cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

kajenje in dojenje

clock-img

19.09.2007, 18:39

clock-img

anita1984

pencil-img

114

med user posted image  nisem kadila, zanima pa me kako je z kajenjem med dojenjem...povem naj še to da samo dojim in ne dodajam druge hrane.

clock-img

19.09.2007, 18:41

clock-img

Petraa

pencil-img

1205

vsaj 2 uri pred dojenjem

clock-img

19.09.2007, 18:46

clock-img

eya

pencil-img

4615

Sicer nisem noben ekspert, ampak se mi ne zdi tako zelo ok... Poskusi nadaljevati brez cigarete, če ti je to že med nosečnostjo ratalouser posted image

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

clock-img

19.09.2007, 20:03

clock-img

suzolinka

pencil-img

353

Jaz med nosečnostjo in dojenjem nisem prižgala niti enega. Ko se je odstavil, sem ga v kratkem ... Probaj zdržati.
Jaz nikoli nisem dala na te "2 uri pred dojenjem" oz. "takoj po dojenju". Ne glede na to kdaj ga bom prižgala, bo otrok dobil škodljive snovi. To je moja osebna odločitev, sebi lahko škodim, otroku ne, ker si sam kajenja ni izbral. In to me je držalo. Zdej pa ...

clock-img

19.09.2007, 20:05

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Ko sem zanosila, sem nehala kadit in ga nisem do danes prižgala in ga tudi ne bom. Vedno sem rekla, da če ne prej, bom nehala kadit, ko bom user posted image  

clock-img

19.09.2007, 20:32

clock-img

Majchi

pencil-img

2395

Če se le da, zdrži brez. Po mojem gre to vse v mleko in potem do otročka in tako kot je že ena zapisala, si ni sam tega izbral.

Te pa čist razumem. Jaz sem kar dolgo kadila in hvala bogu nehala pred 4 leti. Od takrat nisem naredila niti enega dima, kaj šele, da bi skadila cel čik. Zanimivo, sedaj, ko sem bila noseča, mi je vsake toliko noro zapasalo kadituser posted image . Prej ni bilo nobene panike, ampak glih v nosečnosti mi je pa ful pasalo. Itak, da nisem.

clock-img

19.09.2007, 20:48

clock-img

čaki

pencil-img

1009

Jaz med nosečnostjo in dojenjem nisem prižgala niti enega. Ko se je odstavil, sem ga v kratkem ... Probaj zdržati.



tud jaz

clock-img

19.09.2007, 23:27

clock-img

baja*

pencil-img

2454

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Ko sem zanosila, sem nehala kadit in ga nisem do danes prižgala in ga tudi ne bom. Vedno sem rekla, da če ne prej, bom nehala kadit, ko bom user posted image  



isto je pri meni in sem tak ponosna, da mi je ratalo. Ampak se mi user posted image  lušta čika; v nosečnosti se mi zdi, zdaj pa. Samo si ga ne bom prižgala!!!user posted image

clock-img

20.09.2007, 07:23

clock-img

cmokec

pencil-img

5499

Kljub temu, da si vprašala, verjetno poznaš pravilni odgovor. Torej? user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

clock-img

20.09.2007, 07:45

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

Tudi med dojenjem prehajajo nikotin in ostale snovi preko mleka v dojenčka. Sicer v majhnih količinah, pa vendar. Tako, da če nisi kadila med nosečnostjo, se poizkusi vzdržati.

Jaz sem kadila med nosečnostjo in tudi, ko sem dojila, sem pa probala vsaj nekaj časa pred dojenjem zadnjo skaditi. Vendar vedno ni šlo, ker nisem vedela, kdaj je točno ura ali več pred dojenjem, saj se otrok ni hranil, kot po švicarski uri. Zato te teorije "toliko prej naj ne bi" veljajo v teoriji, v praksi je to težje izpeljati.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

20.09.2007, 09:21

clock-img

Anneda

pencil-img

72

Dokazano je, da kajenje zavira nastajanje mleka, sicer ne naenkrat ampak postopoma. Torej, če boš kadila, bo mleka vse manj in manj.

clock-img

20.09.2007, 21:48

clock-img

draganav

pencil-img

147

To, da bo mleka manj, vsaj pri meni ni res. Tudi jaz nisem kadila, ko sem bila noseča, no mogoče kakšnega, ko je bila res kriza.Ko sem pa rodila sem na žalost spet začela, ampak res zmerno. No svojo miško sem 7 mesecev samo dojila in danes ima že 23 mesecev, jaz še vedno kadim, pa se še sem in tja pocartava, ampak mleko je pa še vedno. 

_____________________________

TAKO LEPO JE BITI MAMA

clock-img

20.09.2007, 21:51

clock-img

LuLu

pencil-img

8910

Nekje sem prebrala, da je po pokajeni cigareti največ strupa v mleku, pa do 90 minut. Torej, kasneje ko dojiš po cigareti, manj je strupa.

clock-img

21.09.2007, 13:47

clock-img

Raho

pencil-img

4143

Razpolovna doba nikotnina je 60 minut. Se pravi, da če kadiš cigarete z 0,4 mg nikotina, bo v tvojem telesu čez 1 uro 0,2 mg nikotina, čez 2 uri 0, 1 mg nikotina.

Poskusi se vzdržati. Jaz sem npr. v prvi user posted image  kadila (občutno manj, ampak sem), potem pa sem po porodu nehalauser posted image  in nisem 6 mesecev prižgala cigarete, potem pa sem jo tu in tam, vsakega kvarta toliko, ampak tiste 0,1. Tako, bolj za foro kot zares. Dojim še danes, prvega otroka, ampak to je bolj crkljanje. Sem pa v 2. user posted image ,  kadim pa v 2. user posted image  več ne, razen tu in tam kakšnega, ko je res že velika kriza (še vedno, 0,1) in vidim, da ne bom spelala. Pravim, poskusi se vzdržati, ali pa prešaltaj na te ultra light.

Kar se tiče nastajanja mleka in kajenja pa jaz osebno nimam take izkušnje. Sama sem namreč tudi po tistem, ko sem začela nazaj kaditi (tu in tam) imela še vedno mleka za izvoz.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem