cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

MAČKE...4.DAN (SADNI)

  
clock-img

04.09.2006, 07:50

clock-img

mojcaziga

pencil-img

1897

Dobro jutro!

Kako ste kaj? Jaz super, čeprav tehtnica ne kaže nič kej dosti manj. MOrm pa povedat, da sem včeraj zvečer grešila user posted image user posted image user posted image user posted image  Namreč, namesto sladkega, sem jedla kar testenine z zelenjavno omako. Ker pristaš sladkega pa res nisem, pa še ostanek kosila me je premamil user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Danes pa bo na jedilniku sadje (nektarine, hruške, jabolke)

Ti sadni dnevi bodo zame najtežji, ker surovo sadje in zelenjavo moj želodec  zelooooooooooo slabo prenaša, v kuhanem pa ne vidim (vitaminskega) smisla user posted image user posted image user posted image

Lepo se imejte, mOJCA

clock-img

04.09.2006, 07:54

clock-img

Urša

pencil-img

4648

Kaj bo dobrega danes?
Pri meni bo takole:
Z:grozdje (super za prebavo)
M:banana (za energijo)
K:popečene bučke
M:ananas
V:paradižnikova solata (vem,da naj bi bila na S dan dovoljena kuhana Z, ampak jaz sem tudi s solatami lepo shujšala) 

In pa voda (s katero se moram žal silit...user posted image , ker nisem nič žejna).

Lp, user posted image  Urša

P.S.Mojcažiga, ne se tehtat vsak dan, ni učinka-enkrat tedensko je več kot dovolj.user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

clock-img

04.09.2006, 08:07

clock-img

flecker1

pencil-img

528

Jaz pa imam voooooooodni dan, user posted image user posted image No ne vem če bom zdržala cel dan samo vodo pit, pa zeliščne čaje user posted image
Sedaj glih grem spit kavo z mlekom, potem veliko vode srkat...Jutri se pa vam pridružim po dnevih. Čau

clock-img

04.09.2006, 08:24

clock-img

tejč

pencil-img

1926

danes:

Z: likat (hehehehehhehe)
kava brez
grozdje

M: ne vem še-sadje

K: paradižnik (surov!)

M: sadje

V: sadje

clock-img

04.09.2006, 08:29

clock-img

facka

pencil-img

789

Zdravo, po mojih izkušnjah iz prejšnje runde diete ti povem, da so mi veliko težji sadni dnevi kot pa vodni dan. Pri vodnem nisem bla nikol lačna, pri sadnem pa kar naprej. bom pa tudi sedaj pri sadnih dnevih jedla solate, samo da bom izpuščala škrobne stvari kot so koruza, fižol.... Kako pa si začinite solato?

_____________________________

"Posadil bom drevo zlata"
(komentar našega 7 letnika, da mu ne bo treba služit denarja)

clock-img

04.09.2006, 08:33

clock-img

Lumpi

pencil-img

579

Jutro!!!

z: banana (edino po njej me ne boli želodec)
k: paradižnik
v: grozdje


_____________________________

Kdor ne zapusti obale, nikoli ne spozna skrivnosti oceana.

clock-img

04.09.2006, 09:08

clock-img

Barbs

pencil-img

2044

Jutro, muceuser posted image

mene je včeraj zvečer tako bolel želodec, da sem bila že čisto na meji, da bi pojedla kos kruha, ker mi je mož rekel, da mi bo pomagalo - pa ga nisemuser posted image  Danes je ok, vendar ne upam preveč eksperimentirat - zato sem pravkar pojedla hruškov kompot, ki sem ga sama skuhala - brez sladkorja, samo hruške in voda.

Za kosilo bom pojedla dve nektarini, banano si šparam za popoldne, če bo sila. Zvečer pa melona.

Imam občutek, da bo tudi zame sadni dan najtežji - pa ne zato, ker ne bi marala sadja...se mi zdi, da je ravno danes mala krizica... Najbolje bo, da grem čimprej ven, na sonce...Pa kavo bom najprej spila, čeprav cvikam zaradi želodca...

Pa še to. user posted image  v meni mi ni dal miru in sem , trapa, stopila zjutraj na vago... ker dolg ksihtuser posted image  Niti deka nisem shujšala... No ja, morda pa sem vago postavla narobeuser posted image  Začuda me to sploh ni potrlo, kot sem mislila, da me bo - nasprotno. Kolegica mi je rekla prej po telefonu, da pa mogoče sploh ne bom tako hujšala, ker da sem verjetno tip človeka, ki je zasvojen z OHuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  in bi morala VSE OH črtat, da bi se mi kaj poznalo....
Ok, vredu no.... jaz pa đankiuser posted image


Bomo videli.... grem mal z vozičkom okrog laufatuser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

clock-img

04.09.2006, 09:16

clock-img

facka

pencil-img

789

Pa saj je šele 4. dan punca, nč se sekirat, mislim pa tudi osebno, da bi se blo najbolj pametno vagat 1x tedensko, pa se bolj bolj razveseliš vseh dekagramovuser posted image user posted image

_____________________________

"Posadil bom drevo zlata"
(komentar našega 7 letnika, da mu ne bo treba služit denarja)

clock-img

04.09.2006, 09:45

clock-img

pokica_

pencil-img

3265

Dober dan mačke!

Današnji dan je takle:
Z: kava z mlekom in ena banana
M: jabolko
K: pečene bučke...se mi danes bolj lušta zelenjava kot sadje
M: breskva, če bo lakota
V: se mi lušta cvetačno-brokolijeva juhca, da mi malček ogreje bauhija
Drugače bom pa pila ogromnooooo mareličnega nesladkanega čaja, me že čaka kuhan v kuhniuser posted image .

Lep sadni dan!user posted image

< Sporočilo je popravil pokica_ -- 4.9.2006 9:59:26 >


_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

clock-img

04.09.2006, 09:55

clock-img

BlankaT

pencil-img

511

Pri meni pa bo nekako tako potekal dan

Pred zajtrkom sem sina odpeljala v šolo, ubogi reveš bi šel raje v vrtec kot v šolo,pa saj bo bolje.
Za zajtrk sem pojedla 2 banani za energijo, ker imam danes pralno-sušilni-likalni dan user posted image user posted image user posted image user posted image .  Pa seveda veliko kahlo kave user posted image , brez je pa res ne gre.
Kosilo bo grozdje pa mogoče še kakšna nektarina, za večerjo pa nektarine.

Koliko sadja pa se sploh lahko pojemuser posted image ?


Aja pa še to, da mi bo malenkost lažje, vstaviti -kg/+kg (upam,da ne bo nobene) bi vas prosila, če mi jih v petek lahko  pošljete na ZS, hvala vam.
 
Lp, Blanka

_____________________________

Ni lepšega kot, če te pogledajo otroške oči in ti rečejo "Mami, rad te imam!"

clock-img

04.09.2006, 10:08

clock-img

Anonimen

Ojla

Najprej sem spila 2x po 4 dcl vode potem pa je banana zaplavala v želodcu.

Za kosilo sem misila jesti pečen paradižnik, a kaj ko mi brez jajčke ne gre po grlu. Bomo videli.

Drugače pa sadje in voda čez dan. Je hladilnik poln sadja.

clock-img

04.09.2006, 11:06

clock-img

Anonimen

punce, jaz mam pa eno vprašanje..

ravno gledam deklaracijo na eni juhci.. in piše tkole:

B: 13,1 g
OH: 61,9 g
maščobe: 5,9 g

a to pol pomeni, da lahko jem na OH dan ali ne??

podobno je z mlečnim rižem in tko naprej..

aja pa še to: ali lahko npr. za malico kak jogurt in musli??

clock-img

04.09.2006, 11:22

clock-img

Barbs

pencil-img

2044

Ne.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

clock-img

04.09.2006, 11:25

clock-img

katis

pencil-img

975

Ojla!

No jaz sem že zmazala dve jabolki ter 2 kavi brez vsega+natrenuser posted image to je pač obvezna oprema v službi user posted image

No dve jabolki me še čakata za kako malico, če bo kriza. Zraven pa seveda ena flaša radenske...

Za kosilo, hmmm user posted image , verjetno paradižnikova solata z radičem. Pa morda še kak juhica z brokolijem in korenjem, ali pa brstični ohrovt kuhan v sopari. Nekaj takega no...user posted image

Za večerjo pa še ne vem - po vse verjetnosti anasev kompot pa še kakšno jabolko zravenuser posted image ...mnjama

Ja na današnji dan lahko mešamo sadje in lahko tudi zelenjavo. Jaz nisem delala problemov in sem jedla tako presno kot kuhano kot tudi v pečici pečeno zelenjavo ali sadje. Pa so šle kilce vseeno lepo dol...user posted image



_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

clock-img

04.09.2006, 11:34

clock-img

April

pencil-img

5459

Zaenkrat sem pojedla 2 banani, grozdje in košček lubenice.

clock-img

04.09.2006, 11:34

clock-img

katis

pencil-img

975

Punce, ne kupovat teh juhic, pa tega, ker itak te deklaracije so eno, tale sistem ločevalne pa drugo.

Pravzaprav ni živila, ki bi imel izključno samo OHje al pa beljakovine...pa itak škrob je tudi neke vrste OHjev...

Gre bolj za to, da beljakovine bolj živalskega izvora damo na en dan (meso, jajca, mleko), ostalo pa na druge dni. Od tega kot škorb tretiramo predvsem raznovrstne stročnice in gomoljnice, kot OHje pa pšenico, predelane zadeve (polenta...) ter testenine.

Če bomo gledale deklaracije, nam gre npr. soja pod B in ne pod Š, ampak v Rini jo imajo pod Š in jaz se držim tega sistema... ne berem deklaracij, ampak te osnovne delitve, kot sem jo opisala zgoraj.

Kar se pa tiče jogurta za malico. NE! Ni po sistemu, sploh pa ne dopoldan, ko prekinemo obdobje čiščenja telesa. Po ločevalni bi naj imeli tri dele dneva :
12:00 - 20:00 obdobje hranjenja
20:00 - 04:00 obdobje prebavljanja
04:00 - 12:00 obdobje čiščenja
Zato v tem jutranjem obdobju dieta dovoljuje le sadje, ki bi naj pomagalo telesu, da se izčisti, da odstrani nesnago po prebavljanju in da se spet pripravi na hranjenje.

Jaz dopoldan pijem poleg sadja le čaj, vodo ali kavo (brez vsega). In tega se striktno držim. In vam povem, da imam doma ob 16:00, pred kosilom, na vagi dnevni minimum, kljub temu da popoijem 1,5 litra tekočine in jem sadje dopoldan... in to kljub relativno počasni prebaviuser posted image

_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

clock-img

04.09.2006, 11:48

clock-img

tjaska

pencil-img

8

Živjo
Mani gre danes prav super zjutraj je tehtnica pokazala 1 kg manj tako da sem danes zelo vesela in mi sploh ni do hrane.
Če zdržim zjutraj bo ok popoldne pa imam oprevke, tako da za hrano ne bo časauser posted image
Čez dan pa bom jedla gozdje in breskve pa seveda VODO
lp se tipkamo
user posted image

clock-img

04.09.2006, 12:54

clock-img

Suzi*

pencil-img

4556

Dan mačke!

Danes zelo pester jedilnik:user posted image user posted image user posted image
Z: kapučin in malo pozneje hruška
M: ribezov sok
K: malo študentske hrane
M: hruška
V: verjetno solata

Pa premalo pijem user posted image  ....moram nadoknadit!!!!!

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

clock-img

04.09.2006, 12:55

clock-img

njelci

pencil-img

283

ojla...konec vikenda in začetek novega tedna:(
sem prav zadovoljna da je moj vikend šel mimo brez večjih prekrškov, grešila sem samo to da sem zamenjala Š in OH dan, pa še stehtala sem se zjutraj in imam -1,2kguser posted image  tako da sm dobila nova zagon za nov teden...
kako ste pa kaj vi?
današnji dan pa bo tako:
Z: banana, user posted image
M: grozdje user posted image

K: mislm da tudi kako sadje al pa mogoče kaka zelenjava ne vem še

V: sadje

pozdravček vsem user posted image

clock-img

04.09.2006, 13:02

clock-img

bini

pencil-img

1623

no, še jest..
zajtrk je blo grozdje...
vmes 2 kavi
kosilo zdejle bo ena taka omaka iz pora, paradižnika in paprike - mal toplega bo pasalo... pol bom pa še eno banano čez pojedla..
malica bo najbrž pol ananasa
zvečer pa še ostalo polovico, če mi je ne bo mož pojedu user posted image user posted image

tud jest sm na višku motivacije, ker mam že 1kg manj user posted image ... ampak do cilja je še daleeeeeeeeč....

_____________________________

Svet je lep!!

clock-img

04.09.2006, 14:28

clock-img

AKŠ

pencil-img

1342

evo še mene.....

danes sem za fruštek najprej spila eno veliko dozo kafeta...hihihi

pol pa smo pristal na jabolčkih in breskvah....

mal razmišljam da si bom bučke spekla, ker se mi jih full lušta....

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.

clock-img

04.09.2006, 15:06

clock-img

bumerang

pencil-img

3207

Katis, hvala za tabelco.

Barbs, jaz sem definitivno zasvojena z OH pa sem prejšnjič kar lepo shujšala. Tako da to ni razlog. Spovej se raje grehov. user posted image

Današji dan:
z: 4 breskve
k: 5 jabolk
m: se pravkar odpravljam na drevo po nektarine
v: jabolka

Jaz sadja tudi na sadni dan ne mešam. Vse sadje se ne prebavlja enako in po teorijah higienizma obstaja cela sistemizacija sadja. Cela znanost. user posted image

Tehtala pa se še nisem.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

clock-img

04.09.2006, 15:10

clock-img

Barbs

pencil-img

2044

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


m: se pravkar odpravljam na drevo po nektarine
.



si predstavljaš, kako bi ble suhe, če bi morale po vsako hrano na drevouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

clock-img

04.09.2006, 16:21

clock-img

dory

pencil-img

8852

evo se mene...

z:kava z mlekom+banana
m:jogurt
k:popecena mesana zelenjava
v:jabolka

clock-img

04.09.2006, 16:23

clock-img

barba

pencil-img

1746

Ojla!

No, včeraj ni blo vse čist tko kot sem mislila, da bo. Sem imela OH dan, ker se mi enostavno ni dal razlagat vsej žlahti zakaj tko jem. user posted image  Za večerjo pa ni blo časa. Je pa vaga dons zjutraj pokazala -1,2 kg in sem vsa v elementu.

Dons je pa tkole:
Z: 2 jabolka
M: 2 naktarini
K: 2 jabolka
M: 2 hruški
V: še nevem

Sej kar gre, sam naktarine me nekaj na skret gonjo. user posted image
Sem mislila, da je dons SAMO sadje na jedilniku, pa berem, da jeste tud zelenjavo. Itak, da ma ta tud vitamine. user posted image user posted image user posted image  Bom za nasledni (petek) vitaminski dan drgač zastavla.

Ne pozabit veliko pit!
LP, barba

_____________________________

LP, barba
9.4.2006 - moja punčka Meta
27.1.2009 - moj fantek Tine

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem