cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

bel jezik

clock-img

04.02.2009, 13:25

clock-img

teja2008

pencil-img

43

Moja pikica ima od dojenja bel jezik, zadnje dni pa so postale obloge debelejše, pa me zanima ali se to čisti in s čim? Stara pa je 6 tednov. 

clock-img

04.02.2009, 14:18

clock-img

Petr_a

pencil-img

803

lahko jih z gazico daš dol narahlo

clock-img

04.02.2009, 19:20

clock-img

fedora

pencil-img

41

Teja to je sor,nič hudega ampak vseeno je treba dat daktarin,ker je to ene vrste glivično obolenje.Na ritki nima nič? Ker rado se pokaže na ritki tudi.

clock-img

04.02.2009, 19:32

clock-img

Anonimen

Naša je imela to(sor)najprej v ustih na jeziku.Pomagal je daktarin.
Čez par dni je pa glivice dobila po ritki in luliki,pomagala je pa krema cenesten(upam,da sem prav napisala).

clock-img

04.02.2009, 20:50

clock-img

fedora

pencil-img

41

Ja navadno se prenese na ritko tudi.Tudi na bradavici lahko imaš.Ti kar maži pa bo vredu.

clock-img

04.02.2009, 21:56

clock-img

Petr_a

pencil-img

803

verjetno so samo obloge,sor ali kaj drugega mora potrdit pediater ne kar tako dati otroku nekaj kar ti tukaj na RR-ju napišejo

clock-img

05.02.2009, 08:52

clock-img

cursa

pencil-img

208

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

verjetno so samo obloge,sor ali kaj drugega mora potrdit pediater ne kar tako dati otroku nekaj kar ti tukaj na RR-ju napišejo



jaz bi se strinjala s Petr_o

clock-img

09.02.2009, 15:44

clock-img

teja2008

pencil-img

43

Res je bil sor in sem ga odpravila z Daktarinom. Sedaj pa so se izpuščajčki pojavili še po ritki, tako da punce hvala res ste včasih boljš kot pediatri. No jezik sem ščistla, zdaj pa bom mogla še ritko. Ali je ta Cenesten tudi v prosti prodaji?
Hvala lepa za odgovore!!!

clock-img

09.02.2009, 15:46

clock-img

teja2008

pencil-img

43

Aja, pozabla sem povedat-ti izpuščajčki na ritki in luliki so podobni vodenim mozoljčkom-a je to to???

clock-img

09.02.2009, 19:18

clock-img

evi28

pencil-img

253

Ja, Canesten je v prosti prodaji.

clock-img

10.02.2009, 14:52

clock-img

teja2008

pencil-img

43

Sem kupla zdaj pa mažem-bom vidla kaj bo. Se javim ko bo kakšna sprememba.

clock-img

13.02.2009, 08:20

clock-img

teja2008

pencil-img

43

No tudi ritko smo pozdravili. Hvala vsem za nasvete!!!

clock-img

18.02.2009, 10:49

clock-img

Čarli08

pencil-img

1881

No, naš je pa dobil obloge odkar uvajava GH. Tudo na zgornji ustnici. Danes imava posvetovalnico, pa bomo videli kaj bo rekel p.

clock-img

22.02.2009, 20:03

clock-img

28nina

pencil-img

15

No, mamice z izkušnjami!
Tudi pri nas je bel jeziček, je že pediatrinja pri zadnjem pregledu omenila, da bi lahko bil soor, pa smo potem po cepljenju na to malo pozabili. Ne bi rada čakala cel mesec na ponovni pregled, a se ta Daktarin dobi v lekarni brez recepta in kako se ga uporablja?
Lp

clock-img

24.02.2009, 21:17

clock-img

fedora

pencil-img

41

Koliko jaz vem se daktarin dobi v lekarni.Jaz sem naši pikici po obroku na dudico namazala in je polizala dol.Lahko daš po žlički ki je priložena.

clock-img

24.02.2009, 21:19

clock-img

Anonimen

poskusi obrisati z vlažno pleničko - če gre dol, je od mleka, če ne gre in če se ti zdi, da jo boli, bi lahko bil soor

clock-img

24.02.2009, 21:20

clock-img

TinaV*

pencil-img

2850

IZVIRNO SPOROČILO: cursa

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

verjetno so samo obloge,sor ali kaj drugega mora potrdit pediater ne kar tako dati otroku nekaj kar ti tukaj na RR-ju napišejo



jaz bi se strinjala s Petr_o

po daktarinu ji nima kaj bit


po moje je sor...nene se spravljaj cistit ker bos raznesla pa bo sr***.... idi v lekarno pa ce ma debele obloge kar s prstkom namazi ....3x na dan...no saj ti bo tam povedala.....predobro poznam sor in vem kak se zdravi
pazi to se lahko po celem telesu raznese



_____________________________

09.10.2008 ob 07.21 se nama je rodila Larisa


clock-img

24.02.2009, 21:21

clock-img

Anonimen

in ne igrajte se zdravnikov, zato so pediatri, da povejo, kako in kaj

clock-img

25.02.2009, 09:10

clock-img

ajam27

pencil-img

198

Tudi naš ima bel jeziček in babca je rekla, da so to glivice. Naj 3x dnevno po hranjenju jeziček namažem z Daktarin oralnim gelom in mu z biba palčko vtrem na prizadeto mesto.
Zakaj pa te glivice sploh nastanejo?

clock-img

03.03.2009, 11:57

clock-img

kalla

pencil-img

18

Tudi mi smo se borili s soorom kar nekaj časa. Glivice sem imela jaz na bradavicah, ki so se prenesle sinu na jeziček in seveda tudi obratno. Jaz sem kupila v lekarni, po nasvetu patronažne, daktarin oralni gel, in sem si ga pred dojenjem namazala na bradavice. Drugi ukrep pa je bil, da sem imela bradavice čim bolj na zraku. Čisto sem ukinila prsne blazinice, ker so idealne za razvoj raznih glivic in bakterij.

clock-img

18.06.2013, 14:02

clock-img

strelec79

pencil-img

21

Halo.Mene pa zanima za moj primer in sicer ima moja ponca stara skoraj tri mesece,ze skoz bel jeziček nima pa nobenih drugih znakov (kot je rdeča ritka ali moje boleče bradavice) za soor.Jeziček radno cistimo in mazemo (zdaj bomo kmalu porabili ze drugo tubico)za daktarinom vendar nic ne pomaga.Ima katera nasvet zame???

HVALA

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem