cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

kus kus, ovseni kosmiči

clock-img

29.03.2011, 08:01

clock-img

pikapolonice

pencil-img

168

Punčki sem začela dodajati gosto hrano pri 5,5 mesecih. Se še dojiva. Za kosilo je zelenjavo. Dopoldan ali popoldan odvisno kdaj je kosilo in kdaj se doji pa ji dam jabolčni kompot. Zvečer ji svoje mleko iztisnem in dodam malo gresa. Me pa zanima kdaj dodajati kus kus in ovsene kosmiče in kako jih uporabiti? Ali tiste, ki dojite dodajate zvečer kaj?

clock-img

29.03.2011, 09:11

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

Pri nas so bili ovseni kosmiči za zajtrk, kus kus pa za kosilo zraven kakšne omakice, mesa.

clock-img

29.03.2011, 15:52

clock-img

victrix

pencil-img

11

Sin se zjutraj in zvečer doji, vmes ima 3 (včasih 4) obroke GH.

Kus kus mu dajem za kosilo ali večerjo skupaj z mesom in/ali zelenjavo.

Ovsene kosmiče največkrat je skupaj z mletim lanenim semenom v navadnem jogurtu.  Včasih mu jih naredim s svežim ali kuhanim sadjem, AM ali riževim mlekom. Od začetka sem mu jih rahlo zmlela v kavnem mlinčku, zdaj jih samo prej namočim, da se zmehčajo. Dopoldan ima ponavadi kombinacije s sadjem, popoldan oz. zvečer z mlekom.

clock-img

30.03.2011, 21:25

clock-img

Marčevka2010

pencil-img

761

V čem mu jih namočiš, kar v ohlajeni prekuhani vodi ali v čem drugem?
Tudi sama razmišljem, da bi jih začela uvajat v hrano.

clock-img

31.03.2011, 18:26

clock-img

victrix

pencil-img

11

Če jih pripravim z jogurtom, jih nič prej ne namakam, ampak pustim, da se zmehčajo v jogurtu. Kakšno uro prej naredim in pustim na pultu, da se še jogurt malo segreje.

Če jih delam s sadjem, jih namočim v kompotu, ki mi je ostal npr. od dopoldanske malice ali pa v vodi ter jih nato zmešam s svežim sadjem.

Včasih jih nič ne namakam, ampak malo pokuham, da postanejo takšni "sluzasti", včasih pa ne eno ne drugo, ampak samo vsujem iz vrečke, zmešam s čim in direktno po grlu. Se mi zdi, da je tamalem vseeno, kako jih dobi servirane. user posted image

clock-img

01.04.2011, 15:02

clock-img

pikapolonice

pencil-img

168

Sem ji dala ovsene kosmiče, ki jih je lepo pojedla. Je pa ful kakala po njih. Ima še katero tako izkušnjo?

clock-img

01.04.2011, 17:15

clock-img

victrix

pencil-img

11

Kaj pa vem........Meni se zdi, da ful kaka po jogurtu ali pa po hrani, ki je v večjih koščkih in vse ne prebavi v celoti. Npr. kakšen amarant potem lovim po ritki, kvinojo ... user posted image
Sklepam, da koščki pospešijo  njegovo prebavo. Mogoče pri tvoji tako delujejo ovseni kosmiči.

clock-img

01.04.2011, 22:44

clock-img

Anonimen

Seveda se bolj kaka po ovsenih kosmičih. Edino je treba pazit na zadosten vnos tekočine, ker se preden se izločijo, še napohnejo in pomagajo popucat črevesje.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem