cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

krst

clock-img

13.05.2010, 07:44

clock-img

barni

pencil-img

1096

Ali mi lahko poveste, zakaj daste krstit svoje otroke? Kakšen je vaš glavni razlog?

clock-img

13.05.2010, 08:52

clock-img

*alja*

pencil-img

1889

.......je en korak v moje versko življenje,
je potrditev tega kar sem in tistega v kar verjamem.
Osvojeno vero bom obdržal v svojem srcu
in jo dajal naprej tako, kot je bila dana meni....

Evo v tem verzu je povedano zakaj jaz osebno sem krščena in zakaj sem dala krstit svojega otroka!

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


clock-img

13.05.2010, 09:01

clock-img

_sanja_*

pencil-img

1444

Kaj pa vem.

Težko bi rekla, da sem verna in težko, da nisem čist nič.

Jaz sem krščena, v tem sem bila vzgojena, pa moji starši tudi niso pretirano verni. Moj ni bil krščen, nima pojma o veri, pa sma nekako skupaj zbrala krst, rekoč "lepo je, nikol ne veš, kdaj ti pride prav."

Dvomim pa, da bo šel k verouku. Mogoče če bo sam izrazil željo. Jaz osebno od tega nisem kaj velik odnesla, sploh zato, ker imamo čudnega župnika, ki nas je hotel prisilit, da bi bili verni in nas tako dejansko odbil od vere.

Zato sva dala otroka krstit v drugo faro. Kaj vem, mogoče bo pa nekoč sam boter komu, pa mu pride prav. Mogoče si bo zbral to pot, ko bo odrasel. Mogoče se tudi mi2 nekoč cerkveno poročima.

Da bomo pa zdaj otroka strogo v veri vzgajali, pa ne.

Če ne drugega je bilo pa zelo lepo in kolikor otrok boma imela, toliko bo krstov.

clock-img

13.05.2010, 11:22

clock-img

liliana

pencil-img

10282

IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ali mi lahko poveste, zakaj daste krstit svoje otroke? Kakšen je vaš glavni razlog?



Moja pokojna babica.....njo sva malo pred smrtjo s tem, ko sva dala hčer krstiti blazno osrečila......

clock-img

13.05.2010, 13:26

clock-img

Anonimen

OK, absurdni razlogi, kot da je krst oz. vera ekaj, kar se ti splača, ali pa se ti mogoče enkrat bo?!
Ravno iz tega razloga sem jaz proti temu, da se krščuje kar vse povprek, kot je to zdaj ustaljena praksa. Starši, ki nikoli niso hodili k maši, ki dejansko sploh niso verni, dajo krstit svoje otroke-zakaj že?
Jaz bom svojega otroka dala krstiti (v nedeljo imamo krst), ker bi ga rada vzgojila v krščanski veri, ker verujem in bi tudi svojemu sinu rada približala vero in neke osnovne vrednote vsaj v otroštvu in mladosti, predvsem z svojim zgledom, potem pa nikoli ne veš kako se otrok sam odloča naprej v življenju. Pri nas je recimo mami verna, poje v zboru, aktivno sodeluje, ati je čisto anti vernik, čeprav ima zakramente, pa ne hodi k maši, ker pravi da je to lari fari-no, njega so dali krstiti ravno iz istih razlogov kot jih ene tukej navajate.

clock-img

14.05.2010, 12:15

clock-img

koala

pencil-img

5539

Spet bo fajt....

Sicer pa se podpišem pod Aljo.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

clock-img

14.05.2010, 13:46

clock-img

zvezdica_1

pencil-img

376

jz se strinjam z nosečko. če želiš otorka vzgajati v veri, ga daj krstit. ampak potem imaš dolžnost, da ga, vsaj dokler ne izrazi nasprotne volje, vzgajaš v tej smeri.
jaz sem recimo krščena, čeprav še danes ne vem zakaj. verjetno zato, ker sta obe moji babici verni. in potme sem mogla hoditi k maši....bedarija, da je večje ni. in če se danes kot popolen ateist hočem izpisat iz cerkve dobim odgovor, da se lahko izpišem samo tako, da prestopim v drugo vero. in najhujše, nič ne morem, ker imajo starši pravico, da v mojem imenu zame izberejo verio in me tako "zaznamujejo" za celo življenje. saj ne, da mi je zarad tega kaj manjkalo, ali da sem slabša/boljša oseba, ampak vseeno. mene moti da pripadam neki veri, ker vanjo pač ne verujem.

tako da, če imate namen otroka vzgajati v veri, ga pač krstite. drugače pa počakajte, da se izjasni sam....če pa iste rperpičani pa se ne odločat glede na preteklost krstov v družini. ker s tem svojemu otroku napravite medvedjo uslugo. jaz pač mislim, da starši to odločitev o krstu sprejmejo bolj iz navade, nekateri pod pritiskom sorodnikov, ne vprašajo pa se, kako se bo torok čez leta počutil.  ne vem, to je podobno, kot če otroka daš v vodo, brez da mu prej pokažeš, kako se plava....


clock-img

14.05.2010, 14:57

clock-img

benika

pencil-img

7793

A res nimate drugega za počet, kot ponavljat že stokrat prežvečene teme al se fajn naslajate, ko rata fajt iz enega vprašanjauser posted image Pismo, če te zanima, mal pobrskaj po tem forumu, ti garantiram, da boš našla vsaj 10 tem, ki obravnavajo isto vprašanje.

clock-img

15.05.2010, 09:59

clock-img

Andromeda

pencil-img

3755


IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ali mi lahko poveste, zakaj daste krstit svoje otroke? Kakšen je vaš glavni razlog?




Vera.

clock-img

25.08.2010, 17:14

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

IZVIRNO SPOROČILO: barni
zakaj daste krstit svoje otroke? Kakšen je vaš glavni razlog?


Ker sem veren. Zato ker želim svojemu otroku najbolje, želim prenesti na otroka tisto kar je najpomembnejše. Svojo vero želim prenesti na otroka, da bi tudi on lahko spoznal Boga.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem