cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

gospodinjski proračun

  
clock-img

17.03.2013, 11:32

clock-img

čambi

pencil-img

31

Mene me zanima koliko porabite za hrano v enem mescu.
Mi smo tričlanska družina in porabimo od 200do250€, kar se meni osebno zdi preveč.
Zato me zanima da vidim kako oklestiti ta proračun

clock-img

17.03.2013, 11:39

clock-img

matkica

pencil-img

293

Ja pri nas tudi tam nekje,samo smo pa šest članska družina.Pa veliko doma zelenjave pridelamo,tako da se tu

kaj kar nekaj prišpara.

clock-img

17.03.2013, 11:53

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

odvisno kaj je vključeno v gospodinjski proračun in kaj jeste. če so notri tudi vsa čistila, kopalniške in wc zadevščine, pa še recimo, vsa pisarniška oprema (kaki selotejpi, lepila, papir, printer refil, svinčniki, kuliji, radirke, postedi..), peka peciva (razni oreščki in čokolade kar nanesejo, pa če jeste veliko mesa in sveže zelenjave, se po moje ful pozna.
vem da recimo ko ješ zelo enolično in veliko ogljikovih hidratov, je kar poceni (recimo kruh, testenine, krompir, sladkor, moka, jajca, marmelada..). torej pizze, paste, sladkani musliji, pečen krompir.. to ni tok drago.
če pa ješ sveže sadje in zelenjavo, te pa imo pride dražje. sploh če dodaš ribe in kvalitetno meso v rednih obrokih.

midva zdej urejava zmanjšanje proračuna. trenutno zbirava vse račune, da pregledava in vidiva VSE kaj se je kupilo in KOLIKO ter se potem odločiva, če kaj ne bi bilo potrebno, kaj je preveč in bova naredila "dont buy it" seznam user posted image .
drugi del pa je da sestaviva en velik seznam za hipermarket (1x mesečno - sladkor, moka, olje, zmrznjena zelenjava in sadje, piškoti, wc papir, zobna pasta..) in seznam kaj je za sproti (mleko, sadje, sir, sveža zelenjava..). ker se nama zdi bolj praktično in ceneje.
tretji del pa je kaj lahko kupimo na zalogo - zdaj dva v dollar storu (nek ekvivalent euro shopa) kupila 10 kg pralnega praška in 6 litrov mehčalca ker je bila neka huda akcija. to bomo meli za mesece in potem je mesečno tekoči budget malo manj obremenjen, pa še manj smo plačali za te stvari.

a vi imate kak pregled nad kupljenim? tam lahko vidiš, če lahko kaj pogrešaš, kaj zmanjšaš..

clock-img

17.03.2013, 11:57

clock-img

mateyka

pencil-img

13812


IZVIRNO SPOROČILO: matkica
Pa veliko doma zelenjave pridelamo,tako da se tu

kaj kar nekaj prišpara.



se strinjam. ful se pozna, če doma pridelaš.

clock-img

17.03.2013, 15:29

clock-img

majčica1508

pencil-img

1299

Smo 4-članska družina,junija bomo 5user posted image
Za hrano porabimo 1000€....včasih manj,včasih več.Doma ne pridelamo nič.Kupujem pa skoraj vse na tržnici,ribe jemo 4x na teden...Poleti nas pa tašča zalaga z zelenjavo....
Tako,da tudi sama že delam na tem,da zmanjšam znesek........

clock-img

17.03.2013, 15:34

clock-img

ajataja

pencil-img

1672

Mi smo 5-članska družina in porabimo okrog 500e na mesec ...se mi ne zdi neki pretirano...

clock-img

17.03.2013, 18:37

clock-img

josephine27

pencil-img

2570


IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Mi smo 5-članska družina in porabimo okrog 500e na mesec ...se mi ne zdi neki pretirano...


g 500e na mesec ...se mi ne zdi neki pretirano...



Zelo podobno, le da smo štirje.

_____________________________


clock-img

18.03.2013, 07:48

clock-img

Ploha

pencil-img

5961

5 članska družina + pes, okoli 140 evrov na mesec...imamo pa kmetijo in doma mleko, krompir, goveje meso, jajca.

< Sporočilo je popravil Ploha -- 18.3.2013 7:49:03 >

clock-img

18.03.2013, 09:04

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

Smo štirje, porabi tam od 200-250 evrov. Kask mesec več, ko je treba prašekin kopalčniške stvari nabavit, kak mesec manj... Odvisno je tudi, kje kupuješ in kakšne potrebe imaš. Jaz veliko spremljam akcije, se zelo pozna. Trudim se, da kupujem kvalitetno in ne za pretirano ceno.

< Sporočilo je popravil Najaa -- 18.3.2013 9:06:57 >

clock-img

18.03.2013, 09:49

clock-img

mateyka

pencil-img

13812


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Jaz veliko spremljam akcije, se zelo pozna.



to se jaz zdaj neki trudim in - matr to vzame časa, kot en mini doktorat user posted image

clock-img

18.03.2013, 10:05

clock-img

noranate

pencil-img

2143

mateyka, sva pa telepatsko povezani zgleda....ravno danes zjutraj sem o tem razmišljala v sparu,...Bo treba šparat! Pri nas se poraba nekak ravna po letnem času. V tem času sedaj porabimo največ. Ker kupujemo svežo zelenjavo, mesa domačega zmanjkalo...Najmanj pa poleti, ker imamo zelenjavo doma. Nas je 5 in trenutno gre na mesec za hrano 600 - 700 eur.

clock-img

18.03.2013, 10:46

clock-img

Zora*

pencil-img

195

Od 450 - 500 eur na mesec. To je vsa hrana (nic ne pridelamo doma), cistila. vse za nego in vse iz lekarne. Smo pa stirje. Sva ze gledala kje zmanjsat in posledicno razlicne stvari kupujeva v razlicnih trgovinah, kupujeva tudi na zalogo. Pa spremljava akcije. Na zacetku je slo za to kar nekaj casa, sedaj je pa ze uteceno. Pri nama se obnese, da si sproti delava seznam stvari, ki jih bo kmalu treba kupit. Tako se precej zmanjsa stevilo obiskov razlicnih trgovin.

clock-img

18.03.2013, 11:39

clock-img

kajalin*

pencil-img

1402

4 članska familijja 1000 eur samo za hrano ?

clock-img

18.03.2013, 11:47

clock-img

Paštetka

pencil-img

7346


IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

4 članska familijja 1000 eur samo za hrano ?



koliko te vi pojeste? Vsak dan vola?

clock-img

18.03.2013, 11:56

clock-img

gsatalema

pencil-img

568


IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

4 članska familijja 1000 eur samo za hrano ?



koliko te vi pojeste? Vsak dan vola?



To je najmanj za ta denar user posted image

Mi smo trije + vse domače živali in porabimo nekje 200-250e za nas, in dobrih 100e za naše živalice...user posted image

clock-img

18.03.2013, 14:12

clock-img

kajalin*

pencil-img

1402

Naše računice za čez mesec ne vem,je pa zelo različno od tedna do tedna. Enkrat kuham, drugič cel teden nič.Pridemo pa dosti ceneje čez, če hodimo po toplo malico.Drugače pa vse sproti kupujemo, nimamo vrta, ne vlagam, ne kuham marmelad...
Ja 1000 eur se mi zdi pa zlo hud strošek za hrano.

clock-img

18.03.2013, 19:39

clock-img

majčica1508

pencil-img

1299

No vola glih ne jemouser posted image .........Kupujem več ali manj na tržnici....Sokov ne kupujemo,ampak si jih stiskamo.
Pojemo veliko rib in te kupujem v ribarnici in ne zmrznjene..
Ja moja napaka je ker sem 3x na dan v trgovini in vedno potem še dodatne nepotrebe stvari prinesem domov..
Zdaj se pripravljam,da bom izvedla 2x nakup na mesec....
Pa oreščki so moja slabost...

Če ima kakšna nasvet ali idejo jo bom zelo veselauser posted image

clock-img

18.03.2013, 19:58

clock-img

josephine27

pencil-img

2570


IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

No vola glih ne jemouser posted image .........Kupujem več ali manj na tržnici....Sokov ne kupujemo,ampak si jih stiskamo.
Pojemo veliko rib in te kupujem v ribarnici in ne zmrznjene..
Ja moja napaka je ker sem 3x na dan v trgovini in vedno potem še dodatne nepotrebe stvari prinesem domov..
Zdaj se pripravljam,da bom izvedla 2x nakup na mesec....
Pa oreščki so moja slabost...

Če ima kakšna nasvet ali idejo jo bom zelo veselauser posted image


ja sveže ribe so drage in če jih veliko pojeste so res dražje od volauser posted image mi si sveže privoščimo samo enkrat na teden, maksimalno dvakrat.

_____________________________


clock-img

18.03.2013, 20:23

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

Jaz kupujem malo in tako znesek okoli 250 evrov na mesec ni velik, resda pa veliko dobimo oz. moža plačajo s hrano, ko gre delat na eno kmetijo.Maslo, drobtine, naredim sama, vlečeno testo tudi. Rib ne maramo in jih kupimo le ene 4-5krat na leto, tuno v konzervi jemo 3x na mesec.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

clock-img

19.03.2013, 10:19

clock-img

taly

pencil-img

81

Mi smo petčlanska družina in nam ko plačamo vse položnice ostane nekje okoli 700 eur., od tega porabimo nekje 400 do 500 eur za hrano in kozmetiko, kar ostane pa za oblačila in ostale stvari, ki jih otroci potrebujejo za šolo. Se pa tudi sprašujeva, kako zapravit manj, saj si že zdaj nič ne privoščimo.

clock-img

19.03.2013, 15:07

clock-img

ZmajTolovaj

pencil-img

3274

Ene 300? Mal sem nehala spremljat. Nas je 5. Kupujem vse živo po občutku, mal pazim, da je sezonsko, sveže ribe 1x tedensko recimo, sadja in zelenjave tud kar dosti .. 1000eur se mi zdi pa res veliko, no.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

clock-img

19.03.2013, 17:53

clock-img

ronja

pencil-img

15289

Tudi cca 300, nas je 5. Zapravimo torej podobno kot pred leti, samo da smo si takrat za ta denar lahko več privoščili. Malo bi se še dalo pogledat kje, prav dosti pa ni več rezerve, ker navsezadnje moraš tudi kalorije nekje nabrat (sploh če ješ zelenjavo in sadje in mlečne izdelke).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

clock-img

19.03.2013, 18:37

clock-img

tintin

pencil-img

3293

tudi okoli 300, 4-članska familija..to vključuje hrano, zadeve za nego (tega porabimo zelo malo) in gospodinjstvo....pojemo pa veliko sadja, zelenjave, meso recimo 1x tedensko (samo mož in otroka), ribe tudi, po moko za kruh in peciva gremo v mlin, po sadje in zelenjavo pa na tržnico. Jemo pa kolikor se da sezonsko in lokalno.

clock-img

19.03.2013, 19:41

clock-img

LuLu

pencil-img

8910

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Ja moja napaka je ker sem 3x na dan v trgovini in vedno potem še dodatne nepotrebe stvari prinesem domov..
Zdaj se pripravljam,da bom izvedla 2x nakup na mesec....
Pa oreščki so moja slabost...

Če ima kakšna nasvet ali idejo jo bom zelo veselauser posted image


Za 4-5 ćlansko družino bi ti bilo čisto dovolj, da si 3x na teden v trgovini in še vedno bo vse sveže. In kak Hofer, Lidl in Eurospin obišči.
3x na dan je ziher 2x več porabljenega denarja, kot bi ga po drugačni metodi.

clock-img

19.03.2013, 21:08

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

da prišparaš:
- kupovanje zelenjave in sadja na tržnici je dražje kot v sparu/hoferju/lidlu. če kdo hoče zmanjšat in kupuje na tržnici..
- pa šaltanje iz sveže zelenjave na zmrznjeno
- kupovanje na zalogo in akcije (da zmanjšaš obiske v trgovinah in prišparaš za stvari kjer lahko - prašek, mehčalec, milo, čistila, detergenti.. al pa meso, sir, zelenjava v akciji za ta mesec..)
- striktno kupovanje po seznamu (ki ga sestaviš), brez dodatnih nakupov
- peka peciva doma (je ceneje)

sam ne vem kako vam znese budget pod 250 (tiste ki ga mate), če VSE kupujete. neki morate dobit ali pridelat, ker drugače je hrana preveč enolična..
recimo danes sva računala da naju pridejo 3 stvari na mesec (mleko, jogurt in sir - mleka gre najmanj 16l, jogurta cca 12l, sir 2 kili - samo je za sendviče, pizzo in gratiniranje..) 50€. jajca, sladkor in moka cirka 20€. samo te osnovne sestavine so skoraj tretjina našega mesečnega budgeta. user posted image kje je pa še vse ostalo?
sej pravim, mini doktorat delam iz tega.. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 19.3.2013 21:16:33 >

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem