cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

kdaj dodajat kašice?

clock-img

10.11.2008, 12:23

clock-img

pepa6

pencil-img

323

Zanima me kdaj ste začele dodajat otroku sadne kašice, soke-frutek, in ostale stvari. Moja mala je stara 4 mesece in mi vsi govorijo, da so jim že začeli dodajat ko so bili otroki stari 3 pa pol. Pa soke bi jaz sama naredila s sokovnikom, se vam zdi to pametna ideja?

clock-img

10.11.2008, 14:15

clock-img

nia5

pencil-img

4698

Jaz sem začela pri 4,5m, sem se bolj ozirala na user posted image , kot na koga drugega in sedaj uživa ko je (5,5m).

clock-img

10.11.2008, 14:19

clock-img

t*e*j*k*a

pencil-img

1615

Soke sem tud jaz sama delala s sokovnikom, zakaje nebi izkoristila če ga imaš, ap še sveže je narejen. Smo pa začeli s temi sokovi pri 5m. Prvo sadno kašico sem pa kupila mislim da nekje pri 6,5m. Prej sem sama pasirala sadje in delala kašice. 

clock-img

10.11.2008, 16:29

clock-img

Petraa

pencil-img

1205

Tako kot vedno,ko otrok kaže da je zrel in pripravljen na GH,prej ne

clock-img

10.11.2008, 18:37

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

13.11.2008, 13:38

clock-img

Petraa

pencil-img

1205

Znaki so naslednji:
-otrok bo samostojno in dobro sedel
- imel razvito koordinacijo roke-usta
- izgubljal izrazit refleks izplazenja jezička, ki je potreben za sesanje
- otrokova prebavila so že dovolj zrela za sprejem druge hrane (nezrelost vidimo tako, da otrok izloča cele koščke neprebavljene hrane)
- je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti
- dobiva ali že ima zobe in ima veliko željo po žvečenju
- kaže izrazito zanimanje za hrano na krožnikih družinskih članov in grabi hrano z njih
- nenadno povečanje števila podojev (ki nimajo vzroka v bolezni, zobenju, poskokih v rasti ali zaradi spremembe običajnega načina življenja v družini)

http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978731,1978738#msg-1978738

clock-img

13.11.2008, 14:05

clock-img

CatJa

pencil-img

5068

Sok (korenčkov) je dobil prvič pri 5m in 11d, če sem čisto natančna user posted image  Čez nekaj dni že prve žličke kakija. Potem pa postopoma na tri dni novo živilo. Sokove in kašice zaenkrat pripravljam sama. Jaz mu pri 4m definitivno ne bi dajala še ničesar, ker dobi z dojenjem vse. Ampak to je moj otrok, za svoje se boste morale odločiti same.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

clock-img

13.11.2008, 19:10

clock-img

botrca

pencil-img

14679

Jaz sem začela pri 4,5 mesecih. Zdaj ima 11 mesecev.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

clock-img

20.11.2008, 13:18

clock-img

D.anna 76

pencil-img

721

Naš je star 5 mesecov in 10 dni. Za enkrat se še vedno samo dojimo, bomo pa začeli z GH najkasneje ko bo doplnil 6 mesecev.

clock-img

20.11.2008, 19:29

clock-img

liliana

pencil-img

10282

Mi smo začeli pri 4,5 mesecih.......ker je začela ponoči zahtevati še en obrok mleka......z velikim zanimanjem je gledala, ko smo drugi jedli in ni več tiščala jezička ven........

clock-img

21.11.2008, 15:03

clock-img

dejček

pencil-img

60

jaz sem začela dodajati pri 5,5 m. Nam so v posvetovalnici rekli, da če se doji, potem malo kasneje(po dopolnjenem 5.m) kot pa če pije AM.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem