cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

krvavitve po porodu

clock-img

26.07.2008, 14:15

clock-img

mirelca

pencil-img

22

Ahoj punce!

Sem prvič noseča in še marsičesa ne vem. Prijateljica mi je rakla, da je fuuulll krvavela po porodu. Še nekaj dni po tem. Take reči sem slišala že od marsikatete.

A je res tak hudo??user posted image user posted image

clock-img

26.07.2008, 14:35

clock-img

Lunc_a

pencil-img

1258

temu se reče čišča

clock-img

26.07.2008, 14:39

clock-img

SaTiSa

pencil-img

303

IZVIRNO SPOROČILO: mirelca

Ahoj punce!

Sem prvič noseča in še marsičesa ne vem. Prijateljica mi je rakla, da je fuuulll krvavela po porodu. Še nekaj dni po tem. Take reči sem slišala že od marsikatete.

A je res tak hudo??user posted image user posted image




Jap, čišča...sem krvavela (pa to tak za hasek), do prvega pregleda pri G., to pa je nekje 6 tednov po porodu.

clock-img

26.07.2008, 14:41

clock-img

mirelca

pencil-img

22

Pravijo da bi naj imele s sabo vložke.
Kakšne?

clock-img

26.07.2008, 14:43

clock-img

Anonimen

Njaboljše vsaj za prve dni so Vir z roza črto, ko si v P jih tako in tako dobiš tam za doma si pa kupi te, ker so fajn mehke in so super sploh če si šivana.

clock-img

26.07.2008, 14:46

clock-img

SaTiSa

pencil-img

303

Jaz sem tudi v P dobila Vir, doma pa sem raje mela Carefree, sem pa mela carskega.

clock-img

26.07.2008, 14:49

clock-img

mirelca

pencil-img

22

Upam, da ne bom šivana...

Prijateljica je še omenila, da jo je ful bolelo, ko so ji predrli posteljico. kak ste ve s tem?

clock-img

26.07.2008, 14:50

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: mirelca

Upam, da ne bom šivana...

Prijateljica je še omenila, da jo je ful bolelo, ko so ji predrli posteljico. kak ste ve s tem?



posteljice ti ne predrejo ampak ti predrejo mehur če ti voda ne odteče prej sama, malo pa boli oz. je neprijetno.

clock-img

26.07.2008, 14:53

clock-img

mirelca

pencil-img

22

Tako torej... Mogoče včasih postavim kako malce glupo vprašanje, a ne?user posted image   Ne mi zamerit, vse to je zame prvič in mi določene stvari še niso jasne...

clock-img

26.07.2008, 14:53

clock-img

frutka_

pencil-img

7433

Krvavitve trajajo različno dolgo in so različno močne. Krvavitev ne boli, boli krčenje maternice, ki traja par dni po porodu, bolijo šivi, potem pa je še samo čišča. In je neprijetna iz drugih razlogov ne zaradi bolečni.
N ašive sem si jaz dajala olje šentjanževke in je bilo hitro bolje.

clock-img

26.07.2008, 14:56

clock-img

Lunc_a

pencil-img

1258

Mehur ti zagotovo ne predrejo!!!Kaj pa pišete ženske??
predrejo ti ovoje,sploh ne čutiš,ker nimaš kaj čutit.
Ker bo zate prvič,verjetno krčenje maternice ne boš sploh čutila,ni pa mus.
Vložke dobiš v P in če ti zmanjka pač poveš sestri da ti jih še prinese.

clock-img

26.07.2008, 14:56

clock-img

SaTiSa

pencil-img

303

IZVIRNO SPOROČILO: mirelca

Upam, da ne bom šivana...

Prijateljica je še omenila, da jo je ful bolelo, ko so ji predrli posteljico. kak ste ve s tem?




So mi pedrli. Polek popadkov ki sem jih mela, sploh nisem nič občutila, mogoče je bolelo ampak so popadki prekrili..

clock-img

26.07.2008, 15:00

clock-img

mirelca

pencil-img

22

IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

Mehur ti zagotovo ne predrejo!!!Kaj pa pišete ženske??
predrejo ti ovoje,sploh ne čutiš,ker nimaš kaj čutit.
Ker bo zate prvič,verjetno krčenje maternice ne boš sploh čutila,ni pa mus.
Vložke dobiš v P in če ti zmanjka pač poveš sestri da ti jih še prinese.



Ne vem, kje si ti rodila, vendar jaz sem govorila z nekaj puncami, ki so bile v Šempeterski bolnišnici, pa so vse imele take izkušnje, da osebje ni kaj preveč prijazno...user posted image  Baje te ful grdo gledajo, če zaprosiš za kaj dodatnega (recimo drugo spalno srajco)

clock-img

26.07.2008, 15:06

clock-img

Lunc_a

pencil-img

1258

In?pa naj gledajo!!

clock-img

26.07.2008, 15:28

clock-img

mirelca

pencil-img

22

No, saj jaz bi ful rada rodila v vodi in to mi je najbližja P v Postojni.

Marsikatera ima kar svojo spalno srajčko s sabo, pa več ali manj tudi vložke. A tudi ti si jih imela s sabo? Ja, pa rodila si na običajen način? Kaj si misliš o porodu v vodi?

clock-img

26.07.2008, 17:33

clock-img

arielca

pencil-img

2312

Po porodu zaradi hormonskih sprememb in čišče oddajaš fajn vonjave, zato boš rabila več kot eno spalno srajčko.

Z vložki običajno ni problem, imej pa kakšen paket za rezervo s sabo.

Meni so prav prišle spodnjice za enkratno uporabo (sem jih kupila v Sanolaborju).

Sicer pa si v porodnišnici zato, da okrevaš po porodu in ti morajo nuditi vse, kar potrebuješ. Če tega ni, pa prosiš. Pa kaj če te grdo gledajo.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

clock-img

26.07.2008, 18:33

clock-img

majamija

pencil-img

20

Jaz sem rodila s carskim pred dobrim mesecem že drugič v Postojni!user posted image
V Postojni dobiš dva paketa vir vložkov ter hlačke za enkratno uporabo, ostalo želijo da si prinesejo otročnice s seboj!
Vsak dan dobiš svežo spalno srajico in brisače, če želiš ti ravnotako preoblečejo posteljo vsaki dan!
Sestre so v Postojni zelo prijazne!user posted image
Jaz sem imela prvič čiščo 6 tednov, zdaj jo tudi še imam! Neboleče! To je zelo normalen pojav!
V  glavnem nisem videla nobene v svoji srajici!
Vložke si pa le še vzemi s sabo!
Obvezno vir 80! Zato, ker so po porodu odlični, preprosti in predvsem, ker je na njih vidna realna količina in barva čišče!
Lp
Nataša

clock-img

26.07.2008, 18:37

clock-img

kajajaka

pencil-img

3539

Sem rodila pred 3 tedni v LJ in:

- če ti predrejo mehur (ovoj v katerem je otrok in ne tvoj mehur z urinom...) NE BOLI, samo čutiš kako ti voda odteče... Tudi če se pretgaš ali te prerežejo ne boli, ker je to med popadki.

Po porodu je čišča običajna. Zelo krvaviš prve ure, ko si še v poroni in potem naslednji dan ali dva. Nato se umiri in je podobno menstruaciji.
V porodnišnici dobiš 2 paketa VIR 80 (bombažnih vložkov), če jih rabiš več jih moraš nabavit sama - je dobro imet kak paket za rezervo.
Vsak dan prinesejo svežo brisačo, spalno srajco in mrežaste gatke. Če rabiš ali želiš več kot ene, poveš in dobiš. Nihče ne komplicira. V LJ imam jaz res dobre izkušnje, pa naj bi bili po opisih nekaterih ravno tu najslabši...

clock-img

27.07.2008, 09:18

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem