cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

koliko zapravite za hrano mesečno?

  
clock-img

26.01.2011, 13:31

clock-img

Netta

pencil-img

1535

smo petčlanska družina...smo v fazi hudega varčevanja ker bo treba kupit stanovanje, ampak je ta zadeva težja kot sem mislila. predvsem pri hrani nama nikakor ne rata kaj prišparati, pa kupujeva le osnovne stvari, brez raznih bonbonov, piškotov, sokov...in še to v bolj poceni trgovinah. sadju, zelenjavi in mesu, ki pa so seveda najdražje trenutno (saj čez poletje laufa vrt) se pa ne mislim odpovedati tudi zaradi otrok...potrebujejo raznoliko hrano.
zanima me kako gre vam...koliko okvirno porabite za hrano in kako vam uspe (če vam) na tem področju kaj privarčevati?

clock-img

26.01.2011, 13:57

clock-img

ajataja

pencil-img

1672

Hmmm samo za hrano niti ne vem je pa okrog 350-400e hrana,čistila,šamponi,prašek,mehčalec  pač kar sodi v gospodinjstvo,oblačila in čevlji so posebej.Smo pa dva odrasli in trije otroci.

clock-img

26.01.2011, 16:58

clock-img

Zoja Lara

pencil-img

387

Ja, res so nore cene hrane.

Mi smo 4 članska družina (2 odrasla, 2 enoletna otoroka) in zapravimo na mesec za hrano in gospodinjske nujne stvari (kot je napisala ajataja) približno 400 eurov.

Poleg tega dobimo dosti stvari pri tašči (krompir, zelenjavo, jabolka...). Torej, če bi še vse to morali zraven kupovat bi blo čez 500 eurov.


_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

clock-img

26.01.2011, 18:02

clock-img

Anonimen

Mi damo za hrano okoli 350€ mesečno, včasih 50€ več, včasih manj, smo 4-je in pri hrani niti ne varčujemo. Kupimo pač, kar nam paše.

clock-img

26.01.2011, 18:25

clock-img

Anonimen

Mi smo 3-clanska druzina in zapravimo na mesec tam nekje med 150-250€. Pac odvisno od meseca. No se mi pa ne zdi, da bi pretirano varcevali. Edino sladkarij in sadnih sokov ne kupijemo. Sopingiramo pa predvsem v Lidlu, Hofru, kar pa tam nimajo grem pa v Mercator iskat.

clock-img

26.01.2011, 19:43

clock-img

Anonimen

sadju, zelenjavi in mesu, ki pa so seveda najdražje trenutno (saj čez poletje laufa vrt) se pa ne mislim odpovedati tudi zaradi otrok...potrebujejo raznoliko hrano.
zanima me kako gre vam...koliko okvirno porabite za hrano in kako vam uspe (če vam) na tem področju kaj privarčevati?



Pri hrani ne varčujem, sploh.

Gledam pa na to da:

Kupujem sezonsko sadje in zelenjavo, npr. zdaj je sezonsko zelje in jem to in ne npr. papriko, ki mi že na pogled ne deluje kot zelenjava ampak kot umeten hibrid. Sezonsko je prvič bolj sveže in načeloma manj arhivirano po raznih hladilnicah.
Če se le da, kuham, tudi večerjo. Sicer zato, ker se po kuhanih testeninah počutim bolje kot recimo po dveh kosih kruha in tudi zdi se mi, da je na ta način ceneje (samo nisem šla nikoli računat).
Gledam na to, da hrane absolutno ne mečem stran, niti grižljaja. Raje skuham malo premalo kot malo preveč.
Kot si že rekla, raznih sokov, kol in podobne nesnage ne kupujete - to je tudi stran vržen denar in zdravje.

Drugih vsebinskih možnosti niti ne vidim; razen mogoče te, da sadje in zelenjavo poleti vložiš in zamrzneš, če jo imaš viška.

In, kar je meni še pomembno, če mi neka hrana zelooooo diši, ne gledam na ceno, niti na kalorije user posted image , ampak se jo takrat do sitega najem.

clock-img

26.01.2011, 19:57

clock-img

onka

pencil-img

210

Verjetno kar 500 EVR, ne samo hrana, tudi wc papir, čistila (alkoholni kisuser posted image ) in prašek.
Nas je pet, dva otroka nad 10 let.

clock-img

26.01.2011, 20:06

clock-img

bambika

pencil-img

147

Mi smo bolj pridni,ampak meso imamo doma,kupimo samo piščančje meso občasno in pa ribe.Nekaj zelenjave in sadja je zaenkrat še tudi,če ne pač kupim če se mi lušta.
Tako,da zapravimo 150e približno, v to so vštete tudi plenice(porabi eno na dan). Smo pa zaenkrat trije, maja bomo 4.

clock-img

26.01.2011, 22:22

clock-img

svetlomodra

pencil-img

30

mi smo vsi bolj suhi in ne jemo obilno, pa vseeno na mesec ne pridem pod 400 za 3 člane. radi jemo dobro...

clock-img

27.01.2011, 06:21

clock-img

Felicita

pencil-img

5145

4-članska (3je odrasli 1 otrok) porabimo nekje 250€ s tem da 3je NE jemo doma, razen ob vikendih. najeveč gre za sadje in zelenjavo in mlečne izdelke (pač ko ješ v službi, prideš domov in bi 'nekej malega' pojedel). kupujemo pa v hoferju in lidlu.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

clock-img

27.01.2011, 08:24

clock-img

Nika v službi

pencil-img

5222

Nabavljamo za 4 odrasle in 1 otroka in mesečno porabimo okoli 1.000€. Je pa tu notri všteto vse - hrana, čistila, kozmetika... Skratka, porabimo veliko preveč, sploh ob dejstvu, da imamo doma tudi nekaj domače zelenjave in mesa. Je pa res, da kupujemo veliko različnih sirov in ostalih specialitet, ki so praviloma drage. Pa razno razne sladolede (Mövenpick npr., ki je višji cenovni razred), vsaj 2x tedensko sveže žemljice/bombetke, razno razne čaje, cele kupe različnega sadja in zelenjave, jogurte, namaze, ribe, eh, cel kup prčkarij. Od pijač kupujemo le vodo, ledeni čaj in občasno kakšne sokove, je pa na spisku večkrat kakšen liker ali vrhunsko vino, ker veliko hodimo naokrog oz. večkrat sprejemamo goste in posledično veliko teh stvari tudi podarjamo oz. uporabimo, ko pridejo obiski k nam. Potem se tem nakupom večkrat pridruži tudi kakšna oblekica za našo malo miss ali igračka, knjiga, pa občasno tudi darila (ali vsaj del darila) za njene prijateljčke (lani je bila npr. povabljena na več kot 20 praznovanj RD in posledično to pomeni tudi toliko daril!). Kot rečeno, zavedamo se, da preveč trošimo, ampak zaenkrat nam še ni treba gledati na vsak evro, zato pač kakšnih bolj drastičnih ukrepov ne predvidevamo.

Je pa tako, da je vedno smiselno v trgovino iti s spiskom, še bolje z jedilnikom za cel teden (če kupujete tedensko), ker potem res kupiš tisto, kar potrebuješ. Mi si spisek vedno pripravimo in se ga tudi v glavnem držimo. Seveda pa je to, kar pride na spisek, stvar odločitve družine oz. posameznika. Če hočeš nekaj prihraniti, moraš absolutno pogledati, kaj lahko pogrešaš. Jaz vem, kje so tiste stvari, pri katerih bi lahko prihranila, če bi bilo potrebno.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

clock-img

27.01.2011, 19:08

clock-img

jar

pencil-img

248

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

kupujemo veliko različnih sirov in ostalih specialitet, ki so praviloma drage. Pa razno razne sladolede (Mövenpick npr., ki je višji cenovni razred), vsaj 2x tedensko sveže žemljice/bombetke, razno razne čaje, cele kupe različnega sadja in zelenjave, jogurte, namaze, ribe, eh, cel kup prčkarij. Od pijač kupujemo le vodo, ledeni čaj in občasno kakšne sokove, je pa na spisku večkrat kakšen liker ali vrhunsko vino,

zavedamo se, da preveč trošimo, ampak zaenkrat nam še ni treba gledati na vsak evro, zato pač kakšnih bolj drastičnih ukrepov ne predvidevamo.



Draga Nika, a moraš čisto v vsaki temi pokazat, da misliš, si nekaj več, ker se giblješ v "visoki" družbi, ker si z denarjem lahko "vse" kupiš?
Malce preveč bahavo nastopaš, kot Antonietta, ki je rekla: naj jedo potico, če nimajo kruha.

clock-img

27.01.2011, 19:27

clock-img

tecnobica

pencil-img

1418


IZVIRNO SPOROČILO: jar

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

kupujemo veliko različnih sirov in ostalih specialitet, ki so praviloma drage. Pa razno razne sladolede (Mövenpick npr., ki je višji cenovni razred), vsaj 2x tedensko sveže žemljice/bombetke, razno razne čaje, cele kupe različnega sadja in zelenjave, jogurte, namaze, ribe, eh, cel kup prčkarij. Od pijač kupujemo le vodo, ledeni čaj in občasno kakšne sokove, je pa na spisku večkrat kakšen liker ali vrhunsko vino,

zavedamo se, da preveč trošimo, ampak zaenkrat nam še ni treba gledati na vsak evro, zato pač kakšnih bolj drastičnih ukrepov ne predvidevamo.



Draga Nika, a moraš čisto v vsaki temi pokazat, da misliš, si nekaj več, ker se giblješ v "visoki" družbi, ker si z denarjem lahko "vse" kupiš?
Malce preveč bahavo nastopaš, kot Antonietta, ki je rekla: naj jedo potico, če nimajo kruha.



A ti si pa fovš? Če si pa lahko privošči, naj si.

clock-img

27.01.2011, 19:35

clock-img

Dashenka

pencil-img

1482

3 člansko gospodinjstvo: hrana, čistila in kozmetika (razen moje javascript:void(opener.AddText('[sm\=smiley9.gif]')); self.focus();) gre približno 500 EUR.
Kuham praktično le med tednom, za vikende se več ali manj prehranjujemo zunaj.

clock-img

27.01.2011, 19:35

clock-img

Kerensa*

pencil-img

17918

Jaz se pa podpišem pod Niko. Ker sem enaka.

clock-img

27.01.2011, 20:51

clock-img

zvezdica_1

pencil-img

376

okoli 300 € za 2 odrasli osebi. +/-50€.... ampak tu not je  voda iz hoferja ( žal nimamo vsi pitne vode iz pipe), jogobela( gredo ene 3 na dan), obiski pekarne ob nedeljah popoldan-ja, ravno takrat pečejo rogljičke, ko gre mimo največ ljudiuser posted image , vso meso in zelenjava, jajca, občasno ribe, vse sladkarije ( ki jih je bolj malo, raje spečem kako pecivo).... največ zapravima za meso in zelenjavo, kot gledam.....

niso pa vštete občasne večerje v restavracijah - 2-3x na mesec, kavice v kafičih,darila... to pride posebej skupaj s položnicami user posted image

aja, kupujem pa večinoma v lidlu, leclerku, (ostalo pa malo manj, v mercator pa sploh ne hodim)


< Sporočilo je popravil zvezdica_1 -- 27.1.2011 20:52:47 >

clock-img

27.01.2011, 21:06

clock-img

eva1

pencil-img

4835

IZVIRNO SPOROČILO: onka

Verjetno kar 500 EVR, ne samo hrana, tudi wc papir, čistila (alkoholni kisuser posted image ) in prašek.
Nas je pet, dva otroka nad 10 let.


Mi tut približno tok..tudi nas je 5, vendar so otroci mljaši!

clock-img

01.02.2011, 14:14

clock-img

Netta

pencil-img

1535

hvala za vaše izkušnje...izgleda da bo treba mošnjiček zategniti kje drugje...hmm le domisliti si moram kje??user posted image

clock-img

01.02.2011, 14:41

clock-img

K_a_t_i

pencil-img

5246

IZVIRNO SPOROČILO: jar

Draga Nika, a moraš čisto v vsaki temi pokazat, da misliš, si nekaj več, ker se giblješ v "visoki" družbi, ker si z denarjem lahko "vse" kupiš?
Malce preveč bahavo nastopaš, kot Antonietta, ki je rekla: naj jedo potico, če nimajo kruha.


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

clock-img

22.02.2011, 13:49

clock-img

ThinkPink

pencil-img

915

3 članska družina zapravimo pribl. tako: Vsak teden grem po tedenski nakup (ki poleg hrane za teden dni kuhanja, zajtrkov, malic..) vključuje še čistila, zobne paste, kozmetiko... Cena tedenskega nakupa se giblje med 60-80 EUR. Kupujem v Lidlu, občasno cca. 2x na mesec grem v Merkator po stvari, ki jih v Lidlu ni za kupiti.

clock-img

22.02.2011, 13:57

clock-img

Nika v službi

pencil-img

5222

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: jar

Draga Nika, a moraš čisto v vsaki temi pokazat, da misliš, si nekaj več, ker se giblješ v "visoki" družbi, ker si z denarjem lahko "vse" kupiš?
Malce preveč bahavo nastopaš, kot Antonietta, ki je rekla: naj jedo potico, če nimajo kruha.


user posted image user posted image user posted image



Sem šele sedaj videla, da sem nekomu stopila na žulj.user posted image Pojma nimam, od kod ta gnev, Jar (a tako, kot čistilo? ali bolj fensi - po angleško džar?user posted image ).

Kakor koli, vprašanje je bilo, koliko trošimo in jaz sem pojasnila, koliko in zakaj. Ker je znesek visok in ljudi v družini ni tako veliko. Zato sem pač malo bolj podrobno definirala, zakaj taki zneski.

Ker sicer bi slej ko prej naletela na vprašanje, kako to, da zapravimo toliko!?user posted image

Eni pač iščejo razlog, da svoje komplekse zdravijo na drugih.

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 22.2.2011 13:59:29 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

clock-img

25.02.2011, 09:08

clock-img

Jada82

pencil-img

1962

Mi smo 3 (2 odrasla, 1 otrok 1 leto), pa mislim, da potrošimo tud tam okol 200 €, včasih več včasih manj. Nekaj zelenjave dobimo doma od mojega očeta, predvsem poleti, tako da se že to pozna. Kupujemo pa za velike nakupe v Eurospinu in Hoferju, meso pa v Tušu. V Mercator samo v skrajnem primeru, ko kaj rabimo na hitro. Ga ne maram, ma previsoke marže, kvaliteto pa isto k ostali user posted image
Tako da, pomoje ni tolk hudo. Ponavadi damo 50 € na nakup ... pa še takrat me srce boli  user posted image user posted image  Drugač denarno dobro shajamo, sam smo Gorenjci, hehehe, nekaj bo že na tem, hehehe user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

25.02.2011, 09:27

clock-img

Paštetka

pencil-img

7346

Mah vse je odvisno kje kupuješ.
Jaz sem zadnjič šla malo tak iz firbca primerjat cene iz Tuševega kataloga in spletno trgovni Mercator. Moram povedati, da so bile zadeve v Mercatorju za 50 % in več dražje. Spar je pa nekje vmes s cenami.
Najcenejši je pa itak Lidl, Eurospin. Ampak tu v teh dveh trgovinah se mi zdi, da se splača kupiti le kakšne bodije, oblačila za deco ipd. in dobro prebrat deklaracijo, saj če malo deklaracijo prebiram in primerjam na raznoraznih prehrambenih izdelkih so naše zadeve dosti bolj "čiste". Tukaj mislim predvsem na zelenjavo, sadje, ki zgleda npr. v Lidlu in Hoferju super, ko pa doma preizkusiš pa je sama kemikalija.

Tuš se mi nekak zdi od vseh nekak najboljša izbira, saj ima veliko slovenskih izdelkov in to najcenejših. S tem, da je trgovina pri nas v katastrofalnem stanju (beri vsrana do amena) in mene tam vidijo zelo zelo redko. Raje dam par evrov več, kot pa se mi gravža vse skupaj.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html


clock-img

02.03.2011, 12:06

clock-img

Brinčika

pencil-img

364

Sem vedno mislila da nam gre približno 300-350 Eur za trgovino( z lekarno, praškom in kozmetiko -zobna pasta, šamponi..), pa sem si shranila vse račune in sedaj seštela in dobila cifro 490 Eur za mesec februar, tako da mi je kar dalo misliti, zdaj sem se pa odločila da si postavim limit 80 eur na teden pa bomo videli , smo pa jaz, mož pa prvošolka.

clock-img

02.03.2011, 13:36

clock-img

tajtaja

pencil-img

2089

Mi tudi za hrano zapravimo preveč. Nas je sedem, kosila imamo zunaj (šola,služba, babi servis), pa še zmeraj v trgovini pustim preko čez 600€user posted image . Ampak v hladilniku mora bit zmeraj Actimil, ga dnevno sin rukne vsaj 3 flaške, pa Nuttela in noben drug namaz........jaz sem že tudi probala z kakimi sorodnimi izdelki znamk Spar ali podobno, pa se je na koncu samo valjalo po omarah in končalo v smeteh. Vsak točno ve kaj mu je dobro in je samo tisto.
Ne vem, če bi lahko še kaj tu prišparala. Mislim, da ne, tako da se s tem več ne ubadam Kupim tisto, kar mamo radi in kar se potem tudi poje.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem