cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Zavracanje flaske

clock-img

29.11.2009, 17:14

clock-img

Blazz

pencil-img

10

Rabiva pomoč pri 4mesecnem dojencku ki je kar naenkrat zacel odklanjat mleko po steklenički.
Pred enim mesecem sva bila pri pediatrinji in ta nama je zatezila naj dojencku dajeva mleko na vsake tri ure ker se je premalo zredil. (560g v enem mescu). In tako sva pričela kalvarijo in silila ubožčka da je vsake tri ure pojedel 150 ml aptamila AR. Tezave so se zacele pred tremi dnevi ko kar naenkrat vec sploh ni hotel sprejeti mleka po steklenički. Sedaj ga hranima na 4 ure in takrat s tezavo poje 150ml in veckrat vse izbruha.
Kaj nama svetujete naj zacneva z uvajanjem GH ? Ali je možno da sva ga z siljenjem pripravila tako dalec da mleka vec sploh noče sprejeti? Pediatrinja strogo prepoveduje kakršnokoli GH pred 6 mesecom.
Naj povem še da je ubožček pred nekaj dnevi staknil prehlad, a je mogoče da zaradi tega zavrača stekleničko?
Drugače je malček živahen vedno nasmejan

clock-img

29.11.2009, 17:23

clock-img

manna

pencil-img

2556

Prvo kot prvo, 560g v enem mescu je čist dovolj! Naša se je tud manj zredila v mesecu dni.
Kot drugo ne silit dojenčka z AM, če ne more, a misliš da je dobro zanj da potem revež bruha ?!!? Mislim halo...
Kot tretje, opazuj otroka kdaj in koliko hoče jest, ne kar tlačit  flašo v usta sam da bo pil...
Čist možno da noče jest zarad prehlada, mogoče ima zamašen nos in ne more dihat kadar pije po flaški.




clock-img

29.11.2009, 17:37

clock-img

miapia

pencil-img

1748

Se popolnoma strinjam z manno. Naj je takrat ko bo lačen. Če bo spil 150ml ali pa 200ml. Če zavrača stekleničko, očitno ni lačen.
Drugače pa v tretjem mesecu otrok povprečno pridobiva 30g/dan. Ampak to je zgolj povprečje, en otrok pa ni enak, ne je enako, ne spi enako in se ne odziva enako.
Važno je, da pridobiva na teži, lula, kaka in se smeje.user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

clock-img

29.11.2009, 17:38

clock-img

Blazz

pencil-img

10

Tega da otroka ni pametno silit nisva mogla razložiti trmasti pediatrinji.
Zaradi tega da se je otrok zredil samo za 560g v enem mesecu sva morala potem tedensko na kontrolo teže. In ker se je po pediatrinem mnenju malček premalo zredil sva ga morala siliti z flaško če ga ne bi silila bi morala v bolnico češ da otrok premalo poje. Zaradi tega tudi nočeva k pediatrinji ker itak ve samo težiti. Pa so naju vsi opozarjali da naj ne poslušava vsega kar nama bodo natvezili. V kolikor bo mleko še naprej zavračal mu bova začela uvajati GH

clock-img

29.11.2009, 17:39

clock-img

miapia

pencil-img

1748

Jaz bi zamenjala pediatra.
Ravnajta se po svojem občutku, kajti vem, da vaju ne vara, ker sta starša.
Ne obremenjujta se. Važno je, da otrok redno je.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

clock-img

29.11.2009, 17:40

clock-img

Blazz

pencil-img

10

Očitno je vse odvisno od pediatrinje. Odločila se sva da otroka več ne bova silila in da mu bova začela uvajati GH.
Pediatrinji pa itak ni treba vsega vedetiuser posted image

clock-img

29.11.2009, 17:45

clock-img

miapia

pencil-img

1748

Jaz sem patronažni tudi govorila samo Ja ja ja, ko je spraševala, če otroka zbujam na tri ure, da ga nahranim. Pa ga nisem.
S 1. P sem bila ful zadovoljna, pa smo se preselili in sem z 2. tudi. Moja hčera je pod spodnjo črto po teži, pa mi noben ni težil, ker je čisto zadovoljno dete. Je redno, ampak poje kolikor pač poje. In je niti ne silim.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

clock-img

29.11.2009, 18:06

clock-img

Abra

pencil-img

2567

Moja pri 4 mesecih niti pod razno ni spila 150ml. Med 100 in 120 maksimum. Lahko, da tudi zaradi tega bruha. Ponoči ga ni treba zbujat na tri ure, naj spi, če spi, raje si čez dan razdeli na 6 obrokov in bo čisto dovolj zaužil in teža bo tudi lepo naraščala. Ko boste začeli z GH boste ravno tako imeli 5 ali 6 malih obrokov in bo na to že navajen.
Če je prehlajen, je lahko tudi to vzrok. Tudi nam ne paše čisto vsak dan enako jest, zato ni nič narobe, če dojenček kak dan malo manj je. Ponudi mu vsaj tekočino - vodo ali nesladkan čaj.

< Sporočilo je popravil Abra -- 29.11.2009 18:07:29 >

clock-img

30.11.2009, 10:46

clock-img

avgust09

pencil-img

108

jooooj te pediatri jooooj user posted image user posted image

jaz ga ne bi silila ker otrok sam pove kdaj je lačen in kdaj ne. No če bi hujšal ali pa čisto malo pridobil potem je to nekaj drugega samo 560g  pa zame ni tako malo da bi ga mogli silit s hrano. Pa tako kot je napisala predhodnica če se smeje, lula in kaka ni panike.

clock-img

30.11.2009, 20:40

clock-img

misamuk

pencil-img

239

Ja, vem, kaj pomeni silit otroka s flašo...user posted image user posted image
Glej, probaj zamenjat cucelj, zamenjat mleko (Novolac AR), pri nas JE pomagalo, da je dobila flaško vsake 3 ure, je po parih dneh ugotovila, da se takrat je in je jedla (ne velja za pomoči, ponoči se spi in je po želji).
Pri 4mesecih tudi naša niti pod razno ni spila 150ml, ih, tolk zdajle spije, ko ima polnih 6 mesecev (pa še to, če ma vsaj OK dan).
Gosto hrano smo tudi mi uvajali takoj po napolnjenem 5. mesecu...veselje veselje, otroka je kot velik (trkam).
Glede na to, da imate AR mleko sklepam, da ima refluks in je tvoja P neumna, če pravi, da mora pojest 150ml/obrok. Za reflukaše velja večkrat in po malo. In ravno reflukašem se GH uvaja prej.
Tko, da na tvojem mestu, bi zameljala mleko/cucelj, zvečer uvedla rižkota, z GH pa samo malo počakala, če prejšnji ukrepi ne bi zalegli, pa veselo z žlico na delo.
In ja, 560g ni malo... me prav zanima, kaj bi rekli v bolnici, če bi te poslala tja... njo bi bilo treba poslat na pregled znanja. Pa vidiš na P revčke, ki HUJŠAJO, ker nočejo jest, ne pa da dobijo več kot pol kile na mesec.
Če kaka, polula vsako plenico, je dobrovoljna, je vse OK (no, razen razmišljanje tvoje Puser posted image ).
Pozdravček

clock-img

01.12.2009, 10:26

clock-img

lotty4

pencil-img

402

Lahko povem našo izkušnjo prve hčerke. Do devetega meseca smo se vsak mesec zredili od 1300 do 1500g na mesec. Pri desetih je shodila in ni imela več časa ne za dojko, ne za flaško, da bi pa sedela pri mizi in jedla gosto hrano smo si lahko samo narisali. Od devetega meseca do enega leta se pravi v treh mesecih je pridobila 200g. Ni bilo hujšega, ja pediater me je opozoril da to ni dovolj za našo punčko pa nevem kaj še vse nam je zagrozil, tudi z bolnico. In potem sem tudi jaz začela otroka psihirati in siliti s hrano. Napaka! Ko sem se pogovorila sama s abo in ko sem pregledala njeno napredovanje do devetih mesecev, ki je bilo čez povprečje in ko še ni hodila je bilo za pediatra vse uredu, in ko se ni več zredila za kilo na mesec pa ni bilo več uredu. Brez upoštevanja, da se sedaj več giblje in da hrana ni več prva stvar v njenem življenju. Celo noč je spala, to pomeni da že ni bila lačna. Ampak vsi vidijo samo številke. Mame pa smo z dojenčki cel dan pa bomo že vedle kako stvar stoji brez številk.
Sedaj imamo doma tri mesece staro punčko pa se včasih zvečer na dojki samo malo pocrklja,da zaspi. Dojko pusti polno. Pa ravno tako spi od 6 do sedem ur. Potem se spet fajn naje in spet spi štiri ure. Oh ti naši dojenčki. Kdaj bomo mame dobile diplomo????

clock-img

03.12.2009, 10:44

clock-img

anci banci

pencil-img

1544

ja res ti pediatri... grozljivka

meni je težila dojit dojit in samo dojit... ko se mi je sinko začel zbujat ponoči na 2 do uro in pol, sem pop... in sem začela uvajat gosto hrano(seveda pediatrinji nisem tega razlagala), mali je z navdušenjem sprejel kaše in ni imel nobenih problemov...

clock-img

14.12.2009, 20:08

clock-img

Hator

pencil-img

756

Ne sekiraj se za to, kar reče P. 560 g je povsem dovolj, mi smo pridobili malo manjk kot 500, pa je bilo dovolj.
Z GH pa ne prehitevaj.
Mi smo prvi mesec pridobili 1700, potem 1200g. Je rekla P, naj mu ne dajem tako pogosto jest. Ampak je nisem poslušala. Oroku dam jest, ko je lačen. Zdaj itak se več giblje, pa tudi več porabi, posledično manj pridobi na teži, pa čeprav ima enako št. obrokov kot prej. Imamo pa zdaj 5,5 mes.

clock-img

15.12.2009, 15:56

clock-img

Blazz

pencil-img

10

To je fajn, da je tvoj pogosto lačen. Moj pa je lačen šele po 4 urah, pa še takrat ne poje ravno preveč.
No sedaj ga nič več ne silim na tri ure, jesti mu dajem ko je lačen,sedaj vsaj spet pije mlekouser posted image
Samo se spet bojim da se bo P mnenju, kao premalo zredil. No bom videla čez 1 teden kaj bo.

clock-img

15.12.2009, 16:20

clock-img

milki

pencil-img

127

A prvi mesec pediatri štejejo kok se je zredil od porodne teže ali odpustne iz porodnišnice???

_____________________________

Aleks 8.5.2008, 56cm, 4270gr
Sergej 20.11.2009, 57cm, 4320gr
Nikolaj 6.5.2012, 56cm, 4370gr

clock-img

15.12.2009, 17:56

clock-img

manna

pencil-img

2556

Odpustne iz porodnišnice.

clock-img

15.12.2009, 17:57

clock-img

manna

pencil-img

2556

Pravzaprav od najnižje, pri nas je bila to odpustna iz porodnišnice.

clock-img

16.12.2009, 16:11

clock-img

Nončika

pencil-img

2778


IZVIRNO SPOROČILO: Blazz

To je fajn, da je tvoj pogosto lačen. Moj pa je lačen šele po 4 urah, pa še takrat ne poje ravno preveč.
No sedaj ga nič več ne silim na tri ure, jesti mu dajem ko je lačen,sedaj vsaj spet pije mlekouser posted image
Samo se spet bojim da se bo P mnenju, kao premalo zredil. No bom videla čez 1 teden kaj bo.



tako delajta. verjemi mi. sem dala skozi vse to. ko smo začeli našo pikico zbujat ponoči in čez dan na 3h je bil čez 3t hudič. ni htela flaše. sploh ne več. smo začeli uvajat GH. zdaj pri sinu pa ne bom in ne bom storila istega. zdaj pridno pridobiva na teži, je 2x tolko kot je jedla hčerka. zdaj bomo pa verjetno kregani ker se preveč redimo.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

clock-img

29.01.2010, 23:45

clock-img

karli 2009

pencil-img

38

živjo,
jaz sem moji cvetkici začela uvajati GH,teden dni  napreden je bla stara 4 mesece,pa ni bilo nič narobe
vendar se mi je pediater (posvetovalnici)zgražal oz je rekel ,da ni pametno vendar,zakaj bi otroka pustila lačnega,če je lahko sit in srečen,ne pa da se mi je drla in nisem vedela kaj naj še naredim...tako da ko je začela jesti GH se je stanje občutno izboljšalo..........sem pa izbrani pediatrinji omenla,je pa rekla da je kul,saj je lih dobro prišla iz specilizacije iz tujine in je rekla,da naj bi  sedaj otroku že dajali od 4 meseca GH samo da organizacija še ni dala ven teh napotkov-nekaj v tem smislu,............

clock-img

30.01.2010, 08:32

clock-img

Urska09

pencil-img

1067


IZVIRNO SPOROČILO: karli 2009

sem pa izbrani pediatrinji omenla,je pa rekla da je kul,saj je lih dobro prišla iz specilizacije iz tujine in je rekla,da naj bi  sedaj otroku že dajali od 4 meseca GH samo da organizacija še ni dala ven teh napotkov-nekaj v tem smislu,............


Ja, a veš da sem jaz tudi to slišala! Ena znanka je zdravnica in je bila na nekem kongresu v Varšavi (že lani spomladi) in je rekla, da je vse na glavo postavljeno. Da se bo GH spet zelo zgodaj začela uvajati. Ko sem to povedala svoji P, je rekla, da ne verjame....

clock-img

30.01.2010, 14:22

clock-img

koala

pencil-img

5539

Joa, kakšni nasveti s starni pediatra mislim....

Glede uvajanaj GH WHO priporoča nekaj, strokovna tuja literatura pa spet nekja drugega, potem pa bodi pamenten..
Buzz jaz v tvojem primeru otroka nebi silila z mlekom, naj je ko je lačen, glede GH pa tako če kaže količkaj zanimanja zanjo poskusita. Pa sja pediatrinji ni treba povedat da že kaj dodajaš.
Srečno!

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

clock-img

02.02.2010, 08:38

clock-img

Blazz

pencil-img

10


Tako, sedaj je že kar dober mesec odkar sem začela mojemu malčku dodajati GH.
Vse kar mu dam, mi z veseljem poje, in mi ni niti malo žal, da sem začela z GH. Sedaj se mi vsaj ni treba več sekirat in jezit da noče jesti :).Mleko mi poje le še nekaj malega zvečer in zjutraj tam nekje 90 ml.
Sedaj pa me nekaj zanima, ali je mogoče, da prej ko je jedel zvečer mleko je spal tam nekje do 4-5 zjutraj ne da bi se budil prej za hrano, sedaj ko pa papa mlečno kašico pa se mi zbudi za hrano, že ob 1 zjutraj ali pa še prej? Ali ne bi moralo biti ravno obratno? Pa 100 % se zbudi zaradi hrane, ker se mi je sedaj že 5 noči budil čisto vsako uro, jaz sem mu dala vedno čaj, ker sem mislila da je žejen. To noč pa sem mu dala mleko, pa je potem spal. 


_____________________________

26.07.2009 sem postala mamica malega Blaža :)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem