cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Vitamin C za ožji pas

clock-img

24.11.2007, 09:39

clock-img

Anonimen

Sedaj bom pa kar drevo limonovec kupila,da jih bom imela pri roki,limoneuser posted image user posted image
navali na limne,da bom spet brez trebuhauser posted image




Vitamin C in mlečni izdelki zmanjšujejo kopičenje maščob okoli trebuha, je pokazala nova študija.
user posted image
user posted image
user posted image









user posted image
Zdaj je čas agrumov, zato si jih privoščite! Izboljšali boste imunski sistem in odstranili maščobne obloge okoli trebuha. Študija, ki temelji na proučevanju več kot 900 žensk, starih med 40 in 60 let, živečih na Irskem, je pokazala, da imajo ženske, ki uživajo premalo vitamina C, kalcija in mlečnih izdelkov, povečan obseg trebuha.Znanstvenikom pa ni uspelo natančno ugotoviti kako vitamin C in mlečni izdelki ščitijo področje okoli trebuha pred kopičenjem maščobnih oblog. Domnevajo, da vitamin C in mlečni izdelki zmanjšujejo absorbiranje maščob.Nalaganje maščobe na področju trebuha je tudi sicer zdravju škodljivo, saj povečuje možnosti za nastanek sladkorne bolezni in bolezni srca. Ostali znaki, ki so prav tako negativno povezani z nalaganjem maščob na področju trebuha so še depresija, kajenje in menopavza.Koliko vitamina C na dan?

Dnevne potrebe se pri ljudeh razlikujejo in so odvisne od stanja metabolizma posameznika, od starosti in spola.Priporočena dnevna doza vitamina C za odrasle je okoli 100 mg na dan, nosečnice naj bi ga zaužile 110 mg, doječe matere 150 mg, kadilci pa vsaj 150 mg na dan.Mnogi strokovnjaki priporočajo naj bi se zaradi dokazano pozitivnih učinkov za zdravje priporočena dnevna doza povečala na 200 mg na dan.Kaj pa mleko?

Mleko je živilo z bogato hranilno vrednostjo. Vsebuje beljakovine, maščobe, mlečni sladkor, mineralne snovi in vitamine.V 1 litru mleka je povprečno 87,5 odstotka vode in 12,5 odstotka suhe snovi, v kateri je: 3,3 odstotka beljakovin, 3,5 odstotka maščob, 4,7 odstotka mlečnega sladkorja in 0,7 odstotka mineralnih snovi (predvsem kalcija in fosforja) in vitaminov (A, D in vitamini skupine B).

clock-img

24.11.2007, 09:43

clock-img

*alja*

pencil-img

1889

gremo na agrume user posted image , upam da bo kaj pomagalo!

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


clock-img

24.11.2007, 09:52

clock-img

Anonimen

Kaj vse ta debeli probamo, da bi izgubili kilograme.user posted image

clock-img

24.11.2007, 10:01

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Sedaj bom pa kar drevo limonovec kupila,da jih bom imela pri roki,limoneuser posted image user posted image
navali na limne,da bom spet brez trebuhauser posted image



Jaz stisnem dve pomaranči in eno limono. Zelo dobro :).

clock-img

24.11.2007, 10:04

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Kaj vse ta debeli probamo, da bi izgubili kilograme.user posted image



Nima s kilogrami težav,ampak z vampom,ki kar vzhajauser posted image na žalost,ne zardi hrane,ampak naravnega življenskega ciklusa,ki poči po skoraj vseh ženskah.

Mič logično,da ti trebuh not potegne,če kislo ješ,celo hemeroideuser posted image user posted image

clock-img

24.11.2007, 10:08

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: neva6

logično,da ti trebuh not potegne,če kislo ješ,celo hemeroideuser posted image user posted image



user posted image  user posted image

clock-img

24.11.2007, 10:13

clock-img

Anonimen

Neva, saj na Primorskem še dobro uspevajo limone.
Kaj pa mi tu na Gorenjskem? Razen doma na polički jih lahko posadim v lonček.user posted image

clock-img

24.11.2007, 10:15

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Neva, saj na Primorskem še dobro uspevajo limone.
Kaj pa mi tu na Gorenjskem? Razen doma na polički jih lahko posadim v lonček.user posted image




ne v lonček,Nataša v veliko korito,ker je le drevo.Mislim,da bi uspevale,da uspevajo.Pozimi daš pač na toplo in svetlo,spomaldi,ko se ogreje pa ven v zatišno lego.

clock-img

24.11.2007, 10:31

clock-img

Anonimen

Jaz sem pa zadnjič brala, da prodajajo eno kremo za sive celice, da je pa tisto zelo koristno.user posted image

clock-img

24.11.2007, 11:49

clock-img

Barbs

pencil-img

2044

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz sem pa zadnjič brala, da prodajajo eno kremo za sive celice, da je pa tisto zelo koristno.user posted image



A ti tut? user posted image

Menda si jo dvakrat na dan namažeš na kruh, al pa na trebuh - takisto pomagauser posted image

Neva, ti ga pa nehaj srat s temi limonami..te bo čist not potegnilo in kakšna boš potem? Še tipkat ne boš več mogla...user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

clock-img

24.11.2007, 12:11

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Ja seveda, in potem svizec zavije.....

povprečenemu prebivalcu revnih dežel bi gotovo vitamini pomagali pri manjšem obolevanju (samo ti ljudje ne potrebujejo ožjega pasu), povprečen evropejec pa ima po moje dovolj vseh vitaminov. marketing pa deluje....

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem