cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

konec dojenja-problemi

clock-img

09.11.2006, 20:57

clock-img

Miss Piggy

pencil-img

1936

Dojiva se skoraj 8 mesecev, no zdaj pa mi je mleka počasi zmanjkalo. Tolk ga je še, da se user posted image  mal pocarta. Zdaj pa imamo problem - odkar je nastopila "suša" tudi drugo hrano bolj ali manj zavrača, pa non stop me grabi za prsa in išče. Naj omenim da je bil prej pravi mali požreško, včasih je tudi po dva velika Fruteka pojedel, zdaj ga pa komaj prisilim, da da par žlic v usta. Poskusila sem mu dati Aptamil, Novalac, Pikomil,... mu gre na bruhanje, zato mu v flaško dam kravje mleko- vem da boste nekatere moralizirale, ampak bolje to, kot pa nič mleka. Ko mu dam flaško jaz, je noče, joka, se izmika,... Ko stvar prevzame ati, pije, ampak zelo malo-cca 50- 70 ml. Non stop je tečkan,...
A ima še katera podobno izkušnjo? Kaj naj storim. Zelo me skrbi, ker tako zelo malo je. Celo stvari, ki so mu bile najljubše zdaj bolj kot ne zavrača.
user posted image user posted image user posted image    user posted image

clock-img

09.11.2006, 21:11

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Alma2, po cem sklepas da nimas vec mleka? To je tezko ocenit. Pri 8 mesecih se zacne pocasi separacijska faza, kjer se otrok locuje od matere in zato tudi bolj pogosto isce njeno blizino. Pocasi dojema, da on in mama nista eno, ampak da je on samostojna osebnost..  Jaz bi na tvojem mestu raje okrepila proizvodnjo svojega mleka. Po 8 mesecih je laktacija ze tako vzpostavljena, da lahko zelo veliko se naredis..

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

09.11.2006, 21:22

clock-img

Miss Piggy

pencil-img

1936

Seven, rade volje, vendar me mali močno ugrizne, ko ne gre več. Vsakič ko ga poskusim ponovno pristaviti me močno ugrizne. Saj me ne skrbi tolk, ker se ne dojiva več, bolj me skrbi to, da zavrača drugo hrano, zanima pa me, ali je to samo prehodno obdobje, ki je normalno ob prenehanju dojenja.

clock-img

09.11.2006, 21:30

clock-img

Anonimen

Kaj pa če so zraven še zobje?

Mičica se je tiste tri dni, ko je bilo najhuje, samo dojila.
Tudi sedaj, ko rastejo novi zobki, pije skoraj samo mleko. Pa drugače sladko je.

clock-img

09.11.2006, 22:28

clock-img

Miss Piggy

pencil-img

1936

Tud mleka ne spije bohve kolk, tko da po moje niso kr zobki.

clock-img

09.11.2006, 22:36

clock-img

Anonimen

Hmmm...kaj pa če "protestira" in je "jezen" zato, ker čuti, da je prišel čas, da se loči od tvojih prsi?

Če bi poskusila s tem, da ga hrani očka, ti pa med tem časom nisi fizično prisotna? Poskusi, nekaj dni, saj zgubit nimaš kaj, če že itak ne je...

clock-img

12.11.2006, 22:01

clock-img

žanai

pencil-img

176

Ojla!
Prehod na gosto hrano pri otroku ne poteka z danes na jutri. Kak dan jim spet bolj zapaše dojenje... Ampak na žalost se lahko zgodi, da mleka ni več dovolj. Ne skrbi, bo kmalu pogruntal in začel jesti gosto hrano, ko bo lačen. user posted image  
Tudi z našo bučko smo imeli podobne probleme, kak dan ni skupaj pojedla niti za en pošten obrok. Mleka po flaški ni marala niti videti, zato sem se trudila da je pojedla vsaj malo kakšne kašice z dodanim mlekom in da je popila malo več tekočine (požirek tu, požirek tam), ker je tudi meni že zmanjkovalo mleka. To je trajalo kar nekaj dni, potem pa se ji je odprlo; zdaj pri 1 letu pa je velik jedec.
Še vedno jo na njeno željo občasno dojim, čeprav imam že zelo malo mleka, ampak za posladek ga je dovolj. user posted image
Saj bo, ne skrbi! Še vsakega so slej ko prej odstavili!
Pozdravček!

clock-img

12.11.2006, 22:42

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

Moja je tudi imela fazo, ko me je grizla; sem morala spet poseči po Lanolinu; se spomnim, da me je v vsako bradavico grdo vgriznila, žaba. Goste hrane pa do osmega sploh ni hotela, do enega leta bore malo, zdaj da jo vidišuser posted image user posted image

Hotela sem vprašat, torej po dojenju je še tečen ali kaj? ker ne vem, kako bi tebi naenkrat zmanjkalo mleka, če se še dokaj pogosto dojita; vsekakor treba potrpet, ne paničit, pa fajn pij in počivaj, da se boš tudi psihično bolje počutila in se prepričala, da spije dovolj tvojega mleka, če že noče jest goste hrane. na silo nič ne gre, a ne, sploh ne uvajanje goste hrane.

user posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem