cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

kako odvadit nočnega dojenja?

clock-img

30.05.2007, 11:56

clock-img

miska2004

pencil-img

635

Pozdravljene,
kako ste vaše user posted image  odvadile nočnega dojenja, če ne mara dude in ne flaškeuser posted image

clock-img

30.05.2007, 12:17

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

30.05.2007, 13:00

clock-img

Anuška79

pencil-img

419

Pri nas se je obneslo, da je nočno zbujanje za nekaj časa prevzel oči, mami se je pa skrila pod kovter. Mleko pa je nadomestilo nekaj požirkov vode. 

clock-img

30.05.2007, 13:34

clock-img

eya

pencil-img

4615

Jaz sem ga odvadila nočnega dojenja pri 9ih mesecih, ampak je šlo s pomočjo dude. Sem poskusila tudi že prej, pri 7ih mesecih, pa sploh ni šlo, tudi z dudo ne.

Ko se zbudi, ga poskusi samo pobožat, mu stisnit kakšno ninico, če jo ima. Menda tale metoda z očki zelo pomaga.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

clock-img

30.05.2007, 13:38

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

jaz sem prenehala pri 14-tih mesecih, po 9 mesecih zbujanj na 2 uri. ampak je šlo v štirih nočeh gladko, morda se je še zbudila, malo pojamrala, ampak je šel mož urejat. pa tudi ne za vsak stok. In spi lepo. Razen, če je bolna.

nalin, saj bo; verjetno je že toliko velik in je toliko težje se mu navadit na neke nove zadeve. pa ima kakega medvedka ali ninico?? ker po moje tudi ni nek efekt, da se ponoči pije.

lepo spanje želim!!

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

30.05.2007, 13:41

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

še to morda: tudi zvečer ni user posted image  več dobila zize za uspavanje. tako da se je navadila tudi zaspati sama (ni moja iznajdba, po Pantleyevi).

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

30.05.2007, 14:20

clock-img

Anonimen

JAz sem ga odvadila podobno kot je je Nalin opisala do vejice kjer...
....piše, da mu je potem dala vodo...

Potem se je situacija počasi umirila do te meje da več ne joka in ko se zbudi dobi vodo za odžejat.



Nalin, ne spet biti jezna, ker ne mislim nič slabega, kar bom zdaj napisala.

So me kolegice, ki imajo otroke malo pred mano ravno na to opozorile, da so jih tako samo odvadile dojenje, hkrati pa navadile nočnega pitja vode, soka, čaja...oz. so dojenje enostavno zamenjale z vodo.

Zato, jaz otroku nisem dala nič. In se mi po tem tudi ni več tako pogosto zbujal in zdaj ve zaspati nazaj brez tega da bi pil vodo. Kolegice jim pa morajo včasih še dodatne količine vode delat, ker popijejo po 2 flaški na noč.

In da potrdim mojo teorijo. OK dala sem mu dudko, brez katere ne ve zaspati nazaj kot tvoj Nalin brez vode. Verjami, da je tako in da ni toliko žejen

TAko, da ti jaz miska 2000 svetujem, da ga odvadiš od dojenja lepo počasi, postopoma s kakšno ninico ali božanjem, z nečim kar bo hitro našel v postelji, če se zbudi in da se ti ne bo potrebno toliko vstajati.

clock-img

30.05.2007, 18:02

clock-img

_andreja_

pencil-img

953

recimo, da se na nek način strinam s Paštetov kruh, kajti moja nečakinja je stara (beri::) 11 let pa se ponoči zbuja samo zato, ker je žejna!!!Noče in nemore, ker nezna zaspati sama od sebe....tko da mislim, da voda, sok ni rešitev.....čeprav moji sestri ni problem ponoči vstat pa ji dat vodo, ampak to je že drugo...user posted image

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

clock-img

30.05.2007, 18:49

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

30.05.2007, 21:35

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

Nalin, absolutno pravilno, da si tako postopala; pri 7-mih je res prezgodaj za kaj takega; pri moji je bilo še pri 10-tih, se je zvečer, ko sva jo dala spat brez dojenja, tako huronsko drla, da je nisem imela srca pustit; poleg tega je vlogo igrala še starejša, ki je takrat še tudi bila dokaj mala in nisem hotela imeti dveh siren; tudi zato sem tako dolgo vztrajala pri takem nočnem tempu.
No, pri 14-tih sva očitno imela srečo, da je tako bp uspelo.


_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

03.06.2007, 20:56

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anuška79

Pri nas se je obneslo, da je nočno zbujanje za nekaj časa prevzel oči,



Tudi pri nas.

Stranski učinek je bilo pa spanje v eni postelji user posted image  user posted image

clock-img

04.06.2007, 02:10

clock-img

Princess Mononoke

pencil-img

167

Mene pa zanima če se je pri kateri za prenehanje dojenja ponoči odločil otrok sam? In to predvsem pri otrocih starejših kot eno leto?

clock-img

06.06.2007, 18:38

clock-img

Sandra*

pencil-img

1726

Midva sva nehala z dojenjem pri 7.5 mesecev. Jaz sem imela dovolj nočnega vstajanja, sicer se je to dogajalo 2 krat na noč. Počasi sem ga natempirala na enkrat. Ko se je zbudil sem ga pustila da je jokal in kmalu je zaspal, potem se je nekaj časa dojil enkrat. Potem pa sem mu ponoči dvakrat naredila v flašo mleko, pa je dvakrat potegnil in spal, potem kmalu tudi to ni bilo dovolj. Tako se mi je eni dve noči po eno uro jokal ponoči, potem tretjo noč pa je spal. Zdaj pri skoraj 10 mesecih spi od 8 zvečer do 8 zjutraj, ga pa zvečer pred spanjem še dojim.

Ampal, otroci so različni, tako da en hitro obupa drugi so bolj vztrajni, kot ljudje. Veliko uspeha in trdne volje!

clock-img

10.06.2007, 21:20

clock-img

urskas

pencil-img

683

prekmalu ali prepozno je težko rečt.

Naša je bila stara 6 m., ko se ni hotela več dojiti podnevi, (za uspavanje ni zizala nikoli). Dnevno mleko smo uspešno nadomestili z adaptiranim in kašicami. Ponoči pa je še kar hotela. Pa sem si rekla, če ne rabi podnevi, tud ponoči ne. In sem  v enem tednu ukinila še to. Začeli smo s čajem in jokom (tudi dve uri na noč). Na srečo smo uspeli v enem tednu prespati že celo noč brez zbujanja.

Očitno je bil pravi trenutek.

LP

clock-img

19.06.2007, 11:40

clock-img

le@

pencil-img

5

Ko se je naša rodila pa do kakšni 4 mesecev je bilo vse v redu. Potem sem pa vstajala kar naprej, včasih je jedla včasih malo potegnila in zaspala. Pa se je bližal odhod v službo jaz sem bila kot zombi. Dala sva jo v svojo sobo, jaz sem spala pri njej. Ob dveh se je začela drt, jaz sem ji na 5 minut rekla, da je vse v redu, da ni sama. Vstala nisem, jest in pit ji nisem dala. se je drla eno uro. Naslednjo noč je samo še zajokala in od takrat spi. Potem pač več pojejo zvečer in zjutraj. Sedaj pa tudi če slabo večerja spi, ker ve da ne bo nič in pač več poje zjutraj. Meni je zal, da sem se pol leta vlačla okol napol mrtva. Drugič najkasneje pri 3 mesecih v svojo sobo in vstrajat. Ker ko so večji je težko, hodijo spat ob polnoči, ti moraš v službo itd. Pa tok so že veliki, da grejo sami iz posteljice in norijo, tako da to je treba uredit čimprej. Spanje je enako pomembno kot hranjenje. Tudi ledvičke in ostali organi rabijo počitek. Okol 3 najkasneje 4 meseca otok že lahko zdrži celo noč brez futranja. Upam da sem pomagala

clock-img

19.06.2007, 11:41

clock-img

Anonimen

Spat z atijem.

Nam je končno uspelo. S tem, da spi z atijem, jaz pa posebej.user posted image

clock-img

24.06.2007, 23:09

clock-img

suky

pencil-img

160

Moja je sama pri 13.mesecih ukinila nočno dojenje. Dojiva se samo ko gre spat, ker pač zaspi na joškiuser posted image  pa tud podnevi ko gre spat za urco, zaspi na joški. Drugače mi pa prespi celo noč. Sama od sebe...še zdej ne morem vrjetuser posted image

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo!!!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem