cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

helikopter

clock-img

20.02.2007, 17:01

clock-img

lex

pencil-img

6532

A pozna kdo kakšno pemico o helikopterju. Kje pri user posted image  je to našel mi ni jasno, ampak zdaj improviziramo 100 na uro. Edina dobra stran je, da se z atijem nasmejima do konca.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

clock-img

01.03.2007, 11:39

clock-img

Tiamo

pencil-img

3782

lex a gre tako nekako

 
Helkopter je priletel in se ustavil nad zemljo....
 
če gre zato, bi morala pri starših poiskati eno kaseto k je gor...spomnim se samo tega začetka

clock-img

18.05.2009, 20:43

clock-img

Colt

pencil-img

2988

Helikopter gor leti,
kolektivko pilot v levi rok'drži,
ko pa pride do nebes,
v desni ciklovko skot utrga vmes.
 
S pedali smer drži,
da naravost lohk leti,
a ko motor izdihne dušo,
z avtorotacijo si reši kožo.
 
Lepo počasi in skrbno,
najde pilot zelenico ravno.
Tik nad zemljo doda kolektiv,
in srečen spil bo na zemlji aperativ.

             Grega user posted image  A je dobra?


ps: ''kolektiv'' je ročica ob boku pilota, s katerim krakom glavnega rotorja dodaja in odvzema kot
      ''ciklik'' je glavna komanda na sredi, s katerim se koordinira smer naprej, zazaj in nagib
      ''pedala'' so povezana z zadnjim rotorjem in imajo nalogo kontrolirati gibanje po smeri
      ''avtorotacija'' je poseben postopek, kjer kljub zmanjšani ali popolni odpovedi motorja, lahko še varno pristanemo  posebnih pogojih, npr dovolj višine itd...

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!


clock-img

30.10.2009, 11:51

clock-img

tajadeko

pencil-img

1

 pesmico in melodijo poznam. Ne vem pa besedila v celoti:

Helikopter je pribrenčal in se ustavil nad zemljo, Z daljnogledom Pa miličnik Je pokukal na zemljo.   Joj mene, možak zakliče: Kaj na cesti se godi? Avto je obstal pri avtu Pa čeprav se vsem mudi.
Ve kdo nadaljevanje???user posted image

clock-img

30.04.2010, 08:05

clock-img

gozdarka

pencil-img

1

Jaz sem tudi iskala pesmico o helikopterju, manjkal pa mi ravno tale prvi del pesmice. Nadaljevanje je pa: Enemu pa kot se kaže se nikamor ne mudi, to je muca, ki sred ceste štreno prede brez skrbi.  Smo sestaviliuser posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem