cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

financiranje poroke

  
clock-img

20.07.2010, 05:39

clock-img

dory

pencil-img

8852

Torej, ko se zaročiš začneš mal sanjarit o tem kakšno poroko si pravzaprav želiš...si ogleduješ lokacije, oblekce, prstane in vse kar paše zraven...vse super in pravljično...ko pa dobiš prvo ponudbo se malo zamisliš...

kdo dejansko nosi stroške poroke?

mislim meni ni prijetno, da se bom zmislila kaj in kje vse želim imeti svojo poroko, financiranje naj pa prepustim ne vem teoretično staršem?

kako ste imele urejeno ve?

clock-img

20.07.2010, 05:47

clock-img

Čebel@

pencil-img

16171

midva sva vse sama financirala

clock-img

20.07.2010, 06:03

clock-img

dory

pencil-img

8852

IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@

midva sva vse sama financirala




tudi jaz tako razmišljam...zato iščem sprejemljive variante,da si bova to lahko privoščila...sam mi gre na živce ta denar...to naj bi bil prav poseben dan, ne dan, ki mora biti zategnjen s pasom...pa nimam posebnih želja, poroka v ožjem krogu, nič fensi, pa vseeno...takoj je cca 2000 ojrov...

clock-img

20.07.2010, 06:25

clock-img

Čebel@

pencil-img

16171

IZVIRNO SPOROČILO: dory

IZVIRNO SPOROČILO: Čebel@

midva sva vse sama financirala




tudi jaz tako razmišljam...zato iščem sprejemljive variante,da si bova to lahko privoščila...sam mi gre na živce ta denar...to naj bi bil prav poseben dan, ne dan, ki mora biti zategnjen s pasom...pa nimam posebnih želja, poroka v ožjem krogu, nič fensi, pa vseeno...takoj je cca 2000 ojrov...

midva sva vse imela nekje sredni razred......je pa tko da itak večino stvari spotoma plačuješ(obleko,prstane,...) in najdražje in pa zadne plačilo je pa pač gostilna.....naju je vse skupaj(40 svatov) prišlo 4000€,ampak sva dobivala za darila kar denar tko da sva dobila skoraj polovico poroke povrnjene......strogo pa nisva hotla da nama starši plačajo ohcet-sva dobila € za darilo in je bilo takoj malo lažje

clock-img

20.07.2010, 07:01

clock-img

kakadoo

pencil-img

226

Midva sva tud vse sama financirala.
Čisto vse. Od oblek, prstanov, poročnega obreda, šampanjca,
gostilne, fotk.... vse.

clock-img

20.07.2010, 08:44

clock-img

Arwenko

pencil-img

5206

Midva sva financirala polovico, polovico pa so starši, vse skupaj je prišlo okrog 6000 eur. Od tiste polovice, ki so jo financirali starši pa so dali 2 tisoč moji in 1 njegovi, ker so pač takšne finančne zmožnosti. 

clock-img

20.07.2010, 08:52

clock-img

mayci

pencil-img

2322

Midva sva skoraj vse plačala sama (oz. sva tako želela, da sva lahko organizirala po najinih željah), njegovi so se ponudili da poravnajo stroške večerje, moji pa so nama plačali snemalca, fotografa in pijačo na gradu. user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

clock-img

20.07.2010, 09:12

clock-img

hrchy

pencil-img

949

Midva sva se strinjala v tem, da bova vse krila sama. Bili sta samo dve stvari, kjer sva pogledala skozi prste - moja prica naju je postavila pred dejstvo, da bo na obred pripeljala kolega, ki se ljubiteljsko ukvarja s fotografijo, da naju poslika (ne vem, ali je kaj racunal ali ne) in vsaka od mam je pripravila en pladenj peciva. Vse ostalo, do najmanjse stvari, sva kupila sama ali sva zahtevala, da vrneva denar. Pa sva kljub temu prisla zelo poceni skoz.
Pa brez strahu, vse se da, samo malo je treba biti fleksibilen in realen v zeljah.

clock-img

20.07.2010, 09:16

clock-img

sanasan

pencil-img

1264

kdo dejansko nosi stroške poroke?



ja tisti, ki se poroči, mendauser posted image
če ti pa kdo pomaga npr.starši pa toliko bolje, ampak tega pač ne moreš pričakovati....

midva sva si organizirala tako, da sva bila zmožna sama...res pa je, da nama nobenemu ni bilo do neke fancy poroke...če bi bilo po moje, bi bila samo midva, njegov sin, priči in starši...no, potem je pa bilo še vse moje sorodstvo (njegovo je na drugem koncu sveta), nekaj najinih prijateljev...sva se na Gradu, tako da je potem šampanjec in mini pogostitev ter torto častila moja mama....na kosilo sva potem povabila samo najbližje, za vse ostale pa sva par mesecev kasneje naredila malo poseben piknik (kasneje pa zato, ker je bil prej najin kolega - kuhar takrat pač odsotenuser posted image )

je pa res, da sva se samo civilno (to sva oba 'zahtevala' drug od drugegauser posted image ) in bi mene, njega pa tudi verjetno, kar pobralo od živčnosti, če bi mogla imeti oh in sploh poroko....na medenih tednih sva bila pa že leto prej in še dve leti kasnejeuser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

clock-img

20.07.2010, 09:19

clock-img

Nika v službi

pencil-img

5222

Tudi midva sva vse financirala sama. Poročna priči sta poskrbeli (in plačali) edino glasbenike, pa moji starši so želeli darovati nekaj okrasja za v cerkev (3 manjši cvetlični aranžmaji). Vsi ostali stroški so bili najini, ker je bila taka najina želja.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

clock-img

20.07.2010, 10:10

clock-img

vesna_b

pencil-img

2145

nama so restavracijo plačali starši, ampak so sami želeli (so že prej, ko sva govorila, da se ne bova poročila sploh, govorili, da ja, da naju itak ne bo veliko stalo, ker bodo oni gostilno plačali. no, je pa na koncu znašal znesek gostilne dobro tretjino, če štejem vse stroške od F in D naprej), drugače bi tudi sama plačala. ker je bilo njegovih več kot še enkrat več, smo pač račun razdelili na 2 sorazmerna deleža.

od prič pa sva želela samo, da plačata pogostitev na gradu. pač je moj brat še študent, pa niti se nisva poročila zato, da bi kaj dobila.

clock-img

20.07.2010, 10:12

clock-img

tix

pencil-img

908

Midva sva financirala najprej sama ampak sva z darili dobila toliko denarja, da so se stroski kar pokrili. Sva pa prihranila kjer se je dalo - darilca in naprsne šopke izdelala sama, avto izposodila pri prijatelju, prijateljica je fotografirala ...

clock-img

20.07.2010, 10:55

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

Midva sva večino plačala sama, le pogostitev pri njemu, ko so prihajali svatje (so vse skoraj vsi tam dobili in pol šli po mene h priči) so plačali njegovi starši. Sva pa izrazila željo, da namesto nepotrebnih daril dajejo denar (ker praktično še nič nisva rabla) tako da sva dobila nazaj za vse stroške. No, prstane nama je pa kupila moja priča (in kasneje, ko se je poročila midva njima).Fotografiranje in snemanje pa njegova priča.

clock-img

20.07.2010, 11:06

clock-img

Katy78

pencil-img

3275

Midva sva imela poroko v ožjem krogu in nas je bilo samo 15. Prstane sta plačala moja starša, pogostitev so plačali njegovi, ostalo (obleke, obred na prostem, fotografa in mogoče še kakšno stvar, ki se je zdajle ne spomnim več) pa sva plačala sama.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 20.7.2010 11:07:27 >

clock-img

20.07.2010, 12:19

clock-img

kristinaj

pencil-img

3311

a se poročiš ti ali starši???

jaz nisem poročena in tudi če bi se, bi šla z mojim in 2 pričama na matični urad en dan med tednom in nato za vikend naredila žurko... veš kakšen dober žur narediš v koči .... z vsem denarjem ki ga misliš namenit za obleke, frizure, večerjo...



_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

clock-img

20.07.2010, 12:21

clock-img

Anonimen

Dory, teoretično jih tisti, ki se poroči, praktično pa jih v veliko primerih tudi starši in bratje ali sestre - ker jih pač želijo in ker jih tudi lahko.

clock-img

21.07.2010, 11:33

clock-img

2violina

pencil-img

505

IZVIRNO SPOROČILO: dory


kdo dejansko nosi stroške poroke?



Poroka sama ne stane popolnoma nič.
Stane samo rompompom pred in po poroki.user posted image

_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

clock-img

21.07.2010, 13:43

clock-img

barni

pencil-img

1096

Ej ne morem verjet?! REs ne. A vi to resno, da pride en dan - poročni dan 6.000E? A je to možno?

Mislim, resno a je res koga prišla toliko poroka? Ma ni osnovne variante, da bi toliko porabila za en dan.  Pa ne rečem, da ste se poročile na maldivih ali mauritiusu. AMpak tukaj v SLO en dan 6.000E????
Sej se hecate a ne?

clock-img

21.07.2010, 13:50

clock-img

maa2010

pencil-img

267


IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ej ne morem verjet?! REs ne. A vi to resno, da pride en dan - poročni dan 6.000E? A je to možno?

Mislim, resno a je res koga prišla toliko poroka? Ma ni osnovne variante, da bi toliko porabila za en dan.  Pa ne rečem, da ste se poročile na maldivih ali mauritiusu. AMpak tukaj v SLO en dan 6.000E????
Sej se hecate a ne?




odvisno od lokacije, stevila svatov in osebnih zelj... lahko tudi preseze 12.000€. Sama pogostitev je glede na stevilo svatov najvisji strosek.

clock-img

21.07.2010, 13:57

clock-img

cukr07

pencil-img

1393

Midva sva vse stroške poroke krila sama, ker je bila takšna najina želja.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

clock-img

21.07.2010, 22:04

clock-img

Spiria

pencil-img

197

IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ej ne morem verjet?! REs ne. A vi to resno, da pride en dan - poročni dan 6.000E? A je to možno?

Mislim, resno a je res koga prišla toliko poroka? Ma ni osnovne variante, da bi toliko porabila za en dan.  Pa ne rečem, da ste se poročile na maldivih ali mauritiusu. AMpak tukaj v SLO en dan 6.000E????
Sej se hecate a ne?



Ja, a misliš, da je večerja za cca 100 ljudi (primer, pa ne tako zelo redek!) zastonj?
Pa ansambel, fotograf,  snemalec, prstani, obleke, cvetje, poročna torta itd...?

clock-img

22.07.2010, 08:53

clock-img

3jeMi

pencil-img

3849

IZVIRNO SPOROČILO: Spiria

IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ej ne morem verjet?! REs ne. A vi to resno, da pride en dan - poročni dan 6.000E? A je to možno?

Mislim, resno a je res koga prišla toliko poroka? Ma ni osnovne variante, da bi toliko porabila za en dan.  Pa ne rečem, da ste se poročile na maldivih ali mauritiusu. AMpak tukaj v SLO en dan 6.000E????
Sej se hecate a ne?



Ja, a misliš, da je večerja za cca 100 ljudi (primer, pa ne tako zelo redek!) zastonj?
Pa ansambel, fotograf,  snemalec, prstani, obleke, cvetje, poročna torta itd...?



user posted image user posted image user posted image , ja pa še to moraš vedet, da kamorkoli prideš urejat stvari, čim rečeš poroka, je cena 20% višja user posted image user posted image user posted image

midva sva jo planirala tako, da vse plačava sama... na koncu je kosilo-večerjo (14 odraslih + 2 mala škratka) plačal moj oče, pogostitev na gradu sta plačali priči, ostalo pa sama... čisto vse skupaj 2.600 €... pa se nisva "preseravala" user posted image

clock-img

22.07.2010, 13:36

clock-img

maa2010

pencil-img

267


IZVIRNO SPOROČILO: 3jeMi

IZVIRNO SPOROČILO: Spiria

IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ej ne morem verjet?! REs ne. A vi to resno, da pride en dan - poročni dan 6.000E? A je to možno?

Mislim, resno a je res koga prišla toliko poroka? Ma ni osnovne variante, da bi toliko porabila za en dan.  Pa ne rečem, da ste se poročile na maldivih ali mauritiusu. AMpak tukaj v SLO en dan 6.000E????
Sej se hecate a ne?



Ja, a misliš, da je večerja za cca 100 ljudi (primer, pa ne tako zelo redek!) zastonj?
Pa ansambel, fotograf,  snemalec, prstani, obleke, cvetje, poročna torta itd...?



user posted image user posted image user posted image , ja pa še to moraš vedet, da kamorkoli prideš urejat stvari, čim rečeš poroka, je cena 20% višja user posted image user posted image user posted image

midva sva jo planirala tako, da vse plačava sama... na koncu je kosilo-večerjo (14 odraslih + 2 mala škratka) plačal moj oče, pogostitev na gradu sta plačali priči, ostalo pa sama... čisto vse skupaj 2.600 €... pa se nisva "preseravala" user posted image



torej ste imeli lepo malo civilno poroko user posted image

clock-img

25.07.2010, 00:12

clock-img

lunainzvezde

pencil-img

65

Midva sva sama vse financirala user posted image

clock-img

31.07.2010, 14:20

clock-img

mišk

pencil-img

2527

Ansambel, cvetje, piškote, torto, pogostitev pri meni in pred cerkvijo, ter 3/4 stroškov v gostilni so krili moji starši.
Pogostitev pri njemu so krili njegovi starši.
Obleke, prstane, fotograf, kamerman, 1/4 stroškov v gostilni, vabila sva krila sama.

Je pa tudi nas prišla samo večerja s pjačo in pač vsem kar spada zraven dve leti nazaj 5000 evrov. Blo je pa 125 svatov. Za mojo obleko je bla  samo izposoja 560 evrov. Ma, se kar nabere...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem