cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Pralne bombazne plenicke

  
clock-img

13.01.2010, 14:16

clock-img

dana80

pencil-img

58

Skuštrana

naš je že zelo živahen pri previjanju .... pa nam gre zapenjanje še vedno zelo dobro user posted image . Če rabiš demonstracijo kako je enostavno, si vabljena k nam user posted image .


clock-img

13.01.2010, 14:20

clock-img

malažabica

pencil-img

113

IZVIRNO SPOROČILO: aromaja

JWonderoos so mi pa za našo 4 mesečnico katastrofa! Nikakor ne dobim pravega grifa zanje, zgledajo preglomazno, v koraku so čist preširoke in rata kr kepa iz njih. Verjetno bo bolš, ko jih bom lahko dala gor na največji velikosti. Nikakor jih ne bi priporočala za novorojenčka, nikakor!



točno to

IZVIRNO SPOROČILO: malamucka
šivilja, mala žabica: zakaj pa perete plenice vsak dan? jaz jih perem enkrat na 3 dni in se mi to zdi dovolj...


perem vsak drugi dan zvečer, in mi ostane 1 za čez noč, imam jih 15 bambusk, očitno 5 premalo, tako da včasih kombiniram z plastičnimi plenicami

IZVIRNO SPOROČILO: aromaja
Pa še par mojih ugotovitev. Namesto papirnih predlog so men ful boljše iz flisa. Papir se namoči z lulanjem in je pol ritka vlažna, čez flis pa lulanje steče v plenico, ritka pa ostane suha. Drekec se pa s flisa da lepo strest v WC in flis oprat, da je za večkratno uporabo.
Pri pralnih plenicah tut ni fajn uporabljat krem za ritko, sploh ne na debelo namazanih, ker zmanjšajo vpojnost plenice.



kje dobiš predloge iz flisa?
Ker moja, čeprav imam dodatni vložek, ful lula, in jo po 2 urah konkretno živcira mokra rita.
Mažem pa z lamprehtovo ali pa z weledo, pa sem mislila da ni panike če daš papirnato predlogo noter.
A praviš da ji to zmanjša vpojnost, kljub vsemu?

clock-img

13.01.2010, 16:26

clock-img

Anonimen

a vložke je potrebno potem tudi zraven kupit a samo za rezervo in večjo vpojnost?
Drugač so mi pa ful všeč itti bitti AIO, sem jih gledala tud tukej:

http://ittibitti.com.au/index.php?main_page=index&cPath=116_121

tako, da bom verjetno še kkšno tako naročila, ali pa potempo potrebi tiste iz konoplje, ki so baje super za ponoči ali pa če kam greš bum hugger

clock-img

13.01.2010, 20:45

clock-img

dana80

pencil-img

58

Ja, mi jih imamo, ampak jih za sedaj ne uporabljamo (fantek ima 5. mesecev), saj je plenica še vedno dovolj vpojna za njegov "pridelek".

Ja, te itti bitti AIO so res zelo lepe in uporabne....mi ni žal, da sem jih kupila user posted image .

Za bum hugger pa sem slišala, da so res zelo vpojne .... škoda le, da je tisti lepi pisani del znotraj user posted image .

clock-img

13.01.2010, 23:04

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

IZVIRNO SPOROČILO: dana80

Skuštrana

naš je že zelo živahen pri previjanju .... pa nam gre zapenjanje še vedno zelo dobro user posted image . Če rabiš demonstracijo kako je enostavno, si vabljena k nam user posted image .





He,he,ne rabim demonstracije, imam domauser posted image Tretje deteuser posted image Pri ta drugem ni bilo problemov, tale mali pa....Uh, še tiste ježke ne sfolgam zapretuser posted image te plenics snapijem sem že pospravila ( nimam haipa daipa pač pa home made by moja prijateljica po podobnem kroju). Za novorojenčke so pa super.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

14.01.2010, 10:38

clock-img

malamucka

pencil-img

42

nosecka24: tiste iz konoplje ti priporočam user posted image . samo pazi, ko sem prvič pustila tisto plenico celo noč pa brez plenične predloge, je sin dobil pike... verjetno je malo občutljiv na flis...

clock-img

14.01.2010, 11:12

clock-img

ALEXI M.

pencil-img

185

Zanima me kje ste naročile te ITTI BITTI aio pleničke... a se da to kje v sloveniji naročit oz. kupit???



_____________________________

"It's impossible!" said pride. "It's risky!" said experience. "It's pointless!" said reason. "Give it a try!" whispered the heart.

clock-img

14.01.2010, 11:18

clock-img

ALEXI M.

pencil-img

185

aja pa še to a rastejo z otrokom al moraš kupit po velikosti???

_____________________________

"It's impossible!" said pride. "It's risky!" said experience. "It's pointless!" said reason. "Give it a try!" whispered the heart.

clock-img

14.01.2010, 11:27

clock-img

malamucka

pencil-img

42

ALEXI, jaz jih imam iz tviga.si... imam barvo jade, chocolate pa yellow, takrat niso meli drugih na zalogi, sedaj pa vidim da bo potreba naročiti še turkizno pa lime user posted image . če me ne bo mož ubil user posted image . njemu se vedno zdi da imamo vsega dovolj user posted image . ja bi pa imela prav vse user posted image

clock-img

14.01.2010, 11:39

clock-img

malamucka

pencil-img

42

ALEXI, moraš kupiti po velikosti...

clock-img

14.01.2010, 11:44

clock-img

ALEXI M.

pencil-img

185

kaj pa haipa daipa clasik te so pa one size a ne



_____________________________

"It's impossible!" said pride. "It's risky!" said experience. "It's pointless!" said reason. "Give it a try!" whispered the heart.

clock-img

14.01.2010, 11:50

clock-img

malamucka

pencil-img

42

ja, tiste so ena velikost... jih nekako zlagaš po potrebi... tistih jaz nimam, ampak bom najbrž tudi poskusila user posted image . saj bom vse shranila da drugega, ane? user posted image
hej punce, kje vzeti denar brez da bi kradla?? user posted image

clock-img

14.01.2010, 11:52

clock-img

ALEXI M.

pencil-img

185

 hvala za odgovore...user posted image
to zadnje se pa sprašujem tudi jaz user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"It's impossible!" said pride. "It's risky!" said experience. "It's pointless!" said reason. "Give it a try!" whispered the heart.

clock-img

14.01.2010, 12:03

clock-img

dana80

pencil-img

58

malamucka in ALEXI M.

tudi mi imamo 2 kosa itti bitti AIO in smo jih tudi kupili pri tviga.si 

mislim si, da je to zelo uporabna plenica predvsem za potovanja ... pa še tako lepe in mehke so.

no, kot sem omenila imamo mi sedaj 2 kosa v velikosti S, ko jih bo prerasel, pa bomo pač kupili še dva kosa M in tako naprej. Tako ali tako imamo v planu še enega otroka tako, da denar ne bo stran vržen.

Uporabljamo pa tudi univerzalne haipa daipa in smo zelooo zadovoljni.


clock-img

14.01.2010, 12:16

clock-img

ALEXI M.

pencil-img

185

dana80 sem ti poslala zasebno sporočilo

_____________________________

"It's impossible!" said pride. "It's risky!" said experience. "It's pointless!" said reason. "Give it a try!" whispered the heart.

clock-img

14.01.2010, 12:51

clock-img

Anonimen

moj je tud kr zavil z očmi ko sem mu povedala kolk bova dala za pralne plenice...sem si naračunala, da me bo 20 haipa daipa klasik+2 zaponki (baje jo moraš na 6 mesecev menjat zato bom kar 2 naročila)+ dvoje prekrivnih hlačk+ plenične predloge pršlo vsega skupaj 265€, samo je pa to -to...no in kot sem rekla se je moj zgrozil ko je videl znesek, pa se je potem pomiril in bil vidno dobre volje, ko sva izračunala, kolk bi npr za pamperske dala čez celotno previjalno obdobje...če bi otroček bil na plenicah do 2. leta bi nas prišlo okoli 2000€!
Pač denarni vložek na začetku je večji, kot pa če kupiš par paketov enkratnih plenic, samo če potegneš črto vidiš da si na koncu na boljšem in to kar precej sploh če imaš še kakšnega otroka in plenice porabiš še zanj, sicer je pa mene pritegnilo predvsem to, da ni nobenih kemikalij ala oni gel v plenicah za enkratno uporabo, ki na dolgi rok ne prinaša nič kaj dobrega+ okolje nam bo hvaležnouser posted image

clock-img

14.01.2010, 12:57

clock-img

ALEXI M.

pencil-img

185

katere prekrivne boš pa vzela in ktero številko?



_____________________________

"It's impossible!" said pride. "It's risky!" said experience. "It's pointless!" said reason. "Give it a try!" whispered the heart.

clock-img

14.01.2010, 13:39

clock-img

dana80

pencil-img

58

nosečka24

približno tak nakup smo naredili tudi mi ..... samo kaj, ko potem hočeš še kakšno pleničko za "pocertat" user posted image .... in začeli smo ogledovati te itti bitti "all in one" .... pa smo kupili še dve taki za posebne priložnosti in kakšna potovanja (tu res prav pridejo) .... no, pa zdaj me mika, da bi si dokupila še kakšno novo barvo teh itti bitti .... in tako naprej gre user posted image .

Je pa res, da mi za nakup teh itti bitti ni prav nič žal, saj so res enkratne plenice...so tako neverjetno mehke in se izredno hitro sušijo....zelo priporočam....no, pa tudi s haipa daipa smo zadovoljni, da ne bo pomote user posted image .

clock-img

14.01.2010, 14:06

clock-img

Anonimen

ja, sej jst bom pomoje tud potem itti bitti all in one kupila kakšne, samo bom mal počakala, da fante zraste in bom pol M kupila, da bodo za nekej časa zdržale, ker če kupiš S al pa XS moraš pomoje kmal v nov nakup...
Skratka...jst bom kupila prekrivne hlačke tudi S in ne XS.

clock-img

14.01.2010, 14:29

clock-img

dana80

pencil-img

58

nosečka24

Samo to bi te opozorila glede prekrivnih hlačk ..... če boš vzela Thirsties, ki jih tudi mi uporabljamo... imajo pri velikosti XS poseben izrez tam kjer je dojenčkov popek (velikost S nima več tega izreza) .... saj veš ti mali dojenčki imajo še nekaj časa na sebi  ostanek popkovine in tudi kasneje še nekaj časa nimajo popolnoma zraščenega popka .... in prav zato je ta izrez dobra stvar....da ga ne ovira.

clock-img

14.01.2010, 15:00

clock-img

aromaja

pencil-img

164

IZVIRNO SPOROČILO: malažabica


kje dobiš predloge iz flisa?
Ker moja, čeprav imam dodatni vložek, ful lula, in jo po 2 urah konkretno živcira mokra rita.
Mažem pa z lamprehtovo ali pa z weledo, pa sem mislila da ni panike če daš papirnato predlogo noter.
A praviš da ji to zmanjša vpojnost, kljub vsemu?



Pri nas se dobijo na strani eko-baby.si, jaz sem jih pa naročila iz Anglije, od koder tudi sicer naročam plenice. Kar se pa krem tiče, pa lahko mažeš, če daš potem predlogo. Na mojih Fuzzi Bunz plenici prav piše "no softener, no nappy cream" na listku. (brez mehčalca, brez krem za ritko) Jaz mojo čez dan nič ne mažem, namažem jo samo pred spanjem-ponoči ima plenico za enkratno uporabo.

IZVIRNO SPOROČILO: nosecka24

moj je tud kr zavil z očmi ko sem mu povedala kolk bova dala za pralne plenice...sem si naračunala, da me bo 20 haipa daipa klasik+2 zaponki (baje jo moraš na 6 mesecev menjat zato bom kar 2 naročila)+ dvoje prekrivnih hlačk+ plenične predloge pršlo vsega skupaj 265€, samo je pa to -to...no in kot sem rekla se je moj zgrozil ko je videl znesek, pa se je potem pomiril in bil vidno dobre volje, ko sva izračunala, kolk bi npr za pamperske dala čez celotno previjalno obdobje...če bi otroček bil na plenicah do 2. leta bi nas prišlo okoli 2000€!
Pač denarni vložek na začetku je večji, kot pa če kupiš par paketov enkratnih plenic, samo če potegneš črto vidiš da si na koncu na boljšem in to kar precej sploh če imaš še kakšnega otroka in plenice porabiš še zanj, sicer je pa mene pritegnilo predvsem to, da ni nobenih kemikalij ala oni gel v plenicah za enkratno uporabo, ki na dolgi rok ne prinaša nič kaj dobrega+ okolje nam bo hvaležnouser posted image



Jaz sem se že zdavnaj poslovila od ideje, da bom zaradi teh plenic kej cenej prišla skozi. Tolk je pleničk za sprobat, tolko lepih, ki jih enostavno "moram" imet...da se tolažim, da delam dobro okolju in koži naše frače. Računica pa dvomim, da se mi bo izšla :))

< Sporočilo je popravil aromaja -- 14.1.2010 15:02:51 >


_____________________________

Whatever.

clock-img

14.01.2010, 15:05

clock-img

aromaja

pencil-img

164

IZVIRNO SPOROČILO: nosecka24

ja, sej jst bom pomoje tud potem itti bitti all in one kupila kakšne, samo bom mal počakala, da fante zraste in bom pol M kupila, da bodo za nekej časa zdržale, ker če kupiš S al pa XS moraš pomoje kmal v nov nakup...
Skratka...jst bom kupila prekrivne hlačke tudi S in ne XS.



nosečka24, moja pupa ima 4 mesece in dobrih 6 kil in so ji še vedno prav IttiBitti S številka. Pa ni videt da ji bodo prov kmalu premajhne. So ji pa tudi M že prav. S številka naj bi bila do 7,5kg, M pa od 6,5 kg dalje.

_____________________________

Whatever.

clock-img

15.01.2010, 10:57

clock-img

malamucka

pencil-img

42

nosecka24: glede teh velikosti bi ti rada mogoče napisala še to, da na začetku, ko dobiš tvojo mičkano šturčko v roke, se ti bodo vse plenice zdele prav ogromne user posted image . še plenice za enkratno uporabo so bile prevelike, tudi pamperske XS, ki smo jih imeli v porodnišnici user posted image
jaz sem tudi imela prekrivne hlačke velikosti XS, prav zaradi tega "izreza" za popek in so mi zdržale do enih 6,5-7kg, čeprav je na spletu navedeno da so do 5,5kg user posted image

clock-img

15.01.2010, 17:31

clock-img

lunka1

pencil-img

903

Jaz sem danes dobila 5 pralnih pleničk in 10 vložkov, ki sem jih naročila na ebayu (skupaj s poštnino me je prišlo 21€). Na njihovi strani je sicer pisalo, da naj se perejo na 30, ampak sem jih dala na 60 (sem si rekla, da bom pač reskirala, če se bodo uničile, se bodo pač uničile...) in so popolnoma iste, kot so bile, preden sem jih prala. Izgledajo super, mehke so kot racmanove bambuske, znotraj imajo blago iz flisa, vložki so iz flisa, na zunaj so pa nepremočljive, torej ni potrebno uporabljat prekrivnih hlačk. Doma imam še nekaj racmank (3 zeleni in 1 rumeni), ki sem jih kupila preko bolhe in ni primerjave... So precej tanjše in veliko mehkejše.. No, kako se bodo izkazale, pa bom videla šele čez dva meseca. user posted image

clock-img

17.01.2010, 13:39

clock-img

malažabica

pencil-img

113

Ve ki imate racmanke (ali podobne), do kdaj ste dajale noter dodatni vložek?

_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem