cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

dojenje do 5. ali 6. meseca

clock-img

07.06.2007, 11:09

clock-img

crci06

pencil-img

1854

Živjo!
Na trenutke se mi zazdi, da mojemu 5m user posted image  zizilandija več ne odgovarja in bi šel še v druge kraje...

Zaenkrat poskuša po par žličk hippovih kašic in pije čaj in po flaški rižolino, ki se zmeša z vodo.

Zdaj me pa zanima, kaj ste ve naredile, če se je v tem obdobju (npr. 5-8 mesecev) odklopil:
je otrok dobival tudi še adaptirano mleko po flaški kot obrok , je jedel GH in pil čaj in po flaški kašice za dobro noč....

Npr. da se jutri ne bo več hotel dojit?
(ne nameravam ga pa še odstavit, razen na njegovo željo; sprašujem zgolj informativno iz nevednosti) 

clock-img

07.06.2007, 11:55

clock-img

fricka

pencil-img

751

Mi smo po končanem dojenju pri 5 in pol mesecih pili adaptirano mleko do enega leta.

clock-img

07.06.2007, 12:01

clock-img

crci06

pencil-img

1854

a je to potem mleko št.2?

clock-img

07.06.2007, 14:15

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Moja dva sta oba dobila mleko št. 2 - prvi se je odstavil pri 8, drugi pa pri 10,5 mesecih. Dvojka je od 4. meseca naprej. Obema sem dajala dvojko (oz. malemu še dajem) dvojko do enega leta; načeloma bi pri 8 mesecih prišla v poštev trojka, ampak te so vse z okusom, sploh ne vem, v čem je forauser posted image .

clock-img

07.06.2007, 14:52

clock-img

crci06

pencil-img

1854

Kaj pa je potem flaška mleka za en obrok?
Če otrok je hippove kašice in kasneje še kaj boljšega za kosilo, riževe kašice za večerjo...
mleko dajate bolj zjutraj ali kdaj?

Se opravičujem, ker nerodno sprašujem, ampak mi res ni jasno.
Če ga mora pa piti v vsakem primeru npr. do 1 leta (tudi, ko že  je skoraj vso GH), potem je pa itak vseeno, če ga kupim na zalogo in ga imam za  vsak slučaj... razmišljam pač. Vem samo, da ne sme bit ful dolgo odprt, kajne? 

clock-img

07.06.2007, 15:28

clock-img

pika30

pencil-img

1150

Pozdravljena decemrčica user posted image
jaz Ajdo fotram tako,
-zjutraj dobi flašo mleka,
-dopoldanska malico sadna kašica,ki jo sama pripravim ali pa ji dam hippovo
-par žličk pire iz bučk,krompirja,cvetače....v glavnem zelenjavo,ampak samo še  za pokušino,še mi noče pojest vse za cel obrok,pol dobi flašo mleka,
-popoldansko malica mlečna kaša od Baby Love-brekev marakuja ima ful rada,
-zvečer mleko po flaši ali rižolino
-ponoči po potrebi flašo mleka

Mleka nikar ne kupuj na zalogo,mogoče pa Nejcu ne bo odgovarjalo,zato najprej kupi enega s posvetom v lekarni.Jaz ji kupujem Milumil 2,ki ga porabim v cca.8 dneh.
Kasneje ko so otroci že pred 1 letom,jejo praktično vse samo flašo dobijo zjutraj in zvečer.

pa veliko uspeha.



_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

clock-img

07.06.2007, 16:00

clock-img

crci06

pencil-img

1854

IZVIRNO SPOROČILO: pika30
Pozdravljena decemrčica user posted image



... ti pa takoj med decemrčice!!!!!!!

clock-img

07.06.2007, 16:02

clock-img

pika30

pencil-img

1150

IZVIRNO SPOROČILO: moj_moj

IZVIRNO SPOROČILO: pika30
Pozdravljena decemrčica user posted image



... ti pa takoj med decemrčice!!!!!!!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

clock-img

07.06.2007, 16:10

clock-img

Strawberrie Cherrie

pencil-img

7788

Pika30 - kako je bilo potem s tisto bulico?
Sori, da semtim temo, samo me res zanima user posted image - a je bla od mleka?

clock-img

07.06.2007, 17:28

clock-img

pika30

pencil-img

1150

L_P kaj pa vem kaj je to bilo,dva dni se nisem z nobeno kremo mazala,če ne bi bilo boljše bi šla k zdravniku.No potem pa se mi je iz bulice naredil velik bel mozolj,ki si ga nisem upala stisnat,pa bolelo me je vedno manj,Danes pa bulice ni več,mozolj pa se je posušil.Hvala bogu,Tebi hvala za nasvete in skrb.user posted image user posted image

_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

clock-img

07.06.2007, 18:59

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

moj moj, če imaš občutek, da Nejcu ne zadostuje več samo tvoje mleko, mu kar pojačaj dozo GH. Mislim predvsem na rižolino zvečer in kašice mu lahko kar daš tudi več. Ne vem, tako je moje mnenje. Tudi Tija je po 5m pokazala zanimanje za GH in sem ji kar kmalu začela dajat rižolino kot samostojen obrok. Do 6m sma se potem malo igrale z okusi, čeprav je pokazala zanimanje, da bi kar pojedla cel obrok sadja, ne samo par žličk user posted image

clock-img

07.06.2007, 19:22

clock-img

miška piška

pencil-img

107

moj user posted image  je star 5 mesecev in 1 teden in se tudi še doji.  je pa pokazal zanimanje za GH že kar nekaj časa nazaj,ampak preden sem jaz to dojela da je to to, je kar minil kakšen teden al dva.
no u glavnem, sedaj jemo tako:
-zjutraj se doji,
-potem v enem izmed nadslednjih 2-h obrokov (odvisno kdaj mi uspe kaj skuhati) dobi zelenjavo  in se še malo podoji,
-potem pa dojenje, dojenje,
-zvečer pa dojenje, flaša ali dve mleka (apatmil2) ali kašica. in če mu ni zadost -še malo crkljanja pri mamici.... potem pa zaspi ko top.

sem se tudi sama spraševala, kaj če se ne bo več hotel dojit sedaj, ko je začel z drugo hrano. ampak se mi zdi, da če ga res želiš še dojit, sama ne smeš popustit. njemu je tudi lažje vlečt po flaši in zato štrajka, ko ga prklopiš k sebi. ampak jaz se ne dam. malo pojamra, pol pa vidi, da drugega ne bo, potem pa pridno pije pri meni. rada bi ga dojila vsaj še kakšen mesec ali dva. bomo pa videli, kako bo to šlo, ko bodo prvi zobje....user posted image

clock-img

07.06.2007, 20:28

clock-img

Anonimen

Moj še zdaj pri 1,5 letu pije za zajtrk adaptirano mleko.

JAz mislim, da četudi se bo sam odklopil, da mu vseeno ponudiš adaptirano mleko saj ga rabi za svojo rast. pa v njem so vsi uravnoteženi vitamini in minerali noter.

clock-img

07.06.2007, 21:28

clock-img

majas

pencil-img

3393

Pa zakaj se otrok odstavi sam? Pa so prej čisto nori na zizelandijo? Ker mi pri 7M ne moremo brez...se še zeloooo mučimo z GH ... in me prav zanima zakaj pride do tega user posted image  user posted image
si kar ne predstavljam da se ne bo več hotela dojiti

clock-img

07.06.2007, 21:38

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Majas, jaz si za mojega tamalega niti v sanjah nisem predstavljala, da se bo sam odstavil, tako je bil nor na ziziko. Potem pa en dan enostavno ni več hotel in če sem ga pristavila, me je ugriznil, se zvil proč in odkobacal stranuser posted image . Pri tavečjem je bilo pa že prej jasno, da je mama tam samo za hudo silo, je bilo vse drugo bolj zanimivouser posted image . Nimam pojma, verjetno je pač faza v razvoju....samo ne vem, kakšnauser posted image .

clock-img

07.06.2007, 22:23

clock-img

crci06

pencil-img

1854

A zakaj se odstavijo? Ja, ker so že veliikiii. In veliki otroci ne pijejo pri mamici....

Saj smo mi pri 13h tudi mslili, da smo odrasli user posted image user posted image user posted image

clock-img

08.06.2007, 20:23

clock-img

majas

pencil-img

3393

Ja dober odgovor moj-moj user posted image a vseeno ... 

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem