cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Zavračanje hrane

clock-img

23.06.2010, 21:27

clock-img

Anonimen

Moja hčerkica je stara 4,5 mesece in že od rojstva naprej imamo težave z hranjenjem. Dojila sem 1 mesec, potem mi je zmanjkalo mleko. Od začetka sem dodala Aptamil 1 in je imela prebavne težave..krči, napenjanje, vetrovi. Tudi blato je bilo skoz rumeno/zeleno in sluzast.
P nam je dala napotnico za alergologa, ker je sumila alergijo na KM. Svetovala nam je Aptamil ADC, ki ga hčerkica ni hotla piti. Potem smo šli na Aptamil HA1, in ga je zelo dobro prenesla. Čez 1 mesec je pa začela zavračati mleko. Pri hranjenju se je napenjala in jokala in komaj 100 ml pojedla (smo že bli na 180ml!!). Ker sem že skoraj bila prepričana da gre za alergijo smo še enkrat probali z Aptamil ADC in ga je takrat pila, ampak spet samo za kakšen teden, dva. Ponovno je zavračala. V bušiju je bilo slišati ropotanje, vsakič ko je požirek naredila. Polj smo dobili izvide in test na kravje mleko je kazal negativen. Pri 4 mesecev smo potem kar šli nazaj na Aptamil 1 in ga je z veseljem pila. Sem mislila da takrat bo...trajalo je par dni in se je spet začela upirati hranjenju. Blato je skoz sluzast, včasih rumeno, včasih zeleno. V bušiju še vedno ropota. Sedaj pa res ne vem kaj bi to lahko bilo? Ker sem mislila da je mogoče kriv znamka, sem takrat probala znamko zamenjati in trenutno dobi Beba 1. Nič ni boljše! user posted image
A mi lahko kej svetujete? A gre mogoče vseeno za alergijo? Ali so testi na alergijo sploh zanesljive? Na teži pridobi v redu, skoz je dobre volje in velik se smeji. Razen zavračanje hrane in blato, izgleda da ji nič ne fali. Krči so minile, samo med hranjenjem jo zvija. Sedaj pa res ne vem kaj naj še probam?? user posted image  Sploh ne izgleda da bi bila lačna! Danes mi je čez cel dan samo 350ml pila..

clock-img

23.06.2010, 21:53

clock-img

vija vaja

pencil-img

75

Pri nas se je podobno zgodilo pri 3,3 meseca...enostavno je zavračala, ni hotla pituser posted image

Potem pa sem kupla rižolino in ji ga dala po žlički, pa je kar goltalauser posted image , mleka pa še vedno ni hotla pit-samo čaje. Po hitrem postopku sem uvedla še sadje, zelenjavo, proti koncu 4 meseca tudi meso.
V glavnem kar je bilo na žličko vse super in bi jedla v nedogled. Mleko je ponovno začela pit pri 6 mesecih in mislim da kar tistega od pomurskih mlekarnuser posted image

clock-img

23.06.2010, 22:10

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: vija vaja

Pri nas se je podobno zgodilo pri 3,3 meseca...enostavno je zavračala, ni hotla pituser posted image

Potem pa sem kupla rižolino in ji ga dala po žlički, pa je kar goltalauser posted image , mleka pa še vedno ni hotla pit-samo čaje. Po hitrem postopku sem uvedla še sadje, zelenjavo, proti koncu 4 meseca tudi meso.
V glavnem kar je bilo na žličko vse super in bi jedla v nedogled. Mleko je ponovno začela pit pri 6 mesecih in mislim da kar tistega od pomurskih mlekarnuser posted image



a polj je samo GH jedla? nič mleka? danes je vse skupaj mogoče ene 350 ml pila, pa sem ji dala korenjčka in ga je z užitkom papala.. riževo kašico izgleda ne mara..

< Sporočilo je popravil nikica85 -- 23.6.2010 22:12:13 >

clock-img

24.06.2010, 07:29

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

24.06.2010, 07:53

clock-img

Volga

pencil-img

9346

IZVIRNO SPOROČILO: vija vaja

Pri nas se je podobno zgodilo pri 3,3 meseca...enostavno je zavračala, ni hotla pituser posted image

Potem pa sem kupla rižolino in ji ga dala po žlički, pa je kar goltalauser posted image , mleka pa še vedno ni hotla pit-samo čaje. Po hitrem postopku sem uvedla še sadje, zelenjavo, proti koncu 4 meseca tudi meso.
V glavnem kar je bilo na žličko vse super in bi jedla v nedogled. Mleko je ponovno začela pit pri 6 mesecih in mislim da kar tistega od pomurskih mlekarnuser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

24.06.2010, 21:56

clock-img

vija vaja

pencil-img

75

V bistvu mleka samega ni pila, je pa imela 2x dnevno žitno kašico z mlekom(ponavadi milupino s sadjem, pa ful je imela rada eno izmed babylovovih mlečnih kašic z vanilijo), pri 5 mesecih pa sem ji z dovoljenjem pediatra tudi kakšno skutico dala) Tako da mleko je dobivala skozi kašice, tekočino pa z čaji, vodo in sokovi!user posted image

clock-img

26.06.2010, 15:40

clock-img

tulipancica

pencil-img

26

Tudi mi smo zaradi zavračanja dojenja in flaške začeli pri 3m3t uvajati GH (po nasvetu pediatrinje). Rizkoti z mlekom na zlico (4x na dan), en obrok pa zelenjava in OH, proti 6 mescu meso. Sadje počasi uvajamo. Sedaj pri 6 mescih je končno spet začel piti mleko - ampak zelo malo...zjutraj 60ml, zvečer še enkrat 60ml. Kar začni z žlico, pa čim manj sekiranja, čeprav vem, da je težko, ko otrok ne je.

clock-img

26.06.2010, 23:06

clock-img

Taddy78

pencil-img

1983

Ker smo tudi mi bili na AM nam je P sama rekla, da moramo pri 4.mesecih začeti uvajat GH.
Začela sem s kašicami (zmiksana banana, baby keks in AM), nastrganimi jabolki in grisolino variante (zmešane z AM).

clock-img

28.06.2010, 10:19

clock-img

Gwendolen

pencil-img

923

Na, evo, pa smo mi tudi pristali pri zavračanju AM. Stara je slabih 5,5 mesecev in že od dopolnjenega 2. meseca nam ga sračka. Takrat je začela jesti ful manj kot prej. Sicer je bilo očitno kljub vsemu dosti, saj je teža lepo naraščala. Ne sicer po kg na mesec, kot pri nekaterih, ampak po 650-800 g na mesec. Kar je čisto lepo, zato tudi P ni imela pripomb in posebnih nasvetov, kljub temu, da sem ji povedala, da imava pri hranjenju težave.

Kljub temu, da je bila na AM, se kar nisem mogla odločiti za začetek uvajanja GH, potem pa me je par dni po dopolnjenem 5. mesecu direkt prisilila v to, saj en dan ni pojedla skoraj nič več AM. In sem jo pograbila, posadila v ležalnik in je pojedla pol lončka korenčka od Hippa. Za prvič kar dosti. Potem je tisti dan naprej lepo jedla AM. Zato sem se odločila, da uvedem zelenjavo - en obrok GH na dan. No, pa riževa kašica zvečer. Tisto sva že prej jedli. Par dni nazaj se je pa začelo. Ni hotela več vleči po flaški. Ponoči še nekako, podnevi pa... Začela se mi je zbujati tudi po 2x na noč, ker čez dan ni dovolj pojedla. In sva vsaj ponoči malo "zaflikali" tisto luknjo v količini AM.

Danes ponoči pa... Že zvečer je komplicirala, ko sem ji pred spanjem dala flaško. Ni in ni hotela, zato sem jo dala kar spat. Ponoči se mi je zbudila in sem ji dala AM. Dokler ni bila dovolj budna, da je opazila, da je mleko, ga je pojedla 90 ml, potem pa se je začela buniti. Noben cucelj ji ni pasal, zato sem odvila flaško in ji dala piti kot iz kozarčka. Pol sva polili, pol pa je popila. Jutranji obrok imava še vedno mlečni, zato sem ji dala mleko. Ker sem mislila, da se ji ne da vleči, sem ji dala tisti nastavek za pitje, po katerem samo teče, edino požirati mora. Pa je dobila mleko v usta in pljunila, pa spet je malo steklo in je spet pljunila itd. Popila je okoli 40 ml, ostalo je spljuvala. Zato sklepam, da ne mara več mleka. Da ji okus ni več... Ali kaj???

Saj tega sem se ful bala, ko sem razmišljala o uvajanju GH... da mi potem pa flaške ne bo hotela več vleči. No, ne samo da noče več vleči, še mleka NE MARA več.

Kakšen nasvet? Naj še poskušam z AM, vendar z drugimi znamkami? Naj enostavno zamenjam vse obroke čez dan in ji dajem na žlico? Seveda bi zjutraj oz. zgodaj dopoldne dala sadje, potem zelenjavno kosilo (včasih bo itak tu zraven prišlo malo AM), potem popoldanska malica...kaj naj ji pa takrat dam? Kar riževo kašico in potem še zvečer še enkrat riževo kašico? Ker ovseni kosmiči imajo gluten (sem spregledala in sem ji enkrat dala), mara pa samo Milupino. Poskusila sem ji dati Hippove, pa ji ne grejo dol. Novalacova ji tudi ni šla. Se bojim, da se bo tudi tega naveličala...

Zvečer sva imeli tak obred: večerja, čez nekaj časa (uro do uro in pol) kopanje, po kopanju malo AM po flaški in postelja? Kaj pa sedaj? Naj jo po večerji že čez pol ure skopam in dam kar spat? Ji dam čaj? Sok?

Kaj pa ponoči? Zbudila se bo enkrat zagotovo. Ji dam AM in bo pojedla kolikor pač bo, dokler ne bo opazila, da je AM?

En kup vprašanj, saj vem... Ampak enostavno nisem bila pripravljena na tole totalno zavračanje AM. Dodaten problem je pa itak še to, da mi do pred kratkim tudi druge tekočine ni hotela piti. Sedaj ji čez dan uspem spraviti dol vsaj nekaj tekočine, uspelo mi je pa šele z razredčenim sokom. Ni hotela ne čajev ne vode.

Hvala vsem, ki se vam je dalo prebrati tole klobaso!


_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

clock-img

28.06.2010, 21:11

clock-img

tulipancica

pencil-img

26

Popoldne ji kar daj rizkota z adaptiranim mlekom, pa zvečer pač spet enako. Nimaš kej, vsaj jaz tako delam. S tem bo dobila mleko + še malo več kalorij z rizkotom. Kupi ji različne rizkote (npr. cist navadni, s sadjem). Lahko ji daš pa gres, pa zmešaš z mlekom. Ali pa kakšno drugo "mlečno zadevo" na žlico. Gluten pa moraš itak uvesti med 4 in 7 mesecom...tako, da ji daš lahko tudi kosmiče.

clock-img

28.06.2010, 21:15

clock-img

MC09

pencil-img

282

naš tudi včasih štrajka, če mu pa dam ko že skoraj spi, ali je pa tik pred tem, pa spije včasih tudi vse, poizkusi.

clock-img

29.06.2010, 20:52

clock-img

dushka

pencil-img

254

Mi smo imeli podobne probleme. Zavračanje hrane, napenjanje, driska, zeleno blato, slabo napredovanje na telesni teži. Šla je na preiskave in ugotovili intoleranco na laktozo. Takoj uvedli dieto brez mleka in mlečnih izdelkov in stanje se je zelo izboljšalo.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem