cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

alpsko mleko

clock-img

25.10.2008, 07:31

clock-img

goga79

pencil-img

78

moja punca bo stara 9mesecev je že skoraj vse tudi dojiva se še vendar opažam da mi mleka zmankuje ponoči se zelo pogosto zbuja zanima me ali ji lahko pred spanjem dam alpsko mleko ali samo adaptirano?

clock-img

25.10.2008, 09:47

clock-img

eya

pencil-img

4615

Pediatri priporočajo adaptirano do 12. meseca. Če bo šla pri 11ih mesecih v vrtec, ga bo tam že dobila, tako da ga lahko doma uvajaš kaka dva tedna prej. Jaz bi na tvojem ji dala zdaj še adaptirano, potem pa počasi navadno.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

clock-img

25.10.2008, 10:20

clock-img

blaža

pencil-img

8795

Mi smo dali Novalac do dopolnjenega osmega meseca in pol smo počasi začeli mešat s kravjim domačim mlekom. Sedaj bo kmalu imel devet mesecev in mu dajemo kravje mleko mešano z malo prekuhane vode. Po  moje je odvisno tudi kaj vse že je tvoj otrok. Kravje mleko ima več beljakovin in premalo železa ter ostalih viotaminov. če tvoj otrok vsak dan dobi zelenjavo, pa včasih meso, škrob,.. pol mu lahko daš tudi kravje mleko. Boljše če ni Alpsko ampak sveže, če imaš možnost.

Moj sin poje vsak dan za kosilo zelenjavo, pa malo meska ali pa kakšno zelenjavo s krompirjem al pa polento, kus kus,...in mislim, da dobi dovolj vitaminov. vsak dan poje tudi obrok sadja in jogurt ali pa kako skuto al kakšen sirni namaz. Zjutraj in zvečer pa še mleko z rižolinotom.

clock-img

25.10.2008, 10:54

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

25.10.2008, 15:56

clock-img

koala

pencil-img

5539

Moj bo do dopolnjenega enega leta dobil (če bo trba, ker se še dojiva) adaptirano mleko, po dopolnjenem letu pa kravje, vendar nehomogenizirano, alpskega ziher ne.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

clock-img

25.10.2008, 16:51

clock-img

Dashenka

pencil-img

1482

Če sta do 9m zdržali  dojenjem, potem bi ji jaz zagotovo pri 9m ponudila alpsko mleko.

Moja hči je gor zrasla na AM, ki ji je bilo tako všeč, da ga je pila še krepko po 1. rojstenm dnevu, tako, da smo jo le stežka navadili na alpsko mleko.

Glede kvalitet kravjega mleka pa ti svetujem, da si ogledaš rezultate testa različnih vrst mleka (pasteriziranega, steriliziranega, homogeniziranega in nehomogeniziranega) na spletni strani ZPS.

Sama ugotavljam, da še dobro, da se prehranjujemo le z alpskim mlekomuser posted image .

clock-img

25.10.2008, 21:45

clock-img

kristinaj

pencil-img

3311

jaz sem naši dajala alpsko od 8 m naprej v čokolinotu, z greskom, polento...... od 13m naprej pa sem ji dajala alpsko tudi zjutraj in zvečer.......

če nima problemov ji lahko zvečer dodaš tudi alpsko mleko.....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem