cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Deklica umrla pri porodu

  
clock-img

19.05.2007, 20:30

clock-img

Anonimen

O kriza!user posted image Kateri zdravnik in babica sta pa bila pri porodu? Zdaj me je še malo bolj strah, da se mi ne bi kaj zavleklo in zapletlo pri porodu, ker me je kar strah, da me ne bi dal na carski rez. Rodim namreč v Brežicah. In že prvič, ko je moja kolegica par dni pred mano rodila tam, so jo cel dan matrali, odpirala se ni, na CR je niso hotli dat, samo jo je k sreči user posted image odnesel "le" z zlomljeno ključnico. Sem se že takrat čudila.
Moje sožalje mamici in očiju!user posted image

clock-img

19.05.2007, 20:57

clock-img

Anonimen

Tašonka, ko se jaz 3 ure nisem odpirala, je G rekla, da je to indic za sprožitev CR. Po dveh urah in pol je rekla, O.K., še pol ure počakamo, a bomo imeli kritje (v primeru če gre kaj narobe najbrž). Toliko v vrednost, kdaj lhko naredijo CR.

clock-img

19.05.2007, 21:16

clock-img

Anonimen

Ja, sej ta kolegica je prosila in jokala za CR, pa ji ga niso hotli naredit. Ma priznam, da me je zdej kr mal strah. Čeprav gre načeloma porod v drugo lažje in hitreje.
Res me zanima, kdo je bil porodničar in babica. Magari na ZS?

clock-img

19.05.2007, 21:54

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

user posted image user posted image  Grozno user posted image user posted image
Jaz sem 3x rodila in vsi 3 so imeli ovito popkovnico okrog vratu. Najstarejša 1x, sin 2x, najmlajša 1x - ampak to ful tesno, da kar lep čas po porodu ni dala glaseka od sebe. Jaz sem bila ful prestrašena (naj omenim še, da je zadnji porod rajal 17 ur, 1. 5 ur, 2. pa 1,5 ure).
Tako, da, mogoče res to vpliva kaj na smt otrok, ampak danes imamo že krasne aparature, ki spremljajo otroka še pred rojstvom.
Ne znam pa si niti predstavljati tega. Sočustvujem s starši in vsemi njunimi sorodniki in prijatelji. user posted image user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

clock-img

19.05.2007, 22:18

clock-img

poška

pencil-img

86

iskreno sožalje celi družini, mamici pa enega anglčka za pomočuser posted image

zdravniki imajo celo četo čudovitih aparatov - ZAKAJ HUDIČA JIH NE UPORABIJO!!!!user posted image pri nas je bila situacija enaka, ampak na srečo s pozitivnim rezultatom. in so vedeli da ga nekaj zadržuje, pa kar silijo naprej, mamice jim pa zaupamo v skrb najčudovitjša bitja na svetu. tako, da so odgovorni tudi za SMRT user posted image te dojenčice, uboga mamica


_____________________________

ko ko ko ko daaaak

clock-img

19.05.2007, 22:25

clock-img

Anonimen

Ojoj, ubogi staršiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Jaz sem imela urgrntni (ampak RES urgentni) CR. Pubecu je v nekaj minutah drastično padel utrip (po 12 urah umetnih popadkov, 3 ure sem že bila odprta 10 cm in vztrajala pri naravnem porodu), zdravnica je rekla: Niti sekunde več ne čakamo in izginila. V 5 minutah sem bila uštimana za CR - v glavnem ob 18.30 sem še bila v porodni sobi, babica me je razkužila kar tam, so me na brzake odpeljali v kirurški blok - 18.35 (dolga zgodba - v porodnišnici v MS je prej bilo tako, da sta porodnišnica in kirurški blok oddaljena kar nekaj minut) so me odpeljali iz porodne, na kirurgiji so me porinili v predoperacijsko, kjer so me v trenutku uspavali in ob 18.45 se je poba že rodil.

V glavnem, za to, da se je dobro končalo, se imam zahvaliti predvsem treznemu razmišljanju zdravnice in babice v ključnih trenutkih. Najin fantek je imel popkovnico 3x ovito okoli vratu, bojda pa se mu je ovila v času popadkov.

In tudi tukaj je za smrt deklice odgovoren predvsem zdravnik, ki je bil pri porodu. To je moje mnenje, glede na dejstva, ki sem jih prebrala.

clock-img

19.05.2007, 23:25

clock-img

mayflower

pencil-img

789

Iskreno sožalje staršem.user posted image user posted image user posted image


Moja izkušnja: rodila v LJ s CR.  Štiri ure rojevanja z umetnimi popadki: bla sem odprta do konca, vse prpravljeno za še zadnjo fazo. Otroček pa se ni spustu v porodni kanal. So se 1,2,3 odločili za Cr (ob 4), ob 4.40 je privekal moj sinek na svet. Vedela sem pred porodom, da ma popkovino ovito (pa samo zato, ker  se je ena stažistka "učila" na meni ultrazvok in ga je delala skoraj 1 uro-ko me je pa pregledal eden od asistenotv-pa tega sploh ni opazu!). Pr meni naj bi bla prav 2x ovita popkovina vzrok, da se ni spustu v pravilen položaj. Sem hvaležna obema mladima zdravnicama (stažistki in tisti pr porodu): Sploh ta drugi, k se je takoj odločla za CR.


_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

clock-img

20.05.2007, 00:00

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Marogica, JE eden od inicev za sprožitev CR tudi ovita popkovina okoli otrokovega vratu. • intrauterina hipoksija (pomanjkanje kisika pri plodu), okvarjena, stara posteljica, popkovina ovita okrog vratu, odstop pravilno ležeče posteljice (ko se porod že začne),izpad popkovine, fetalni distres, če je 1.porodna doba podaljšana, grozeče raztrganje maternice;



Res zanimivo, kaj vse zvem. Predvsem, da sem jaz rojevala 12 ur in mi noben ni niti omenil kakšne možnosti CR.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

20.05.2007, 13:04

clock-img

KODA

pencil-img

4015

Naš tastarejši je tudi imel popkovino ovito okoli vratu.Medenična vstava,34.teden nosečnosti.Voda mi je odtekla,pa so sprva hoteli,da rodim naravno.Pa se otroček ni spustil,niti popadkov ni bilo,nisem se odpirala.Po 8 urah "počivanaja" v porodni,so se odločili za CR.

Iskreno sožalje družini.user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

clock-img

20.05.2007, 13:55

clock-img

Pingvinčica

pencil-img

1416

Iskreno sožaljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

20.05.2007, 19:55

clock-img

ključek

pencil-img

9047

user posted image  naj jo čuvajo angelčki! iskreno sožalje!!!

clock-img

21.05.2007, 23:36

clock-img

KBM

pencil-img

4744

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

clock-img

21.05.2007, 23:57

clock-img

Anonimen

Jaz sem danes dobila čisto drugačno informacijo, zakaj je deklica umrla. Baje, da zaradi čisto zelene plodovnice, da je bilo že prepozno, ko je prišla v porodnišnico.
V vsakem primeru zelo žalostno.user posted image

clock-img

22.05.2007, 09:24

clock-img

modrooka

pencil-img

813

user posted image

clock-img

22.05.2007, 15:37

clock-img

bambi

pencil-img

1021

Res da se lahko veliko zakomplicira pri porodu, ampak veliko veliko je odvisno od porodničarja, ki je v tistem trenutku poleg porodnice..... Jaz sem npr. bila v 2. user posted image  zelo rizična nosečnica, zaradi nepojasnjene smrti prvega otroka, in je ta mala imela 2x ovito popkovino okoli vratu. To so videli na zadnjem UZ. Ko me je mož pripeljal v porodnišnico 1 mesec prej, so se odločili, da rodim, ker mi je odtekala voda in sem bila 2 cm odprta.... Dali so me v porodno in čakala sem cel dan. NIhče mi ni naredil UZ, da bi videli kako je z otrokom..... Jaz sem paničarila zaradi te popkovine, pa je bila takšna gužva v porodnih, da so samo na brzino letali okoli mene.... Hvala bogu se je končalo vredu.
Želim povedat, da me je tekom user posted image  pregledalo kakšnih 15 ginekologov in spoznala sem, kako različno gledajo na stvari.... Eni so npr. takoj za CR, drugi ga ne naredijo, pa če je ne vem kaj...... Zelo veliko je v njihovih rokah. Meni je npr. en mladi porodničar dal vstavil nekakšno tabletko za razpok mehurja, nakar je prišla dr. Pelkič in ko je to videla, je vidno pobesnela..... Ona bi mi takoj predrla mehur in sprožila porod..... Na žalost smo mamice tiste, ki smo prepuščene odločitvam zdravnikov, res pa je, da so odločitve tudi za njih velikokrat težke.....

_____________________________

Imam tri sončke, mojega angelčka Leo in dve princeski, Gajo in Heidi.

clock-img

22.05.2007, 15:53

clock-img

kofetek2010

pencil-img

9555

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Marogica, JE eden od inicev za sprožitev CR tudi ovita popkovina okoli otrokovega vratu. • intrauterina hipoksija (pomanjkanje kisika pri plodu), okvarjena, stara posteljica, popkovina ovita okrog vratu, odstop pravilno ležeče posteljice (ko se porod že začne),izpad popkovine, fetalni distres, če je 1.porodna doba podaljšana, grozeče raztrganje maternice;



Res zanimivo, kaj vse zvem. Predvsem, da sem jaz rojevala 12 ur in mi noben ni niti omenil kakšne možnosti CR.user posted image




jaz prvič v MB tud, 13 ur so me pustili rojevat 4kg otroka user posted image , drugič pa so mi v PO urgentno naredili CR (ker so sumili, da ima tamala ovito popkovino - ob mojem popadku ji je padel utrip, kar je bilo razvidno na CTG-ju user posted image

raje ne razmišljam kaj bi bilo, če se ne bi odločili za CR user posted image



iskreno sožalje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

22.05.2007, 16:19

clock-img

mika

pencil-img

6485

a da se vidi ovita popkovina na uz??????????? men pa je moja G rekla, da neuser posted image   strah me je bilo, ker je moja mama v 5.mes nosečnosti zaradi ovite popkovine zgubilauser posted image .

tudi moja pupa je imela 2x ovito, ampak to sem zvedela pri porodu. ko je babica panično izrekla besede, se mi je v sekundi podrlo vse, naslednjo sekundo pa je pupa zajokala, kihnila in zakašljala...hvala bogu



Iskreno sožalje mamici in atijuuser posted image  majhnegauser posted image

clock-img

22.05.2007, 16:38

clock-img

Putka

pencil-img

3105

IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

Ja, sej ta kolegica je prosila in jokala za CR, pa ji ga niso hotli naredit. Ma priznam, da me je zdej kr mal strah. Čeprav gre načeloma porod v drugo lažje in hitreje.
Res me zanima, kdo je bil porodničar in babica. Magari na ZS?



Na pripravi za cr sem bila tisti dan skupaj z mamico iz Brežic. Dogovorjena je bila za tretji cr, oba prejšnja je imela v Ljubljani. Je rekla, da za nič na svetu ne bo rodila v Brežicah, sploh če je v slabi uri normalne vožnje v Lj.

clock-img

23.05.2007, 17:46

clock-img

Anonimen

Me je kar zmrazilo...tudi jaz sem tam rodila....

Vsem bližnjim majhnega user posted image  iskreno sožalje...user posted image  predvsem pa mamici, ki jo je 9 mesecev nosila pod srčkom...user posted image

LP

clock-img

23.05.2007, 20:41

clock-img

nina166

pencil-img

1786

Zelo žalostno, da se to še vedno dogaja, kljub vsej tehnologiji, ki je na voljouser posted image  user posted image  user posted image  user posted image

Iskreno sožalje mamici, očiju in vsem njenim sorodnikom. Zdaj je user posted image  in bo čuvala svoje bližnje. user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

clock-img

28.05.2007, 23:23

clock-img

Zamima

pencil-img

6527

sožalje user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

clock-img

30.05.2007, 00:27

clock-img

* Mateja *

pencil-img

1803

Iskerno sožalje družini, naj vas mali angelček čuva!!

Če lahko samo dodam- Hecno je to, da se v naših zloglasnih porodnišnicah take zadeve dogajajo samo navdnim smrtnicam. V Postojni zagotovo še ni prišlo do nobenega zapleta pri estradnicah, ki hodijo k njim rojevat in jim puščajo denarce za sobe, pa epiduralne...Ne vem, no...

clock-img

01.06.2007, 23:00

clock-img

anajmad

pencil-img

2780

Iskreno sožalje.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

clock-img

03.06.2007, 15:11

clock-img

F*S*M

pencil-img

1034

user posted image user posted image user posted image user posted image Iskreno sožaljeuser posted image user posted image user posted image




_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

clock-img

04.06.2007, 12:53

clock-img

srki

pencil-img

9222

Sožalje, šele sedaj sem videla.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem