cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

dojenje in antibiotiki....

clock-img

02.12.2005, 17:50

clock-img

pinkiponki

pencil-img

489

sam neki, a je možno dojiti, če jemljen antibiotik???
Hvala za odgovore

_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/



clock-img

02.12.2005, 18:09

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Ja, ampak je to odvisno od antibiotika.
Zdravniku povej, da dojis in ti naj predpiše takega, ki ga lahko vzameš.

clock-img

02.12.2005, 18:59

clock-img

pinkiponki

pencil-img

489

Predpisal mi je ospen 1000,

_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/



clock-img

02.12.2005, 19:01

clock-img

pinkiponki

pencil-img

489

Na navodilih sm prebrala, da lahko doiim, ampak da otrok lahko postane preobčutljiv na penicilin (kakšne alergije). Res pa je da dojim samo še tko, da se crkljava in Taja že ceu dan hodi okrob mene in prosi mami mamam. Stara je pa 13,5mesecev

_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/



clock-img

02.12.2005, 20:00

clock-img

SaaS

pencil-img

1457

Ko je bil moj sonček star približno 9 msecev. sem jaz staknila angino. Osebnemu zdravniku sem povedala, da dvakrat na dan še dojim in mi je zato predpisal Hiconcil namesto Ospena, ki sem ga ponavadi dobila pri anginah.
Klicala sem pediatrinjo in jo vprašala za nasvet glede dojenja. Je rekla, naj dojim naprej, sploh če le še dvakrat na dan bolj za crkljanje kot lakoto. Hiconcil je antibiotik, ki ga dajejo tudi dojenčkom, če je nujno.
Jaz bi na tvojem mestu poklicala zdravnika in povedala, da dojiš, če mu takrat nisi in ga vprašala, če je zato bolje jemati kakšno drugo zdravilo kot Ospen.

clock-img

04.12.2005, 11:07

clock-img

Anonimen

A mogoče katera ve, kako pa je z dojenjem in z istočasnim jemanjem zdravil, ki so v prosti prodaji, npr. Nalgesin, Rupurut in podobno?

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 4.12.2005 11:08:54 >

clock-img

04.12.2005, 20:15

clock-img

tincci

pencil-img

1430

Po moje velja isto kot za nosečnost: ne smeš jemat?

clock-img

04.12.2005, 22:35

clock-img

taška30

pencil-img

2758

To, da so zdravila v 'prosti prodaji' - brez recepta, ni v nobeni povezavi s tem, da so bolj varna za dojenčka, ko dojiš. Najbolje je prebrati navodila za vsako zdravilo (oz. vprašati farmacevtko v lekarni) in to upoštevati. Je pa res, da za veliko večino zdravil piše, da se ob dojenju ne smejo jemati, prav tako kot ne v nosečnosti.
Je pa tako, da so ta navodila pisana na sistem: ziher je ziher, kar je tudi prav, čeprav je mogoče 99% možnosti, da ne bodo škodila otročku.
Primer: Naprosyn ali Nalgesin, naj se jih ne bi jemalo ob dojenju, vendar pa sem ravno zadnjič vprašala v lekarni ali jih lahko vzamem (imela sem operacijo zoba in sem se bala da samo Lekadol ne bo dovolj), pa mi je rekla, da po otrokovem dopolnjenem 6.mesecu ni problema za skoraj vsa zdravila.
Drugi primer: Saridon (analgetik za močnejše bolečine, glavobole), v navodilih tudi piše, naj se ne bi jemal, vendar so nam ga vsak dan ponujali v porodnišnici proti bolečinam. user posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem