cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Do kdaj ste dojile?

clock-img

08.08.2007, 11:20

clock-img

mojamura

pencil-img

5505

joj hvala, bom videla kako bo zdaj ko ga bom v petek videla, upam da me ne bo začel takoj slačit...sicer pa ker sem se enkrat odločila mu res več ne bom dala....ampak moje zize bo razneslo, sem bla včeraj v lekarni pa je rekla da nima nič kaj takega da bi ni dala za moje zizeuser posted image

no upam da ne bo več dolgo bolelo

pa hvala pravljica za tvoj odgovor

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

clock-img

08.08.2007, 11:25

clock-img

Anonimen

Špelo sem dojila 3 mesece, pa zadnje dva tedna je blo treba iz dneva v dan več dodajat. Je zmanjkalo. Zdaj bomo pa videli, kako dolgo bo uspevalo.

clock-img

08.08.2007, 12:06

clock-img

Tia27

pencil-img

364

10.08. bo star eno leto in sva se pred tremi dnevi odtstavila, je jok okrog 4 zjutraj ker zize ne dobi, ampak menim, ker GH je kar normalno, da dojenje res nima več smisla,sam crkljanje.LP

clock-img

08.08.2007, 12:11

clock-img

Ninica

pencil-img

900

mi smo se dojili točno do 1. leta, stem  da smo se zadnje 3 mesece dojili samo še zjutraj in zvečer, potem pa več niti zvečer in niti zjutraj. Tako lepo postopoma.

_____________________________

LP, Ninica

clock-img

08.08.2007, 23:52

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Trenutno dojim 23 mesecev.

Moja Ema ni jedla skoraj nic razen mojega mleka do leta dni starosti. Cimmanj se obremenjuj, do enega leta sploh ni nobene panike. Mleko predstavlja 80 procentov vsega kar otrok potrebuje. Sem ze videla otroka, ki se je do leta dni SAMO DOJIL in je bil zdrav fantek.

Vsekakor je pa moja Ema zdaj pozeruh in poje bistveno vec kot njen bratec, ki je starejsi leto dni. Pa se je dolil "le" 9 mesecev.

Tako da, pri nas je dolgo dojenje kvecjemu naredilo jescnega otroka. :)




_____________________________

Gospa sem.

clock-img

09.08.2007, 08:06

clock-img

Strawberrie Cherrie

pencil-img

7788

Dejansko vidim Seven? user posted image WB user posted image user posted image user posted image

Saj se tolažim s tem, da če je tak korenjak, mu res ni kaj hudega. Je pa včeraj zvečer pojedel enih 5žličk rižolina, medtem ko se je igral, sem mu jih podturila v usta. Sedaj ne vem, ali je posledično zaradi tega bolje spal?user posted image

clock-img

09.08.2007, 20:02

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Cimmanj se obremenjuj, do enega leta sploh ni nobene panike. Mleko predstavlja 80 procentov vsega kar otrok potrebuje.



A si od mene prepisovala? user posted image  user posted image

Me veseli, da me občutek ni pustil na cedilu.

L_p, res se čim manj obremenjuj, ni potrebe, če je otrok zdrav in zadovoljen. Itak pride vse ob svojem času, takrat in tako, da je najbolj prav user posted image .

clock-img

10.08.2007, 11:30

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

10.08.2007, 11:32

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

10.08.2007, 12:59

clock-img

altati

pencil-img

5724

IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

Naš mulček bo v roku parih dni star 8m. Pa se še polno dojiva. Dan in noč, noč in dan. Zopet ima popolno zavračanje GH, razen kakšen pusti riž mu gre po grlu. Bog ne daj kake banane, ali pa kaj sladkega, se mu 'gravža'.
Me pa zanima, do kdaj so vaši otroci imeli dovolj 'samo materino mleko'?
In kdaj ste nehale dojiti? Kaj pa tiste, ki ste dojile preko 1leta, pa so navajeni otroci čez dan tudi zaspati na zizi, kako ste to prakticirale?



l_p moj Jaša je bil isti. Pri 9-ih mesecih pa se mu je odprlo in je začel jesti GH. Do takrat pa nič. Čisti nič. Odpr je usta za žlico, pojedel prvo žlico (bilo kaj je bilo na njej) nato pa zaprl. Konec! Pri 9-ih mesecih pa ćez noč totačen preklop in je začel jesti. Prej se je pa samo dojil- non stop (ponoči, podnevi, ponoči, podnevi...). Zdaj je lepo, kar mu damo, doji se pa še cca 4-6 x na dan. Zjutraj, okrog 5.30, pa ob 8h, ob 11h je sadje, opoldne pred spanjem se podoji, potem ko vstane kosilo, pa popoldne kakšen jogurt (pa včasih še kakšno dojenjeuser posted image ), zvečer mlečna kašica in seveda dojenje pred spanjem.
Boš videla, tudi tvoj Ožbej bo začel jesti! Še vsi so! Moja mlajša je bila enaka kot Jaša, zato se nisem obremenjevala.
Sem mu pa, ko je začel jesti GH, po 3-eh tedni ukinila nočna dojenja (brez večjega joka).

clock-img

13.08.2007, 12:23

clock-img

tadejat

pencil-img

156

S prvim sva se dojila 6m, polno samo 2m. Z gosto hrano sva pričela pri 6m.
Z drugim otrokom pa 8m, od tega polno 4m. Gosto hrano sva začela jesti pri 4m.

clock-img

27.08.2007, 18:26

clock-img

svetlo

pencil-img

79

No, da zopet odprem to temo. Pri naših 7,5 mesecih je približno enako. Največ kar "dosežemo" pri uvajanju GH je, da 1X poliže žlico in to je vse. Čeprav bi nas sicer z očmi pojedla, ko nas vidi jest, vendar ust ne odpre (jaz je pa ne mislim silit in ji stiskat nosa, da bi bi odprla usta (sem dobila namreč tak nasvet)). Nekaj časa sem se sekirala, vendar ker ima naša Ema veliko zaloge, si mislim, da ji najbž nič ne fali, če se samo doji.
Me pa nekaj zanima, predvsem tiste, ki ste te mesece že dale na podoben način mimo. Kaj ste rekle pediatrom? Že pri šestih mesecih smo jih namreč slišali (in od sestre in od pediatrinje), da bi pri teh mesecih (6) pa že mogla z nami jesti cela kosila in večerje. Tako, da sedaj ne vem, kako bo septembra ali naj preslišim vprašanja o prehrani ali naj povem, da se še vedno le dojimo ali kaj.

clock-img

27.08.2007, 19:09

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

28.08.2007, 13:29

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

Svetlo, naša priznana pediatrinja je rekla, da otrok že ve in ko bo potreboval gh, jo bo jedel. Me je pa pediatrinja na metelkovi enkrat nahrulila kaj se še dojiva,... da bi morala že zdavnaj  nehat,... pa sem se ji samo v glavo smejala, mi drugega ni ostalouser posted image



Svasta.. user posted image user posted image user posted image Kaksni pediatri hodijo po svetu.


_____________________________

Gospa sem.

clock-img

28.08.2007, 13:31

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

IZVIRNO SPOROČILO: svetlo

No, da zopet odprem to temo. Pri naših 7,5 mesecih je približno enako. Največ kar "dosežemo" pri uvajanju GH je, da 1X poliže žlico in to je vse. Čeprav bi nas sicer z očmi pojedla, ko nas vidi jest, vendar ust ne odpre (jaz je pa ne mislim silit in ji stiskat nosa, da bi bi odprla usta (sem dobila namreč tak nasvet)). Nekaj časa sem se sekirala, vendar ker ima naša Ema veliko zaloge, si mislim, da ji najbž nič ne fali, če se samo doji.
Me pa nekaj zanima, predvsem tiste, ki ste te mesece že dale na podoben način mimo. Kaj ste rekle pediatrom? Že pri šestih mesecih smo jih namreč slišali (in od sestre in od pediatrinje), da bi pri teh mesecih (6) pa že mogla z nami jesti cela kosila in večerje. Tako, da sedaj ne vem, kako bo septembra ali naj preslišim vprašanja o prehrani ali naj povem, da se še vedno le dojimo ali kaj.



Svetlo, povej jim, da otrok z poznim uvajanjem hrane kvecjemu profitira. Sploh ce se normalno redi in raste. Naj gredo malo v kaksna izobrazevanja za pediatre, ker jih je zgleda cajt povozil.

Moja kolegica pediatrinja je bila tudi pametna, pa je bila kregana od lastnih kolegov, da bo imela alergicnega otroka, da nas se res ne igra.


_____________________________

Gospa sem.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem