cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Vegetarijanci kaj jeste na beljakovinski dan

clock-img

08.02.2006, 20:54

clock-img

Moyca_

pencil-img

4144

Mi ravno ne diši meso spet, ker ga ravno ne maram preveč. Razen McDonaldsauser posted image
No z čim pa vegiji nadomeščate beljakovineuser posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

clock-img

08.02.2006, 21:00

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Tudi jaz se včasih sprašujem. A jeste še kaj razen zelenjavnih insojinih zrezkov ter sira?

clock-img

08.02.2006, 21:18

clock-img

taška30

pencil-img

2758

Ja, tkole: ko nisem na dieti pojem ogrooomno sira in jogurtov, raznih sirnih in skutnih namazov, pa lečo, sojo, čičeriko (imajo veliko beljakovin), velikokrat sojine kalčke, pa jajca.
Žal pa po tej dieti stročnice ne spadajo pod beljakovine, namazi pa brez kruha ne grejo, zato zdaj večinoma jem sir in jogurt (no, pa redko kako ribo - to jem).
Kako?
Sir: izdatno potresen po solati, sirovo ploščo (več vrst sira), zelenjavo gratinirano s sirom, dimljen sir zavit v poparjene ohrovtove liste in popečen...
Jogurt: sam ali kot polivka za kumarično solato.
Jajca: umešana in pečena kot omleta npr. z gobicami, kuhana za na solato.

Jah, pol se pa počasi neha. Žal! user posted image

Lelaval, zelenjavnih in sojinih zrezkov pa zanimivo sploh ne jem (razen, če v gostilni nimajo nič bolj pametnega), ker jih je treba pečt v olju, pa mi to nekak ne potegne, ful maščobe se vpije (več kot v meso) in je ful mastno. Se mi zdi, da to jejo bolj vegetarijanci-začetniki, takrat, ko se šele navajaš na življenje brez 'šniclov' in ti je to nekak nadomestek.

clock-img

09.02.2006, 10:17

clock-img

tina_klementina

pencil-img

72

Taška30,
en nasvet glede sojinih ipd. zrezkov. Zelo fino se jih da pripravit v pečici, na 220 stopinj po 5 minut na vsaki strani. Pred pečenjem jih pošpricam z oljčnim oljem.

clock-img

09.02.2006, 12:19

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

soje in tofuja tudi jaz videt ne morem. user posted image  Zato pa namesto mesa pojem veeeeeeliko OH in škroba, pa zelenjave in jogurtov, pa sira... Saj se da.

clock-img

09.02.2006, 13:01

clock-img

Anonimen

jajca, mlečni izdelki, soja če jo maraš

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem