cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

dojeni otroci

clock-img

11.06.2005, 22:51

clock-img

Pi@

pencil-img

119

Mene pa zanima koliko pojejo ali so pojedli vaši otroci, ko so bili stari 7 - 10 dni in kako pogosto ste jih dojile?
Hvala

clock-img

11.06.2005, 23:00

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Koliko poje-nimam pojma, tok da je sit menda:)-:)-:)-, pa da velik lula, pa kaka! Ja hraniva se od začetka na 3-4 ure!
lp, Eva in Luka

clock-img

11.06.2005, 23:04

clock-img

Zea

pencil-img

327

Dokler nismo uvedli dude se je včasih dojila tudi na 20 min, ker je imela tako močen sesalni refleks. Se mi je že mešalo od hodega - pa na začetku itak tako boli dojenje, no vsaj mene je.

Zaradi lakote pa se je dojila na 2 - 3 ure.

Koliko je pojedla v ml? Pojma nimam, ker še niso iznašli merilca na joški.:bravo: Ampak mislim, da je bilo povprečno na obrok 70-100 ml, torej manj kot priporočajo, pa se je vseeno redila v redu. Če v redu pridobivajo na teži potem ni pomembno koliko količninsko pojejo.

clock-img

11.06.2005, 23:08

clock-img

Pi@

pencil-img

119

Zea a pol misliš da ni preveč cca. 80 ml na 1,5 - 2 uri?

clock-img

11.06.2005, 23:10

clock-img

CUKRČEK

pencil-img

4802

Ojla,
pri nas je bil v tem času problem, ker je mala kar naprej spala....preskakovala je obroke le da je lahko potegnila. Meni se je sicer zdelo kul, da je tako nezahtevna in pridna...problem pa je bil, da je hujšala namesto da bi se redila.
Tako smo jo morali začeti buditi na 3 ure( ni večjega problema, kot je zbudit dojenčka, ki tako trdno spi).
Tako, da se je tudi potem začela zbujat na približno 3 ure, da je jedla. Koliko je pa pojedla pa nimam pojma.
Očitno veliko, ker se je začela zelo hitro redit in rasti.

lp

clock-img

11.06.2005, 23:22

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Ne, 80ml ni preveč. Sicer pa otroci tako različno jedo. Naš je že v porodnišnici pojedel 120ml, pa še ves čas je bil priklopljen prvi mesec, dva, kakšnemu drugemu otroku je pa dovolj 60ml.

clock-img

11.06.2005, 23:23

clock-img

frutka_

pencil-img

7433

Meni se zdi da je bil nonstop na ziziki. Po potrebi! Samo da je jedel in se redil!

Pozdravi lepo nino nano!

clock-img

12.06.2005, 18:16

clock-img

Pi@

pencil-img

119

Hvala vsem za pomoč. Se boji, da bi se Nik preveč redil :)-
frutka: bom jo pozdravla hvala! :rozica:

clock-img

12.06.2005, 22:41

clock-img

Zea

pencil-img

327

Pi@ če hočeš številke jih pa dobiš - tole sem si enkrat prepisala iz nekega članka. Doječek se mora v prvih treh mesecih na teden porediti za 150 g oz. na mesec 750g. Na dan mora dobiti vsaj 100 ml mleka na 1 kg teže, dobro pa je, če jih dobi več - torej 150 ml na kg teže. Zdaj pa zračunaj.

Če ga samo dojiš pa sploh ne skrbi, da bi se preveč redil - to baje pri dojenih sploh ni možno. Tisti, ki preveč pojejo ponavadi tisto 'preveč' tudi zbruhajo. Če pa se res preveč redi (v kar dvomim ampak seveda ne vem, ker nisi dala podatkov) je možno, da (pre)več sesa, ker ima tako močen sesalni refleks. V tem primeru lahko poskusiš dojko zamenjati z dudo. In ne skrbi, če bo lačen že ne bo hotel dude. Možno je seveda tudi, da je žejen, če se želi stalno dojiti. V zelo vročih poletnih dneh mu lahko daš tudi malo vode za piti.

clock-img

13.06.2005, 13:31

clock-img

SaaS

pencil-img

1457

Pi@, brez veze se je ukvarjati s številkami, če le mali lepo napreduje. Tudi jaz sem na začetku spraševala in sem od zdravnikov dobila odgovor: 150-180ml na 1kg telesne teže. Če sem torej množila s težo in delila s številom obrokov, ki sva jih imela, sem dobila številko. Kaj pa to pomaga, saj ne moreš zmerit koliko mali pocuza, razen, da ga stehtaš pred in po dojenju, kar pa doma verjetno ne moreš.. Pa sem nehala s številkami in sem raje prisluhnila sončku, ki že jasno pove kdaj še in kdaj ne več.

clock-img

13.06.2005, 13:34

clock-img

SaaS

pencil-img

1457

Dojila pa sva se na začetku 8 do 9x na dan, kasneje pa sva prešla na 6 obrokov, saj je nočne opustil.

clock-img

15.06.2005, 17:18

clock-img

frutka_

pencil-img

7433

Moj se je vsaki mesec zredil za kilo.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem