cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

dieta - malica

clock-img

02.01.2006, 14:04

clock-img

Anonimen

Berem poročilo hothien kjer piše, da za zajtrk lahko jemo samo eno sadje, za malico pa seveda drugo.
V jedilnikih ni nobene malice pa tudi kasneje ni nikjer omenjena malica.
Kako je zdaj z malico, je ali je ni?

Pa tudi večerje niti slučajno vedno niso 1/2 jedilnika za kosilo ampak nekaj drugega.

Pa čudna se mi zdi enakovrednost dveh mandarin, dveh jabolk ali npr. skodelice jagod.

clock-img

02.01.2006, 14:36

clock-img

Anonimen

Za malico ješ sadje, vendar eno jabolko, eno banano, eno hruško,... Nič drugega.
Večerja je na B in Š dan polovica kosila, na OH dan so sladkarije, na S dan pa sadje.
Dve jabolki pa tud po mojem nista enakovredni dvem mandarinam, zato pač pojej štiri mandarine. Z amalico pa manj.

clock-img

02.01.2006, 19:55

clock-img

Anonimen

Še malo bom sitna. user posted image
Je malica vključena v dieto ali je samo za tiste, "ki ne zdržijo"? Ker je jaz ne najdem v nobenem zapisu.

Nekje je zapisano, da se poje tri rebrca čokolade, nekje dve, nekje samo eno. Kako je s tem? Tu prosim za pomoč izkušenih.

Nekje sem prebrala, da se odsvetuje kis, po drugi strani pa se ga priporoča zjutraj z vodo.

Lahko na sadni dan mešaš sadje v posameznem obroku, moraš jesti ves dan eno sadje ali v posameznem obroku isto sadje, v naslednjem obroku pa lahko menjaš?

clock-img

02.01.2006, 20:00

clock-img

Anonimen

Pa še nekaj -
omenjeno je, da se 2 uri po jedi ne pije, po drugi strani pa je pri vsakem obroku zapisana voda, po kosilu celo juha.

clock-img

02.01.2006, 20:15

clock-img

Anonimen

Mater, sem naipsala cel roman, pa me je ven vrglo user posted image  zdaj pa samo še na kratko.

Malic ni. Čer ne moreš zdržat med zajtrkom in kosilom, pač vmes poješ en ali dva sadeža. Vodo sem jaz pila po obroku, ker sem prav takrat postala žejna. Tiste dva, tri deci takoj po kosilu itak (ali juhe) ampak tudi potem sem pila.

Sadni dan je lahko sadno zelenjavni. Lahko si pripraviš dušeno zelenjavo v lastnem soku, kuhano zelenjavo na vodi ali kaj podobnega, ješ na dve uri, en obrok isto sadje, naslednji seveda lahko zamenjaš.
Na Š, B dan je večerja isto kot kosilo, vendar pol manj, na OH dan večerja sladica. Čokolade je bilo v "moji" dieti dva rebra, je pa dobro da se jo je, sem že pozabila zakaj, ampak enkrat sem tle nekam prilepila link z obrazložitvijo, zakaj je nujno pojesti čokolado.

Če te še kaj zanima, vprašaj, ni panike.

clock-img

02.01.2006, 20:18

clock-img

Anonimen

Kisa z vodo nisem nikoli pila, sem pa na tešče vedno dva deci tople vode, potem dva kosa sadja in čez kavo z natrenom, pa gasa na WC user posted image

clock-img

02.01.2006, 20:27

clock-img

Aleksandrin

pencil-img

869

Čokolada preprečuje alergije, samo to vem, ne pa tudi zakaj.

clock-img

02.01.2006, 20:37

clock-img

Lianna

pencil-img

1694

Hm...jst večerje nikol ni jem. Tudi pri dieti ne. Tko da čokolade ne jem. Nobene alergije nism dubla. Malico imam, ker nimam zajtrka. Ponavadi 2 mandarini. Uglavnem nekaj malega. Potem imam kosilo. In okoli 17h še eno malico, zopet sadje. Aja vode ne pijem nikoli med obrokom, ker tega ne priporočajo. Pa juhe nikoli ne jem.

clock-img

02.01.2006, 20:51

clock-img

Anonimen

Pa itak, kot kaže ima vsaka svojo verzijo diete. Ubereš  pač tisto, ki ti najbolj odgovarja.

clock-img

02.01.2006, 21:00

clock-img

Anonimen

Ne tok komplicirat ženske! Kot pravi al bina - vsaka po svoje! Selena, sej se ni treba držat tega kar sem napisala jaz. Pač kokr ti paše!
Jaz zase vem, da od šestih zjutraj, ko vstanem pa do pol štirih ko pridem domov pač ne bom zdržala brez malice pa pika. Bom ziher dvakrat jedla vmes sadje. Vsaj na začetku diete, kasneje bo verjetno šlo.
Kar pa se tiče čokolade jo je treba jest zarad alergij, kot pravi Alksandrin, še bolj logično mi je pa, da se jo je zato, ker je naslednji dan sadni, in da nimaš driske! user posted image

clock-img

02.01.2006, 21:06

clock-img

Anonimen

Jaz tudi pridem domov okoli pol štirih, zato sem tudi včasih jedla vmes še enkrat sadje. Torej prvič okrog desetih, potem pa še enkrat ob kakšnih enih, ampak ne vedno, če pač nisme zdržala. Sem pa več ali manj jedla po eno jabolko. Le toliko glejte, da bo med sadjem in kosilom preteklo dve uri. Vsaj jaz sem, tako da naj bi bil želodec prazen.
Za čokolado si pa, al bina, takrat razložila tako, da je avtor diete rekel, da naj bi se jo jedlo zato, da te malo zapre, da ne izgubiš preveč tekočin, da se telo ne izsuši preveč. Nekaj v tem smislu. Vem, da z alergijami ni imelo nobene veze.

clock-img

02.01.2006, 21:09

clock-img

Anonimen

Ja, jaz sem tudi napisala roman, potem pa sem vmes po telefonu klepetala in me je vrn vrglo - z napisanim vred!

Ekhm, ja, nekaj bi še vprašala -
a lahko čokolado počez obrnem, ko lomim rebra? user posted image

Drugače pa je ta info z malico zame zelo pomembna, ker želim stvari slediti, ker če se nečesa lotim, se lotim tako kot je treba, če ne se raje ne lotim ničesar.

Te informacije na raznih straneh so si pa kar precej protislovne.

clock-img

02.01.2006, 21:29

clock-img

taška30

pencil-img

2758

Splišni, Al bina, ful hvala za te informacije. Zdaj so mi stvari bolj jasne, ker so diete na netu res malo čudno napisane.
Selena, ne vem če lahko obrneš čokolado user posted image user posted image , ziher pa lahko kupiš čimvečjo (uno gorenjkino kilsko), ki ima ogroooomna reberca.user posted image

Kar se pa tiče čokolade z zvezi z alergijami, pa izsušitvijo telesa, so pa to ene BUČE. Larifari! Če že kaj, potem čokolada JE alergena, ker vsebuje oreščke v sledovih. Kar se mene tiče je edini razlog: PSIHOLOŠKA FINTA!!!

LP, Taška

clock-img

02.01.2006, 21:36

clock-img

Anonimen

Taška, glede čokolade je po mojem finta v tem, da res nimaš drug dan driske, ko maš sadni dan!
Sicer pa punce, mislim, da se je jedilna, ne mlečna čokolada. user posted image  Al se motim?user posted image

clock-img

02.01.2006, 21:38

clock-img

Anonimen

Ja, jedilna, ampak jaz je nisem nikoli. Mogoče je res dobro edino, če imaš bolj hitro prebavo.

clock-img

02.01.2006, 21:44

clock-img

taška30

pencil-img

2758

No, prav, whatever...važno, da jo lahko jemo!user posted image
K sreči imam najraje jedilno čokolado. Da je pa psihološko, pa mislim zato, ker bi se meni osebno zmešalo ob misli, da 90 dni ne smem pojesti koščka čokolade.
Komaj čakam na jutri!!!user posted image user posted image user posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem