cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Zakaj hujšati?

clock-img

05.02.2008, 19:05

clock-img

Anonimen

Pozdravljene.
Že od nekdaj me muči, ker imam preveč kg. In ne najdem prave volje, pravega cilja za to. Moj pravi, da me ima rad takšno, kot sem. Sicer vem, da, bi raje videl, da me je manj, ampak... Saj hujšam, dva tri dni, pa konec. Pol me pa spet kakšna stvar prizadene, pa jo s hrano dušim. Ali pa z njo veselim. Ali pa, da bi imela cilj, da bi bila za to bolj samozavestna...skratka, ne verjamem ali pa nočem poizkusiti, ker se bojim, da bom razočarana.

clock-img

05.02.2008, 19:12

clock-img

Netopirčy81

pencil-img

1327

Ej, ne sekiraj se!!Predstavljaj si, da bi po svetu hodile same suhice, kako bi blo dolgočasnouser posted image  (to si jest dostikrat rečem). Tudi jaz bi rada zgubla nekaj kg. Ko sem bila še user posted image , sem komaj čakala da rodim in da bom z user posted image  lahko štartala s sprehodi. Seveda pa to ne zadostuje...Ampak, bo že. Samo volja more biti!!
Sicer pa, nihče ni popoln, lahko si srečna, da imaš fanta, kateremu si všeč kakršna siuser posted image .

clock-img

05.02.2008, 22:10

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Pojdi na to stran:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2249549&mpage=42&key=
Mogoče ti bo uspelo s skupinskim hujšanjem

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

clock-img

05.02.2008, 22:54

clock-img

tinica

pencil-img

501

Glej ena za malo dobre volje....

TAKO PESMICO SEM DOBILA .....

Spet prišel je tisti pomladni dan,
ko treba dat bo zimske gate stran,
si treba bo nadeti tangice
in lepe pisane rožaste špangice.
A kaj se čudo čudno tu godi,
tangice premajhne so za številke tri!
Le kako se je to zgodilo,
da telesce se je tako poredilo?
Je bilo predolgo zimsko spanje,
zdaj pa je porazno tole stanje.
Nič ne pomaga jok in stok,
treba bo v nov naskok!
Zdaj sta na vrsti regrat in solata,
da bo spet manjša zadnja plata,
pa treba stopit bo na planine,
da lepše bodo te obline.
Saj zdaj je konec dolge zime,
fantje že cedijo sline,
zato le pazi draga punca,
da se špeh okrog ne gunca...


IN TAKO SEM ODGOVORILA .

Pri meni se vseskozi gunca,
tud' kmet ma raj' debel'ga junca,
airbag je tud' priporočljiv,
če hočeš biti manj ranljiv.
In pa: vemó, da suhe babe
so prepogosto volje slabe,
nataknjene in neprijazne
in mlahave kot vreče prazne.
Poskusi sam in videl boš,
kako lahko gre vse na nož,
če moraš dan za dnevom biti
sestradan in z vrvico v riti.

 



_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

clock-img

06.02.2008, 09:28

clock-img

nuala

pencil-img

1653

Debelosti ne maram ker:
- si debela nisem všeč, postanem nekako nezadovoljna s sabo in potem to nezadovoljnost izražam kot znašanje nad drugimi oz. postanem nezadovoljna na sploh
- so debeli ljudje bolj neokretni in se hitreje utrudijo, to me zeli zelo moti, tudi ko sem bila noseča sem se počutila tako neokretno in počasno ( ok, sem se takrat sprijaznila, da je to normalno in ne bo za zmeraj )
- je debelost lahko razlog za zdravstvene težave in v moji družine je prisotna sladkorna, sama pa imam težave s kolenskimi sklepi in vsaka kila več pomeni dodatno obremenitev in posledično bolečine
- se mi zdi da jemo zato, da imamo energijo za življenje in za vse dejavnosti, ki nas veselijo, ne pa zato, da pač jemo

Ne vem, če tebe moti kaj od tega. Tudi nisem za tisto nenaravno suhost, ko kar naprej paziš, kaj boš dal v usta in si cel živčen in te kar naprej zebe. Hranjenje je zame naraven proces, del vsakdanjika.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

clock-img

06.02.2008, 09:41

clock-img

daysi

pencil-img

249

Zakaj hujšati?
Dobro vprašanje, na katerega še lahko ful razpišeš, če hočeš. Jaz bi rekla da hujšaš definitivno, da bi prišel do nekega cilja, ki si ga zastaviš. Preko tega cilja pa moraš preko ogromno truda, ki se ti na koncu seveda tudi izplača (ojoj, kva že filozofiram).
No, v bistvu hočem povedati, da imam v letošnjem letu kar nekaj stvari, kjer bom v družbi ljudi, ki se nismo videli že kar nekaj let( nekaj porok, krst, obletnice ...). Potem je tu iskanje nove službe, kjer hočem izgledati kar se da najbolj fit in na koncu tudi zaradi mojega zdravja, saj se zavedam, da imam motnjo prehranjevanja in to je potrebno odpraviti.
Vem, da je težko začeti, vendar se moraš res zbrat in malo v glavi poštimati določene stvari, potem pa gre. Jaz sem nap. mislila, da mi nikoli ne bo uspelo en dan preživeti samo ob vodi. In ekola, danes je spet ta da in ni mi težko. Res je vse v glavi, ne morem mimo tega.

clock-img

06.02.2008, 10:20

clock-img

natasarobi

pencil-img

1391

Iste težave kot ti imam tudi jaz. Pred leti sem bila za cca 15 kg lažja kot sem danes (skupaj sva 11 let). Spoznala sem mojega dragega pa je bilo ta čokolada, pa eno kosilo, potem večerja, manj gibanja in se je nabralo. Tudi meni pravi, da sem mu taka tudi všeč,......

Po moje je treba najti pravi namen - verjetno, če se počutiš ok in če rada ješ potem nimaš motiva za hujšanje, ampak samo razmišljaš o tem, da bi bilo dobro zgubiti nekaj kg - saj pri meni je tako. Jaz sem se odločila, da moram izgubiti vsaj 5 kg (za začetek) - zaradi zdravja, prihodnje nosečnosti, večja samozavest, večja izbira v trgovinah za oblačila,......

Verjetno pa je treba predvsem v glavi poštimat kaj si resnično želiš/želimo - kar je pa včasih težko in jaz nimam še poštimano (kot kaže). Pa tudi, če nas kakšen dan premami moramo vztrajat naprej;

Sama sedaj se trudim že kakšen mesec, dva - telovadim, pišem kaj jem, predvsem sladkarijam se izogibam,... - zaenkrat še ni efekta, plan imam -5kg do majauser posted image







clock-img

06.02.2008, 11:07

clock-img

mojamura

pencil-img

5505

ja tudi jaz sem mojemu takšna kot sem, všeč.

Ampak jaz sem se oldočila, da shujšam samo zaradi sebe in svojih razlogov, in nezaradi njega oz. kogarkoli drugega.
Moji razlogi so naslednji:

- že več kot 10 let imam preveč (ogromno preveč) kil - posledično me boli hrbet 2 krat me je celo vsekalo tako, da sem bila na injekcijah

- pojavile so se (cca. pol leta nazaj) težave s srcem (tahikardija) zaradi česar moram jemati tablete

- v otroštvu sem prebolela CP in na desni nogi od kolena navzdol ni razvita mišica....posledično, ker sem pretežka me noga občasno boli, najbolj pri kolku, ker je bila noga dolgo krajša za 1-2 cm.

.....a vse to ni pripeljalo do tega da mi klikne v glavi.

- odločilni trenutek je bil v začetku januarja, ko sem si mislila kupi novo bundo, a nisem našla take, ki jo lahko zapela, ker sem preširoka v bokih in obsegu riti, no pol pa sem se odločila, da si kupim 2 lepi bluzici za službo.
ko sem prišla v kabino in si slekla zgornji del....pa vse okrog so bila naštimana ogledala, pa ko sem jaz vidla ves tisti špeh na trebuhu in hrbtu, vse tiste žlaufe. nato sem si slekla še hlače, pa videla mojo tazadnjo in bedre odzadaj....takrat sem se vsedla in začela tako jokati

in v tistem trenutku mi je kot strela z jasnega šinilo v glavo: ja kaj pomaga jokanje in stokanje, sama sem si kriva da sem takšna kot sem. in pripravljena sem narditi za sebe toliko, da ko bom šla v tisto trgovino spet čez čas po kakšno bluzo, mi pogled na moje telo ne bo več tako nagnusen, pa tudi konfekcijske št.. oblačil bodo manjše.

problem je v tem, da se jaz nisem nikoli imela za debelo (vem da se ti mogoče smešno sliši), ampak zrcalna podoba pa ne laže



_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

clock-img

06.02.2008, 11:11

clock-img

Anonimen

problem je v tem, da se jaz nisem nikoli imela za debelo (vem da se ti mogoče smešno sliši), ampak zrcalna podoba pa ne laže



Stemle se pa jaz prekleto strinjam.Jest sm tudi lagala sama sebi ,da nisem debela. Pol se pa pogledaš v zrcalo pa jaouser posted image

clock-img

06.02.2008, 11:20

clock-img

mojamura

pencil-img

5505


IZVIRNO SPOROČILO: Dorči

problem je v tem, da se jaz nisem nikoli imela za debelo (vem da se ti mogoče smešno sliši), ampak zrcalna podoba pa ne laže



Stemle se pa jaz prekleto strinjam.Jest sm tudi lagala sama sebi ,da nisem debela. Pol se pa pogledaš v zrcalo pa jaouser posted image



in ko si včasih mislim....eh, saj sem že nekaj shujšala, grem lepo v kopalnico se sleče do nagega, se postavim pred ogledalo in nato takoj sklenem, da še nisem zadosti shujšala.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

clock-img

06.02.2008, 11:32

clock-img

Anonimen

Je pa res da so tudi ogledala različna.
Ena te zmanjšajo,druga povečajouser posted image
Kar se pa tiče slačenja pred ogledalom jav ,rajši ne.Sploh ko se pogledam v boke,kr naven štrlijouser posted image

clock-img

06.02.2008, 11:44

clock-img

natasarobi

pencil-img

1391

Ja, ogledala pa ne lažejo (oz. nekatera lažejo), ampak se mi zdi, da so tista v garderobah res nekaj ekstra - po moje zaradi luči, ki vsako malenkost pokaže.

Sama se nimam za debelo, temveč močno, ampak kljub temu je treba malce zgubiti, predvsem zaradi zdravja.

clock-img

07.02.2008, 09:29

clock-img

Natyy

pencil-img

309

Tudi sama sem ena tistih, ki so ji leta prinesla mnogo prevečnega sala. V tem času je bilo mnogo poizkusov hujšanja (nekaj zelo uspešnih) a vedno znova so se kg vrnili v isti meri. In vedno znova sem tem kg dodala še kakšnega.
Ko pa sem gledala slike z novoletne zabave sem ugotovila, da sem prava P******. Ja res je tako. Tako sem sklenila, da moram nekaj naredit. Spremenit sebe in moje najbljižje, da me bodo podpirali.
Torej zakaj hujšati:

  • Imam dve najstniški hčeri, sama sem ob njima kot stara mama (zapuščena in zavaljena)
  • imam partnerja, ki pravi, da sem mu všeč takšna kot sem. Ja vse lepo in prav vendar sebi nisem in to sem mu morala dopovedat.

sedaj sem mu in podpira me, kajti pričela sem z 90dnevno ločevalno (danes je moj 6 dan) Vsi dnevi so minili brez pregrehe. In prvič čutim, da mi bo uspelo.
  • In zadnja najbolj trdna motivacija je 02.08. postanem gospa in takrat želim biti najlepša nevesta mojemu možeku.

Zakaj hujšati? Po moje predvsem zaradi mene same, zaradi mojega dobrega počutja, zadovoljstva, zato ker želim biti lepa zase, za svojega bodočega možeka in moji dve najstnici.

clock-img

08.02.2008, 10:34

clock-img

natasarobi

pencil-img

1391

Razloge za hujšanje poznamo. Dajmo še kakšno rečt o tem kako zadevo realizirat oz. da ne obupaš - tu se pojavi največja težava.

Mene bolj zanima kako se potem odločit, da res začneš hujšat in da po nekaj dneh/tednih ne odnehaš (to se največkrat pri meni zgodi)? Sama imam kar nekaj dobrih razlogov, da izgubim nekaj kg - zakaj mi ne uspe? Ali nimam volje ali so napačni razlogi?

clock-img

08.02.2008, 22:49

clock-img

Anonimen

Pa kaj, ko tudi začeti ne morem. Vsak dan je tisti jutri. Ko bi kakšno drugo stvar tako odložila kot hujšanje...Pa kakšna stvar me iz tira vrže, pa imam spet izgovor . Pol pa še tisti nagon, ko mi je mami govorila, da moram jesti, da bom močna in zdrava. Kadar sem bila bolna ali kakorkoli slaba, me je pitala in imam to šev edno v glavi. Kot en program. Kot da se moram sama sebi smiliti, če sem lačna. Pa en dan ni problem, ko telo bolj začne klicati po hrani, temu se ne morem upreti. Pa kar na jok mi gre vse takrat.   Lp

clock-img

10.02.2008, 22:38

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Ja zakaj hujšati-itak da zaradi sebe! Jaz moram priznati da tudi mojemu ni bilo všeč,da sem debela, in mi je večkrat rekel,da bi mogla shujšati! Ko sva se spoznala sem bila prav suha! Z njim sem 10 let in v teh letih sem pridelala 40kg-ubistvu zadnjih 20 kg sem pridelala v 1 in 2 nosečnosti(4 leta nazaj), potem sem hitro drugič zanosila...se potem še naknadno zredila..potem pa klik..tako ne gre več naprej! Septembra sem začela hujšati pod zdravnikovim nadzorom,ubistvu gre za skupino ljudi(več skupin),ki hujšamo skupaj! Od takrat do danes sem izgubila 24kg! Spremenila način življenja, začela zdravo jesti(ne tisto stradanje, ki dolgoročno prinese le kup težav-žal da se ljudje ponavadi prepozno zavedamo tega), začela sem z športom...vse kar sodi v zdrav način življenja! Želim shujšati še 20 kg, da pridem do tiste željenje teže. In vem da mi bo uspelo,ker sem se sedaj tako navadila vsega tega, da sem prav živčna če zvečer ne grem hodit, sploh več ne pomislim, da bi zvečer pred televizijo pojedla vrečko čipsa..tako padeš v to, da je res čist preprosto! In v prvi vrsti hujšam zase, kar pa za sabo itak potegne same pozitivne stvari!user posted image

clock-img

10.02.2008, 23:44

clock-img

mellin

pencil-img

1

Eva1 a nam lahko zaupaš kako so ti pomagali v tej skupini hujšat?Pa kakšna je bila prehrana oz.kaj ješ da si toliko shujšala?
Hvala.

clock-img

11.02.2008, 09:07

clock-img

Natyy

pencil-img

309

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Pa kaj, ko tudi začeti ne morem. Vsak dan je tisti jutri. Ko bi kakšno drugo stvar tako odložila kot hujšanje...Pa kakšna stvar me iz tira vrže, pa imam spet izgovor . Pol pa še tisti nagon, ko mi je mami govorila, da moram jesti, da bom močna in zdrava. Kadar sem bila bolna ali kakorkoli slaba, me je pitala in imam to šev edno v glavi. Kot en program. Kot da se moram sama sebi smiliti, če sem lačna. Pa en dan ni problem, ko telo bolj začne klicati po hrani, temu se ne morem upreti. Pa kar na jok mi gre vse takrat.   Lp



Kot bi pisala sama. vsak dan znova sem si obljubila, da je dovolj, da sem predebela, da se v svoji koži ne počutim dobro, da bom.....
Nič od tega nisem storila dokler......
Nisem dobila trdne volje. Sedaj jo imam. Zavedala sem se, da bo začetek težak. In res je bil. Mukotvorno sem prestala prvi dan in nato drugi ter tretji... Sedaj sem na 10 dnevu 90 dnevne ločevalne diete. Počutim se fino. "Napihnjenost in zabuhlost" sta minili. Vem, da v 10 dneh ne morem govoriti SHUJŠALA SEM - pozna se mi, ne Vse kar je bilo je to, da mi voda v telesu ne ostaja več. Tehtala se bom po 29 dneh, ko bo za mano tudi 1 od 3 vodnih dni.

Tebi Eva pa čestitam.

Nekaj podobnega poizkušam sama, čeprav preko ločevalne diete. Mi deluje OK, saj vsebuje veliko zelenjave in sadja. Edino kar je hudo in predvsem nezdravo (se zavedam) je to, da vse do 12 ne ješ drugega kot sadje, a ko se navadiš tudi to gre.

clock-img

12.02.2008, 15:46

clock-img

Teya*D.

pencil-img

391

Sama lahko rečem, da sem imela od samega otroštva težave s težo in ker rada jem se najprej s tem nisem obremenjevala. Potem pa je malo naredila družba svoje in pogledi na cesti. Lahko rečem, da to še niti ne toliko kot takrat obisk v trgovini in nisem dobila hlač, ki sem si jih tako želela, no te so že bile, vendar ne v moji velikosti. Takrat pa je bilo konec. Začela sem z ločevalno in zdržala 37 dni. Potem sem prenehala saj sem izgubila svojih željenih 10kg. Končno zadovoljna sama s sabo sem lani zaradi nosečnosti pridobila 24kg, od tega izgubila le slabe 3kg in letos spet pričakujemo naraščaj in imam 8kg več kot pred zanositvijo.
Sama vem, da me čaka težka pot skozi kg. Počutim se slabo, težko počenjam stvari, prehodim par stopnic in sem zadihana. Vem, da je nosečnost tudi naredila svoje pa vendar se v svoji koži ne počutim dobro ker sem zelo nezadovoljna sama s sabo in pogledom nase. Ker imamo v družini veliko bolezni in je babica ravno zaradi ene od teh umrla se bojim, da bi sledila po njenih stopinjah. Sem precej razdražljiva in mi gre vse in vsi včasih prav na živce. In ja, da sploh ne omenjamo tistih groznih ogledal v trgovini. Sama sebi sem prisegla, da bom se po porodu spravila k sebi in bom srečna mamica dveh sončkov, nič več zagrenjena in nevšečna sama sebi.

lp

clock-img

12.02.2008, 18:49

clock-img

eva1

pencil-img

4835

IZVIRNO SPOROČILO: mellin

Eva1 a nam lahko zaupaš kako so ti pomagali v tej skupini hujšat?Pa kakšna je bila prehrana oz.kaj ješ da si toliko shujšala?
Hvala.


Ja tako je-tako hujšanje izgleda tako, da ti dajo tam veliko opore,veliko spodbujanja in mogoče je zato lažje! si pod nadzorom in meni je bilo prav glupo, če sem šla tja in nisem v tistih 14 dneh nič shujšala..pol pa jih mal poslušaš-na način, kako da ni šlo, kaj gre narobe, pišeš jedilnike...dajo ti nek cilj koliko shujšati v določenem obdobju..ubistvu ni nobenih čudežev...oni frosirajo zdrav način življenje...šport+zdrava prehrana..nobenih diet, nobenih napitkov...
Jaz jaz se njihovih jedilnikov ne držim, ker pač ne morem..jem pa takole:
Zjutraj skoraj vedno mleko +ovsene kosmiče(8-9h),včasih kakšen kruh+salama/namaz
potem okoli poldne sadje..
okoli15-16h imamo kosilo-kar pač imamo, vsa živila kombiniram med sabo, jem vse samo količinsko sem omejila ko sem začela hujšati, sedaj pa itak ne morem več pojesti tok kolikor sem včasih!
Potem pa okoli18.30 večerja-kakšen jogurt, gres...včasih poletna in mleko(ponavadi tisto kar delam otrokom za večerjio)!
Pa 4-5x na teden 45minut hitre hoje+vaje za roke, trebuh, hrbet...vse skupaj potem malo več kot 1 uro!

clock-img

14.02.2008, 14:32

clock-img

gojska

pencil-img

1128

Na hitro sem preletela vaše odgovore in dovolite mi , da še jaz dodam mnenje in izkušnje.

Hujšati se začne v glavi, saj veš, da bi moral in da je skrajni čas. Prelagaš za po praznikih, pa samo še ta rojstni dan itd. Potem pa zaradi bližajoče diete tako trpaš vase ( vsaj jaz ), da imaš še kašne tri kile več za zgubit.

Potem pa začneš iskati dieto, ki jo še nisem nikoli delala. Pa vsaj približno zdrava mora bit, ker sem v letih, ko ne prenesem več skrajnih eksperimentov oz. sem prišla k pameti. In sploh dieta nikoli ne deluje dvakrat. Če jo pa spet rabiš pa itak ni bila dobra.

Pri sebi sem prišla do naslednjih sklepov, upam da vam bo kateri pomagal.

Začni jesti tako, kot boš jedla,  ko boš dosegla zaželeno težo.
Hujšati je najbolje začeti z enodnevnim postom. ( to pravi Petrovčičeva in je res ), telo se sčisti, postaneš lažji in ugotoviš, kako malo hrane v resnici potrebuješ.
Zajtrk zame ni najpomebnejši obrok v dnevu. Me sploh nezanima, če zdravniki pravijo, da bi moral bit. Če pojem že zjutraj 400kcal, mi ne bo nikoli uspelo shujšat. Sploh pa če se malo bolje pozanimaš pri ljudeh iz neuradne medicine, se v dopoldanskih urah telo čisti, medtem ko ponoči prebavlja. Zakaj bi ga motila z marmeladkami. Sadje je popolnoma dovolj. Verjamem pa da so ljudje, ki so drugačni in sploh ne morejo nič brez zajtrka.

Brez telovadbe se zgubi kile na račun vode in mišic. Potem imamo še manj mišic in še manj porabljamo kalorije. Jemo manj - pa ne hujšamo. JO-JO je zagotovljen.
Vadba naj bo v užitek. Meni paše hoja. Vsako (skoraj ) jutro 45 min. Zvečer pa čist izi telovadba, kar doma na dekci. Vsaka po svoje.

Če se kdaj pregrešim s hrano ali spustim telovadbo, probam imet čim manj slabe vesti. Sej se ne morem do smrti sekirat. Torti se pa reče priboljšek. Se pravi tu in tam že lahko, a ne ?

Začela sem 22.januarja s polno luno in postom in danes zjutraj sem imela 6kg manj. Iz 84kg na 78kg. Visoka sem 169cm 
Če imam 25 kg preveč, jih ne morem zgubit v enem mescu.

Al shujšam zdaj in ostanem taka, ali ne shujšam niti deke več.

IN ZAKAJ--------------KER SE CENIM in bi rada zaprla zadrgo na kavbojkaj.






clock-img

18.02.2008, 12:21

clock-img

Večna optimistka

pencil-img

6

Najtežji je začetek, ko se v glavi odločiš, da zdaj pa res bom naredila ta prvi korak. Ampak je tudi najboljši občutek, sploh, ko vidiš, da trud, ki ga vlagaš se je izplačal. Jaz sem namreč shujšala z reductilom, to so tablete, ki mi jih je predpisala zdravnica, glih toliko za pomoč. Namreč vedela sem, da moram tudi sama zraven veliko narediti, da samo tableti ne bodo dovolj. Tako, da sem spremenila predvsem prehrano, čim manj maščob, junk food odpade. Zvečer nisem jedla in tudi veliko sem telovadila. Predvsem tek, da sem kurila maščobe. Aerobna vadba mora bit drugače nisi naredil nič. Vendar kar mi je reductil pomagal je to, da sem pojedla manj, že količinsko ter da sem pojedla večkrat na dan.In te navade sem potem vzdrževala tudi ko sem reductil nehala jemat. Bolj zdravo sem začela kuhat, sploh tudi zaradi otroka. Torej, na vprašanje zakaj hujšati, predvsem zaradi sebe, svoje samozavesti in tudi zdravja. Vsake toliko časa kakšen priboljšek nas pa tudi ne bo ubil user posted image   

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem