cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Pralne bombazne plenicke

  
clock-img

22.01.2010, 10:56

clock-img

malažabica

pencil-img

113



je prednost rjava barva - ker se drekec ne vidiuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

clock-img

22.01.2010, 10:58

clock-img

malažabica

pencil-img

113

IZVIRNO SPOROČILO: šivilja

Dobro ene pleničke so pisane. Samo - a ni plenica nemenjena vpijanju urina in drekca, zakaj mora biti pisana in fensi? Saj se je ne vidi. Jaz osebno potem rajši kaj lepega za oblečt kupim, plenica je pa itak vedno skrita.



se strinjam s teboj, ene pleničke so dizajnersko fantastične, a kaj, ko jih skriješ pod bodi. NO edino mogoče poleti, v vročini, da imaš otroka le vplenički. Ne vem, moja je stara komaj slaba 2 meseca, javim poleti kako in kaj....


_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

clock-img

22.01.2010, 11:01

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Ma, ja, meni je tudi plenica plenica - za drekeceuser posted image , zato pa mi je to da je 100% naravna bolj pomembno kot pa lepota...So pa luštne, ni kaj rečt, kar sline se pocedijo user posted image user posted image
Samo razum prevlada, ker jih imam že itak preveč, sem jih nekaj že oddala naprej...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

22.01.2010, 11:04

clock-img

dana80

pencil-img

58

skuštrana

poglej na njihovi strani modela "One Size - organic" in "One size - tencel" tam je omenjenna elastičnost.

šivilja

no... mi tiste "vidne" pisane plenice itti bitti AIO uporabljamo doma kjer imamo toplo brez dodatnih hlačk in dojenček se takrat počuti odlično, saj ga ne ovira kakšen pajacek....pravtako jih bomo uporabljali poleti, ko bomo zunaj oz. na morju brez dodatnih hlačk, da mu ne bo toplo. Haipa daiapa, ki jih pa uporabljamo večinoma časa pa so itak bele in so tako ali tako prekrite s prekrivnimi hlačkami.

clock-img

22.01.2010, 11:07

clock-img

malamucka

pencil-img

42

čokoholik: pralne plenice so na splošno odlične za kolke v prvnih mesecih... kasneje je pa potreba izbrati čim bolj ožje pleničke, da ne ovirajo otroka v gibanju... ker je res kar razlika med plenico za enkratno uporabo in bombažno pleničko...
na drugo stran, naša generacija je vsa zrastla na tetra plenicah, ki so bile še bolj široke kot danajšne bombažne plenice, tako, da je konec koncev vseeno katero pleničko izbereš.... user posted image
meni osebno so bolj všeč tudi ožji plenice kot racmanke... imam tots bots, itti bitti, bum hugger... racmanke sem imela 2 kosa in sem jih že prodala...
sedaj sem pa naročila še par itti bitti, ker rabimo večjo številko, pa zraven še baby lucy in haipa daipa, da poskusimo nekaj novega user posted image

clock-img

22.01.2010, 11:09

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Dana, tisto so pa  Popolinijeve plenice, ne Racmanke user posted image Jaz imam origigi Racman user posted image In za njih garantiram da so 100 posto bombaž. Popolinijeve pa ne vem, se nisem poglabljala. Jih nimam.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

22.01.2010, 11:45

clock-img

dana80

pencil-img

58

malažabica

uporabi tole, pa boš tudi tu znala marsikateri jezik user posted image

http://translate.google.si/?hl=sl&tab=wT&q=google%20#

no, tiste tekste, ki sem ji prilepila v češčini bi najbrž znala tudi ti sama prevesti...je malo podobno....pa veš o čem se gre ....in je brž lažje user posted image .

clock-img

22.01.2010, 12:04

clock-img

čokoholik

pencil-img

21

Trenutno imam doma tri pralne plenice in sicer zeleni, dnevni in nočni racman ter ene prekrivne hlačke ki so iz mikroporja in to diha.
Odločila sem se da bom za probo naročila še haipa daipa. Katere pa priporočaš- klasik, bamboo, bum hugger ali itti bitti? Če prav razumem rabijo vse prekrivne hlačke razen zadnjih. Ali pri bum hugger plenički ki je iz flisa tudi uporabljaš še dodatno plenične podloge?
Naročiš jih pa kar preko spletne strani tviga.si??
Kar se tiče gibalnega razvoja sem na spletni strani plenice racman prebrala mnenje fizioterapevta in je napisano:

Na podlagi podatkov, dobljenih v raziskavi, lahko zaključimo, da uporaba plenic »Zeleni racman iz bombažne flanele« ni potrebna. S stališča pravilnega razvoja otroka jih odsvetujemo, saj njihova večja vpojnost ne odtehta tveganja gibalnih težav zaradi imobilizacije medenice.

Ok-ej sej mogoče res kompliciram! stvar je v tem če se že grem to da sem ekološka do okolja bi rada da ima moj malček kar se da naravne materijale tudi na ritki. Če pleničke haipa daipa pustijo koži dihat kljub tistim 10% poliestra in če mi bo dizajn bolj odgovarjal od racmank...bom vidla kako se bom odločila!

Moj malček je star 4 mesece in v pamprskah veselo dviguje nogice navpično navzgor, medtem ko je v racmankah res nekoliko bolj okoren, z nogicam brca jih pa ne dviguje tako visoko in pogosto kot v pamprskah.

clock-img

22.01.2010, 12:19

clock-img

šivilja

pencil-img

2838

čokoholik - kot sem že napisala sem jaz plenice kupil apreko bolhe in dobila mešanico. Ti pa potrdim, da je zeleni racman okoren in ga ne bi še enkrat kupila. rumeni racman se mi zdi simpatičen - majhen , ne vem pa kako bo pri večjem otroku (naša je sedaj pol leta), bambus racman so pa fine, ker so mehke in večje od rumenega, zato ne bo problemov, ko otrok zraste.

clock-img

22.01.2010, 12:21

clock-img

šivilja

pencil-img

2838


IZVIRNO SPOROČILO: čokoholik

Moj malček je star 4 mesece in v pamprskah veselo dviguje nogice navpično navzgor, medtem ko je v racmankah res nekoliko bolj okoren, z nogicam brca jih pa ne dviguje tako visoko in pogosto kot v pamprskah.



To je pa res, samo ne bo pustilo nobenih trajnih posledic.

clock-img

22.01.2010, 12:34

clock-img

AnciM

pencil-img

1222

Ti pa potrdim, da je zeleni racman okoren in ga ne bi še enkrat kupila. rumeni racman se mi zdi simpatičen - majhen , ne vem pa kako bo pri večjem otroku



Jaz sem zeleni racman oz. po novem imenovanju nočni racman (bombažne) uporabljala vedno samo ponoči. Mi nekako niso dobro delovale podnevi. Rumeni racman (dnevni po novem) pa po dnevi. Pa je mali pri 7t pogruntal kako se prekotalit s trebuha na hrbet in pri 5 mesecih, kako se puza v rikverc. Toliko o razvoju in omejevanju. So pa pralne plenice dobre tudi za razvoj kolkov, saj se štejejo za široko povijanje.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

clock-img

22.01.2010, 12:47

clock-img

dana80

pencil-img

58

čokoholik

haipa daipa so samo te prve KLASIK, ostalo kar si naštela, so plenice drugih proizvajalcev. Pojdi na tviga.si in klikni na plenico in boš videla kdo je proizvajelc npr.

proizvajalec teh je Baby Lucy
http://www.tviga.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=tviga_detail.tpl&product_id=136&category_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=53

proizvajalec teh je Ella's house
http://www.tviga.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=tviga_detail.tpl&product_id=147&category_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=53

proizvajalec teh je itti bitti
http://www.tviga.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=tviga_detail.tpl&product_id=141&category_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=53

Mi imamo od teh haipa daipa klasik in itti bitti, prijateljica pa je ravnokar nabavila bamboo poppy in bum hugger.

Vse razen itti biti morajo imeti zraven prekrivne hlačke. Glede širine pa so sigurno najožje itti bitti, nato pa nekako Bum Hugger, haipa daipa in Bamboo.

Glede poliestra pa se ne obremenjuj, saj gre za res zanemarljiv delež. Naš uporablja haipa daipa že od samega začetka in ima popolnoma gladko in lepo ritko brez ene najmanjše pikice user posted image .

clock-img

22.01.2010, 13:08

clock-img

malamucka

pencil-img

42

čokoholik, jaz ti lahko priporočam itti bitti, so luštkane, ozke pa vse v enem user posted image . bum hugger dajam ponoči in je res odlično vpojna. dodatni vložek daš samo po potrebi in to - pri bum hugger - med plenico in prekrivne hlačke! pri ostalih plenicah daš vložek med plenico in ritko user posted image


< Sporočilo je popravil malamucka -- 22.1.2010 13:16:47 >

clock-img

22.01.2010, 14:06

clock-img

čokoholik

pencil-img

21

Katere prekrivne hlačke vam pa najbolj odgovarjajo?
Verjetno ima tudi tukaj vsaka svoje mnenje, glede na to da so kar 3 vrste na razpolago!

clock-img

22.01.2010, 14:08

clock-img

čokoholik

pencil-img

21

Joj, pa res so vsake od drugega proizvajalca, sploh nisem opazila!

clock-img

22.01.2010, 14:13

clock-img

čokoholik

pencil-img

21

itii bitti so res simpatične, škoda da niso prilagodljive za vse velikosti, so kar drage, verjetno jih rabiš vsaj 10 če vsak dan pereš.

clock-img

22.01.2010, 14:17

clock-img

malamucka

pencil-img

42

čokoholik: čisto vseeno je katere prekrivne hlačke vzameš, vse grejo na vse plenice. odvisno kateri material ti je bolj všeč. jaz sem imela najprej thirsties xs, ker imajo posebno obliko zaradi popka. sedaj pa imam za ponoči iz flisa, ker flis naj bi dodajal občutek suhosti... čez dan pa če vedno thirsties...

clock-img

22.01.2010, 14:21

clock-img

malamucka

pencil-img

42

čoko, itti bitti priporočam vsaj 2-3 kose, za potovanja ali ko bo otrok v varstvu pri starih starših... user posted image . pa za poletje, ko boste kazali ritko user posted image

clock-img

22.01.2010, 14:22

clock-img

dana80

pencil-img

58

Čokoholik

itti bitti so bolj za razkazovanje user posted image in potovanja...pa če daš otroka komu v varstvo, ki ne zna s pralnimi plenicami user posted image . Če kupuješ več plenic, bi ti jaz priporočila haipa daipa klasik....poceni in dobro.

Mi uporabljamo te prekrivne hlačke:
http://www.tviga.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=tviga_detail.tpl&product_id=148&category_id=31&option=com_virtuemart&Itemid=53


< Sporočilo je popravil dana80 -- 22.1.2010 14:24:53 >

clock-img

22.01.2010, 15:57

clock-img

lunka1

pencil-img

903


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Pa če smo pri dizajnu meni so tele še bolj luštne http://www.roda.hr/v2/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=6&Itemid=6

pa tele http://www.naturapelene.com/proizvodi.html#a

pa so 100% bombažne. Ni nujno trpet z estetiko, da bi dobil naravno user posted image


skuštrana, mogoče veš, če se te pleničke da naročiti v Slovenijo. meni so super luštkane in tudi cenovno precej ugodne..

clock-img

22.01.2010, 16:21

clock-img

malamucka

pencil-img

42

kot piše na njihovi strani ne...

Uvjeti poslovanja

Proizvode prodajemo isključivo na području Hrvatske, pravnim ili fizičkim osobama. Sve cijene izražene su u kunama, s uključenim PDV-om. Troškovi dostave nisu uključeni u cijenu proizvoda. Plaćanje je u kunama.

Slike proizvoda na web stranicama mogu se malo razlikovati u nijansi boje i položaju dezena u odnosu na stvarne proizvode.

clock-img

22.01.2010, 16:31

clock-img

lunka1

pencil-img

903

sem obojim poslala mail... upam, da so se že kaj premislili user posted image

clock-img

23.01.2010, 09:25

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

IZVIRNO SPOROČILO: lunka1


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Pa če smo pri dizajnu meni so tele še bolj luštne http://www.roda.hr/v2/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=6&Itemid=6

pa tele http://www.naturapelene.com/proizvodi.html#a

pa so 100% bombažne. Ni nujno trpet z estetiko, da bi dobil naravno user posted image


skuštrana, mogoče veš, če se te pleničke da naročiti v Slovenijo. meni so super luštkane in tudi cenovno precej ugodne..



Vidim da si že poslala mail.user posted image Jaz imam 5 rodinih pus, nježne puse in so super.user posted image Ma, teh plenic je na Hr res veliko, tule najdete spisek web trgovinic http://www.pelene.info/gdje-nabaviti-pelene.html
Če ne pošiljajo v Slo, se mi javi na zs, če se boš odločila za njih, lahko ti jih jaz naročim.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

23.01.2010, 09:28

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Prekrivne hlačke, jaz imam nekaj volnenih, pa Motherease, te so res super. Prej sem imela Racmanove, te so tudi ok, samo ne tiste, ki so od zunaj bombažne. Te so nam premočile. Aja, pa ene S sem imela od Rodinih pus, tudi super. 

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

23.01.2010, 09:58

clock-img

lunka1

pencil-img

903

skuštrana, se mi niso še nič javili na mail, bi kar tebe prosila, če bi mi naredila uslugo in mi jih poslala (bi jih naročila še do konca meseca, sem videla, da imajo do konca januarja še popust - 2€ na kos),... Mi lahko samo poveš, kaj je razlika med rodina pusa in nježna pusa, potem pa ti pišem zs. Hvala za pomoč!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem