cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

hujšam

clock-img

03.07.2005, 17:15

clock-img

Čajček

pencil-img

104

Mogoče bi katera takoj zamenjala z mano, ampak jaz sem 6 tednov po porodu in neprestano zgubljam težo. Imam skoraj 4 kg manj kot preden sem zanosila, pa tudi zgledam ne preveč lepo...
Res je, da mi je patronažna zaradi dojenja prepovedala kar nekaj stvari, ampak druge kar jem, še ponoči kdaj vstanem, da se nahranim.
Povejte mi kaj ve jeste in česa ne. Očitno moram nekaj dodat svoji prehrani.
Saj je OK za postavo ampak se bojim za mleko.

Čajček

clock-img

03.07.2005, 18:47

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Kaj ti je pa patronazna prepovedala zaradi dojenja?
Meni ni nic rekla kaj lahko in cesar ne smem.
Izogibam se zelju, pasulju, jagodam, vecini sadja,...., ampak mali bo zdaj ze 3 mesece, tako da se ne bom vec tako pazila. No, zelja in pasulja ne bom jedla, ker je zame to zimska hrana :)
Prva dva meseca nisem jedla sveze zelenjave in svezega sadja. V bistvu je bila prehrana zelo monotona: meso in kaksna priloga.

Imas prav. Jaz bi takoj zamenjala s tabo :)

Lp, J.

clock-img

03.07.2005, 19:00

clock-img

Čajček

pencil-img

104

Bom kar naštela: česen, čebula, surovo sadje in zelenjava, stročnice, čokolada, šunka, karkoli pohanega, tuna, sardine, med, vloženo sadje, vse kar je v konzervi, margarina, svinjina, sokovi, gazirane pijače, lešniki, orehi, sadni jogurti, sladoled ...
mogoče je še kaj, to sem si zapisala. No, saj nekaj reči mi je logičnih, čisto vse pa le ne.
V bitvu res jem meso, pa kuhano zelenjavo, kruh, pašto, riž in mlekoooooooooo...na sto načinov... pol mi pa pediatrinja reče, da edino, kar ne priporočajo je mlekoooooooooo...:ups:

clock-img

03.07.2005, 19:09

clock-img

leah

pencil-img

660

Ja halo,pa kaj ti je t zaena patorona,pa jest sem to vse jedla,pa je bilo vse ok.Dej jej kar ti paše pa ne obremenjuj se!:rozica:

clock-img

03.07.2005, 19:11

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Po moje je tale tvoja patronažna precej pretiravala.

Lej, jaz sem jedla vse (razen mesa, ki ga sploh ne jem) in malega ni čisto nič zvijalo. Takih nas je tu gor kar nekaj. Na tvojem mestu bi jedla bolj raznovrstno in se ne bi vnaprej omejevala, še posebej, ker tako hujšaš.

clock-img

03.07.2005, 19:47

clock-img

vidja

pencil-img

210

Hej!
Mislim, da tako trpet ti pa ni treba. MOje izkušnje: sem skozi jedla, kar mi je pasalo in ni bilo problemov. Res, da sem bila pozorna na reakcije pri otročkih, kadar sem jedla kaj novega, to pa je tudi vse. In tudi jaz sem po vsakem porodu po enem mesecu imela 2 kg manj kot pred zanositvijo. Prvič sem se začela redit oz. sem uspela pri na predporodno težo šele po dveh letih, drugič pa še ne vem. Tamali je star 14 mesecev, pa še kar ni nič z rejenjem. Dojim ga samo še zjutraj, tako da verjetno samo dojenje ni krivo. Imam pač tak metabolizem, potem pa še pomanjkanje spanja, stres, skrbi, študij itd. Ti se samo čimmanj sekiraj in ne upoštevat svoje patronažne, ker to je po moje res preveč. Veliko pij in UŽIVAJ.

clock-img

03.07.2005, 20:47

clock-img

dinika

pencil-img

308

Pupa je stara 5 mesecev in imam mleko, jem pa nema fižole, še zelje sem po malem. Kaj je tvoji patronažni??
sadje jem vso samo po malem.

clock-img

03.07.2005, 21:25

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

Oh, tej patronažni pa jaz ne bi verjela:(; svetovalke za dojenje svetujejo normalno prehrano, morda se izogibaš stvarem, ki te napenjajo, pa alergenim, kot do jagode, oranže, po tretjem mescu pa ješ normalno tudi sveže sadje in zelenjavo;
mislim, da ne bi smela jest sladoleda v tej vročini;)
halo
meni se zdi, da se bom še zredila, res pa jem preveč ogljikovih hidratov:grrr:

pol pa kake žgančke, grisek, čokolino, je tudi fajn

na postavo bomo že kasneje pazle

:sloncek:

clock-img

03.07.2005, 22:11

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Jaz jem vse-z zeljem vred(če je dobro oprana)-tako da ne poslušaj patronažne in jej! Če ne boš nč sadja in zelenjave jedla, nimaš kje vitaminov dobit...mislim, dale patronažna je pa iz pamti veka:zmeden2::zmeden2:

clock-img

03.07.2005, 22:14

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Aja pazila sem se samo tri tedne-potem pa sem vse jedla in malega ni nič zvijalo(kaj pa tisti otroci ki so hranjeni z adaptiranem melkom-zakaj pa imajo potem tisti krče:zmeden2::zmeden2::zmeden2: )! Vse jej, in ne čakaj tretjega meseca-sicer ne vse probat en dan, ampak počasi-jaz jem tut jagode, arašide-uglavne, vse, res vse in ni nobenga problema!!

clock-img

03.07.2005, 22:14

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

Imaš še kakšne druge simptome? Si nenormalno utrujena (tako,da bi lahko stoje spala), imaš občutek, da imaš "knedl" v grlu, ti mogoče srce neenakomerno bije? Če imaš te ali podobne simptome, imaš probleme s ščitnico. To se je zgodilo meni po rojstvu prvega otroka. Prej nisem imela nikoli teh problemov. Je značilno, da nosečnost izzove prekomerno delovanje škitnice. Upam, da tega nimaš

clock-img

04.07.2005, 01:11

clock-img

nejcko

pencil-img

6556


Ko boš nehala dojit, bodo vse kilce nazaj prišle - preverjeno!

Drugače pa je res tako, kot so punce napisala - lahko ješ vse, pa otrok krčev ne bo imel, ali pa nič (tako, kot jaz), pa krči vseeno bojo.
Pa omisli si kakšne vitaminske dodatke - Calcia so super!!! So tudi za doječe matere.

clock-img

04.07.2005, 12:56

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

Kako pa je kaj s tvojo ščitnico?
Če normalno ješ (5x na dan, )
ne bi smela tako drastično hujšati.
Saj ješ meso, testenine ipd.'

clock-img

04.07.2005, 12:59

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

Oprosti, je že marogica omenila ščitnico.
Tale tvoja patronažna pa mal pretirava!

clock-img

04.07.2005, 19:51

clock-img

lenika

pencil-img

6143

Jaz bi vprašala patronažno sestro kaj sploh lahko jem, če vsega naštetega ne smem.

clock-img

04.07.2005, 22:30

clock-img

Čajček

pencil-img

104

He, he...sem pozabila napisati še paradižnik in vse kar je kislo...
No v resnici sem jo vprašala kaj naj jem, pa je rekla: mleko, pa riž na mlek, pa zdrob, pa polento....bučke, blitvo in špinačo - kuhano, pa meso kuhano, pa ribe kuhane...:zmeden:
Mislim, da je s ščitnico vse v redu (upam), ker nimam nobenega od teh simptomov.

No danes sem prvič poskusila nekaj "prepovedanega" :)- in to lubenico - pa smo šli brez težav skozi. Jutri bom pa sladoled - komaj čakam. Hvala za nasvete.
Aja, še to: kaj fige napenjajo? Jaz jih obožujem in proti koncu poletja bi si katero privoščila.

:love:

clock-img

07.07.2005, 10:35

clock-img

kalbo

pencil-img

6271

Ja kaj pa imaš to za eno patronažno, a je iz srednjega veka pobegnila skozi časovni stroj.

Moji ženi je patronažna samo rekla,da naj se izogiba sveži zelenjavi in sadju, pa čemurkoli, ki njo napenja. Pa še zelenjavo in sadje lahko po malem. Edino kar moraš gledati je, da se petih stvari na enkrat ne lotiš, ker potem v primeru težav ne veš, kaj jih je povzročilo.
Aja pa mleko in mlečne izdelke je pa v večjih količinah absolutno odsvetovala!

Pa še tak lep nasvet mi je dala, kako našega črva rešim krčev. Pali 100 %. Na trebuh na roko, potem pa zaspi gor, fajn občutek :)

clock-img

08.07.2005, 23:44

clock-img

Margareta

pencil-img

872


Čajček, ko sem prebrala kaj vse ti je patronažna prepovedala je tako kot bi mojo poslušala. Meni je prepovedala čisto iste stvari kot tebi. :(

Malo sem se držala, potem pa nisem mogla več in jem vse po vrsti, razen stvari, ki mene napenjajo pa ne.

Včeraj mi je pa pediatrinja celo rekla, da naj jim čisto vse:zmeden: in sem kar malo pisano gledala.

clock-img

09.07.2005, 22:31

clock-img

Čajček

pencil-img

104

Oj, Margareta, da nimava iste patronažne...:)-
Jaz sem začela tudi počasi dodajati stvari iz "seznama", pa je zaenkrat vse v redu. Lešnikom, orehom, marelicam inm jagodam se lahko odpovem...drugo pa bomo dan za dnem začeli uvajat. A kdo ve zakaj ne kisa? Sicer ga tako ali tako ne maram, ampak me daje radovednost.:zajcek:

clock-img

10.07.2005, 20:47

clock-img

taška30

pencil-img

2758

Ta patronažka ni normalna ali pa je ušla iz srednjega veka, kot je že ena napisala. :zmeden:

clock-img

11.07.2005, 11:46

clock-img

jaz99

pencil-img

463

Kr neki. Ta sestra res ni normalna

clock-img

20.07.2005, 16:34

clock-img

SU

pencil-img

919

Kis lahko povzroči krče-preverjeno-ena huudaaaa noč za nami, po malce preveč kisani solati takoj po porodu... Sicer pa pr nas ravno vsi zdravniki, sestre, ... govorijo, da zdaj "po ta novem" naj bi jedle vse, v noramlnih količinah. Itak sama opaziš kaj napenja otročka (oz. je splošno znano, da je ponavadi to surovo sadje in zelenjava, fižol in zelje). Se kar pridružujem mnenjem ostalih-mal preveč "ekstremna" je tale tvoja patronažna...:zmeden2: LP, Saša

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem