cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

lecitin

clock-img

13.07.2005, 13:22

clock-img

asija

pencil-img

149

Zanima me, če mi lahko pomagate in mi poveste v katerih živilih ste zasledile da vsebujejo lecitin. Jaz ne poznam nobenega. Hčerka je namreč alergična na jajca.

Hvala in en lep sončen dan.:):):)

clock-img

14.07.2005, 14:30

clock-img

nat

pencil-img

30

Ojla!

Če je licitin v hrani, ti bo sigurno pisalo pri sestavinah - beri mali tisk na embalaži.

Drugače pa vem, da je liciti v margarini, razen v Rama Harmonia (to lahko je).

Jajca so tudi v testeninah, čeprav ne piše da so, saj proizvajalcu v primeru, da je eno jajce na kilo moke, ni treba napisati v sestavo da vsebuje jajce (pazi). Kupiš tiste testenine, kjer izrecno piše BREZ JAJC!

Pazi tudi na vse piškote, razen tistih kjer piše da ne vsebujejo jajc (beri dekleracijo...).

Veliko sreče pri iskanju in papanju.

clock-img

14.07.2005, 22:46

clock-img

Ivi33

pencil-img

193

Alergologinja je rekla, da barilla testenine (večina) ne vsebujejo jajc.

Za lecitin pa včasih piše jajčni lecitin, večinoma pa E 322. Tako, da bodi pozorna na to oznako.

:rozica:

clock-img

18.07.2005, 10:35

clock-img

asija

pencil-img

149

Hvala obema za odgovore. Kaj vajina otroka sta tudi alergična na jajca? Kaj jima pa dajeta za jest?

Jaz včasih sploh ne vem več kaj ji naj še dam. Sploh zadnji teden ko nekaj "štrajka".

Lep sončen dan:):):)

clock-img

18.07.2005, 14:14

clock-img

nat

pencil-img

30


Mi smo stari 5 mesecev in en teden, tako da se uvajamo zdele 2 tedna z gosto hrano. Si pa črpam svoje mleko in ji ga zvečer malo zmešam z rižolinom, da se naje. Drugače se pa še polno dojimo.

Imamo danes alergološko testiranje, pa bomo videli kaj bo pokazalo (baje pri tako malih ne pokaže nič???).

Kako bo pa s hrano če bo alergična pa nimamo izbire kot da je na dieti.

Malo pobrskaj nazaj po forumu, so punce objavile recepte za otočke z alergijo na jajce in mleko.


Kolko ste pa vi stari in kdaj ste bili na testiranju?

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem