cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

izpuščaji - kako ukrepati?

clock-img

09.02.2006, 10:01

clock-img

mi3=

pencil-img

19

Naš mali je dopolnil šest mesecev in že pred časom, ko je bil samo dojen se mu je na notranji strani rokice, pri komolčnem pregibu, pojavil rdeč in suh izpuščaj v velikosti kovancauser posted image . Ker je izpuščaj po nekaj dneh izginil, temu nisem posvečala posebne pozornosti. Zdaj pa uvajava gosto prehrano in 14 dni jeva zvečer rižolino z Novolac-om, dopoldne pa nekaj dni uvajava korenček. Izpuščaj se je ponovno pojavil prav tam. Danes zjutraj sem opazila še en manjši izpuščajček na nogici, pod kolenom in enega na zatilju. Izpuščaji so rdečkasti, od blizu gledano sestavljeni iz majhnih rdečih pikic.  user posted image se obnaša običajno, ni videti, da bi ga kaj srbelo, spi in je normalno... user posted image
Ima katera podobne izkušnje in mi lahko pomaga ugotoviti kaj pomenijo ti izpuščaji in kako naj ukrepam.
Še to - sistematski pregled imava drug teden, ali naj počakam do takrat ali naj zaradi izpuščajev kličem pediatrinjo takoj?
Hvala za odgovore in pomoč.

clock-img

09.02.2006, 10:12

clock-img

muha1

pencil-img

666

Nabolje, da se greta pokazat. Mojamala je bila prejšnji teden vsa pikasta, pa sve drugi dan takoj šle. Ni bilo nič, mala alergija, ki je naslednji dan izginila. Če greš k zdravniku, da vidi, si vsaj bolj miren in se ne sekiraš.Pa veliko srečeuser posted image

clock-img

09.02.2006, 10:18

clock-img

KODA

pencil-img

4015

Našemu tamalemu se pojavljajo rdeči,suhi flekci,najraje v pregibih rok in nog.Če takoj ne namažem,se ful spraska.
Pri njemu je ugotovljeno,da je to atopijski dermatitis,ker je alergik.
Boljše je ,da to vidi zdravnik.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

clock-img

09.02.2006, 11:25

clock-img

Dejča

pencil-img

1332

Po vsej verjetnosti je user posted image alergičen, najbrž na mleko, če mu do sedaj nisi dajala /razen korenčka, ki naj ne bi bil alergen/ nobene druge hrane. Če ni prehudo, lahko počakaš do sistematskega pregleda.

clock-img

09.02.2006, 16:37

clock-img

PBJ

pencil-img

2189

Naš (čez 4 dni bo star 7 m) ima po opisu sodeč skoraj nekaj takega. Meni je dala pediatrinja advantan kremo, ampak tudi ne smem mazati več kot tri dni skupaj, potem pa s kakšno vlažilno kremo. Od nekje šestega meseca dalje se mu non stop pojavljajo - čisto različno, po rokah, nogah, po obrazu in tudi na trebuhu. Potem se posušijo in se koža rahlo lušči.
Ziher je kakšne alergija, lahko le prehodna, ampak v posvetovalnici zdravnico opozori, če ne bo sama videla.

Moj ima poleg tega še krvave nitke ali sluz v blatu, tako da greva v naslednjem tednu na preiskave v bolnišnico. Nekaj mu ne pašeuser posted image

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

clock-img

10.02.2006, 01:00

clock-img

KODA

pencil-img

4015

PBJ,ali je kaj boljše s tvojim tamalim?
Javi,kaj so ugotovili na preiskavah.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

clock-img

10.02.2006, 08:45

clock-img

PBJ

pencil-img

2189

Koda, hvala ker misliš na najuuser posted image ...
S tamalim ni nič boljše. Zdaj sem še boj pozorna na kri v blatu, tako da vsako pleničko dobro pogledam in vsak drugi dan, č ne kar vsak dan zadnjih 14 dni so v blatu - včasih več včasih manj.
Včeraj pa je zopet dobil polno teh pik po telesu. Ne vem, če ga srbijouser posted image
Bi že šla ta teden na preiskave, pa so sobe na gastro prepolne zaradi rota virusa. In če pride med te otroke, bo 100% dobil še rota virus. 
V ponedeljek moram poklicati, če bo kakšna soba prosta.
Bom poročala o rezultatih preiskave - upam, da ni alergičen na ne vem kaj vse. Kolikor se spomnim je tvoj kar močan alergikuser posted image ...

Lep danuser posted image

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

clock-img

10.02.2006, 09:46

clock-img

mi3=

pencil-img

19

Ej, nič ni boljše...user posted image  samo še nekaj dodatnh pikastih flekcev se je pojavilo - za vratom, pa na drugi rokici user posted image , tako da se greva popoldne pokazat k pediatrinji.
Ali se lahko alergija kar takole pojavi, čeprav nisem spremenila prehrane, mali pa poleg dojenja dobi samo še korenček in pa rižolino?????
In katere alergije so najbolj pogoste, pa kako se borite z njimi...

Pa lep pozdrav vsem.

clock-img

10.02.2006, 11:51

clock-img

KODA

pencil-img

4015

PBJ,držim pesti za vaju,da se bo to uredilo.
Ja,naš je na žalost res hud alergik.user posted image
Vsak kiks se mu pokaže z izbruhom dermatitisa.Težko ga je kontrolirati in mu non stop stati za ritjo.Saj ve,da ne sme,se je pa že zgodilo,da ga je premamilo.Ravno lansko leto,ko smo bili pri tašči v MB.,se je "prav fino na šverc najedel Smarties bonbončkov".Vsi otroci so jih jedli,pa ga je premamilo.Gledamo zvečer,kaj se z njim dogaja,čedalje bolj rdeč in flekast,pa otečen je postajal.Mu damo Claretine,pa ni bilo efekta.Samo peljala sva ga v MB bolnico.Pa še lovila sva se tam,ker nisva poznala okolja.Dobil je injekcijo,pa je bilo bolje.Groza.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem