cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

glavoboli

clock-img

03.12.2009, 12:37

clock-img

mibi

pencil-img

21

pozdravljene, letos v mesecu juliju je bilmoj prvi porod, stara sem 28 let in vedno bila zdrava, po porodu pa me vsak 3-4 dan boli glava in vedno samo desna stran, nikoli me ni toliko bolela. Povprecno 3 krat na let in to ce se bila res pretirano zmatrana. Na zacetku sem mislila da je zaradi nespanja ker se tamala zbuja na 2-3 urce, sam pol bi me vsak dan.
A je imela ze katera podobne tezave in a ve katera kaj bi bil lahko vzrok?
lp
mibi

clock-img

03.12.2009, 14:02

clock-img

kayica24

pencil-img

1193

mene je tudi glava bolela, pa vse kosti-sklepi, želodec, itn..
Res je od izčrpanosti telesa lahko vse skupaj....
Če pa imaš močne glavobole, da ti onemogočajo normalno preživet dan, potem pa le do zdravnika...

LP

_____________________________

23.2. nama je polepšala življenje lepotička Marinela...

clock-img

03.12.2009, 14:43

clock-img

kalypso

pencil-img

354

točno vem kako je to...

Jaz sklepam da je malo tudi na osnovi hormonov, glede na to, da mene je tud bolela glava prve 3 mesece nosečnosti, potem do poroda niti enkrat, po porodu pa praktično skoz čutim neko napetost v glavi, vsake par dni pa se tok razboli, da fašem migreno in moram pojest tableto. No, jaz sem mela težave z glavobolom tudi prej, največkrat ko sem mela PMS, takrat me je glava 2 dni tok bolela, da groza. Zato sklepam, da so hormoni... user posted image

clock-img

03.12.2009, 15:09

clock-img

čmrgelj

pencil-img

342

GLAVOBOL – MIGRENA

  
Hrana, ki pogostoma sproži glavobol:
      -         kofein (kava, čaj, ledeni čaj, kokakola),
-         čokolada, -         sir (razen mladi sir in skuta), -         jogurt in kisla smetana, -         sladoled -         oreščki, -         sušeno in dimljeno meso ( tudi hrenovke, klobase, šunka, salame, mortadela) -         alkoholne pijače (predvsem rdeče vino, penina, desertne pijače) -         natrijev glutaminat (hidroliziran zelenjavni protein in hidroliziran rastlinski protein, na izdelkih ga pogostoma pišejo zgolj kot 621) -         aspartam (umetna sladila) -         agrumi (pomaranča, grenivke, limone, citrone)   Hrana, ki lahko olajšali prepreči glavobol:
      -      ribe in ribje olje, ingver
  Snovi v hrani, ki jih uživate vsak dan, lahko sprožijo prav vsak glavobol, tudi sinusni, glavobol zaradi napetosti in stresa ali migreno. Veliko ljudi trpi skoraj nenehni glavobol in se jim niti ne sanja, da bi ga sprožilo to, kar so pojedli. Glavoboli zaradi prehrane so pri otrocih žal zelo pogosti, ne da bi prišli razlogu na dan. Če trpite zaradi hudega glavobola, imenovanega migrena, je še posebej možno, da ga sproži hrana. Danes je znano, da lahko jedi, ki sprožajo migreno, povzročajo tudi navaden in manj hud vaskularni glavobol.   Vsi običajni glavoboli, glavoboli zaradi napetosti in stresa ter sinusni glavobol so pravzaprav blažja oblika migrene in izhajajo iz iste možganske fiziologije. Lahko bi jim rekli vsakularni glavoboli. Treba je torej premisliti, ali ni za večino teh glavobolov, zaradi katerih trpi na milijone ljudi, kriva prehrana.   Pogostost in intenzivnost glavobolov je odvisna tudi od dedne dovzetnosti. Čim bolj ste nagnjeni h glavobolom, bolj je verjetno, da bodo določeni dejavniki sprožili glavobol. Nekaterih od njih ne moremo spremeniti (na primer- vremenskih sprememb, ostre svetlobe, močnih vonjav, menstrualnega ciklusa). Edini dejavnik, ki ga lahko nadzirate je prehrana.   Zadeva je zapletena, kajti hrana le poredko sama sproži glavobol. Običajno sta potrebna dva faktorja. Če boste zaužili rdeče vino, lahko to sproži glavobol, lahko pa tudi ne, če boste ob tem zaužili še kos pikantnega sira in da je prisoten tudi stres so možnosti za glavobol zelo velike. Ali če boste pojedli košček čokolade, še ni rečeno da pride do glavobola, ob zaužitju cele tablice je to že verjetneje.   Kofein   Ne bodite naivni glede kofeina. Paradoksalno je, da lahko glavobol lajša in tudi sproži. Ena sama skodelica kave lahko prekine rahel glavobol. Tudi kofein lahko sproži glavobol, ugotavlja dr. Buchholz. Meni, da povzroča glavobol pri mnogih ljudeh in da je verjetno največji povzročitelj glavobolov sploh. Če imate glavobole, je ena prvih reči, ki jih morate storiti to, da se odrečete kofeinu. Kofein lahko začasno olajša glavobol tako, da krči razširjene  in nabrekle krvne žile, vendar pa se dolgoročno maščuje. Ko se kofein porabi, se žile, ki jih skrči, spet močno napnejo ter nabreknejo v reakciji, kar povzroči še hujši glavobol. Ne trdimo, da bi moral vsakdo opustiti kofein, toda za tiste, ki so dovzetni za glavobole in občutljivi na kofein velja, naj opustijo uživanje kofeina. Opustitev kofeina lahko tudi sproži glavobol, zato je priporočljivo postopoma zmanjševati dnevni odmerek.   Zdravljenje migrene z ingverjem   Poskusite z ingverjem. Klasična začimba lahko prav tako učinkovito preprečuje in lajša migreno kot zdravila, pri katerih so možni tudi škodljivi stranski učinki. Ponekod ga že stoletja uporabljajo za zdravljenje glavobolov, navzeje in živčnih motenj. Tako kot aspirin in nekatera druga kompleksna zdravila proti migreni tudi ingver učinkuje na prostaglandine, hormonom podobne snovi v telesu. Ingver deluje podobno kot aspirin in blokira sintezo prostaglandina, kar blaži vnetja in bolečino. Dr. Srivastava je neki pacientki predlagal, naj vzame ingver (tretjino čajne žličke) mletega ingverja ob prvih znakih migrene, v pol ure se je stanje izboljšalo. Zato je redno začela uživati ingverjevo korenino, pogostost in intenzivnost njenih migren se je opazno zmanjšala.   Raziskovalci menijo, da tudi redno uživanje rib in ribjega olja, še posebej plava tuna, skuš, sardele, losos … dolgoročno vplivajo na možgansko presnovo in sčasoma pomagajo olajšati napade migrene.   Dieta za premagovanje glavobolov       -         Za en mesec opustite vso hrano, ki najverjetneje sproža glavobole. -         Opustite pitje kave  in izdelkov, ki vsebujejo kofein tudi zdravila (nap. Kofalgol). -         Če se glavoboli unesejo ali povsem prenehajo, lahko napravite poskus, ponovno začnite jesti jedi drugo za drugo, vsake tri dni drugo in ugotovili bostekatere hrane ne boste več jedli. -         Jejte več rib in v svoj jedilnik vnesite ingver. -         Če ima otrok hude glavobole ali/in epileptične napade, opravite pregled za alergijo na hrano. Najbolj pogost krivec je mleko.

_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

clock-img

03.12.2009, 16:17

clock-img

vila MaLiNa

pencil-img

941

Mibi sama sem imela podobne probleme ampak so na srečo izveneliuser posted image . Če sem prepozno vzela aspirin ni nič pomagalo... Pravijo, da naj bi to bilo zaradi hormonov in sprememb v telesu. Upam, da boš kmalu boljeuser posted image , drugače pa kar do osebnega zdravnika.

clock-img

04.12.2009, 08:07

clock-img

mibi

pencil-img

21

joj punce hvala vam za odgovore. ful si se lepo čmrgelj potrudila, hvala
lp

clock-img

04.12.2009, 23:04

clock-img

čmrgelj

pencil-img

342

če katera rabi kakšne zgravstvene nasvete, da se zdravi po naravni poti

http://www.diomed.si/


_____________________________

Nasmeh in prijazna beseda sta nevidno orožje dobrega,
ki razoroži še tako nedostopno osebo. Lepota je v drobnih
stvareh in majhnih pozornostih. In ko boš drugim polepšala
dan, bo tudi tvoj dan postal povsem nekaj drugega,

clock-img

05.12.2009, 15:52

clock-img

marjetica8

pencil-img

740

Mene je tudi tkole glava bolela. Do 6.meseca po porodu. Zdej je že kr par tednov mir...upam da je minilouser posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem