cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

kako začeti dodajati

clock-img

17.02.2011, 14:19

clock-img

lipikica

pencil-img

290

kot kaže se je moja prozvodnja začela ustavljati oz so potrebe večje od prozvodnje...zanima me kako ste začele dodajati? pupa nima še 4 mesece. popoldne začne biti po podojih kar še lačna, učiraj sem ji dala NOVALAC, je popila še 30 ml. sedaj ne vem ,ali naj ji pri vsakem podoju dodam pe novalac,ali nja je en obrok samo novalac da se mi za naslednji obrok malo mleka nabere ali kako?

clock-img

17.02.2011, 14:24

clock-img

Precious

pencil-img

524

clock-img

17.02.2011, 19:35

clock-img

NeylaJ

pencil-img

30

Pri meni je bilo isto. Povpraševevanje je bilo večje od ponudbeuser posted image , tko da sem začela z Aptamilom. Pred vsakim dnevnim obrokom ( ponoči mam dost) sem pripravila cca 90 ml dodatka. Najprej sem ji dala dojko, potem še flaško in je pojedla včasih še 10 ml, včasih pa 90 ml. user posted image  

clock-img

17.02.2011, 20:57

clock-img

lipikica

pencil-img

290

hvALA. danes sem ji ok 6 zv iz flaše dala 50 ml iztisnjenega mleka - od ponoči, in sedaj je jedla le iz dojk in šla spat. da vidim koliko časa bo zdržala sitost ponoči, če ne bom jutri zv pa kar še novalac napravila

clock-img

18.02.2011, 08:52

clock-img

S*

pencil-img

3006

lipikica pri meni se je isto zgodilo tam pri 3 mesecih. Potem sem si začela po vsakem podoju črpat mleko in sem ji le teaga dala zvečer pred spanjem. Je pa res da je odvisno od dneva, kakšen dan v 24h načrpam do 120ml včasih le 40ml. Če je mojega mleka premalo, ga dam v skrinjo da naberem 120ml in ji tisti dan pač dam Novolac. Zaenkrat nam to še gre, stara pa je 4 mesece, ne vem pa koliko časa bom še lahko tako kombinirala, saj si čez dan vedno manj načrpam.
Jaz se s temi članki na MONU na žalost ne morem strinjat, meni mleka zmankuje, pa jo redno pristavljam.

clock-img

19.02.2011, 19:09

clock-img

lipikica

pencil-img

290

prav zoprno mi je s to flašo..... ko damo dojiš je tako enostavno, sedaj pa preden ko napravim za jesti se mi tako dere da je groza
povejte, ko napravljate novalac oz ostale stvari ,ali vedno sproti vrejete vodo ali jo datse v termos da drži nekaj časa, da ni potrebno sproti? če vreješ sproti, preden zavreje, preden se ohladi.. joj.celo naselje vržem po konci. pa še to, na navodilih piše vreti najmanj 5 min- vi tako delate ali je dosti kar ko voda zavreje, to je to?

clock-img

19.02.2011, 19:54

clock-img

Barbara_L

pencil-img

623

Oj,
joj, s telim vretjem res ne prideš nikamor. Jaz sem si zjutraj zavrela npr en liter vode in ko sem jo čez dan rabla, sem jo samo malo pogrela, sicer pa je bila v grelniku, pokrita s pokrovom. Avent ima en tak vsebnik (klik), v katerega nasipaš kolikor meric novalaca pač rabiš za en obrok (vsebnik ima 3 prekate). Jaz sem si nasipala, tako da ko je bil lačen sem: vzela flaško, nalila vodo, vsula en vsebnik mleka in krožno mešala, da je nastalo čim manj mehurčkov (dela ni za pol minute!).
Se je pa pri meni z mlekom dogajalo enako, glede člankov na MON-u pa takole: jaz ne vem, ali pač ni jasno-vse mame nismo narejene, da bi dojile do 4. leta. Pa zato nismo slabe mame. Samo dojenje je preprosto preforsirano, poveličevano in s tem nehote peha v stisko mamice, ki nimamo dovolj mleka. Tudi jaz sem ga pristavljala tudi na 15 min, če je bilo treba, pa ni bil nikoli sit, tako da...

clock-img

19.02.2011, 21:04

clock-img

lipikica

pencil-img

290

se mi zdi da sem bjondasta user posted image .. ne razumem, kakšna naprava je to?

clock-img

20.02.2011, 18:34

clock-img

Barbara_L

pencil-img

623

Neee.. :))) Ni naprava. Tak lonček je (glej sliko), ki ima v sebi 3 prekate in v njih odmeriš količino mleka v prahu, ki ga rabiš-tako da ti ni treba odmerjat, ko delaš mleko v flaški.

clock-img

21.02.2011, 12:42

clock-img

zaspancek1

pencil-img

929


IZVIRNO SPOROČILO: lipikica

prav zoprno mi je s to flašo..... ko damo dojiš je tako enostavno, sedaj pa preden ko napravim za jesti se mi tako dere da je groza
povejte, ko napravljate novalac oz ostale stvari ,ali vedno sproti vrejete vodo ali jo datse v termos da drži nekaj časa, da ni potrebno sproti? če vreješ sproti, preden zavreje, preden se ohladi.. joj.celo naselje vržem po konci. pa še to, na navodilih piše vreti najmanj 5 min- vi tako delate ali je dosti kar ko voda zavreje, to je to?



Ene pa si znate zakomplicirat življenje. Moja oba sta flaškarja (no, starejši že nekaj časa ne več), pa sem mleko pripravila v minutki. Enkrat na dan zavreš vodo v grelcu (se pravi, da ko voda zavre, se grelec ugasne - ne pretiravajte z ne vem kolikimi minutami - na to temo je bilo že nekaj napisanega tu), vročo vodo naliješ v termosko, v drugi posodi, steklenic,.. (ali pa kar v grelcu) pa imaš vodo na sobni temperaturi. Ko je čas za mleko, naliješ ene 3/4 hladne vode (ali več, odvisno od končne količine mleka) in potem dodaš vročo in mleko. Ko dobiš majčkeno prakse, ti prava temperatura rata takoj v prvo.user posted image
Tudi s steriliziranjem ni treba pretiravat. V glavnem ni nobena umetnost in čisto nič komplicirano.
Za na pot pa so praktične te posodice, kjer imaš mleko že namerjeno, v stekleničko daš še hladno vodo, v termoski imaš pa vročo. Ko je čas, zmešaš in to je to.

clock-img

24.02.2011, 10:29

clock-img

lipikica

pencil-img

290

povejte mamice.
začela sem dodajati zvečer novalac, po 20 ml. obrok prej pa ji dodam še moje mleko po flaši.  
opažam da se mi pupa zbuja ponoči tudi 3 ure prej kot ponavadi. ali je lačna? ne vem kako. več ali manj mi mamice odsvetujejo flašo ker se otrok navadi nanjo. kako pa naj, ali naj ji dajem po žlički. kako pa riževi kosmiči. kaj svetujete.

clock-img

24.02.2011, 10:59

clock-img

Precious

pencil-img

524

ne zastopim: otrok ti adaptiranega mleka popije 20ml?če je temu taka draga moja je to čist brezveze. In da ti po tem sklepaš da nimaš mleka ,je tudi malo mim.Lipikica če se ti otrok zbuja ponoči še ne pomeni da je otrok lačen. Preberi si malo kar se tiče otroškega spanja
Moj se je zbujal na 1 uro pa tudi ni pomenilo da je lačen .
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:cictXuD-fL8J:med.over.net/forum5/read.php%3F94,4476929+otro%C5%A1ko+spanje+razlaga&cd=2&hl=sl&ct=clnk&gl=si&source=www.google.si


< Sporočilo je popravil Precious -- 24.2.2011 11:02:01 >

clock-img

24.02.2011, 11:15

clock-img

lipikica

pencil-img

290

najprej se dojiva in ker po podoju joka,. kar dopoldan in popoldan ne, ji dam umetno mleko in potem je tigo. kaj misliš da ni lačna? čudno se mi zdi da se zbuja ker je če ene tako pridna v spanju in ko jo dam na dojko ponoči takoj zagrabi in pije. še sama ne vem kako in kaj

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem