cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Pralne bombazne plenicke

  
clock-img

12.01.2010, 11:29

clock-img

malamucka

pencil-img

42

dana80, to prvo sem dobila za darilo ob rojstvu sinčka, ostale sem prav kmalu potem naročila iz tega linka kot si dala prej... nisem jih našla nikjer drugje. cena je bila ista - 17,90. user posted image
iz tiste trgovine imam še prekrivne hlačke thirsties pa 2 plenice bum hugger (res odlične za po noči, mi ni treba celo noč previjati!) user posted image . tudi tiste hlačke so se pri nas super odnesle user posted image
haipa daipa nisem naročila, ker mi je malo čuden kroj, takšno plenico nisem še videla... a praviš da so vredu? par plenic je nam že malo premajhnih, tako, da bi poskusila mogoče nekaj novega... user posted image

clock-img

12.01.2010, 11:30

clock-img

šivilja

pencil-img

2838

Še jaz povem svoje izkušnje - pri tretjem otroku sem se odločila za pralne plenice. Kupila sem nerabljene preko Bolhe in dobila malo mešanico plenic - zeleni (nočni) racman, rumeni(dnevni) racman, popolini (S), Ultra fit Organic in bambus racman

Popolinija smo en dva tri prerasli, zeleni racmani se mi zdijo rahlo okorni in jih ne bi več kupila, rumeni so fini za zdaj (ima skoraj pol leta) - ne vem pa kako bo ko bo večja, Ultra FIt Organic so čisto v redu samo pridejo trši kot bambus. Na prvi pogled izgledajo kot bambus (take frotiraste) samo s pranjem dosti bolj otrdijo kot bambus, ki mi je zelo všeč, saj je mehek in otrok nima take kepe med nogami.

Vedno uporabljam predloge, perem vsak večer na 60, če pa je bilo zelo pokakano pa tudi na 95. Tudi bambuske perem občasno na 95 pa ni problemov. Up. kar Persil sensitive in dodam malo kisa. Sušimo na zraku, res pa je da bodo plenice oprane danes uporabne pojutrišnjem, poleti pa so se posušile v pol dneva. V povprečju pa na dan porabino 6-7 plenic
Poletje oz. sonce pa ima še to prednost, da pleničke pobeli in vsa zabarvanja izginejo. Če je kaj ostalo na plenički po pranju, sem položila direktno na sonce in do sedaj je še vse izginilo.

Prekrivne hlačke - dobila sem volnene, 2xM in 1xL. Volnene smo uporabljali, samo vsi kakci jih obarvajo in počasi smo jih prerasli. M hlačke moram zelo natančno nataknit ker so nam zelo na knap - hitro kakšen del pleničke kje pokuka ven, L pa up. za ponoči, ko ji dam dva vložka v plenice, saj je skoraj 12 ur v eni plenici.
Ker je zelo velika za svojo starost bom verjetno kakšne L hlačke še dokupila.

Če kam gremo pa up. plenice za enkratno uporabo, saj je drugače preveč prtljage, sploh ker imam že dva večja otroka.

Mi pa vsekakor ni žal, da sem se odločila za te plenice, ker v bistvu niti ni več dela, saj so nam Pamperske pri starejših otrocih dosti večkrat premočile (sploh ponoči) kot racmanke in tako je posledično drugega pranja manj.

clock-img

12.01.2010, 11:44

clock-img

ALEXI M.

pencil-img

185

No hvala bogu... da vsaj tu in tam slišim kakšno pohvalo na račun pralnih pleničk...midva sva kupila paket (6) pleničk wonderoos jih pa še nisva uporabila ker še čakamo našega novega člana da prileze na plano user posted image in mi je super da preberem kaj pozitivnega. V veliki večini se mi zdi da smo ljudje kar komot postal in zato toliko kritik čez pralne pleničke.Do sedaj so se zanimive zdele le 1 kolegici vse ostale se s tem ne bi zafrkavale... no jaz se bom user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

"It's impossible!" said pride. "It's risky!" said experience. "It's pointless!" said reason. "Give it a try!" whispered the heart.

clock-img

12.01.2010, 11:50

clock-img

dana80

pencil-img

58

šivilja .... Ja, tudi nam ni žal, da uporabljamo pralne plenice. Moram reči, da mi že od vsega začetka nimamo nobenih problemov o kakršnih berem tukaj na forumu (prepuščanjem, nočnim previjanjem madežmi na plenicah ... itd). Je pa res, da sem imela na začetku zelo dobro pomoč. Prijateljica je namreč babca in zelo pozna zadeve okrog pralnih plenic. Žal nam ni priporočala plenic slovenskih proizvajalcev...predvsem nam je odsvetovala Racmanke zaradi kroja...baje so malo široke in nerodne......to nam je potrdila tudi pediatrinja. No, pa tudi nam niso bile všeč....predvsem vizualno se nam zdijo zelo "zastarele". Tako sedaj uporabljamo le Haipa Daipa, ki nam jih je priporočila babca zaradi zelo dobre prilagodljivosti ter itti biti "vse v enem", ki pa jih uporabljamo predvsem za "šminkiranje".
Na potovanjih pa tudi mi občasno uporabimo kakšno plenico za enkratno uporabo user posted image .
Skratka, zaenkrat semo zelo zadovoljni naš user posted image pa tudi user posted image

clock-img

12.01.2010, 11:55

clock-img

dana80

pencil-img

58

ALEXI M.

Ha, naj govorijo kar hočejo vendar pralne plenice se vračajo! Najbolj je to vidno v Angliji, saj se je odstotek uporabe pralnih plenic dvignil že na skoraj 40% user posted image . Kot kaže pa se dviguje tudi v Sloveniji ..... sem zadnjič vprašala prodajalko v Baby Centru in je rekla, da se ljudje vse več odločajo za pralne plenice user posted image .  Torej, smo na pravi poti user posted image .

clock-img

12.01.2010, 11:56

clock-img

ALEXI M.

pencil-img

185

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jej bravo mi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"It's impossible!" said pride. "It's risky!" said experience. "It's pointless!" said reason. "Give it a try!" whispered the heart.

clock-img

12.01.2010, 11:57

clock-img

Mala_princeska

pencil-img

5621

IZVIRNO SPOROČILO: dana80
Žal nam ni priporočala plenic slovenskih proizvajalcev...predvsem nam je odsvetovala Racmanke zaradi kroja...baje so malo široke in nerodne......to nam je potrdila tudi pediatrinja. No, pa tudi nam niso bile všeč....predvsem vizualno se nam zdijo zelo "zastarele".



Kakor se komu zdi, jaz sem pa z Racmankami zelo zadovoljna.

A tole se vam tudi zdi zastarelo? Kliknite: http://www.pleniceracman.com/si/fotografije/fotografije-g184.shtml

Na zadnji fotografiji je moja zadovoljna Racmanka :-)


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

clock-img

12.01.2010, 12:16

clock-img

dana80

pencil-img

58

Mala princeska

se opravičujem....mogoče se nisem prav izrazila. Vse pleničke so simpatične .... saj veš, okusi pa so različni .... meni osebno racmanke niso všeč....mi  je pa lepo npr.

tole:
http://www.tviga.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=tviga_detail.tpl&product_id=147&category_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=53

http://www.tviga.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=tviga_detail.tpl&product_id=136&category_id=30&option=com_virtuemart&Itemid=53

http://www.eko-baby.si/si/prekrivne-hlacke-totsbots-flis-i187.shtml

http://ittibitti.com.au/index.php?main_page=product_info&cPath=128_131&products_id=1576

...kaj takega. Pa ne prenesem kakšnih flet na plenicah.

Glede tvoje racmanke .... je pa res prava lepotička..... pravi cukrček user posted image .

clock-img

12.01.2010, 12:19

clock-img

malamucka

pencil-img

42

ALEXI M., ja, se čisto strinjam da je veliko ljudji zelo negativnih. po mojem nimajo pojma o zadevi. če bi poskusili, bi drugače govorili user posted image , saj res ni toliko dela. soseda me vsak teden sprašuje, če grem kam v ljubljano, da jo prinesem plenice, ker pri nas nimajo tistih ki jih ona uporablja. a ni tudi to dobro, da ti ni treba skozi razmišljati če imaš dovolj plenic ali kje je kakšna akcija? user posted image
Mala_princeska, imaš lepo punčko user posted image . koliko je stara? meni tudi racmanke delujejo preširoke pa tvoja slika to samo dokazuje... user posted image

clock-img

12.01.2010, 13:21

clock-img

ALEXI M.

pencil-img

185

Ja drži...zdej bi še pa v lj. hodla joj-joj... ok edino da je pač nujno zaradi alergij al pa kaj takšnega... edino kar me zanima, ma bom še tko sproti ugotovila,kako se to obnese pol ko gre otročiček v vrtec user posted image   verjetn že ima ktera kaj izkušenj user posted image

_____________________________

"It's impossible!" said pride. "It's risky!" said experience. "It's pointless!" said reason. "Give it a try!" whispered the heart.

clock-img

12.01.2010, 13:35

clock-img

Mala_princeska

pencil-img

5621

IZVIRNO SPOROČILO: malamucka

ALEXI M., ja, se čisto strinjam da je veliko ljudji zelo negativnih. po mojem nimajo pojma o zadevi. če bi poskusili, bi drugače govorili user posted image , saj res ni toliko dela. soseda me vsak teden sprašuje, če grem kam v ljubljano, da jo prinesem plenice, ker pri nas nimajo tistih ki jih ona uporablja. a ni tudi to dobro, da ti ni treba skozi razmišljati če imaš dovolj plenic ali kje je kakšna akcija? user posted image
Mala_princeska, imaš lepo punčko user posted image . koliko je stara? meni tudi racmanke delujejo preširoke pa tvoja slika to samo dokazuje... user posted image



Na slikici je bila Manca stara cca. 3 mesece, sedaj je stara 6 mesecev.



_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

clock-img

12.01.2010, 14:23

clock-img

malažabica

pencil-img

113

IZVIRNO SPOROČILO: šivilja

Vedno uporabljam predloge, perem vsak večer na 60, če pa je bilo zelo pokakano pa tudi na 95. Tudi bambuske perem občasno na 95 pa ni problemov. Up. kar Persil sensitive in dodam malo kisa. Sušimo na zraku, res pa je da bodo plenice oprane danes uporabne pojutrišnjem, poleti pa so se posušile v pol dneva. V povprečju pa na dan porabino 6-7 plenic
Poletje oz. sonce pa ima še to prednost, da pleničke pobeli in vsa zabarvanja izginejo. Če je kaj ostalo na plenički po pranju, sem položila direktno na sonce in do sedaj je še vse izginilo.


tudi jaz sem imela ta problem, si poskusila jih dati na radiator (če nimaš sušilca)? S tem se čas sušenja bistveno skrajša!
In ja, tudi meni so vse prijateljice odsvetovale te plenice, češ, koliko dela je, pa ni nič kaj ekstra, samo 1 pralni stroj vsak zvečer, to je to...

clock-img

12.01.2010, 14:28

clock-img

malažabica

pencil-img

113

IZVIRNO SPOROČILO: Mala_princeska
Kakor se komu zdi, jaz sem pa z Racmankami zelo zadovoljna.



res da nisem sprobala haipa daipa, a mojih bambusk ne menjam, imam tudi totsbots in wonderoos pa mi prve premočijo, druge pa nikak ne uspem dati pravilno gor, z obema še čakam, da bo mal večja

clock-img

12.01.2010, 14:41

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

IZVIRNO SPOROČILO: malažabica

sem oprala na 40, ni neke razlike..., se mi pa zdi da so mi na 60 lepše dišale
lp



Malažabica, plenice moraš oprati vsaj na 60, da uničiš mikroorganizme. Ne jih prat na 40, to ni dovolj.user posted image

Tele AIO plenice so sicer super, kar se praktičnosti tiče, samo ne morejo se pa primerjati z one size kar se tiče vpojnosti.user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

12.01.2010, 23:56

clock-img

Anonimen

Vse uporabnice haipa daipa bi lepo prosila za podatek, koliko pleničk bi potrebovala in katere velikosti, ker sem se odločila za te pleničke?

clock-img

13.01.2010, 11:39

clock-img

dana80

pencil-img

58

nosecka24

Mi imamo 20 plenic Haipa Daipa (tako peremo 1x na 3 dni). Dalo bi se sicer preživeti tudi s 15. plenicam, bi pa bilo potrebno prati bolj pogosto. Velikost je samo ena univerzalna....in se uporablja od rojstva do kahljice.... seveda, če imaš v mislih Haipa Daipa Klasika. V kateri trgovini pa si jih gledala? Po mojih izkušnjah in kolikor vem, je Haipa Daipa v Sloveniji dokaj nov proizvod in se dobi samo v eni spletni trgovini.....vsaj tako je bilo, ko smo jih mi kupovali.
Pa ne pozabi kupiti prekrivnih hlačk (vsaj 2 kosa). Aja, pa zaponke za plenice tudi ne pozabi tako, kot sem jo jaz user posted image .


< Sporočilo je popravil dana80 -- 13.1.2010 11:43:20 >

clock-img

13.01.2010, 11:41

clock-img

aromaja

pencil-img

164

Jaz imam trenutno največ Itti Bitti pleničk, pa ne tistih All In One, pač pa Snap in One, kjer se da menjati notranje sete vložkov. Ful sem zadovoljna z njimi, čeprav je treba pazit, da ne dam kak preozek bodi gor, ker mi potem hitro začne pri nogicah mokroto prevajat. Po novem imam tudi par komadov Bamboozles in Little Lambs, ki so praktično skor enake kot Bamboozles. Super so mi oboje. Mam tut en komad FuzziBunz, ki je tudi super, ampak imam S številko, ne vem kako bi se obnesla tista univerzalna. Wonderoos so mi pa za našo 4 mesečnico katastrofa! Nikakor ne dobim pravega grifa zanje, zgledajo preglomazno, v koraku so čist preširoke in rata kr kepa iz njih. Verjetno bo bolš, ko jih bom lahko dala gor na največji velikosti. Nikakor jih ne bi priporočala za novorojenčka, nikakor!
Na naši frači so Racmanke zgledale točno tko, kot na zadnji fotografiji od pupe od male princeske in njej je bilo to preokorno. Če bi jih dajala gor od rojstva dalje, bi ji bilo verjetno vseeno, tko pa...smo morali prešaltat na bolj ozke pleničke.  Sicer se mi zdijo pa Racmanke čist fajn user posted image , sploh bambuske, ki so veliko bolj vpojne, kot bombažke.

Tele Haipa daipa pa...ka pa vem, men je tole zapenjanje na sponko bl tko tko, mi je velik boljš ježek al pa pritiskači. Pa te plenice so samo v univerzalni velikosti, kar pomeni, da jih sproti prilagajaš otrokovi velikosti.
Za začetek bi nosečki24 rekla takole:ne glede na firmo pleničk, računaj tkole:
-na dan novorojenček porabi približno 8 pleničk, včasih še celo več, odvisno od kakanja
-če nimaš sušilca, moraš imet plenic dovolj vsaj za tri dni, da imajo oprane čas, da se posušijo
-če maš sušilec, lahko prideš skozi tudi z dvodnevno zalogo
Jaz sem imela na začetku 17 kom. plenic in sem jih v dveh dneh porabila, pol pa čakala da so se oprale...posušile... Pomoje je fajn, če jih imaš 20, tako si lahko sigurna, da ti jih nikol ne bo zmanjkalo. Je pa boljše, če jih kupiš recimo za začetek samo cca 5 komadov in prvi teden, dva previjaš malo v pralne, malo v enkratne, da vidiš, če ti to sploh ustreza. Ne se na vrat na nos vržt v nakup velikih količin.
Fajn je tut, če maš par različnih vrst plenic. Za na potovanja, k babicam, v vrtec, so fajn plenice "vse v enem"(bumgenius, fuzzibunz, ittibitti, totsbots), kjer ne rabiš prekrivnih hlačk in so za uporabo enako preproste, kot enkratne.

Pa še par mojih ugotovitev. Namesto papirnih predlog so men ful boljše iz flisa. Papir se namoči z lulanjem in je pol ritka vlažna, čez flis pa lulanje steče v plenico, ritka pa ostane suha. Drekec se pa s flisa da lepo strest v WC in flis oprat, da je za večkratno uporabo.
Pri pralnih plenicah tut ni fajn uporabljat krem za ritko, sploh ne na debelo namazanih, ker zmanjšajo vpojnost plenice.

Šit, zdej pa morm it, ker se je mala zbudilauser posted image

Veselo pleničkanje vsemuser posted image

< Sporočilo je popravil aromaja -- 13.1.2010 11:49:21 >


_____________________________

Whatever.

clock-img

13.01.2010, 11:58

clock-img

dana80

pencil-img

58

aromaja

Glede sponke za zapiranje pri Haipa Daipa ti lahko iz lastnih izkušenj povem da je super. Zapenjanje lahko reguliraš levo-desno in tudi gor-dol .... skratka, plenico lahko zapreš tam, kjer ti najbolj paše, kar pa pri ježkih ne moreš. In ravno zaradi teh sponk lahko plenico Haipa Daipa uporabljaš čez celo plenično obdobje, saj lahko plenico "zmanjšuješ" oz. "povečuješ" na račun te sponke. Sponko je popolnoma enostavno namestiti in zelo dobro drži. Drugi problem ježkov pa je, da se pri nekaterih plenicah z večkratnim pranjem in zapenjanjem nekako zrabijo in nato slabo zapirajo.

clock-img

13.01.2010, 12:02

clock-img

aromaja

pencil-img

164

dana...sej se mi je zdelo...glede na to, kolk se ta način zapiranja uporablja v Angliji, da je to samo moj predsodek ;)

_____________________________

Whatever.

clock-img

13.01.2010, 12:12

clock-img

roberta

pencil-img

503

še ena zadovoljna uporabnica. uporabljali smo jih že pri prvih dneh (pri drugem otroku so še vedno v uporabi, če sem natančna user posted image ), prihaja pa tretji, ki jih bo ravno tako deležen.

in vse kar rečem je, da če ne kompliciraš, je stvar enostavna kot pasulj. in prav nič težja kot plenice za 1x-no uporabo.

priporočam pa bambusove racmanke ali pa od štorklje. pri nas so racmanke v povprečju zdržale enega otroka, štorkljine pa 1 otroka in še polovico naslednjega.

sicer pa še to: prvi otrok shodil pri 11 mesecih, drugi pri 9 mesecih, prvi se odvadil plenic pri 2 letih (nočno pri 2 letih in 3 M), drugi pa je zdaj 1,8 leta in že kaže, da bi lahko brez plenice, samo nimamo dejansko časa, da bi šli v "aktivno odvajanje". toliko o stereotipih, kako zaviralne so te plenice.

skratka, priporočam! user posted image

clock-img

13.01.2010, 12:18

clock-img

malamucka

pencil-img

42

šivilja, mala žabica: zakaj pa perete plenice vsak dan? jaz jih perem enkrat na 3 dni in se mi to zdi dovolj...

nosecka24: kot je napisala dana80... priporoča se 20 plenic, da ti ni treba prati toliko pogosto... jaz imam malo manj in je to čisto vredu... sedaj ko je sinček malo večji porabim 5-6 plenic na dan...

aromaja: to je po mojem splošno problem all in one plenic, da ti malo premočijo. pač je treba jih bolj pogosto zamenjavati kot navadne plenice+prekrivne hlačke... jaz moram itti bitti zamenjat v 3 urah, ostale zrdži tudi več, ampak vseeno previjam na 3 ure... tako, da je konec koncev vseeno user posted image

clock-img

13.01.2010, 12:23

clock-img

aromaja

pencil-img

164

malamucka...ja, ampak takrat, ko je imela gor bodi, ki ji je šel v gubo med nogami in se fejst zarezal v pleničko, je itti premočila v recimo dveh urah. Ko pa sem jo razvila, plenica kot taka sploh ni bila premočena, vložki so bili spodaj še čisto suhi. Zdaj imam gor bodije, ki so v koraku dljši, oziroma jih podaljšam sama in mi Itti zdrži tudi 4 ure in več (ker moja mala ni nek strašen lulavček). Tako da ni bil problem v plenički, ampak v bodijih.

_____________________________

Whatever.

clock-img

13.01.2010, 13:26

clock-img

Anonimen

no hvala za tako hitre odgovoreuser posted image ...tudi jaz sem po priporočilu prijateljice pogledala na njihovo spletno stran TVIGA, potem sem prebrala še vas na tem forumu in se najbolj nagibam za haipa daipa pleničke.

Torej če sem prav razumela dano80, se mi najbolj splača naročit haipa daipa klasik (cca 20 kom+ vsaj dvoje prekrivne hlačke+ plenične predloge), pa tam piše da vpojnost lahko še povečaš z dodatnimi vložki. A so to takšni vložki, ki jih ponujajo na ta isti spletni strani vložek organic?

clock-img

13.01.2010, 13:33

clock-img

skuštrana

pencil-img

7010

Zaponke, ma, ni to nič komplicirano, takoj zapreš, če je otrok novorojenček. Ko se začne pa previjanju upirat, potem pa postane to umetnostuser posted image . In takrat je najboljši ježek varianta. Torej - pleničke, ki se zapirajo z zaponko so super za novorojenčke za malo starejše dojenčke pa so veliko boljše takšne z ježki.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

clock-img

13.01.2010, 14:12

clock-img

dana80

pencil-img

58

nosecka24

Jaz bi za začetek naročila 15 kos haipa daipa in ostalo kar si naštela .... pa potem dokupila, če bi videla da je še kakšna potreba. Tako ali tako potem začneš preizkušati še kakšne druge modele. Vzemi si raje še kakšno AIO (All I One) .... pridejo zelo prav, ko greš kam na pot ali obisk, da ni potrebno toliko stavri s sabo nosit.

Glede vložkov....da, to so tisti vložki.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem