cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

babica

clock-img

22.07.2009, 21:12

clock-img

buča

pencil-img

825

Po 9 mesecih ležanja nas je zapustila naša babica.Klicali smo jo mama.32 let sem živela z njo.V dobrem in slabem....ne spomnim se,da bi me kdaj zmerjala ali kritizirala...vedno je bila tam...vedno tako močna in zdrava...dajala je občutek,da je večna.Nikoli potožila,da jo kaj boli,pri 82 letih mi je varovala hčerkico...sicer za slabo urico,a jo je....pa kako dobro je kuhala...dokler je lahko,je vse sama opravljala.Lani je padla in si zlomila kolk.potem ni več vstala.Ležala je 9 mesecev,stalno na hrbtu in stalno gledala v isto steno....prinesli smo ji tv,da je kaj pogledala..vedno pa je poslušala radio veseljak.Rada je jedla.Vse te moderne stvari.mojo pico še posebej.Pa čips...Prinesi mi tist rdeči krompirček iz trgovine,a boš,mi je vedno govorila...Ko sem bila majhna sva skupaj peli stoji učilna zidana....Vsak teden sva šli v KR v Mlečno restavracijo na pohan sir....mnogokrat sem pri njej gledala,kako mačka rojeva,pa potem vse poje za seboj....user posted image ...imeli smo skupni wc in sem velikokrat čedila za njo...pa nikoli ji nisem ničesar rekla,nisem mogla....futrala je vse kar leze in gre..pa sem ji velikokrat rekla naj neha....včasih sem jo zmerjala,pa ne grdo...pa mi je sedaj žal...kako bi jo stisnila k sebi sedajle......kolikokrat mi je grela mrzle roke in noge,ko sem premražena prišla iz šole...pa kako je jokala,ko sem izgubila prvega otročka....skupaj z atom sta jokala....tudi ata ni več....odšel je pred 5 leti....Bila sem poleg,ko je mama umrla.Ravno smo imeli kosilo.Še pojedla ga je,potem pa dejala,da bo umrla.Mami je priletela nazaj in klicala reševalce....prišli so v 5 minutah,ker so bili v bližini...Ta čas sem stala nad mamino glavo,naglas jokala in govorila mami naj gre,naj se ne boji,naj se spusti,naj gre k atu....dala sem ji lupčka na čisto mrzlo mokro čelo in ji rekla naj pozdravi mojega sinčka....ati mi je gtovoril,naj preneham,da ni rečeno,da bo umrla....jaz pa sem vedela...prav vedela sem...ko so prišli reševalci,sem šla ven in se usedla na stopnice....15 min jih ni bilo ven...niti se ni ničesar slišalo,ni bilo nobene panike....soseda me je objela,jaz pa sem ji rekla,da upam,da je umrla....potem je prišel reševalec pa sem ga vprašala kako je z mamo...gospa je umrla....stekla sem v dnevno,kjer je ležala....suvala sem vanjo in jo klicala mama,mama.....pa nič...pa tako večna je bila...nikoli bolna,nikoli tožila,nikoli nič....sestra me je vprašala kako sem,ker sva bili najbolj navezani ena na drugo...veste,da sem dobro.ZELO JO POGREŠAM!A bila so lepa leta,stalno ležanje pa ni življenje...ko sem šla v službo,sem šla k njej,ko sem prišla iz službe,pa tud tko velikokrat.....2 meseca nazaj sem prinesla kamero,pa sva na televiziji gledali vse,kar sem posnela,pa tudi ata,ko je bil še živ...jedel banano,pa ker je bil gluh vse narobe zastopil...kako se je mama nasmejala takrat....res mi je bilo težje pri srcu,ko je mama rekla,da gre še na eno operacijo,potem pa bo spet hodila....če pa sem vedela,da ne bo....moja mami jo je rihtala čez dan,zelo se je namučila,mama je bila težka čez 80 kg...ponoči pa sem bila sama za vse....kolikokrat me je klicala,pa sem jo dobila sredi dnevne...kako sva se namučili,da sva prišli nazaj na posteljo....jaz pa imam 50 kg...včasih je samo kaj zaropotalo,pa sem sredi spanja tekla k mami...pa sploh ni bila ona...včasih sem imela paranoje,da me kliče,pa me ni.....spodaj pa še vse vonja po mami....njena glasbena skrinjica pa še poje-al me boš kaj rada mela...in se vrti,kot takrat,ko sem bila še majhna.....
zdravnik je rekel,da sem se zelo lepo poslovila od mame,ko se ji rekla,naj gre,naj se spusti,naj gre k atu...rekel je še,da me je slišala,ker je sluh zadni čut,ki umre.
Naj počiva moja mama v miru!user posted image

_____________________________

Moj najsvetlejši sonček Pika-25.5.2003
že 6 let čakamo bratca ali sestrico...zdej že 8..

clock-img

22.07.2009, 21:18

clock-img

Shorty_

pencil-img

6792

user posted image user posted image user posted image user posted image iskreno sožalje

clock-img

22.07.2009, 21:22

clock-img

mama11

pencil-img

1385

user posted image  Lepo si se poslovila, da je lahko odšla v miru in z lahkim srcem.

clock-img

22.07.2009, 21:26

clock-img

Anonimen

Moje iskreno sozaljeuser posted image .
Ko sem brala tvoj odnos s staro mamo...kot bi opisovala mene in mojo mamo.In tudi ona je umrla po zlomu kolka..

clock-img

22.07.2009, 21:27

clock-img

tosja

pencil-img

3706

user posted image user posted image iskreno sožalje. Mame ni več, a bo vedno v tebi in s teboj.user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

clock-img

22.07.2009, 21:27

clock-img

tasa_m

pencil-img

21300

Buča... prebrala tvojo zgodbo in sem vsa solzna. V tvoji zgodbi sem našla sebe. Enako sem bila navezana na mojo zlato omo, le da za razliko se jaz nisem mogla poslovit od nje, ker me niso spustili zraven user posted image user posted image user posted image

Iskreno sožalje user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

22.07.2009, 21:27

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

O buča, iskreno sožalje! Zelo lepo sta se imeli z mamo, to bo vedno ostalo s tabo.

clock-img

22.07.2009, 21:28

clock-img

oži

pencil-img

58

Iskreno sožalje. user posted image user posted image
Vem kako se počutiš ker sem pred tremi tedni izgubila zlato mamico. Tudi ona bo tako kot tvoja babica od sedaj naprej v nebesih čuvala mojo hčerkico. user posted image Drži se.

clock-img

22.07.2009, 21:58

clock-img

mika

pencil-img

6485

IZVIRNO SPOROČILO: buča
rekel je še,da me je slišala,ker je sluh zadni čut,ki umre.
Naj počiva moja mama v miru!user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Iskreno sožalje.
Po tvojem slovesu bo počivala v miru. Dovolila si ji oditiuser posted image

clock-img

22.07.2009, 21:58

clock-img

Blueberry

pencil-img

2800

Iskreno sožalje!! user posted image user posted image

_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

clock-img

22.07.2009, 22:19

clock-img

Kliki

pencil-img

2756

Zgodba ma je ganila.
ISKRENE SOŽALJE.user posted image

clock-img

22.07.2009, 22:22

clock-img

benika

pencil-img

7793

Jokamuser posted image ...Buča, drži seuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

23.07.2009, 07:27

clock-img

gita10

pencil-img

1507

Iskrene soželje. Prav stisnilo me je ob tvoji zgodbi, tudi jaz imam takšno omo, ki je celo življenje ob meni in vem, da jo bom neizmerno pogrešala. Lepo da si se poslovila od nje na takšen način tudi njej je bilo lažje zapustiti ta svet.

clock-img

23.07.2009, 07:30

clock-img

diva 4

pencil-img

1199

user posted image user posted image     Iskreno sožalje    user posted image user posted image

clock-img

23.07.2009, 08:10

clock-img

tikatonka

pencil-img

343

Iskrene sožaljeuser posted image user posted image
Čiste me spominja na mojo nono, ki me je celo življenje razvajala. Pred tremi leti pa je odšla k user posted image . Še danes po treh letih se vsak večer v mislih pogovarjam z njo.


_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

clock-img

23.07.2009, 08:33

clock-img

Lunca1

pencil-img

6022

Iskreno sožalje. user posted image user posted image user posted image

clock-img

23.07.2009, 09:26

clock-img

anckabancka

pencil-img

1710

Čisto sem objokana... Čimprej moram na obisk k moji stari mami... Da ne bo prepozno...

Tebi pa iskrene sožalje user posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem