cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

dodatek

clock-img

01.10.2008, 13:05

clock-img

Anonimen

Imam eno vprašanje.Moja dojenčica bo drug teden stara 4 mesece.Čez dan se še zaenkrat dojiva,zvečer ji pa dam dodatek po flaški.Ker se mi že nekaj časa ponoči zbuja na dve uri,me zanima,če ji lahko dam zraven dodatka v flaško od milupe neko kašico(kupila sem jo v dm in je iz pirine moke pa nevem česa vsega še)?Lahko se pa naredi tudi gosta kašica.Če bi ji dala dve tru žličke v 180 ml mleka,bi jo bolj nasitlo?Ker imam občutek,da ji mleko ni več dovolj nasitno.Kaj mi predlagate?Pa ne misliti,da jo hočem s čim siliti na vsak način,gre se samo zato,da je to nespanje za mene zelo utrujajoče ker sem noseča.user posted image

clock-img

01.10.2008, 14:12

clock-img

Mišni

pencil-img

4682

Jaz mojemu nisem nikoli ničesar v mleko dajala, pa je spal cele noči. Pa je bil krepek fant.
Po moje ni treba. Že 180 mleka se meni za to starost zdi zelo veliko.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

clock-img

01.10.2008, 15:05

clock-img

Anonimen

Tu gre predvsem za to,da mene to hranjenje(dojenje) zelo utruja.Govorim samo za ponoči.Moj starejši sin je tud spal že od začetka celo noč,hči pač ne,s tem sem se itak sprijaznila.In,če nebi bila taka situacija nebi sploh poštudirala na bilo kak dodatek.Eni otroci pa pojejo več,drugi pač manj.Moja poje okoli 160,včas več včasih pa tud dost manj.Meni je važno,da se ona res dovolj naje zvečer,da bi spala vsaj 4 ure v kosu.Prosim,ne me narobe razumet.

clock-img

01.10.2008, 15:11

clock-img

Anonimen

Jaz bi pa našo rada naučila na flašo, pa ne greeeeeeeee.user posted image tud če mam svoje mleko noter, zavrača, krokodilje solze.user posted image


clock-img

01.10.2008, 15:27

clock-img

Mišni

pencil-img

4682

V glavnem, meni se zdi 180 mleka ogrooomno, najbrž preveč za še ne 4 mesece starega otroka. In ti bi mu zdaj rada dala še več, ker ne spi. Po moje boš deklici s tem naredila več slabega kot dobrega. Kot si že rekla, otroci so različni. Eni pojejo več, eni manj, eni spijo več, eni manj. Gotovo se ne zbudi zato, ker bi bila lačna. Po moje da če jo boš še bolj nabutala s hrano, ne bo nič več spala. 180 mleka mora imeti čez glavo dovolj za celo noč.
Po moje fora res ni v tem, da bi bila lačna. Pa ji poskusi ponoči, ko se zbudi, čaj dati. Najbrž bo isto potem spala naprej, kot če bi ji dala mleko.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

clock-img

01.10.2008, 23:54

clock-img

aresa

pencil-img

2

180 mleka je za toliko starega dojenčka več kot dovolj. nič ne dodajaj, da ji ne raztegneš trebuščka in bo imela težave s težo. Nič nisi napisala, koliko dojenčica spi čez dan po dojenju - mogoče pa čez dan ne dobi dovolj hrane in je zato ponoči bolj lačna. Možno pa je tudi, da tvoja dojenčica preveč spi čez dan in zato ponoči ni zaspana. skrajšaj ji spanec čez dan. Imam 3, pa so vsi zelo hitro spali celo noč. Moj najmlajši 3-mesečni sinek spi od cca. 20.00 do 04.30 ali 5.00, nato spije flaško in potegne še do osmih ali devetih zjutraj, ko tamali že greta v vrtec. Mogoče je samo faza - poskusi si jo dat v svojo posteljo - ob tebi bo bolje spala, pa tudi ti se boš malo naspala - to samo za vmesni čas, nato pa jo daj hitro v svojo posteljo, da se naspiš tudi kvalitetno.

clock-img

02.10.2008, 00:18

clock-img

Doll

pencil-img

1726

Poskusi,pa boš videla.Ampak mislim da ne bo efekta.
In tudi jaz se strinjam,da je 180 ml kar dovolj,toliko naš popije,pa je star 15 mesecev

clock-img

02.10.2008, 09:58

clock-img

Taula

pencil-img

6340

Naša mazne 180 ml že od 4 meseca dalje brez težav, pa se ne redi preveč.user posted image  Če ji dam manj, joka in hoče še. Tako da so otroci res različni.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)


clock-img

02.10.2008, 15:42

clock-img

Anonimen

Taula-hvala.Tud moja približno tok poje,pa tud ni premočna.Si me le malo potolažla glede količine obroka,ker sem se pri prebiranju zgornjih odgovorov počutila kot nesposobna mama.Pač,hormoni zopet delajo svoje.user posted image

clock-img

02.10.2008, 15:49

clock-img

špelin@

pencil-img

16873

žanka, moj mali tudi poje od min. 130 pa vse do max. 190 ml - star je dobre 4 mesece. Sem mu pa 2x v večerno flaško dala riževe kosmiče, ampak zaradi tega ni nič bolje spal... user posted image  Upam, da bo pri tvoji mali kašica bolj "delovala" user posted image

clock-img

02.10.2008, 16:05

clock-img

Anonimen

Špelin@-ne sej ni nič dlje spala.Pač ne spi celo noč,sej se bom s časoma navadla.Zdejle je pač veliko stvari zgrnjenih nad mano in zato tudi vsako stvar jemljem bolj negativno.Glavno je,da lepo raste in se razvija,eh spala bo pa že.

clock-img

02.10.2008, 16:09

clock-img

Doll

pencil-img

1726

Zakaj bi se počutila kot nesposobna mama user posted image
Verjemi si sposobna in najboljša mati svojemu otroku.
Ne tako razmišljat ;)

clock-img

02.10.2008, 16:58

clock-img

špelin@

pencil-img

16873

žanka, drži se user posted image  Vem, da si zdaj še hitreje utrujena in še hormončki delajo svoje - daj iz sebe, kar te teži in bo lažje. Tvoja princeska in nova pikica pod srčkom bosta pa pridno zrasli in bo vse ok user posted image

clock-img

02.10.2008, 16:59

clock-img

špelin@

pencil-img

16873

IZVIRNO SPOROČILO: Doll
Zakaj bi se počutila kot nesposobna mama user posted image
Verjemi si sposobna in najboljša mati svojemu otroku.
Ne tako razmišljat ;)


Točno tako user posted image

clock-img

15.10.2008, 11:16

clock-img

srki

pencil-img

9222

Meni se 180 za 4 mesece tudi ne zdi veliko, če gledam na to, da naš 1,5 mesečnih popije poleg mojega mleka tudi še 120 dodatka. Odvisno od otroka, eni rabijo več, drugi manj. Če misliš da ji ni dovolj, ji ponudi še, mogoče ji pač ta količina ne zadošča vedno. Saj tudi mi nismo vedno enako lačni in vedno enake količine ne pojemo.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem