cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

klistir

clock-img

15.06.2007, 21:34

clock-img

lidijad

pencil-img

97

Tiste, ki ste rodile, mi prosim povejte kako je s tem klistirjem.
Ali je dobro da ga dobiš ali ne?
Ali se hitreje odpiraš? Baje  ti ga dajo samo na željo.
Hvala!

clock-img

15.06.2007, 21:37

clock-img

TONČI.

pencil-img

1695

Mene niso nič spraševali, če ga želim ali ne. So ga kar dali. Je pa tko, da je porod le toliko lažji, ker nimaš nič v sebi. Imaš prazno črevo. Če pa ne dobiš klistirja ti pa lahko kaj tudi uide.

clock-img

15.06.2007, 21:51

clock-img

BAMBINA_

pencil-img

3394

Ko sem s popadki ležala v porodni, me je mimogrede prišla pogledati G, pa je komentirala babci nekako v temle stilu: "Aha, saj ta pa je dobila klistir. V sosednji porodni sobi enostavno ni bilo za zdržati, ker ni bilo klistirja. Grozno." Pa un fris, ko ti je nekaj ful gnusno je naredila. Tako, da klistir sicer lahko zavrneš, ampak, posledice so lahko katastrofalne user posted image

clock-img

15.06.2007, 21:55

clock-img

žarnica

pencil-img

706

Jaz ga nisem dobila,sem pa nonstop na wc hodila in nazaj na bolniško posteljo. Pa mi ni nič ušlo.user posted image

clock-img

15.06.2007, 22:26

clock-img

petrazg

pencil-img

2727

Jst sem rodila v Ce, pa so me vprašali, če želim klistir. Pa sem se že med nosečnostjo odločila, da ga bom "vzela", da ne bi bilo potem kakšne neprijetne situacije.

Pa ni takšen bavbav kot sem si predstavljala. Meni so se po klistirju celo popadki začeli na tri oz. dve minuti... prej jih pa sploh nisem imela.


_____________________________

26.5.2007 naju je s svojim rojstvom osrečil ANŽE... najina sreča in največji ponos...
7.5.2009 smo dobili še enega sončka... LUKA je njegovo ime...

clock-img

15.06.2007, 22:29

clock-img

Mehičanka

pencil-img

229

Mene niso nič spraševali, če ga želim ali ne. So ga kar dali



Isto. Na koncu so mi pa še cevko v mehur spravili in hotli mehur spraznit, pa ni nič ven priteklo. Pa nič vprašali.

Baje je boljše, da ti ga dajo, zato da ima otročiček več prostora, ko rine na svet.

clock-img

15.06.2007, 22:35

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

Dali, a prešibkega, je zoprno, če ti pol prinesejo tisto kahlo in v leže  lulat.

clock-img

15.06.2007, 22:36

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

in kakat.

clock-img

15.06.2007, 22:39

clock-img

triša

pencil-img

550

Klistir je ena super zadeva, te lepo ščisti. Nevem če zaradi tega kaj prej rodiš, jaz nisem. Sicer pa tudi če te vprašajo reči naj ti ga dajo, ker to čisto nič ne boli, vsedeš se na školjko in to je to.

clock-img

15.06.2007, 22:41

clock-img

Anonimen

Meni je bil super user posted image . So me vprašali, če hočem (v LJ). Pred klisitrjem so se mi v sprejemni sobi popadki čisto ustavili, ko sem ležala na CTG-ju in so se ponovno vzpostavili šele po klistirju. Drugače ne vem, koliko časa bi vse skupaj trajalo, tako pa sem dobila pospeške user posted image user posted image user posted image .

clock-img

15.06.2007, 22:55

clock-img

karamela

pencil-img

645

Imaš pravico odklonit klistir, pa tudi britje spodaj  če želiš. Jaz sem se odločla za klistir, iz več razlogov higijenskih ,lažje rodiš, ker so čreva prazna. Po klistirju pa sem se tudi bolj odprla in mi je pospešilo porod.  Odločitev pa je tvoja.

clock-img

15.06.2007, 23:03

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Mene so vprašali, če želim klistir in čeprav sem se že cel dan doma praznila (driska user posted image ), sem ga vzela. Ni mi žal, čeprav je bilo kar hudo, ker sem imela vmes popadke. Sem na trenutke kar čepela zraven školjke.  In ko sem že misla, da je konec s sedenjem na školjki, me je spet ful zvilo.
Ni pa bil porod nič hitrejši zaradi tega.

clock-img

16.06.2007, 09:01

clock-img

Blacky30

pencil-img

4685

Če greš rodit v MB, ga ne boš dobila, ker ga več ne dajejo. Po besedah babice zato, ker so najnovejše raziskave dokazale, da naredi več škode kot koristi: da poveča možnost hemoroidov in da mamico še dodatno izčrpa, kar ni dobro za porod. Jaz ga nisem dobila, je pa res, da sem se konkretno zdriskala že pred prihodom v porodno od strahuuser posted image  in še jedla nisem skoraj nič zadnja 2 dni, ker sem bila ful bolana. Tak, da pri meni niso delali čudnih fac.user posted image

clock-img

16.06.2007, 11:46

clock-img

Linapina

pencil-img

59

Meni so pa v Slovenj Gradcu v porodni sobi med pregledom dali svečko pa sem se čisto vredu spraznila.

clock-img

16.06.2007, 11:54

clock-img

IWONA

pencil-img

79

prvič slišim da klistir mamico izčrpa.Hmm me zanima kako??Saj itak vse samo steče ven,na tebi je samo to da sediš na školjki in to je to user posted image

clock-img

16.06.2007, 16:35

clock-img

BLAŽIKA

pencil-img

2664

Jaz ga nisem dobila,sem pa nonstop na wc hodila in nazaj na bolniško posteljo. Pa mi ni nič ušlo.






_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

clock-img

17.06.2007, 21:15

clock-img

dorina

pencil-img

209

Mene so tudi vprašali, če želim klistir (CE). Sem ga vzela in mi ni žal. Sem se potem dosti bolje počutila in bila bolj sproščena. Ja, pa tudi meni se zdi, da je malo pospešil popadke.

clock-img

17.06.2007, 22:07

clock-img

***pika***

pencil-img

203

Mene niso nič vprašali, če ga hočem.
Pa itak bi rekla JA, ker verjetno ni prijetno rojevat, če te še kila dreka zraven tišči user posted image
DRugače pa klistir ni nič groznega - vsaj če te popadki zraven ne šraufajo. Meni je odtekala voda, popadke sem pa dobila šele po klistirju, tako da je pomagal tudi v tej smeri.

clock-img

18.06.2007, 12:47

clock-img

thumbelina

pencil-img

1180

Jaz sem ga prvič dobila in je bilo kar neprijetno. Največja težava je bila potem po porodu, ker je bilo v črevah vse zasušeno in sem se mučila kot živaluser posted image , da sem šla potem kakat.
Tadrugič je bil porod tako hiter, da ni bilo časa za klistir, po porodu s kakanjem ni bilo nobenih težav in tudi pri porodu mi ni nič ušlo. če greš pred porodom redno kakat vsak dan, sploh če se že prej telo čisti z drisko, je klistir nepotreben. je pa res, da če imaš švoh popadke ti malo pospeši popadke...

clock-img

20.06.2007, 14:01

clock-img

lysa

pencil-img

124

Mene tudi niso nič spraševali, ampak sem ga kar dobila. Sam klistir je mala malica v primerjavi s tistim, kar sledi. user posted image  
Pred klistirjem sem imela še znosne popadke, po klistirju pa je bilo skoraj za umret. Hoditi nisem mogla med popadkom. No, res je tudi, da imam nizek prag bolečine. Po klistirju se nisem nič bolj odpirala kot pred njim. Tudi popadki niso bili pogostejši. Tudi mehur so mi spraznili. Pa nisem čutila nobene bolečine, le olajšanje.

Drugače pa je mene bilo vsega strah - klistirja, praznjenja mehurja, prerezanega presredka, hudih popadkov, dolgega poroda, hemeroidov ... vse sem imela in čisto vse preživela.
Ženske so močne, zato pa verjetno me tudi rojevamo. user posted image

clock-img

20.06.2007, 17:23

clock-img

principessablu

pencil-img

449

ciao,mene je hotla tako kot vse seveda sklistirati in pa obriti,pa sem jo presenetlauser posted image user posted image ,ker sem se že sama doma,pa pol še enkrat v bolnici,nisem mogla pomislit,da bi me kdo drug glede na to da to počnem že kar nekaj let in je full fajn met prazno rituser posted image user posted image in je to zame ena velika intima...smo si pa različne a nemen je bad iti tud do ginekologauser posted image nevem zakaj ampak me je sram

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem