer sem opazila, da jih tudi nekatere druge punce že poznajo.

< Sporočilo je popravil dana80 -- 27.1.2010 21:08:27 >

clock-img

27.01.2010, 23:10

clock-img

malažabica

pencil-img

113

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM
Mehke bolj kot na začetku (sedaj vidim, ker sem jih nekaj dokupila zaradi novega dojenčka), skrivnost je pa v vinskem kisu. So še vedno bele, čeprav mali je že vse, tudi borovnice in špinačo...



A uporabljaš bambuske? Ker sem nekje brala da baje kis ni dober za bambus, zato sem ga nehala uporabljati?

Mimgrede, punce ne se kregati, vsaka ima svoje. Da povem moje izkušnje, poleg racmank sem si nabavila še totsbots in wonderoos (neslovenski proizvoduser posted image ). No pa ne vem ali ne obvladam ali kaj, a totsbots mi je vedno pri nogicah premočil, wonderoos pa nikakor ne morem pravilno zapreti, nikakor da uspem naštimati pritiskače. Pa moja punca ni mala, pri 7t ima 6kg. Rodila se je s 3,8kg. Bambuske pa so mi premočile samo 1x, in to takrat, ko babica ni dala dobro gor prekrivnih hlačk, in so pri nogicah skozi gledale. No to so moje izkušnje, ne pravim da jih ne bom več poizkusila, a bom počakala še kakšen mesec, preden ji spet dam gor totsbots in wonderoos. Zato iz moje perspektive, racmanke so zakon. Bi pa bilo super, če bi se dobili testerji ostalih plenic, da jih sprobaš, preden jih kupišuser posted image


_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

clock-img

28.01.2010, 14:18

clock-img

AnciM

pencil-img

1222


IZVIRNO SPOROČILO: malažabica

A uporabljaš bambuske? Ker sem nekje brala da baje kis ni dober za bambus, zato sem ga nehala uporabljati?



Ne navadne. Tudi sedaj sem dokupila navadne. Sem bila pri njih doma, kjer jih delajo, in povedala svoje navade. Pa mi je navadni dnevni racman svetovala. Perem jih namreč na 95C, kar pa ni dobro za bambuske. Vem, da bi jih lahko na manj prala, ampak navada je železna srajca in za novorojenčka so mi takrat pač tako svetovali.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

clock-img

28.01.2010, 17:56

clock-img

malažabica

pencil-img

113

Evo da napišem današnje ugotovitve. Danes sem ji ob 14.45 dal gor Totsbots easyfit. Rita je resnično mala, imela sem jih na drugi luknji, okrog nogic je lepo španalo (ni bilo lufta), brez dodatnega vložka. Ob 17.40, po podoju, sem slišala kako se je konkretno pokakcala. In 3min kasneje sem jo že previjala. In ko sem jo slekla sem videla da ji pri desni nogici, na bedrci, že uhaja drekec. user posted image

Sedaj pa jaz vas vprašam, ali jih jaz ne znam uporabljati ali KVA? Dajte, punce ki imate enake plenice, povejte mi kako vam špilajo. Ker pri racmankah se mi to ne zgodi. Ju3 poskusim spet wonderoos. Pa da vidimo. Čauči

_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

clock-img

28.01.2010, 21:31

clock-img

čokoholik

pencil-img

21

dana80
jaz imam doma tri racmanke, naročila pa sem še haipa daipa, itti bitti in bum hugger želela sem še bamboo pa sem jih spregledala in nisem naročila. Moje mnenje je da se haipa daipa s sponko da res super uravnavat, so tudi kar precej vpojne, se mi pa zdija precej grobe, sploh v primerjavi z racmankam iz bambusa. Bum hugger sem mu dala čez noč in je žal premočilauser posted image , ampak nisem še obupala bom poskusila še enkrat, tisto noč je res ful lulal.
Itti bitti pa se nisem preizkusila so pa res zelo simpatične, sam ni mi jasen zakaj sta tista dva rdeča pritiskača na zadnji strani vložka??user posted image
So pa res nekoliko ožje kot so racmanke, vsaj itti bitti in bum hugger, kar me je poleg vpojnosti tudi zanimalo.

In ker mi ne da miru sem zdej naročila še wonderoos; totsbots-easyfit, flexitots, bomboozle in še prašek.
Pol pa ni vrag da se ne bi mogla odločit katere bom še dokupila!user posted image   

V navodilah za nego plenic totsbots opozarjajo da uporaba kisa in sode bikarbone uničuje bambusova vlakna in tako skrajša življenjsko dobo plenic.

clock-img

29.01.2010, 09:25

clock-img

dana80

pencil-img

58

čokoholik

ja, res škoda, da nisi vzela bamboo...zelo dobro vpijajo ... preizkušeno.

haipa daipa so res malenkost bolj grobe .... moraš pa vedeti, da so narejene iz bio bombaž-frotirja....zato malo bolj drugačen občutek pod roko.

Glede Bum hugger....mi jih sicer nimamo, sem pa slišala od prijateljice, da so zelo vpojne....sam mislim, da jih je potrebno večkrat oprati (kot vse plenice), da dobijo pravo vpojnost .... no, mogoče, je pa res zelo lulal tisto noč in mogoče je ni plenice, ki bi bila tisto noč v stanju vse "popiti" user posted image .  Pa ne pozabi dati čez prekrivne hlačke.

Itti biti imajo tista dva pritiskača, ker se da pri teh plenicah še dokupiti dodatni vložek...in tam se ga pripne.

< Sporočilo je popravil dana80 -- 29.1.2010 9:31:13 >

clock-img

29.01.2010, 09:35

clock-img

malamucka

pencil-img

42

čokoholik, kot piše dana... bum hugger moraš vsaj 10x oprati...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem