cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

a je to res?

clock-img

04.01.2006, 13:48

clock-img

Anonimen

Sem prebrala nekje da, je pri oceni "debelosti" (da se ne bo spet katera obeslia na ta izraz, žal ne najdem kaj drugega,) pomebno tudi razmerje med obsegom bokov in obsegom pasu.

Se pravi, zmeriš obseg pasu  in obseg bokov, potem pa obseg pasu deliš z obsegom bokov. In če dobljena številka presega 0,8 spadaš v rizično skupinouser posted image user posted image

Jaz tega res ne kapiram..... ker jaz imam to razmerje 0,9 pa še nekaj....A pol sem bajsek al kaj? V čem je to fora? Res ne razumem user posted image user posted image user posted image

A me zna katera razsvetlit?

clock-img

04.01.2006, 13:51

clock-img

soncece24

pencil-img

3825

Solatka, če še enkrat rečeš, da si bajsika dobiš en virtualni focenček user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Po nobenih izračunih, tabelah, merah..... NISI DEBELA!!!!!!

Kapito? Tak da lahko še malo ratluka poješ, ni panikeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

clock-img

04.01.2006, 13:53

clock-img

Anonimen

Sanšajn... sej VEM da nisem debela.... sam tole mi pa res ni logično.... da spadam v rizično skupino.....z mojimi merami....user posted image

clock-img

04.01.2006, 13:55

clock-img

soncece24

pencil-img

3825

čaki, se grem zmerit, da vidimo

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

clock-img

04.01.2006, 13:57

clock-img

soncece24

pencil-img

3825

0,83 pa sem debela, tak da tu definitivno nekaj ne štima, ne morem jaz met boljšega rezultata ko ti, tak da je to spet neka fora, ki si jo je nekdo zmislil

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

clock-img

04.01.2006, 14:00

clock-img

Anonimen

Eh ne vem...... moram kakega dohtarja vprašat za razsvetlenje.

clock-img

04.01.2006, 16:08

clock-img

Sofi

pencil-img

528

To razmerje ne govori ravno o debelosti, ampak o pravilni razporeditvi maščevja ali nemaščevja po telesu. Idealno bi naj bilo razmerje boki:pas=100:70.

LP

clock-img

04.01.2006, 21:14

clock-img

fusia

pencil-img

612

A ni 90-60-90 user posted image user posted image user posted image

No, jaz imam 0,82 pa se mi baš ne zdi da sem prav debela. Sem pa na hujšanju (odločna), bomo videli kaj bo čez 88 dni.

clock-img

04.01.2006, 21:26

clock-img

Magi*

pencil-img

4856

maščevje se lahko različno nalaga po telesu: npr en tip je na bokih+rit+stegna, drugi tip pa je na zgornjem delu telesa, torej trebuh. torej, če bi npr bila suha okoli pasu in imela veliko tazadno in stegna, bi lahko bilo to razmerje npr 0,58 (70/120) ali pa 85/130 (0,65) - pa kao ne bi bila v rizični skupini. če pa imaš okoli trebuha 75 in okoli bokov 90 je pa razmerje 0,83 - rizična skupina, pa zagotovo zgledaš manj "debel" kot v prvem primeru.

to razmerje, se mi zdi, da izhaja iz neke teorije, da so najbolj "zdrave" (in sexi) ženske, ki imajo postavo tipa peščena ura (npr Marilyn Monroeuser posted image ), kjer je razmejre med obsegom pasu in bokov nekje 65/90 ali 70/100.

po tej teoriji sem tudi jaz že skori "debela", pa nč tko ne zgledam, pa BMI imam tudi nizek, pa maščevja bojda tudi ne dosti, sam trebuh mi še ni šel čisto nazaj, ker imam mišice razmaknjeneuser posted image

a ste se potolažile?

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

clock-img

04.01.2006, 21:43

clock-img

Anonimen

Hvala vsem za razlago... zdej nekak bolj kapiram to logiko ja.....user posted image

Sam potolažena še nisem..... user posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem