cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

kako prenehati s črpanjem?

clock-img

30.06.2008, 14:14

clock-img

florita

pencil-img

331

Imam 3 mesece starega sinka, ves čas sem si črpala mleko ker mali ni hotel vleči. Sedaj si črpam le še 4x na dan, kako naj to ustavim (da ne dobim mastitisa), zaradi zdravstvenih razlogov. Načrpam si ponavadi le od 40 do 50 ml. V kolikih dneh naj bi mleko čisto usahnilo?

_____________________________

Na svetu ni popolnih ljudi, popolni so samo nameni.

clock-img

30.06.2008, 14:16

clock-img

Volga

pencil-img

9346

Črpaj si ga samo takrat, ko boš čutila že orng pritisk v dojki, ko bo le-ta že kar trda, skratka, ko začutiš, da te mleko tišči. Sčrpaj si ga čisto malo, toliko da napetost popusti. V koliko dneh bo mleko presahnilo ti ne morem reči, bo pa to kar kmalu.

clock-img

30.06.2008, 14:20

clock-img

špelin@

pencil-img

16873

Jaz sem pri veliki in mali piki prenehala s črpanjem tako, da sem črpala vedno redkeje in vedno manj. Pač le takrat, ko me je začelo v dojkah res tiščati in še to le toliko, da je pritisk popustil, nič več. Popolnoma sem prenehala v 1-2 tednih po začetku ukinjanja črpanja.
 
Prvič po pol leta, drugič po 3 mesecih.

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

clock-img

30.06.2008, 14:37

clock-img

leasnurer

pencil-img

52

Pozdravljena florita.
Tudi jaz imam 4-mesečnega sina, ker pa mi tudi noče vleči, si moram vso mleko redno izbrizgavati, na vsake 3-4 ure. Mleka si pa izbrizgam z vsake dojke pb. 150, tak da sem te 4 mesce že čist obnemoglauser posted image Tudi jaz sem že premišljevala, da bi prenehala s tem, potem pa spet si mislim, materino mleko je itak materino mleko, kot pa kupljeno. Tak da se bom še dalje matrala s pumpicouser posted image
Kero mleko pa mu daješ zraven svojega?
Lp, Lea

clock-img

30.06.2008, 15:30

clock-img

nia5

pencil-img

4698

Tako kot so rekle, postopoma zmanjšaj število in količino napumpanega mleka. Jaz sem si spumpala le toliko da nisem imela napetih dojk in po 10-14 dneh nisem rabla več pumpat. Mastitis pa po mojem lahko dobiš, če si redno puščas da so dojke napeteuser posted image

clock-img

01.07.2008, 11:02

clock-img

eole

pencil-img

309

vidim, da nisem edina tako čudna, da si mleko črpam... :)
vidim, da ste nekatere zdržale s črpalko tudi pol leta! meni ne vem če bo uspelo.. jaz sem sita tega že sedaj..

zanima me kako ste stvar uredile ko ste kam šle? pa sterilizacija in to??? 

clock-img

01.07.2008, 11:06

clock-img

florita

pencil-img

331

hvala punce super ste za odgovore, sedaj mu dajem milumil1 mleko, prej sem dajala novalac pa je bil revež zaprt tudi do 5 dni, sedaj kaka vsak dan. Punce to je grozno črpanje, tako da jaz bom nehala...

_____________________________

Na svetu ni popolnih ljudi, popolni so samo nameni.

clock-img

01.07.2008, 21:48

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Vsakič si manj načrpaj. Če boš čutila bolečino v dojkah in napetost, si jih stuširaj z mrzlo vodo. Na dojke si dajaj ledene obkladke, zeljne obkladke in obkladke s peteršiljem. Vse to ustavlja proizvodnjo mleka. Jaz sem kar vse na enkrat dala gor - led v zeljne liste in še peteršilj povrhu. Čisto se je ustavilo mleko po cca 1 tednu.

clock-img

01.07.2008, 21:50

clock-img

Anonimen

Samo toliko si stisni, da bolecina popusti.

Od naravnih r'cnij baje pomaga zajbljev caj in zeljni obkladki ter mrzel tus. 

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem